Suzuki AN 125 - Problem s nakopavackou

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Suzuki AN 125 - Problem s nakopavackou

Příspěvekod Joe2 » 17 srp 2019, 21:24

Dobry den,prosim o radu, dovezl jsem si pred par dny Suzuki AN 125, r.v. 1999,najeto necelych 20 tisic.Vse fungovalo jak ma.Je po vetsim servise, byl menen krom jineho karbec a remen variatoru.Kdyz jsem prisel po par dnech nastartovat, nechtelo se mu pres elektricky starter.Bylo slyset,ze se neco deje,ale neprotacel.Rikam si O.K.,slaba baterka.Tak jsem zkusil nakopavacku (ktera predtim fungovala bez problemu) a ejhle - byla uplne zaseknuta.Nemohl jsem s tim hnout.Po par pokusech se uvolnila a prozmenu vubec nezabirala,sla uplne naprazdno.Pote se mi podarilo nastartovat el.starterem.Jde pomaleji,dle meho nazoru,tak jednu otacku za sekundu (ale opravdu si myslim,ze je slaba baterka,dela to tak od zacatku,co ho mam).Pote jsem uspesne nastartoval nekolikrat el.starterem,dokonce pak se to jeste parkrat podarilo i nakopavackou.Dnes,s odstupem jednoho dne- el.starterem nastartuju v poho,nakopavacka jde uplne naprazdno,pripadne se jak kdyby chytne a zasekne v horni poloze a nehnu s ni.Jsem technicky analfabet,mam v planu ho vzit do servisu,at na to kouknou,ale aspon predbezne,nekdo nejake tipy,co s tim muze byt?Nerad bych vysolil za opravu vic,nez kolik stal skutr.Je mozno pripadne jezdit jen s el.starterem?Jde mi o to,jestli jdou oba startovaci systemy stejnou cestou,jen jeden pouziva energii baterky a jeden energii nohy a je jak kdyby zalozni?Nebo kazdy startovaci mechanismus je trosku jiny?Zkratka aby se tedv dusledkunsfunkcni nakopavacky nesesypal i ten elektricky.Nebo je vevnitr nejake ozubene kolo,ktere se mohlo "ohlodat" a ted proste nakopavavacka protaci naprazdno.Diky za tipy!
Joe2

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 02 zář 2018, 23:00

Re: Suzuki AN 125 - Problem s nakopavackou

Příspěvekod Karlos 1 » 17 srp 2019, 21:47

Já jezdím bez nakopávačky asi 4 roky a bez problémů, ale chce to mít spolehlivou baterku. Dokonce jsem tu páku i zdemontoval , protože mi je na nic, nestartuje to s ní, a akorát mi tam překážela.
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků