Startování v zimním období

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod stoupa1980 » 02 led 2010, 21:41

No ono celkem záleží kde skůtr parkuješ. Já ho parkuji v místnosti u plynového kotla kde máme tak 15 stupňů a když ho vytáhnu tak je pořád zahřátej na celkem dobrou teplotu ikdyž nasaje studený vzduch pořád je to lepší než kdyby sem parkoval jak mnozí z vás v místnosti kde je venkovní teplota.
No a když ho nastartuji tak při teplotě -5 a víc čekám tak 5minut než mohu vklidu přidat aby nezaškital a plynule se rozjel.Ale to je mi stejně jedno protože to udělám párkrát za zimu aby mě nezlenošil. Jika v létě ho nakopnu otevřu bránu a tak za minutu můžu dát plnou knedlu a frčím.
Nejvíc co mě v zimě pobaví je ten brutální bílí kouř když je motor studený a jedu. ale to musí být pod nulou.
Uživatelský avatar
stoupa1980

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 122
Registrován: 09 kvě 2009, 15:50
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod sedli » 02 led 2010, 22:03

Nj já ho mám právě v garáži kde je ta venkovní teplota a třeba po 3 dnech je to docela sada to dostat k životu tou nakopávačkou....no ještě uplně za studena když ten motor v té zimě zabírá tak ten kouř bílej zahalí celou šířku naši ulice a je to docela brutal....mám špatnej sytič aji baterku, tou zastartuju tak 3krát a je mrtvá...ale kupim asi novou baterku
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod stoupa1980 » 05 led 2010, 17:04

Jasný je to nářez, ale tu baterku kup až v létě nebo až na jaře, te'd bys jí dal na pr.....
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 led 2014, 02:22, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
stoupa1980

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 122
Registrován: 09 kvě 2009, 15:50
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod sedli » 05 led 2010, 17:18

NJ uvidíme v létě mi to zase na tu slabou pěkně chytá...startujete někdo pomocí toho když máte nefunkční aut.sytič že částečně ucepete přívod vzduch. filtru? Mě se to zdá bez změny a bezúspěšný stejný jako když není částečně ucpanej...a jinak mě kosa na scootu neni, když před tim 5 minut nakopáváte, tak je vám pak dostatečně dlouho teplo :-D
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod respekt.fr » 05 led 2010, 17:20

jo te se tak dela že upceš otvor sani na airboxu a mnělo by to chitit
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod jarafari » 05 led 2010, 18:12

Musim řict že můj scoot startuje bezvadně... Baterka je vyfluslá,že se nerosvítěj ani kontrolky.Stojí mi to na dvorku pod plachtou a i jak byli ty největší mrazi,tak to nakopnu napoprvé... teda před tim to tak třikrát,čtyřikrát prošlápnu bez zaplého zapalování a pak chytá na první břinknutí...... a po několika minutách jízdy je i baterka OK :P
S číňanem jsem se pral i v létě (Ten nešel nekopávačkou skoro vůbec,to jsem šlapal jak deb.... a nic,ale startérem šel dobře) a Derbina nemá problém ani teď :mrgreen: jo jo je to mašina :twisted:

Foto z dneška :)
Obraz000.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 led 2014, 02:22, celkově upraveno 2
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod respekt.fr » 05 led 2010, 18:25

ty to parkuješ venku jarafari ??

docela škoda to venku parkovat :twisted:
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod sedli » 05 led 2010, 18:49

já sem chtěl dneska někam jet, ale když se mi venku rozjely nohy od sebe tak jsem věděl že nic ale zkoušel sem to nakopat a ani flus je to uplně mrtvý beterku mám jak ty jarafari vybitou, ty máš asi v pořádku sytič...já kdybych potřeboval tak neodjedu ani náhodou
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod jarafari » 05 led 2010, 19:18

respekt.fr píše:ty to parkuješ venku jarafari ??

docela škoda to venku parkovat :twisted:

No bohužel to parkuju venku no... páč jinou možnost nemám,když s tim chci jezdit denně... a do druhýho patra po schodech to nevytáhnu :lol: ..jinak bych ho měl doma, to je jasný...ale je to na dvorku, pod plachtou, takže na to neprší.. zamčený řetězem a dvorek taky zamčený.. a lidi z ulice se tam nedostanou... jen je mu zima no :( skútřikovi mojemu malímu :oops: .
Jako, kdybych nejezdil pořát, tak bych to odvez k máti do práce,kde by to mohlo stát a v teplíčku...no,ale já s tim jezdim...
Uvidim jak dlouho se zdržej ty mrazi,co teď přijdou.. :( no a podle toho se rozhodnu jestli to zaparkovat na dýl nebo ne....

vůbec nevíš:
jo jo,sytič fachá dobře.... taky jsem s bál,že kdybych to tejden nechal stát a baterka klekne uplně,že už to nenakopnu a budu muset koupit novou...no ale byl jsem nemocnej,scoot stál a chytá pořát na jedničku... mám z něj radost jakej je to pašák :D :mrgreen: :twisted:
Ale stejně chci tu baterku koupit....ale šušně teď moc nejsou ,tak čekám až budou :-(
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 led 2014, 02:23, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod DoDoCPI » 05 led 2010, 19:45

tak to skus nabít tu baterku :-) já mám 2 baterky jednu rok starou a druhou mám gelovou ještě nenalitou takže se nebojím :-) a řeknu že má pořad dobrou vydrž :-)
Uživatelský avatar
DoDoCPI

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 02 led 2010, 03:48
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: Kingway coliber rex , Babeta 210 , CPI
Tuning / úpravy: Tuning zatím jen par blbustek vyhozených

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod jarafari » 05 led 2010, 19:58

Nabíječku nemám.. a protože to startuje v poho ,tak to neřešim a na jaře bude baterka nová.... :wink:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod DoDoCPI » 05 led 2010, 20:02

:-) no tak pokud to máš 12V tak to mužeš na auto nabiječku :-)
Uživatelský avatar
DoDoCPI

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 02 led 2010, 03:48
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: Kingway coliber rex , Babeta 210 , CPI
Tuning / úpravy: Tuning zatím jen par blbustek vyhozených

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod jarafari » 05 led 2010, 20:08

no 12v by tam bejt měla no..... ale já to stejně zatim řešit nebudu :mrgreen: max až kdybych to teda odstavoval na delší dobu,kvůli mrazům...jinak zatim budu asi jezdit... a na jaře tu novou stejně chci....
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod DoDoCPI » 05 led 2010, 20:15

tak ji dej do tepla :-) odpočine si od te zimy a pak možna pojede líp
Uživatelský avatar
DoDoCPI

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 02 led 2010, 03:48
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: Kingway coliber rex , Babeta 210 , CPI
Tuning / úpravy: Tuning zatím jen par blbustek vyhozených

Re: Startování v zimním období

Příspěvekod jarafari » 05 led 2010, 20:22

No vždyť řikám že ještě budu jezdit a nechci to teda vyndavat... až odstavim,třeba to i dobiju,ale stejně budu kupovat tu novou.... tak jako tak.... a jinak to šlape dobře,tak fakt nemam potřebu :) ...ta baterka už asi víc vybít nejde a šlape to...takže tak... :wink:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků