Speedfight 2 100 - pomalý rozjezd do 20 km/hod

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Speedfight 2 100 - pomalý rozjezd do 20 km/hod

Příspěvekod Dave77 » 26 říj 2017, 16:20

Ahoj všem,
mám Peugeot Speedfight 2 100, r.v.2002, najeto cca. 12 tis km, laděný výfuk Technigas NEXT-R. Skůtr postupně začal slábnout při rozjezdu, tak jsem se rozhodl se podívat, co se stalo. Rozdělal jsem variátor a zjistil, že jsou plošky na válečkách ve variátoru. Řekl jsem si, že když už to mám rozdělané, vezmu to trošku zeširoka. Takže jsem :

- vyměnil celý variátor za Multivar Peugeot 100 bez KAT.
- vyměnil kontrastní pružinu za Piaggio - bílá +30%
- vyměnil pružiny ve spojce (bílé)
- vyměnil řemen variátoru
- vyměnil vzduchový filtr
-vyměnil svíčku NGK BR8ES
- vyměnil přední tlumič

Po celé výměně se zlepšil celkový projev variátoru (táhne plynule po celou dobu), bohužel rozjezd je stále tragický. Když si stoupnu na semafor do první řady, tak brzdím všechny auta, protože se nechce do 20km/hod rozjet. Do prudkého kopce se nerozjede skoro vůbec (nejde vytočit do otáček). Mimo rozjezd jede ale velmi hezky (cca. 100 -110km/hod na tachometru). Vážím cca 80 kg. Nevíte prosím někdo zkušenější, co s tím?

Dále něco mlátí na předním kole. Vyměnil jsem tlumič, celkově se to zlepšilo, ale při nějaké větší nerovnosti to mlátí (ozve se tupá rána, jako by to někde šlo natvrdo). Není tam ještě nějaké gufero, nebo uložení ?

Dík moc všem, jsem naprostý laik a vím, že v těchto případech to chce hlavně zkušenosti.
Dave77

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2017, 16:00
Skútr / moto: Speedfight 2 100
Tuning / úpravy: výfuk Technigas NEXT - R

Re: Speedfight 2 100 - pomalý rozjezd do 20 km/hod

Příspěvekod krizik1 » 26 říj 2017, 17:48

V těchto případech to chce hlavně používat funkci "vyhledat". Je to tu popsáno tisíckrát, namáhej se trochu, děkuji :wink:
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků