Piaggio SI 50 - spojka zabírá moc brzo

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Piaggio SI 50 - spojka zabírá moc brzo

Příspěvekod Vomi » 29 pro 2012, 19:54

Zdravím místní osazenstvo! Pořídil jsem si moped Piaggio SI 50 a jako začátečník se skútroidními motocykly bych potřeboval radu ohledně spojky. Problém je v tom, že spojka začne zabírat v podstatě hned nad volnoběžnými otáčkami a tedy motor ještě nemá tolik síly a rozjezdy jsou veeeelmi pozvolné (i na 50ccm). Když bych se chtěl rozjet do mírnějšího kopce, tak spojka svým brzkým záběrem nepustí motor do vyšších otáček a při nízkých se to nemá sílu rozjet, takže to jen bručí a stojí na místě. Někdy se též stane, že spojka zůstane sepnutá při dojíždění a motor má po zabrzdění snahu zdechnout. Jinak vše funguje OK a když se to rozjede, tak pak to valí dobře. Zde jsou fotky té spojky, co jsem z toho vymontoval http://vomi-jawa.rajce.idnes.cz/29.12.2 ... ggio_SI_50 Co mám vyměnit, aby to zabíralo ve vyšších otáčkách a mělo to svižnější rozjezdy? Počítám, že nějaké pružinky, ale nevím které. Ještě mě zaráží, proč jsou tam 2 sady paken? Vždy jsem měl za to, že odstředivé spojky mají jen jednu sadu. Díky za případné rady a informace.
Vomi

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2012, 19:30
Skútr / moto: Piaggio SI 50

Re: Piaggio SI 50 - spojka zabírá moc brzo

Příspěvekod pan.smith » 29 pro 2012, 22:21

Jsem technicka lama, ale mrkni na kontrastni pruzinu.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Piaggio SI 50 - spojka zabírá moc brzo

Příspěvekod makreps » 29 pro 2012, 23:06

To je moped. Ty velký pakny jsou rozběhová spojka na start přes šlapku. No a na 99% sjou už unavené pružinky na těch malích paknách. Sehnat nové tvdší a bude to v cajku :wink:
Bylo: Maxon forcer 50 čínská autokelly raketa, lehký tuning, najeto cca12000km bez jediné vady či závady!!!


Obrázek
Uživatelský avatar
makreps

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 97
Registrován: 20 bře 2011, 15:25
Bydliště: Chvaletice
Skútr / moto: Kymco Movie 125
Tuning / úpravy: Plexi štít, vyhřívané hefty a kufr Givi, ostatní nejsou třeba

Piaggio SI 50 - spojka zabírá moc brzo

Příspěvekod Vomi » 29 pro 2012, 23:44

Těmi malými paknami myslíš ty zadní, ty 2? Co jsem na ně koukal, tak opravdu jsou nějaké lehce roztažitelné. Kde by se daly ty pružinky sehnat? Díky moc
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 lis 2013, 17:37, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Vomi

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2012, 19:30
Skútr / moto: Piaggio SI 50

Piaggio SI 50 - spojka zabírá moc brzo

Příspěvekod krampus » 30 pro 2012, 03:18

Vomi, buď zdráv!
mám Piaggio Bravo, což má stejnej motor.
radu s kontrastní pružinou neber vážně, tohle provedení žádnou kontrastní pružinu nemá.
ty dvě pakny s měkýma pružinkama jsou rozběhový, tři pakny se silnějšíma pružinkama jsou záběrový. ty tě zajímaj. sehnat se daj od malossi. míval je scootland (Brno, Praha, e-shop), ale po zkušenosti s nima už u nich budu nakupovat jen v krajní nouzi. objednal jsem si je radši na mopshop.de. pokud je budeš objednávat, dej bacha, abys objednal provedení pro moped bez variátoru.
kdybys náhodou byl z jižní moravy nebo dokonce z brna, tak ti věnuju řemen na Ciao. na Bravo nepasuje, protože Bravo potřebuje delší o 10cm. jinak jsem na tom ukutil leccos a pokud bys měl nějakej technickej dotaz, rád poradím. (upgradoval jsem to na 70ccm kitem Athena s nicasilem, karbec dellorto SHA 13/13 a frčí to místo 37km/h dokonce 50km/h.
krampus

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2012, 03:33
Skútr / moto: SYM GTS 250

Piaggio SI 50 - spojka zabírá moc brzo

Příspěvekod Vomi » 30 pro 2012, 10:38

Mockrát díky za rady! Přesně tohle jsem potřeboval slyšet. Na scootlandu jsem si už ty pružinky našel, tak je tam koupím. Zajdu si pro ně osobně, až budu někdy v Praze. Jinak jsem z Plzně, takže na Moravu daleko. Ale koukal jsem na ten řemen a možná by stálo ho už vyměnit, takže pokud by ses ho chtěl opravdu zbavit a byl ochoten poslat poštou, tak bychom se jistě domluvili.
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 lis 2013, 17:38, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Vomi

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2012, 19:30
Skútr / moto: Piaggio SI 50

Piaggio SI 50 - spojka zabírá moc brzo

Příspěvekod krampus » 30 pro 2012, 11:18

tak pokud to budeš kupovat u scootlandu, zapiš si za ucho číslo malossi artiklu M297306, aby ti ty vemena neprodali ty pružinky na provedení s variátorem, čehož jsou jistě schopní. a pošli mi zprávou adresu, až půjdu na poštu, pošlu ti ten řemen.
krampus

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2012, 03:33
Skútr / moto: SYM GTS 250


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků