Piaggio Hexagon LX 125 - teče olej do filtru

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Piaggio Hexagon LX 125 - teče olej do filtru

Příspěvekod sedli » 08 čer 2010, 19:36

Mám teď rozdělaný scoot, protože měním pístní sadu, ale to s tím nesouvisí. Mám sundaný vzduchový filtr a např.po dni stání na hlavním stojanu, když se opře na policajta(boční stojánek) tak z příruby od vzduchového filtru teče olej a celkem dost...dřív jsme si toho nevšíml, protože to teklo do vzduchového filtru, který byl po rozdělání celý nasáklý od oleje.
Čím to může být? Přívod oleje do karbíku je na druhé straně - tím myslím že ve druhé části - odděleno šoupátkem jehly...takže mě napadá že to musí protýkat nějak pod jehlou, ale nevím proč, problém s netěsností nebyl. Nebo to způsobuje něco jiného?
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Piaggio Hexagon LX 125 - teče olej do filtru

Příspěvekod respekt.fr » 08 čer 2010, 20:10

to budou asi klapky :wink:
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: Piaggio Hexagon LX 125 - teče olej do filtru

Příspěvekod sedli » 08 čer 2010, 22:19

klapky jsou ty pod přírubou karbece né? to je na druhé straně toho místa kudy to teče ale...a teče to pořád, i když to není nastartovaný nebo netočím rukojetí plynu
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Piaggio Hexagon LX 125 - teče olej do filtru

Příspěvekod sedli » 10 čer 2010, 20:37

Tak klapky jsem vymontoval ven a po vyčištění jsem je i ozkoušel a myslím že jsou v pořádku. Opatrně jsem nadzvedl všechny 4 lístky jestli tam není špína a profoukl. Pak jsem pusou foukal ze směru od karbíku a vzduch propouštěly, když jsem vzduch nasával tak nepropouštěly. Takže klapky podle mě budou plně funkční a bude to něco jinýho...ale co? Olej prostě samovolně teče..pořád, není ho moc ale když potom natočím scoota nabok tak od příruby toho kape vceku dost, nějaký další nápady? Chtěl bych to vyřešit než dám zpátky válec a všechno do kupy
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 9 návštevníků

cron