Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod Vávra » 07 bře 2019, 12:21

Samo že existuje. V malých městech je to docela normální, že po osmi večer si prostě nenatankuješ. :D
Uživatelský avatar
Vávra

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 04 bře 2019, 23:49
Skútr / moto: Peugeot SV 80

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod forester » 07 bře 2019, 12:43

JardaB píše:Ty nás pěkně natahuješ hochu .... u dva roky stojícího skůtru řešíš na fóru, že do válce nejde benzín a dosud si nevyčistil karburátor ? Neměla to být tvoje první akce ? Vulgární raději nebudu ....



Už mám niekedy pocit, že sa tú niečo hraje, mi máme také hravé skutrfórum. Má pravdu nemá pravdu, natahuje nás nenatahuje. Vetšinou ta hra začína nevinne ako všetky jeho hry “dobrý den> tajnička> čo najkomplikovenejší problém/ nejede za plynem/ neco mi teče> dekuji za všechny rady. Keď sa niekto chytí a ten sa vždy nájde tak po lúštení začína ďalší problém a ešte komplikovanejší. Taká hra kočky/ kocoura a myši.

Len tak ďalej mi sme tu hravý skútristi :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým Vávra v 07 bře 2019, 12:44.

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod Vávra » 07 bře 2019, 12:48

Ono to bývá naši blbostí skútristů začátečníků, kteří nevědí kam skočit první. :D A pravdu měl spíš Jarda. Nevím, proč mě nenapadlo podívat se na trysku jako první. :roll:

Každopádně kdyby někdo věděl o Peugeotu SV 90/50 Geo na díly, nebránil bych se. Ještě potřebuju sehnat dost věcí, které tam původní majitel vůbec neměl nebo jsou dobité tak, že to opravit nejde. Třeba rozbité sklo na budících, chybějící plasty a tak..
Uživatelský avatar
Vávra

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 04 bře 2019, 23:49
Skútr / moto: Peugeot SV 80

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod josuk » 07 bře 2019, 12:58

..a není to tak že se tyhle stroje už nejméně 20 let nevyrábějí? Myslím, že ho tady nikdo ani nemá.. řada, jako já, ho možná naživo ani neviděla.. a že nejsou k nalezení náhradní díly by se dalo vysvětlit i tak, že se přestal vyrábět dřív než se v ČR začal masově používat internet... víc k tématu nevím..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod Vávra » 07 bře 2019, 13:13

Je to tak. Vyráběly se snad jen v letech 93-96 myslím (80ccm) a 50ccm až do roku 98, takže jich bude jen po málu. Ale většina dílů je identických.
Uživatelský avatar
Vávra

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 04 bře 2019, 23:49
Skútr / moto: Peugeot SV 80

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod JardaB » 07 bře 2019, 15:45

No tak pomáhej Pán Bůh ...
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod Vávra » 11 bře 2019, 20:10

Tak skútr už jede a je skoro komplet složený (chybí vložka ve výfuku a ještě se mi tam podařilo propálit malou dirku, takže to už dodělám za týden COčkem), ale strávil jsem nad tím celý víkend a toto pondělí. :oops:

Každopádně těch chyb tam bylo víc. Čerpadlo tam žádné není, takže je to vše jen podtlakem z karburátoru. Nevím, co jsem s tím provedl, ale minulý víkend byla svíčka úplně mokrá a benzín v karburátoru určitě byl. Jak jsem tento víkend na plovák, tak jsem ho z komory vypustil a už tam nenatejkal, to jsem ale zjistil až večer.. Mezitím jsem rozebral zapalování a zjistilo se, že klínek je úplně roztemovanej, čili to zřejmě házelo jiskru pozdě. Na to jsem přišel ale až ve chvíli, kdy jsem sundal výfuk a bylo vidět, jak z něho občas šlehne.. takže jsem asi hodinu vyráběl novej klínek z podložky, protože je do půlměsíce a z jedné strany skosený tím, jak byla zdeformovaná plocha, na kterou to naráželo na rotoru :oops: Tím bylo zapalování seštelované a hledala se chyba dále. Nakonec jsem vzal injekční stříkačku, benzín jsem tam natlačil ještě před čerpadlem, aby šel do karburátoru a od té doby to začalo postupně škytat čím dál více. Nakonec to nastartovalo s dýmem sto let stojící Pragovky a od té doby už je klid. :roll: :lol:

Ještě mám otázku. Mezi výfukem a přirubou válce je nějaký mezikroužek, který tam dosedá? Na výfuku je jen asi 2mm výstupek, který ale nedosedá přímo na přírubu, takže je tam mezera třeba 3-5mm, kde se musí nutně ztrácet výkon.. Ten výfuk už evidentně není origo a navíc je dost prasecky posvařovanej - bude to vyvalené dovnitř, takže mě ještě čeká někde posehnat na vrakáči ohnutou trubku stejnýho průměru a tu tam navařit trochu inteligentněji.

-- 11 bře 2019, 19:13 --

A ještě.. kde hledat čidlo oleje? To je jestli tam olej je/není nebo jestli to mazání tlačí olej do podtlakového čerpadla? Nebo si to taky bere olej podtlakem? Plynové lanko se rozdvojuje a jedno vede samozřejmě ke karburátoru a druhé ovládá, kolik oleje půjde do benzínu?
Uživatelský avatar
Vávra

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 04 bře 2019, 23:49
Skútr / moto: Peugeot SV 80

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod JardaB » 11 bře 2019, 20:36

Proboha ... žádné čerpadlo tam není !!! Je to podtlakový ventil, který se otevře a pustí benzín ke karburátoru, když vznikne podtlak při protočení motoru ... čti a přemýšlej. Čidlo oleje ? Je to dvou takt ? Olej se dává k benzínu nebo to má na olej přídavnou nádržku a oddělené mazání ? U takové historické zvláštnosti máme za tebe študovat manuál ?

https://www.yumpu.com/en/document/read/19210616/peugeot-motor-fb-0-1-2-4-workshop-manual-50-cm3-scootergrisen

Manuál si nastuduj a až si Peugeot SV 80 koupím, tak mi budeš radit. Hlavně, že už si se pochlapil a něco zvládnul sám - je to boj.
Naposledy upravil JardaB dne 11 bře 2019, 22:04, celkově upraveno 3
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým Winterwolf v 13 bře 2019, 13:57.
Důvod: smazáno na přání uživatele

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod Vávra » 12 bře 2019, 19:51

Fakt nevím, co na to říct. Na Scootlandu jsem našel díl, který se jmenoval PODTLAKOVÉ ČERPADLO. Z toho tedy usuzuju, že je to opravdu podtlakové čerpadlo a ne ventil. Jasně, že je to to samé, ale proč mě takhle taháš za slovo... (nebo se tady na foru netyká, když jsou tu všichni mistři světa v oboru?) Místo toho, abyste mě nasměroval, kde to mám hledat, tak mě tady div nerozcupuješ/te za to, že jsem to pojmenoval jinak, popřípadě špatně.. Když to ale i Scootland má jako podtlakové čerpadlo, tak nevidím důvod, proč tomu tak neříkat.

Stačilo mě upozornit, že se tomu může říkat i jinak a rozvést diskusi.. Jinak díky za manuál (od toho to forum snad je - aby si lidi pomohli, když někdo něco neví a nemuseli to hledat několik hodin na netu)..

Holt nejsem študovanej mechanik a snažím se to nějak naučit. Proto jsem si taky šel pro radu. Možná ale bude nejlepší se tím opravdu prokousat sám, než se s někým poradit.

Odkaz na palivové čerpadlo: https://www.scootland.cz/zbozi/r-p-podt ... -cerpadlo/

-- 12 bře 2019, 19:20 --

A teď jsem zjistil, že nejspíš jde o tento díl.. https://www.scootland.cz/zbozi/baotian- ... vy-ventil/ Ten já na skútru nemám, už jsem to psal několikrát. Nemám nádrž nad karburátorem, ale pod úrovní (pod nohama)..
Uživatelský avatar
Vávra

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 04 bře 2019, 23:49
Skútr / moto: Peugeot SV 80

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod Bostav » 12 bře 2019, 21:41

Oni to mají vlastně popsané správně jako čerpadlo - podtlakem "čerpáš" palivo :mrgreen:
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Peugeot SV 80 - nenasává benzín (kde je čerpadlo?)

Příspěvekod JardaB » 12 bře 2019, 23:23

Ještě jsem to neřekli ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků