PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod forester » 15 kvě 2015, 16:55

Evidentne sa na tom tvojom strojku niekto poriadne nabaluje,neverím že by to bolo len tak.Tie hodiny práce a nový výfuk z ostatnými dielcami niekomu vyfaktúrujú a možno to za chvílu dosiahne aj cenu nového skútra.Zlaté slovenské ručičky zo sedliackym rozumom.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 15 kvě 2015, 21:31

Neviem ako funguje refundácia pre autorizovaný servis od Hondy pri reklamácii, no je možné, že máš pravdu. Za jednu normohodinu si pýtajú 30€, takže radosť robiť :D

Inak dosť ma nakrklo, že po tohtotýždňovom pobyte v servise mi zmizol "gumový cuplík", z platformy kufra, ktorá slúži na to, aby na nej kufor pevne držal a nedrnčal... takže mám ďalšiu "radosť"... pred servisom som ju na 100% mal, pretože v rámci nedôvery vždy pred a po servise starostlivo pozerám celý skúter. Už fakt nemám slov...
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod forester » 15 kvě 2015, 22:51

Áno ta cena je 35€/1h aspoň bola v r.2010 a na 2.garančku si účtovali 2h!Skoro ma vystrelo keď konečná cena bola bez mála 100€!Naší český priatelia to majú o dosť lacnejšie a určite nechápu ako je to možné,ale na SK je to proste tak :D

Akékoľvek závady v rámci garancie sa pedantne registrujú a Importér to sleduje a na konci roka sa to vyhodnocuje v tabulkách kde Honda má z dôvodov prestíže oproti konkurencii eminentný záujem aby toto číslo bolo čo najmenšie a závady riešia asi tak ako v tvojom prípade práve s tohoto titulu.

Cuplík si pýtaj a aj keď budeš trochu strápnený lebo asi si niekto pomôhol,určite sa to nedá sólo objednať.

Nechápem ako slovenská Honda uvažuje ale z obchodného hladiska by taká prestižna značka mala tieto závady riešiť v prospech zákazníka a to aj vtedy keď by mala utržiť nejaké straty čo je pre ňu určite menšie zlo ako pokazené renomé.Ako kontrast uvediem rozhovor v rakúskej Mazde keď mechanik ktorý pripravuje vozidlá na predaj túto vec riešil niekoľko krát z mjitelom firmy a ten takéto veci rieši skoro vždy tak aby zákazník bol spokojný aj keď možno nemá pravdu.Hold rozumovo sú už niekde inde ako niektorí naši tiež obchodníci.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod sedli » 16 kvě 2015, 10:27

Měl jsi si vždy vyžádat potvrzení o reklamaci a už jim to odvést a žádat vrácení peněz. Toto už vypadá na nějakou fušeřinu a servisu se očividně nechce demontovat motor a půlit ho, aby zjistil příčinu. Možná by pro ně bylo lepší, aby se ti to už rozsypalo a pak reklamovali u výrobce celý motor a tobě vyměnili motor jako díl za díl. Akorát to schytáváš ty. Každopádně obdivuju tvoji trpělivost a nervy, kdybych si už X krát musel brát v práci den volna, abych vozil pcx na servis a pak bych se po několika dnech musel ještě sám ozývat, aby se na to podívali, to bych asi nedal a už bych tam udělal scénu. I to občas pomůže.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod crhy » 16 kvě 2015, 10:56

Jo, tohle to už je fakt moc... Okamžitě by jsem žádal vrácení peněz. :wink:
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 16 kvě 2015, 11:09

sedli ono je tažké si pýtať potvrdenie o reklamácii, keď sa najskôr nechceli so mnou ani len baviť o tom, že by sa to prijalo do servisu :D Ale v jednom máš pravdu. Z toho čo som pochopil, nie su zaškolení na tak rozsiahly servis ako je polenie motora. Koniec koncov licenciu od Hondy majú ledva pol roka. A presne ako píšeš, doslova mi povedali viac krát, citujem: "Však záruka je 2 roky, tak na tom jazdite a až sa to rozpadne bude to super, pretože bude pre nás ľahšie závadu nájsť a vymeniť vadný diel kus za kus".

Takže ja ostanem visieť napríklad niekde v Nórsku len preto, že budem čakať až sa to samo rozpadne... a samozrejme odvoz mňa a toho šrotu s logom honda budem platiť ja. Keby som kupoval skúter do mesta tak v pohode. No u mňa je aj 300km len nedeľné prevezenie sa okolo domu.

@crhy - Presne to sa chystám, ale napíšem už do Bratislavy na centrálu s tým, že im pošlem znova nahrávky zvuku a komplet zhrnutie všetkých skúseností s predajcom a záznamov týkajúcich sa priebehu poruchy. Lebo takto sa môžem naťahovať donekonečna.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 27 kvě 2015, 16:23

Pred týždňom som poslal 4 stranový doporučený list do Honda Žilina a zároveň to isté do Bratislavy na centrálu na Prievozskej a doteraz žiadna odpoveď.
List obsahoval všetky náležitosti, ktoré mi navrhla SOI a môj právnik - opis poruchy, tabuľka reklamácii s dátumami odovzdania a prevzatia skútra zo záručného servisu. V liste žiadam vrátenie kúpnej sumy, čo zároveň zdôvodňujem opodstatnenými argumentami, ako napríklad: skúter som kupoval nový a počas dvoch mesiacov som sa vozil približne týždeň, zvyšný čas bol v servise. Alebo fakt, že sa vyjadrili, že chybu nedokážu odstrániť (žiaľ len ústne).

Včera mi volal konateľ Avion Žilina (Honda), že či mám u nich motocykel. Ja som ostal zháčený, pretože je tam už druhý týždeň a nikto mi nepovedal čo sa s ním robí. Dovtípil som sa, že tam stál bez toho aby sa ho niekto dotkol. Konateľ sa ma opýtal, kedy by som si mohol preň prísť. Na to som mu odpovedal otázkou "Čo sa na skútri robilo a či poruchu konečne odstránili"... nasledovalo noooooooooooooooooooooooo..... a potom mi konateľ povedal len to, čo už viem niekoľko týždňov a to jest, že nahrávku zvuku poslali do Rakúska na centrálu, kde skonštatovali, že to ešte nepočuli a to je všetko.

A teraz bonus: Konateľ argumentoval, že rakúska centrála ČAKÁ KÝM SA NÁJDE ĎALŠIE PCX S IDENTICKOU CHYBOU V RÁMCI EU a že až potom sa to bude riešiť. Prosím vás všetkých povedzte mi či som ja ten retardovaný a unikajú mi súvislosti, alebo či to je ďalšia perla hodná archivácie v knihe vtipov. Aký súvis má nejaké iné PCX, s tým, že môj tovar má výrobnú chybu, ktorá je neodstrániteľná a bráni mi v riadnom používaní ????

No a bonus na záver: Chcel som dnes ísť osobne do hondy a doslova si vydupať alebo vyziapať písomné vyjadrenie, na ktoré mám mimochodom zo zákona nárok, no nemal som čas, tak som volal. Povedal som, že keď prídem, chcem mať pripravené písomné vyjadrenie k reklamácii, ktorú som mu pred týždňom zasielal poštou doporučene. Zrazu nastalo v telefóne ticho ... vraj im nič neprišlo. Hm ... zaujímavé, pretože tracking mi ukazuje "zásielka doručená adresátovi". Tak že to pohľadá ...

Nechcem hádzať všetko do jedného vreca ale urobím výnimku. Navyše nie som jediný s takýmito skúsenosťami so slovenskou Hondou, keďže ma viacero ľudí odhováralo od tejto značky práve kvôli prístupu k zákazníkom. Nuž ale zrejme pribudne ďalšia značka, ktorá mi nesmie do domu. A pokiaľ môžem poradiť budúcim odvážlivcom, ktorí sa rozhodnú pre Hondu, vyhnite sa predajni Avion Žilina. Kým budete platiť budú to medové reči, no ako môžete čítať, pri prvých problémoch nastane nekonečná tragédia. Radšej investujte do svojej budúcnosti a choďťe si pre Hondu k inému predajcovi. Nemám rád očierňovanie, no toto považujem skôr za záchranu potencionálneho zákazníka.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Mr.Voza » 27 kvě 2015, 19:37

V Česku máme v obchodním zákoníku psaný, že když prodejce/výrobce nevyřeší reklamaci do 30ti dnů od vyrelkamování zboží, máš ze zákona nárok na vrácení peněz, nebo výměnu za novej kus zboží. Nemáte na Slovensku taky v zákonech něco takovýho?

Jinak fakt mazec, takovejhle přístup Hondy. Pracuju jako servisák kopírek a tiskáren zn. Kyocera (taky Japonci) a nedokážu si představit, že by jsme se zákazníkem řešili záruční opravu podobně, jako to Honda řeší s Tebou. Když je nějaká závada v záruční době a občas se stane, že je to závada nejednoznačná (nedá se 100% určit, kterej díl jí způsobuje), tak se Kyocera může doslova přetrhnout a posílá nám na vyměnu metodou "pokus-omyl" jeden díl za druhým, dokud není problém vyřešenej, jenom aby zákazník nebyl nespokojenej. Když převedu přístup Kyocery do "světa skůtrů", tak by klidně poslali na výměnu celej motor do skůtra, aby se problém co nejdřív ke spokojenosti zákazníka vyřešil. A to, že by jsme se snažili jako autorizovanej servis nějakej problém nějak "ututlat" nebo jeho řešení "protahovat", jak popisuješ, že ti to dělá Honda - to by jsme taky mohli jako firma přijít o autorizaci a mohli by jsme jít třeba opravovat mrazáky. Divím se, že Honda k zákazníkům nepřistujuje podobně, když jsou to taky Japonci :shock:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Nielm » 09 čer 2015, 20:34

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak to nakonec dopadlo? Podařilo se to dořešit ke spokojenosti obou stran či nikoliv?
Honda PCX 125 2015 (hnědá perleť)
Babetta 210, ročník 1984, 16tis km
Uživatelský avatar
Nielm

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 184
Registrován: 20 kvě 2015, 11:32
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Skútr / moto: Honda PCX 125ccm (2015)
Tuning / úpravy: Topcase Kappa K37N s opěrkou; Tucano Urbano Termoscud

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 14 čer 2015, 12:26

Dopadlo to tak, že som do toho angažoval právnika, ktorý mi pomohol objasniť moje práva v danej situácii. Šiel som teda za konateľom spomínaného obchodu s tým, že odtiaľ neodídem kým sa nedohodneme na nejakom finálnom riešení. Bol som otvorený každej možnosti - či už jasnému stanovisku k postupu opravy alebo výmene moto za novú alebo vráteniu peňazí.

S konateľom som sa snažil jednať maximálne otvorene a povedal som mu, že takto to ďalej nejde, že nemám ani toľko času ani peňazí aby som donekonečna vozil PCX ku nim na pokusy, či sa závada náhodou nepodarí odstrániť výmenou podľa mňa absolútne nesúvisiacich dielov s charakterom poruchy. Ďalej som mu povedal, že som sa s ním prišiel dohodnúť a chcem to vyriešiť už definitívne tak, aby boli obe strany spokojné.

Na to sa strhla dráma. Konateľ začal tvrdiť, že nikdy mnou spomínaný zvuk nepočul. Postupne sa zhlukli okolo nás aj ostatní zamestnanci, ktorí dávali za pravdu konateľovi, vrátane mechanika, ktorý dávnejšie tvrdil, že zvuk počuje. Zamestnancom to nemám za zlé, pretože sám som zažil situáciu, kedy treba zákazníkovi tvrdiť niečo, čo je človeku úplne proti srsti len zo strachu straty zamestnania. Našťastie som si vždy so sebou vozil svedka, ktorý bol aj v tento deň so mnou a ten zas podporil mňa v tom, že konateľ aj mechanik v minulosti tvrdili, že zvuk počujú a zrazu tvrdia opak.

Nebudem rozpisovať úplne celú drámu, no konateľ nás označil za pacientov, ktorí si vymýšľajú stále nové chyby na motorke, len aby ju mohli stále dávať na servis. Pritom išlo stále o tú istú chybu. Na to som sa trocha naštval a povedal som mu, že ak Honda dopustí takýto prístup ku zákazníkovi tak nechcem mať nič spoločné s touto značkou. Tejto vety sa konateľ ihneď chytil a ofučane poznamenal, že si myslel, že budeme spolu komunikovať otvorene a pravdivo ale už je mu jasné, o čo ide. Vraj som pacient, ktorý si zmyslel, že sa mu motorka už nepáči a vymýšľam si stále nejaké blbosti len aby som sa motorky zbavil, lebo vraj už mám vyhliadnutú inú. Na to som mu niekoľko krát zopakoval, že ja som k nemu maximálne úprimný a PCX považujem stále za ideálny stroj pre moje potreby, no absolútne ma odrádza prístup Hondy ku zákazníkovi. On si stále mlel svoje a odmietal počúvať.

Po krátkej a zbytočnej výmene názorov mi povedal, že jeho nejakých 2000€ nevytrhne z biedy a že si mám zobrať motorku domov, zhodiť doplnky a doniesť naspäť, že mi vráti peniaze a predá ju niekomu inému za nákup.

A teraz perla pre pobavenie na záver:

Na motorke skúšali vymeniť napinák rozvodovej reťaze, pretože pôvodne zamýšľali, že si PCX len prídem prevziať a zas len skúšať, či sa náhodou zvuk nestratil. PCX som teda prevzal zo servisu s tým, že ho doma odstrojím a na druhý deň zaveziem naspäť na vrátenie peňazí.

Nahodil som prilbu, stlačil zadnú brzdu súčasne so štartovacím tlačítkom a ono nič... motor sa pretáčal ako keby bola batéria takmer vybitá. Štartoval som hádam 5 minút s prestávkami, až sa mi nakoniec podarilo nájsť polohu plynu, pri ktorej motor veľmi neochotne naskočil. Ihneď som si všimol, že na voľnobehu motor kucká a trápi sa s nejakou neznámou záťažou. Otáčky klesli ihneď po ubraní plynu. Hovorím si, že im to pôjdem hneď vrátiť, nech nepovedia, že som to pokazil ja. No keď som si spomenul na názor konateľa, tak si hovorím, že kašlem na to, nech si to potom riešia s novým majiteľom a možno si konateľ uvedomí, kto bol ten pacient z nás dvoch.
Hneď po vyštartovaní som si všimol úplne nový zvuk, ktorý prehlušoval všetko ostatné. Znel ako keby niekto nainštaloval do PCX turbo, prípadne ako keď rozbiehate auto na spiatočke. PCX nemal výkon, palubák mi ukazoval nezvyčajnú spotrebu a skapíňalo to na voľnobehu samé aj bez systému start/stop.
Predpokladám teda, že servisák zase hviezdil a rozvodovú reťaz napol až na hranicu prasknutia.

Prajem teda novému majiteľovi úprimnú sústrasť, rovnako ako ostatným zákazníkom, ktorí budú na spomínanom mieste riešiť servis. Napriek zbytočne vulgárnemu a otrasnému prístupu však ďakujem konateľovi za vrátenie peňazí. S takýmto prístupom však spokojnosť zákazníka IMHO nezíska aj keď nakoniec zákazníkovi výjde v ústrety.

Takže ako sa Nielm pýtal, nakoniec to dopadlo tak, že mám síce peniaze, no získal som alergiu na značku Honda a som bez skútra. A hoci podľa konateľa by som mal mať už minimálne vyhliadnutú ďalšiu, pravda je, že okrem PCX som nenašiel nič, čo by som si bol ochotný kúpiť. A do toho istého ho*na už rozhodne nechcem stúpiť. Obzvlášť, keď som vďaka tejto skúsenosti narazil na X ľudí s podobnými skúsenosťami s otrasným prístupom zástupcov značky Honda.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod crhy » 14 čer 2015, 17:15

:mrgreen: Hmm, tak to buď rád, že jsi dostal nakonec i po těch velkých útrapách peníze nazpět. Narazil jsi na maximálně neschopného prodejce/servis.
Nedivím se, že Honda u tebe skončila, já s ní žádný problém neměl, avšak prožít si to co ty, asi by už promě taky neexistovala.
Ber to tak, že nyní máš peníze a pokud by jsi rád ještě nějakého skůtra, můžeš si třebas za 2 týdny jít pro N-maxe od Yamahy. Bude to konkurence k PCXku se standardním ABS, ovšem cena už je tady v ČR stanovena na poměrně vysokých 75TKč.
Ale to záleží na tobě, já jsem se vrátil k Yamaze od Hondy před 3týdny a jsem nyní max. spokojený.
Za mě ti musím pogratulovat ke zdárnému konci této nekonečné fůze :wink:
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod forester » 14 čer 2015, 17:36

Max11, no máš velké ponaučenie ako aj ostatný ako majú postupovať pri reklamácii.Človek sa učí celý život aj keď na vlastných chybách a v tvojom prípade to bolo to čo som ti radil pýtať o všetkom protokol o nahlásenej závade kde bude príčina dátum a podpis a toto ti môhlo ulahčiť reklamačný rozhovor keď majiteľ spochybnil že si tam bol a niečo reklamoval a ešte mu to odkývali kolegovia.
Ešte je tá vec že si sa mal rozprávať z importérom a nie hádať sa z tretotriednym predajcom určite by to malo iný priebeh.

Nevedí teraz sa treba pozrieť po druhom skútri a ten typ na Yamahu je myslím najlepší,rovnaká trieda ale iná značka.
Good Luck
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Nielm » 14 čer 2015, 20:20

To Max11: Díky moc za update. Je jen škoda, že se nepodařilo doznat příčiny toho jevu, který si popisoval. Zajímalo mně co to způsobovalo.
Ono mně ten Tvůj popis zaujal, protože jsem po koupi a ujetí několika stovek km doznal nového "pazvuku", který je něco podobného co z nám ze své babetty (takový cvrlikavý pazvuk jako tlučení od čelistí spojek s unašečem). Začalo se to objevovat po několika prvních ujetých stovkách km. Objevuje se to pouze při troše ubrání plynu (při plné zátěži se to neobjevuje) - když člověk jede okolo 40-50km/hod, ubere plyn a brzdí se motorem nebo jen trošku lechtá plyn a pomalu přidává. Dělá to jak za tepla, tak za studena. Bohužel nemám možnost to s něčím a někým porovnat, abych věděl oč jde.
Když jsem se jednou náhodou stavil v servisu Honda, tak si mechanik nastartoval skutr na stojanu a párkrát projel plynem. Při tomto to nešlo rozpoznat. Za jízdy to však dělá (jak jsem popisoval výše). Řekl mi, že si to sedá a ty nové pazvuky se prostě objeví a pak zase zmizí. Můžu tomu věřit... :shock:
Příští týden jedu na první servisní kontrolu do jiného servisu, tak se jich na to taky zeptám. Třeba hledám něco co není problém, ale třeba je tady podobnost čistě náhodná :roll:
Honda PCX 125 2015 (hnědá perleť)
Babetta 210, ročník 1984, 16tis km
Uživatelský avatar
Nielm

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 184
Registrován: 20 kvě 2015, 11:32
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Skútr / moto: Honda PCX 125ccm (2015)
Tuning / úpravy: Topcase Kappa K37N s opěrkou; Tucano Urbano Termoscud

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 15 čer 2015, 16:03

@Nielm - Niet za čo :) Skús rozpísať viac svoj problém, prípadne ho skús nahrať tak ako ja (aspoň telefónom vo vrecku bundy ak nemáš lepšie možnosti). Veď táto téma je určená práve pre vyriešenie spomínaného problému :)

Na PCX je viacero "kazítiek", ktoré môžu vydávať časom nepríjemné zvuky. Viacero som ich odstraňoval v procese hľadania chyby.
Napíš mi hlavne odkiaľ zvuk vychádza. Či je to pravá alebo ľavá strana skútra, predok alebo zadok. Prípadne akékoľvek ďalšie informácie, ktoré pomôžu identifikovať odkiaľ zvuk ide a s čím má súvis.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod forester » 15 čer 2015, 18:14

Nedá mi konštatovať že terajšie PCX už nie sú tej kvality čo boli z r.2010 keď vstúpili na trh a či už je to mentalitou talianskych mechanikov alebo už upustenie japonských kontrolórov od kvality výroby.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron