PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Maco82 » 28 dub 2015, 14:57

Nevím jak na Slovensku, ale u nás při reklamaci do 6-ti měsíců od koupě má spotřebitel právo na výběr zda chce vadnou věc opravit nebo vyměnit za novou (rozpor s kupní smlouvou)...

loni jsem koupil zahradní traktor na kterém po cca dvou týdnech se objevil problém s motorem (v servisu se zjistilo, že tam je málo oleje (cca 1/3 oleje), ve výrobě tam dali delší měrku), samozřejmě při reklamaci blbé kecy prodejce, že to je vpořádku, až se motor rozpadne úplně pak, že to opraví, odmítl mi vystavit reklamační protokol, tak jsem se naštval, prostudoval svá práva na internetu, sepsal papír "rozpor s kupní smlouvou" s požadavkem na výměnu traktoru, zavezl prodejci, pod pohrůžkou nahlášení ČOI to podepsal, a kupodivu do týdne mi volali ať si přijdu vyzvednout nový zahradní traktor...

snad Ti to nějak pomůže, prostuduj si reklamační zákon, možná to máte podobné jak u nás...
Maco82

100+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 152
Registrován: 25 zář 2014, 15:31

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod janon » 28 dub 2015, 15:28

Max11 píše:...Mimochodom, dnes mi bolo povedané, že aj keby sa za jazdy motor zasekol (zadrel) tak variátor má bezpečnostný systém, ktorý hneď odpojí koleso od motora...


Nesmis zapominat, ze nektere servisy, nerikam vsechny, ti v ramci odpalkovani doterneho zakaznika s problemem, napovidaji kdejakou pohadku. Kolikrat ani nevedi, co prodavaji a jake dany stroj ma funkce. Ale jsou autorizovany znackovy servis ci dealer. Kazdopadne bych reklamoval i u jineho dealera, pripadne posleze komunikoval primo se zastoupenim Hondy pro SK.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Vratas » 28 dub 2015, 15:38

Tak toho pána technika bych chtěl vidět, aby mi takovouhle hovadinu řekl do očí. I kdyby tohleto bylo nějak vyrobené a technicky proveditelné, tak by to jednak stálo ranec peněz a určitě by výrobci nezačli tuto věc implementovat od spodních řad svých skútrů, kterým je PCX, ale postupovali by naopak. Pak věřme servisům a jejich technikům.

Nicméně můžeš být víceméně v klidu, pokud to zadřeš, tak se ti ve variátoru akorát rozšvihá řemen na padrť.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 30 dub 2015, 18:39

Ďakujem za príspevky :)

Naštudoval som si už kompletne celú legislatívu týkajúcu sa práv spotrebiteľa. V podstate aj u nás existuje niečo podobné ako píše Maco, no máme dosť nešťastne formulované zákony, takže sú tam diery, ktorých sa teoreticky môže predajca chytiť. Ale na súde by som mal mať vysokú šancu. Otázne je, či sa ešte bude vyrábať PCX kým by súd rozhodol...

PCX je v servise už od pondelka. Dnes som volal predajcovi, že ako to so skútrom zatiaľ vyzerá. Bolo mi povedané, že mi to dotyčný zistí a zavolá mi späť. Keďže už ich poznám vedel som, že už mi nikto nezavolá. A tak sa aj stalo. No keďže to trvá tak dlho, predpokladám len dve možnosti. Buď sa naozaj k tomu postavili seriózne a vadu sa im podarí nakoniec odstrániť, alebo pri oprave niečo šeredne pos*ali a snažia sa to zaplátať a znova mi povedia, že všetko pozreli a nič nenašli (keďže ma nedokázali informovať v akom stave PCX momentálne je skôr čakám túto možnosť).

Dedukujem to podľa toho, že ja ako absolútny laik vo svete mechaniky som po dvojtýždňovom intenzívnom študovaní internetu dokázal rozobrať starú pokazenú motorku do posledného šróbika, diagnostikovať, vymeniť a opraviť vadné diely a znova ju zložiť a spojazdniť za pár dní. Nebolo tam síce toľko plastov a elektroniky ako v PCX ale je to rovkako jednoduchý stroj a neverím, že profesionálnemu mechanikovi môže trvať takáto vec týždeň. A nechce sa mi veriť, že tam majú za pol roka čo fungujú ako predajca moto taký nával, že by nestíhali.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod sedli » 01 kvě 2015, 00:49

Tak prodejci cinkni, že ti slíbil, že zavolá zpět s informací a neozval se....a celý skútrfórum je zvědavý, jak se to vyvíjí a co s tím máš...a uvidíš, jak se dají věci do pohybu ! To může být víc, než právo kupujícího ;) Negativní zkušenost a přístup, o kterou se podělíš s ostatními potencionálními zákazníky, jim může zajistit spoustu volnýho času v servise na dalšího půl roku.... ;) ;)
Naposledy upravil sedli dne 01 kvě 2015, 13:40, celkově upraveno 1
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 01 kvě 2015, 13:25

V pondelok skúsim volať znova. Nechcem sa im dopredu vyhrážať ničím. Snažím sa komunikovať slušne a priamo, napriek tomu, že so mnou jednajú ako so zasranom, ktorý si vymýšľa poruchy len aby ich tam otravoval. Uvidím ako sa vyjadria a či poruchu odstránia. Ak sa zas začnú vykrúcať, tak už použijem všetky dostupné legálne prostriedky na to, aby som sa dopracoval k odstúpeniu od zmluvy a budem žiadať peniaze naspäť a kúpim moto niekde inde. Už naozaj nemám čas ani chuť stále riešiť voľno v práci aby som sa tam s nimi chodil naťahovať.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 07 kvě 2015, 22:29

V utorok som si bol konečne pre skúter. Už do telefónu som sa pýtal, či opravili nahlásenú vadu a odbili ma že "to potom... keď prídete". Už mi bolo jasné, že zase budem počúvať výhovorky, ale problém ostal nevyriešený. Prišiel som na predajňu, zaplatil som 75€ (to je už cena po 20% zľave) za prvú servisnú prehliadku. Už toto bol celkom šok, pretože za 600cc Yamahu XJ6 pýtajú okolo 50€ na prehliadke. No ale dobre, viem že Honda má v tomto židovské korene ... zaujímalo ma hlavne stanovisko majiteľa ohľadne mojej reklamácie.
Prišiel, vysvetlil mi, že rozobrali všetko okrem motora, všetko dotiahli, skontrolovali ale nič nenašli. Pochopiteľne, keďže celú dobu omieľam, že ten zvuk ide z motora (pravdepodobne z ložiska kľukovky) a ten jediný (vraj) nerozobrali. Niečo ale robiť naozaj museli, lebo mi drnčí pravý predný plast pri jazde. No to ma netrápi. Žiadal som protokol k reklamácii s podrobným rozpisom čo sa robilo a so stanoviskom k reklamácii. Sľúbil mi, že mi ho dodá v priebehu nasledujúcich dní. Je mi jasné, že to je v absolútnom rozpore s normálnym postupom pri reklamácii, no je to jeho posledná šanca, tak nech robí, čo uzná za vhodné.
Musím ale povedať, že tentokrát majiteľ v komunikácii otočil o 180 stupňov. Vypočul si ma, vysvetlil mi, aspoň niečo sľúbil a požiadal ma, aby som mu poslal nahrávky toho zvuku, že to pošle mechanikovi na centrálu, nech sa vyjadrí k tomu, čo to môže byť. Dodal, že on stále nič nepočuje ale, že jeho mechanik trvá na tom, že tam ten zvuk počuje, tak že nech sa to preverí. Každopádne asi pán majiteľ číta fóra alebo sa niečo dopočul, pretože tá zmena prístupu je priam obdivuhodná.
Každopádne už nemám čas ani chuť stále behať s novým skútrom po servisoch a prosíkať, aby mi vzali vadný tovar na reklamáciu a potom len zbožne dúfať, že mi dajú o tom nejaký záznam. Nasledujúci týždeň sa zastavím osobne pre spomínaný protokol a ak nebude v dohľadne aj vyriešenie mojej reklamácie, tak to postupujem už na kontrolné orgány. Koniec koncov platím ich zo svojich daní, tak nech niečo robia.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Mr.Voza » 09 kvě 2015, 17:34

v pripade ze by me vraceli skutra z reklamace s neodstranenou zavadou, bych ho asi vubec neprebral, nechal ho tam at to resej dal. pokud by do 30ti dnu od vyreklamovani skutra nebyly schoplny zavadu odstranit, pozadoval bych vraceni penez nebo novej skutr.

nebo pokud by me 3x vratili skutra z reklamace s neodstranenou zavadou, pozadoval bych penize nebo novej skutr.

ale to jsou cesky zakony, nevim jak to mate u vas.

Odesláno z mobilu přes Forum Fiend. Tapatalk už fakt neee!
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 10 kvě 2015, 21:29

@Mr.Voza - zákony máme obdobné, no predajca sa zatiaľ úspešne vyhýba reklamácii a vždy to rieši neoficiálnou cestou. Nevadí, od toho je obchodná inšpekcia.

Horšie je, že pri poslednom dlhom výjazde sa ten zvuk zrazu premenil na rachot podobný ako keď sa totálne rozsype ložisko a ja som cítil zvýšené vibrácie pod zadkom aj na nohách od "podlahy". Už som si myslel, že ostanem visieť 80km od domu. Šiel som ale ďalej bez zastavenia, lebo som bol na dosť frekventovanej ceste bez odstavnej plochy. Na jednej strane som sa bál ako sa dopravím domov, no na druhej som sa potešil, že ak sa to už konečne dodrbalo kompletne, tak mi reklamáciu konečne vyriešia. No a tak ako sa tá porucha objavila, tak aj zmizla asi po 1km. Teraz je to o to horšie, lebo sa na skútri budem báť jazdiť mimo mesta a zároveň v servise nič nové neobjavia, keďže zvuk je zase rovnaký ako predtým. No len sa mi zase potvrdila teória o vadnom ložisku na kľukovke.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod forester » 10 kvě 2015, 22:53

Stále tu čítam ako to chce majitel riešiť neoficiálnou cestou a potom ako tu píšeš stále o obchodnej inšpekcii a čo takto spísať celú hystóriu od začiatku ako aj komunikáciu z majitelom a poslať to na import Hondy?
Myslím že po tomto čine sa to rozbehne a aj majitel zmení stanovisko ako a čo sa má robiť.Importér Hondy pre SK sídli v Bratislave na Prievozskej ulici v Apollo biznis centre II,čislo neviem.Bol tam p.Fisher ale neviem či je tento človek ešte na tejto pozícii,všetko nájdeš na ich webstránke.
SOIkou potom môžeš poriešiť majitela ako neštadartne postupuje v prípade reklamácii.
Naposledy upravil forester dne 11 kvě 2015, 08:31, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 652
Příspěvky: 5473
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Zdana » 11 kvě 2015, 04:04

zazil sem neco podobneho se satelisem,reklamace stale stejnych zavad na motoru prodejce stale mlel to svoje ze nic nezjistil a ze diagnostika nic a bla bla bla. Ovsem muj problem stale pretrvaval. Nakonec sem jako posledni moznost pred uradama kontaktoval primo dovozce do cz. Trvalo to mesic a pul ale skutr byl opraven primo dovozcem. Celkove mi prijde ze vsichni prodejci jsou stejni,prodat pak mozna penize za servis a nashle,pokud se neco podela tak delaj mrtve brouky.
Zdana

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 125
Registrován: 13 čer 2014, 13:21
Skútr / moto: Peugeot Satelis 300, Peugeot Xfight 100
Tuning / úpravy: izolepa,nevite kdy co odpadne.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod sedli » 11 kvě 2015, 10:51

Já spíš už dlouho čekám odkaz na YouTube, kde by jsme taky mohli "počuť" onen zvuk :) Dnes každý druhý telefon natáčí ve slušné kvalitě, aby i zvuk byl kvalitní a mohli jsme si to poslechnout.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod scarabeo500 » 11 kvě 2015, 11:12

Vadné ložisko na klikovce, které dokáže rozvibrovat celý skůtr tak aby to bylo cítit i ve stupačkách, se snad po 1km jízdy nemůže zase usadit a vydržet dalších 80km jízdy. To by se myslím mohlo jen a jen zhoršovat.
Taky jsem si pouštěl ten "zvuk" hned z prvního příspěvku. Asi by se to dalo nahrát líp.
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 11 kvě 2015, 18:19

Dnes som znova osobne komunikoval s majiteľom a s vysokou pravdepodobnosťou sa k nemu nejakým spôsobom dostala táto diskusia z fóra, pretože ako ma zbadal sadol ku PC a začal vypisovať protokol :) Ochota absolútne o 180 stupňov otočená smerom k lepšiemu. Ponúkol mi, že zajtra môžem prísť so skútrom a skúsia tam ešte vymeniť celý výfuk, či to náhodou nerezonuje v ňom, s tým, že sa zvuk prenáša do oblasti odkiaľ ho počujem.

@forester, zdana - tiež zvažujem, že začnem sám komunikovať s centrálou. Bude to aspoň rýchlejšie ako sprostredkovanie info cez dealera.
@sedli - nahrávka je hneď v úvode tohto vlákna ;) Pôvodne som sa pol hodinu babral s youtube ale nepodarilo sa mi prísť na to ako tam dať zvuk bez videa, tak som to hodil na prvý server, ktorý som našiel. Kvalita je trocha orezaná, no podstata je tam.
@scarabeo - pokiaľ by sa hýbalo celé ložisko v uložení tak to čisto teoreticky možné je. Po určitej vzdialenosti sa skrátka mohlo znova "zapiecť" zvýšeným trením a tým aj teplotou do svojho uloženia. Ako som vravel, už som niečo podobné riešil na inom stroji. Ale samozrejme netvrdím, že to nemôže byť niečo iné :)
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

Re: PCX 125 (2015) - divný zvuk od chladiče

Příspěvekod Max11 » 15 kvě 2015, 16:47

Dnes len malý update:
vymenený kompletne celý výfuk od zvodu až po kryt za nový a žiadna zmena.

Takže problém je (ako omieľam predajcovi už od začiatku) - niekde vo vnútri motora, keďže už sa rozoberalo všetko ostatné a zmena žiadna.
Max11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 06 dub 2015, 21:20
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2015)
Tuning / úpravy: Plexi, kufor.

PředchozíDalší

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků