Malaguti Phantom Max 125 přehřívání

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Malaguti Phantom Max 125 přehřívání

Příspěvekod dr.zejus » 05 črc 2016, 05:16

Ahoj, potřebuji radu. Při jízdách kolem 10 km mi skútr drží teplotu kolem středu, ale při delší jízdě a nasledném zastavení nebo popojíždění po městě mi začne růst teplota vody. Včera když jsem přijel domů tak jsem to nechal ještě bublat a teplota mi vylezla do 3/4, až pak se sepl ventilátor. Teplota šla dolů téměř k 1/2, ventilátor se vypnul a teplota šla zas do 3/4. Při jízdě se to jako tako uchladí, ale samozřejmě v létě čím vyšší teplota vzduchu, tím je to horší. Je to normální? Kdy se má spínat ventilátor? Loni měněna vodní pumpa a termostat, letos čidlo teploty vody.
dr.zejus

0+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2014, 21:14
Skútr / moto: Malaguti Phantom max 125

Re: Malaguti Phantom Max 125 přehřívání

Příspěvekod Dědek64 » 05 črc 2016, 09:47

Vyměnil bych teplotní spínací čidlo nebo alespon vytáhnout a překontrolovat ve které teplotě spíná podle teploměru ,dle toho se rozhodneš.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Malaguti Phantom Max 125 přehřívání

Příspěvekod Strmal » 07 črc 2016, 08:03

Tohle mi dělalo taky po výměně pumpy a následně jsem zjistil že bych měl dolít vodu, vzal jsem litrovku a šupl ji tam celou, při objemu chladící kapaliny něco přes litr jsem zjistil že jsem z vodníka udělal vzducháč, druhý den byla kapalina zase pryč, zjistil jsem že pumpa za jízdy prosakuje, nikdy pod skutrem nebyla ani kapka, prosakovalo to jen za jízdy když se vrtulka točila a v těch vedrech a působením větru za jízda to hned schlo.
Asi jsem někde při skládání udělal chybičku, následně jsem skutr hodil do servisu kde mají trochu větší zkušenosti, pumpu mi vyměnili znovu a vše je OK.
Malaguti Madison 200 Blak Rider

Dříve bylo - Malaguti F15 Firefox
___________________________________
http://skutrkyjov.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Strmal

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 319
Registrován: 12 kvě 2008, 13:07
Bydliště: Kyjov / Brno
Skútr / moto: Malaguti Madison S200 Black Rider
Tuning / úpravy: Multivárek, LeoVince GranTurismo


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků