Malaguti Madison 150 - studené starty

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Malaguti Madison 150 - studené starty

Příspěvekod laciro » 03 kvě 2008, 21:01

Tak to je máme ty manuály stejné. Myslel jsem jestli někdo nemá právě ten český. Přece jenom by to bylo jiné počteníčko.
laciro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 07 čer 2007, 08:45
Bydliště: Hořovice
Skútr / moto: MALAGUTI MADISON 150

Re: Malaguti Madison 150 - studené starty

Příspěvekod JirkaB400 » 03 kvě 2008, 21:16

Zkus při studeném startu zacpat přívod vzduchu do motoru(napŕ zakrytim nebo zmačknutím gum hadice ktera do motoru vede) = to zpusobi ,že bude směs bohatější a skutr chytne okamžitě, pak hned sání uvolni.Mám vyzkoušeno a pomáhá to.Pokud to bude fungovat máš v háji automatický sytič......

pokud je to stříkačka tak to fungovat asi nebude...
Naposledy upravil JirkaB400 dne 03 kvě 2008, 21:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
JirkaB400

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 19 dub 2008, 23:39
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Skútr / moto: exscooter:Burgman 400(first generation)

Re: Malaguti Madison 150 - studené starty

Příspěvekod laciro » 04 kvě 2008, 14:28

Tohle jsem se dočetl na scootlandu a toho jsem se právě bál. Zatím jsem měl venku jen svíčku. Měla velký odtrh, tak jsem to srovnal na 0,6, vyčistil a musím zatím zaklepat. Od té doby to chytá hned. Mám už ale svíčku pro sychr objednanou novou. Tak teď koukám do servisní příručky a náhrada za svíčku NGK CR8E je Denso U24 ESRN. Tu mají tady u nás v obchodě.

[b][color=#FF0000]9.5. edit:[/color][/b]
Tak mám koněčně na skútru značky. Ale zase mám problém. Při projížďce mi poškubává motor. Jakoby přestane pálit nebo přidírat se, nevím jak to popsat. Prostě se na chvilku přibrzdí a pak je zase vše v normálu. Svíčku jsem dal včera novou, olej sem měnil minulej tejden. CO BY TO MOHLO ZASE BÝT?
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 17:27, celkově upraveno 3
Důvod: Citace posledního příspěvku. Sloučeny tři příspěvky pod sebou.
laciro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 07 čer 2007, 08:45
Bydliště: Hořovice
Skútr / moto: MALAGUTI MADISON 150

Re: Malaguti Madison 150 - studené starty

Příspěvekod mirsil » 10 kvě 2008, 08:26

Tu náhradu svíčky Denso jsem v manuálu úplně přehlédl, díky za informaci.
A k tomu vynechávání motoru - měl bys to trochu upřesnit : Dělá to při jízdě při normálních provozních otáčkách, když je motor v tahu nebo když zavřeš plyn a znovu přidáš, při studeném, nebo zahřátém motoru, na pěkné cestě nebo při otřesech, jak je to vynechání dlouhé, něco čeho by se dalo chytnout?
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Malaguti Madison 150 - studené starty

Příspěvekod laciro » 10 kvě 2008, 08:44

mirsil : dělá to jen při plně zahřátym motoru. Dnes ráno jsem s tím jel do práce cca 2 km a nedělalo to. A ještě jsem postřehl, že to dělá jen při plným plynu. Když z normálních otáček dám hned plnej, tak se to přidusí a je i slyšet od motoru nějaké chrčení. Při malejch otáčkách to nedělá. Uberu plyn, zklidní se to, dám plnej a začne blbnout.
Jestli by to mohly ovlivnit nerovnosti na silnici, nevim. Dělalo to i na pěknym asfaltu.

18:46 edit:
Tak jsem dnes najel cca 100km a zjistil jsem, že se to nejspíš dusí. Když jedu už delší dobu s plně zahřátým motorem a dám plnej plyn, tak se to začne lehce přidušovat, ale stejně se to rozjede. Tak nejspíš karbec?
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 17:28, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
laciro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 07 čer 2007, 08:45
Bydliště: Hořovice
Skútr / moto: MALAGUTI MADISON 150

Re: Malaguti Madison 150 - studené starty

Příspěvekod mirsil » 11 kvě 2008, 08:16

Vypadá to na karbec, podíval bych se jak je vypálená svíčka - jestli je v pořádku směs, jestli není zanesený vzduchový a palivový filtr, prasklá gumová spojka mezi kolínkem a karburátorem nebo nějaká prasklinka v gumové membráně v karburátoru, mohl by být i nějaký problém s akcelerační pumpou ale to by se asi projevilo i u studeného motoru, kdybych byl v koncích asi bych karbec rozebral, vyčistil vyfoukal. Jestli na něco přijdeš, dej vědět ;)
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Malaguti Madison 150 - studené starty

Příspěvekod Gullwing » 11 kvě 2008, 21:04

Ty jo!, jestli je to podtlakový šoupátko na karbecu, tak to nedává šťávu. Volnoběh to má vyrovnanej? nebo jsi už musel přidávat otáčky? (nemyslím za studena, kdy přidává sytič)
Co to má vůbec za motor? Ty šoupátka jsou drahý jako svině :(
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Malaguti Madison 150 - studené starty

Příspěvekod laciro » 13 kvě 2008, 11:42

Nestraš. Volnoběh je dobrej, nekolísá. Ale někdy když zastavím, tak otáčky drží nahoře a pak spadnou na normál. Na YUKIně otáčky haprovaly víc.
Jinak jsem zatím nic nedělal. Musím si na to udělat o víkendu čas. Jinak motor to má minareli.

21:20 edit:
Tak další skušenost. Koupil jsem baterku, protože se stávalo i po dobití, že jsem nenastartoval. Budiž, baterka je spotřební zboží, tak jsem ji koupil. Jenže pak mě napadlo, že bych taky mohl zkusit změřit dobíjení a ono to nedobíjelo. Polilo mě zase horko, páč jsem si ještě pořádně nezajezdil a pořád nějaký problémy. koukal jsem na netu, že to scootland prodává za 900k. Ze zoufalství jsem to v garáži rozebral, regulátor vyndal a celej sem ho vydloubal. Všimnul jsem se ale toho, že tam byly asi čtyři studeňáky, tak jsem to vše znovu řádně propájel a odevzdaně jsem to vrátil zpět na zkoušku. A ONO TO DOBÍJÍ. Tak ale teď to zase zalít nějakou hmotou proti vlhkosti. Ale jakou? Přeci jenom je to na spodku skota.

15.5. edit:
Tak jsem včera večer rozebral ten karbec, vyčistil ho, ale na nic jsem stejně nepřišel. Musím to teď pořádně projet a uvidím, jestli to bude lepší.

12.7. edit:
Tak po dlouhých problémech s tímto skútrem a měsíci čekání na opravu jsem dal motor zase dohromady a je to stále stejný. Fouká to do oleje a to mám nový výbrus, píst, kroužky avšechno ostatní co je potřeba. Měl jsem vyrezlej válec, takže šla voda do válce, Ital to odstavil a min. půl roku na to nesedl. Prostě válec v řiti.
Jak je to možný, že to fouká jako předtím? Vždyť by to už mělo být bez tlaku.
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 17:31, celkově upraveno 5
Důvod: Sloučeno 5 příspěvklů pod sebou
laciro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 07 čer 2007, 08:45
Bydliště: Hořovice
Skútr / moto: MALAGUTI MADISON 150

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků