Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod Adtomek » 03 pro 2013, 20:28

Ahoj přátelé skůtraři. Dnes jsem jel svůj obvyklý měsíční okruh k zubaři a zpět . Při jízdě z kopce jsem najednou slyšel zvuky jako kdyby někdo cákal vodu na rozžhavenou plotnu a tak jsem radši zastavil. Na výfuk nic neteklo nebo tak po zkoušce jsem zjistil že to dělá ve vyšších otáčkách . Když jsem se znova rozjel tak jsem jel asi 10 km do 60kmh a v tu dobu to již nedělalo tak jsem dojel domů normálním tempem a žádný problém. Jen chci dodat že zvuk byl opravdu hlasitý a jasně slyšitelný při rychlosti 70kmh . Nevíte co by to mohlo být? (prosím moderátora ať mi to nedává do vlákna s yupem , tam na to nikdo neodpovídá) Jo a ještě dodám že jsem občas jel z nějakého toho kopce těch 90 tak nevím jestli to něco nepoškodilo.
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod PBM2 » 03 pro 2013, 21:04

Asi mě teď technické typy nebo mechanici odsoudí. Ale před časem jsem se dostal do podobné situace. Sice mám "klasickou" čínu, ale to neznamená, že se to nestane i u značky více známé. V určité rychlosti, při určitých otáčkách, jsem slyšel taky zvuky, které byly někde mezi tou "cákající vodou" a "třením kovu o kov". Nakonec jsem při jízdě ztratil otáčky a po chvíli mi to chcíplo. Až dodatečně se zjistilo, že se zapekly pístní kroužky, takže tlak ve válci byl mizivý, navíc odešlo v pístu ložisko. A jak jsem jezdil z kopce rychleji a nebo to občas trochu víc přidržel pod plynem, odešel současně i řemen. Mechanik po něm našel jen cucky. Sice mu nebylo jasné, jak se tak mohl dosekat až při rychlosti pod 50 km/hod a po rovině, když z kopce byl v pohodě a vydržel, ale předpokládal, podle zkušeností z předchozích jiných oprav, že došlo k přehřátí řemene ve vysokých otáčkách, změně složení řemene a jeho postupnému rozpadnutí po zkřehnutí vlivem teploty. Jak moc to byla pravda a odhadl to správně a jak málo, to nevím. Jisté je, že se musel měnit řemen, těsnění pod víkem variátoru a přední polořemenice/ventilátor, u které trhající se řemen ulámal několik lopatek. Za mě bych doporučil pro začátek oddělat kryt variátoru, na stojanu nastartovat a přidávat, zda se zvuk neozve, případně pohledem i hmatem zkontrolovat, v jakém je stavu řemen. Ale jak říkám, může a nemusí to být ono. Zvuk jsem měl podobný, když jsem jel rychleji, například z kopce, nebo i po rovině, ale delší úsek a vyšší rychlostí. Dalo by se říct, že to bylo v určitém rozsahu otáček. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod Adtomek » 03 pro 2013, 21:15

No tak tady je ale zvláštní že u mě potom nic už. Doteďka jezdím (už jako ne je sníh´) ale jako skutr šlape takže nevím no na jaře to budu davat do servisu reknu jim at rozeberou variator i valec a zkontrolujou díl po dílu :) nicméně jsem rád za odpověď :) Jo a co se stalo potom? Už si to nerozjel jo?
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod PBM2 » 03 pro 2013, 21:27

Jak jsem napsal, nevím, zda jde o stejnou věc nebo ne, jen mi přišlo, že se to chová u 50-ky podobně u tebe a u mě ve vyšší rychlosti nebo při jízdě z kopce, přičemž se to projevuje podobně. Jestli se ti to už neprojevuje, je sice fajn, jen jde o to, co to bylo a jestli to bylo jen něco dočasného nebo to jen dočasně nedělá. A co se stalo potom? S tím řemenem už víš, dal jsem tam kevlarový, uvidím, jak moc to pomůže, protože by měl být, na rozdíl od pouze obyč pryžového, teplotně stálejší. A s tím zbytkem to byla nová sada válec+píst atd. Takže příští rok "zajíždím" podruhé 8) Ale pro jistotu to nech zkontrolovat. Nic tím nezkazíš a i kdyby byl řemen v pohodě, alespoň budeš mít jistotu. Držím palce, aby to dopadlo dobře :wink:
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod Adtomek » 03 pro 2013, 21:32

No potom už to nedělalo nic :) jako před tím to dělalo trošku zvláštní ale tiché zvuky ale od této příhody nic . Občas tam něco drní nebo tak ale to je normální.
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod PBM2 » 03 pro 2013, 21:43

Tak potom je to o to lepší. Někdy si věci "sednou" a je klid. Ale pokud bys do toho servisu šel i tak, tu kontrolu řemene, případně válečků, si nechej udělat. Nevím, kolik máš na tom najeto, přesněji na řemenu a válečcích, ale doporučuje se ho kontrolovat 1x za 5-6 tisíc km nebo u garanční prohlídky, případně vyměnit, když se vyskytnou trhliny v těch zubech nebo otřepy na bocích řemene. Tak ať dopadneš dobře :wink:
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod Adtomek » 03 pro 2013, 21:52

Jojo. No mám najeto asi 5000 takže v tom by problém být neměl. Děkuji za odpovědi :)
Adtomek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 19 srp 2013, 17:50
Bydliště: Kolem Rožnova pod Radhoštěm
Skútr / moto: Kymco YUP 50 2T
Tuning / úpravy: Pouze odblokovaný , doma vyrobený nosič zavazadel :)

Re: Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod PBM2 » 03 pro 2013, 22:07

Není zač, hlavně aby jsi našel příčinu nebo aby se to už neopakovalo. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Kymco YUP 50 2T - zvuky od variátoru/motoru?

Příspěvekod Dědek64 » 03 pro 2013, 23:06

Adtomek píše:Ahoj přátelé skůtraři. Dnes jsem jel svůj obvyklý měsíční okruh k zubaři a zpět . Při jízdě z kopce jsem najednou slyšel zvuky jako kdyby někdo cákal vodu na rozžhavenou plotnu a tak jsem radši zastavil. Na výfuk nic neteklo nebo tak po zkoušce jsem zjistil že to dělá ve vyšších otáčkách . Když jsem se znova rozjel tak jsem jel asi 10 km do 60kmh a v tu dobu to již nedělalo tak jsem dojel domů normálním tempem a žádný problém. Jen chci dodat že zvuk byl opravdu hlasitý a jasně slyšitelný při rychlosti 70kmh . Nevíte co by to mohlo být? (prosím admina ať mi to nedává do vlákna s yupem , tam na to nikdo neodpovídá) Jo a ještě dodám že jsem občas jel z nějakého toho kopce těch 90 tak nevím jestli to něco nepoškodilo.

Tak k tomuto musím dodat,že každý to ženete do kopce s vysokýma otáčkama čímž se motor velmi zahřeje a z kopce potom velmi rychle chládne válec,ale píst se nestačí tak rychle ochladit a vzniká přidření motoru(ten skřípot nebo nejaké zvuky) v lepším případě zapečení kroužků.Proto doporučuji změřit kompres a tím zjistíš zda hlavní část motoru je v pořádku.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků