Kymco GY6 - problém v elektrice

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Kymco GY6 - problém v elektrice

Příspěvekod jogy » 23 lis 2019, 23:01

Ahoj, prosím o radu. Na kymcu s čínským motorem GY6 150ccm. Za normálních okolností při otočení klíče do pozice ON funguje elektrika..tzn. svítí světla atd. Teď jsem chtěl odjet a světla v té pozici klíče vůbec nesvítí, startér sice točí jak blázen ale nic...motor nenaskočí. Palivoměr taky funguje jak má. První nejjednodušší mě napadlo zkontrolovat pojistky podle specifikace tam jsou dvě: 15A Charging system fuse a 7A Ignition system fuse. Ta silnější se zdá v pohodě, no a pojistka zapalování tam vůbec není, jen jsou spojený kontakty natvrdo. Problém je, že u sebe nemám svíčák, ale tuším že budu bez jiskry. Napadá mě, že jsem odpálil CDI box. Pomohlo by mi, kdyby se dalo něco vyvrátit nebo doporučit, protože jsem tady s minimem nářadí a na chodníku což není komfortní zóna oprav. Rozhodně si ho chci ale opravit sám pokud to jen trošku půjde....pochopil jsem, že přesně o tom totiž ty čínský skůtry jsou 8)
jogy

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 15 říj 2018, 16:34

Re: Kymco GY6 - problém v elektrice

Příspěvekod Winterwolf » 24 lis 2019, 19:51

Sežeň si dodávku a odvez to buď k sobě do dílny a nebo do servisu. Jsi na chodníku, nářadí skoro nemáš tak nic jiného nemá cenu radit.

Propojka místo pojistky tam bude proto, že pojistka asi často praskala, ať už z jakéhokoliv důvodu. Až to budeš mít v dílně a zjistíš jestli dává/ nedává jiskru tak můžeme pokračovat.
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků