Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Příspěvekod jackm » 28 čer 2012, 20:57

Mám problémy s tím, že jak jedu pořád na plný plyn a hlavně do kopců, tak skútr ztratí výkon a snižuje rychlost, až musím zastavit a znovu se rozjet, většinou při tom i chcípne motor.
Dneska jsem mluvil s jedním mechanikem a prý má to samé u svého skútru, zatím to ještě neměl čas řešit, ale jedno je jisté je to tím, že tam jde špatná dávka paliva.
Navedl mě opět na podtlakový ventil, ten už mi jednou po cca 2000 km ten originální odešel a teď jak jsem jezdil s tím novým, měl jsem furt ty problémy, ale na něj jsem to netipoval, když byl nový. Každopádně se zdá, že to asi bude on a budu muset zase koupit nový a to jsem s ním najel jen 1500 km a k tomu s těma problémami.

Teď už mi najednou skútr na volnoběh hned chcípne, naštěstí jsem dojel domů, když jedu a přidávám furt plyn, tak to nechcípne, ale stačí zastavit na křižovatce nebo ubrat plyn a chvíli jen tak jet a chcípne to.

Mechanik říkal něco o tom, že ten ventil je zbytečný a stačí, když to nechám rovnou napojit na hadičku z nádrže, ale musím sehnat něco na co půjde napojit hadička a z druhé strany vývod z nádrže.

Co myslíte, je to fakt tím ventilem? Divné, že by odcházel tak často.
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 pro 2013, 21:23, celkově upraveno 2
Důvod: Téma bylo přesunuto do správné sekce
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Příspěvekod Kokeš » 28 čer 2012, 21:25

Co znamená po 2 000 km a 1 500 km,to je nový skutr ? Jestli ano tak je v záruce a neřeš to.
Uživatelský avatar
Kokeš

250+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 409
Registrován: 05 bře 2009, 19:34

Re: Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Příspěvekod jackm » 28 čer 2012, 21:30

Nový je.. Jenže v záruce ho nemám a musím řešit vše "sám" nebo právě s lidmi, co tomu rozumí více.
-> 0 až 2 000 km (nebo cca 2 500 km) nový - odešel
od 2 000 km koupen nový, je o malilinko menší ale velikost pro hadičky je stejná a od té doby mi skútr furt zlobí a teď (4 300 km) se mi teď stalo, že už to bez plynu hned chcípne.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Příspěvekod tyjo » 28 čer 2012, 21:44

Proč není v záruce ? Značkový servis KYMCO by měl mít záznam kdy byl skůtr prodán a podle toho se odvíjí záruka ne ? I když ten Tvůj je asi ten dárek z tipšestky nebo odkuď ne ? Ale i na to by se měla vztahovat záruka. Každopádně bych to řešil ve značkovém servisu KYMCA a sněkým kdo tomu rozumí a né pořád kupovat něco co nemusí být špatné.
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Příspěvekod jackm » 28 čer 2012, 21:47

No právě.. je to od Tipsportky kupované od jednoho pána a skútr sice má nějaký záruční listy, ale nešel na prohlídku po 500 km do autorizovaného servisu, takže záruka už je neplatná..
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Příspěvekod tyjo » 29 čer 2012, 06:10

Stejně bych to zkusil, podle mě není prohlídka v 500 km nutnou ztrátou záruky, jde o to jak se se servisem domluvíš. Místo z garáže bych to řešil nějakým značkovým servisem, oskuď si ? Sever je velký :-)
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Příspěvekod j3nda » 29 čer 2012, 09:01

pokud chces neco pres co to na zkousku napojis, nejjednodussi je pouzit benzinovy filtr
stoji par korun a obsahuje vse potrebne
podtlakovou hadicku bych ucpal
zkusis a hnedka budes mit jasno
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: Kymco DJ 50 S - špatný podtlakový ventil?

Příspěvekod jackm » 29 čer 2012, 10:46

Vyzkoušeno ventil v pohodě ale! Vypadá to na sytič, protože jak jsem ho trochu povytáhl hned to běželo krásně.. teď je tam zase přimontovaný a už to zase běželo (a jezdilo to krásně akcelerace a maximálka), ale trochu to škubalo do kopce( a za ním na rovince se tomu nechtělo moc akcelerovat).. Vypadá to na něj, jak se tam dá víc, už se to má snahu dusit a to jsem kupoval nový, s tamtím originálem to dělalo to samé (to škubání).. Za chvíli jedu do jednoho obchodu a servisu s motorkama, tak uvidím nejdřív se pobavím s mechanikem a koupím asi nový sytič, jestli budou mít. A chtělo by to nějak pořešit, aby byl trochu povytáhlý.

Sever- jsem z Teplic.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron