ItalJet Formula 50 - dusí se

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

ItalJet Formula 50 - dusí se

Příspěvekod Vitas » 21 kvě 2009, 20:49

Zdravim vsechny, mam takovej technickej problemek... Mam doma ItalJet Formula 50. Kdyz startuju tak je to v pohode, nastartuju, zapnu svetla a kdyz se rozjizdim, tak se to najednou zacne jakoby dusit, proste takovej hrozne tlumenej zvuk, driv dokonce chcipala mrcha za jizdy, ted se jen dusi... Reseni sou tri: Vypnout/zapnout svetla - Ale to nema efekt, to jede asi tak vterinu.. :-D, nebo je vypnout - s vypnutejma to jede, a nebo za jizdy vypnout zapnout klicek - To zacne jet, tahne asi 3 vteriny... Kdyz uz se rozjedu tak na tech max 80 dle radaru, zapnu svetla tak to jede... Myslim ze to je nekde v elektrice protoze je to 10 let starej skutr, a naky upravy na nem probihali.. Napadlo me treba jeslti svetla nejsou napojeny na zapalovani nebo neco takovyho... Zejtra koupim svicku a kdyby nepomohlo, tak jeste napisu... Je to celkem nepouzitelny, kvuli tomuhle...

22.5. edit:
Hm... Vymenil sem svicku a nic... Vidim ze tednle problem melo vic lidi... Vsude vymen svicku... Dal jsem tam tu samou, co tam je ted, jeste sehnat neco jinyho... Chjo... Kdyz je kosa tak to jezdi a kdyz je hezky tak ne... :mrgreen: :|

No ja to nechapu vubec... Prave kdyz by to bylo vzduchem, tak by se to preci nerozjelo, kdyz bych vypnul svetla...

EDIT: Nevim jak to maj ostatni skutra, ale tohle ma svetla pres motor, ne pres baterku, ale nvm jestli to nco vysvetluje... Tezko.. :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 led 2014, 20:46, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny tři příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Vitas

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 293
Registrován: 21 kvě 2009, 20:38
Skútr / moto: ItalJet Formula 50

Re: ItalJet Formula 50 - dusí se

Příspěvekod hogofogo » 22 kvě 2009, 19:24

Já měl na Babetě opačnej problem a to že když jsem svítil tak jela v pohodě 8) a když jsem světla zhasnul tak se dusila a nechtěla jet. Nedokázal mě poradit ani kámoš kterej je schopnej automechanik . :lol:
Uživatelský avatar
hogofogo

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 15 úno 2009, 19:12
Bydliště: Kopidlno
Skútr / moto: Yuki Rally 2
Tuning / úpravy: částečně odstraněné restrikce

Re: ItalJet Formula 50 - dusí se

Příspěvekod pariz.martin » 11 čer 2009, 13:47

většina těhle problémů bývá v ukostření. moje teorie je u tý babety že pokud může ten proud utíkat přes žárovku tak OK pokud musí jít z motoru na kostru tak problém. Ten skůtr bych hádal spíš na problém s altíkem a baterkou a klesající napětí, ale to by se muselo změřit.
Jednou jsem slyšel, že se má stát pevně na zemi. Doplňuji jen několika slovami, že je to nejlepší při nulové rychlosti
Uživatelský avatar
pariz.martin

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 79
Registrován: 30 dub 2008, 12:00
Bydliště: Litoměřice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 DX - 1999
Tuning / úpravy: variátor J-Costa

Re: ItalJet Formula 50 - dusí se

Příspěvekod Vitas » 11 čer 2009, 21:03

No nakonec me zkratovala civka, protoze se tam dotykal drat ke kostre, takze nova civka + objevovani toho dratu, co se tam nekde bimba a zavazuje o kostru... :wink:

15.6. edit:
Tak, ted jsme zase uplne nekde jinde... :mrgreen: Ted zrovna to funguje tak, ze kdyz je to studeny, tak to sem-tam zablbne i bez svetel (do 50-60 *C) , ale ne tak ze by se to dusilo dlouhodobe, ale ze motor jakoby vynechava. Se svetlama to dela tak do 75-85 *C (vic jsem to zatim neohral). Jedu treba 65 se svetlama a cejtim, ze to nema zadnej tah, tak vypnu svetla a rychlost se zvedne na 70. A ani rozjezd neni takovej, jaky byval... Rekl bych, ze to treba kazdou 3-4 otacku nehodi jisrku... Je to technicky mozny?

Napadlo me, nemuze to bejt spatna svicka? Nemam moc studenou? Zejtra mrknu, co to tam mam vlastne za svicku.

2.9. edit:
Zdravim, dneska me napadla jeste jedna vec. Nemuze to byt slabym magnetem na alternatoru? Skutr to dela jen do rychlosti 65, pak to prestane. Pri vyssich otackach to vyrobi vic proudu a funguje to. Vypada to, ze altik stiha akorat proud na jiskru atp a na svetla uz nevyzbyde... Je to realnej problem?
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 led 2014, 20:48, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny tři příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Vitas

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 293
Registrován: 21 kvě 2009, 20:38
Skútr / moto: ItalJet Formula 50

Re: ItalJet Formula 50 - dusí se

Příspěvekod Mitja » 02 zář 2009, 23:02

U skutru nevim, ale u auta je to naprosto realny problem. Primo ted sme meli na foru jedno GTI, ktere se dusilo a chcipalo na volnobeh.. altik daval malo proudu.
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: ItalJet Formula 50 - dusí se

Příspěvekod Vitas » 05 zář 2009, 12:55

Hm, napadlo me to taky... Otec ma znamyho, co to dela, tak to zkusim. :wink:
Uživatelský avatar
Vitas

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 293
Registrován: 21 kvě 2009, 20:38
Skútr / moto: ItalJet Formula 50


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 5 návštevníků