Gilera Runner 50 - svítí ukazatel oleje

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Gilera Runner 50 - svítí ukazatel oleje

Příspěvekod soletr » 24 črc 2010, 23:36

Ahoj potřeboval bych pomoct, Ujel jsem 170 km, neviděl jsem na kontrolku, tak nevím jak dlouho svítila, měl jsem tam GPS,až v Praze jsem zjistil že mi svítí kontrolka ukazatele oleje, dolil jsem až po okraj, ale kontrolka nezhasla. Dík za pomoc.
Uživatelský avatar
soletr

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2010, 01:11
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Gilera RUNNER 50 r.v 2010
Tuning / úpravy: novoučká

Re: Gilera Runner 50 - svítí ukazatel oleje

Příspěvekod Pavel » 25 črc 2010, 13:01

Už jsem se setkal s tím, že pokud někdo jel dlouhou dobu se svěšeným plovákem od oleje, zasekl se a nedokázal se vrátit sám. Snad by to mohl být i signál pro majitele scootu, že jel dlouho bez oleje a bude potřebné překontrolovat mazání. v tomto případě by se mohla stát následující věc a to taková že dlouhou jízdou bez oleje může nastat zavzdušnění olejového čerpadla a následné poškození motoru jízdou bez oleje. Někdy to dopadne dobře a vše vyřeší pouze dolitím oleje, ale taky jsem zažil že se prostě čerpadlo samo neodvznušnilo a motor se kváknul:).

Doporučuji:
- rozebrat a překontrolovat funkčnost olejového plováku
- odvznušnit olejové čerpadlo odvzdušňovacím šroubkem na čerpadle

Pokud bude toto provedeno a kontrolka nezhasne, doporučuji se obrátit na prodejce tvé značky a zeptat se jestli tato kontrolka nemé nucený reset a nemusí se vypnout manuálně.
Toto možná můžeš udělat hned, abys měl míň práce, ale každopádně čerpadlo pro jistotu odvzdušni...
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Gilera Runner 50 - svítí ukazatel oleje

Příspěvekod soletr » 26 črc 2010, 01:09

Děkuju za odpověď mám ji v záruce tak se obrátím na servis, snad jsem nejel bez oleje, než jsem vyrazil dolíval jsem olej do plna, po zjištění že mi svítí kontrolka, jsem dolíval půl litru oleje. Ale dík moc

23:15 edit:
Dneska jsem Zapnul zapalování a ta zatracená kontrolka zhasla, stejmě jí dám do servisu.
Naposledy upravil KYBLOS dne 20 pro 2013, 02:35, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
soletr

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2010, 01:11
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Gilera RUNNER 50 r.v 2010
Tuning / úpravy: novoučká

Re: Gilera Runner 50 - svítí ukazatel oleje

Příspěvekod pan.smith » 27 črc 2010, 08:00

Půl litru oleje po ujetí 170 km? :roll:
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Gilera Runner 50 - svítí ukazatel oleje

Příspěvekod soletr » 09 srp 2010, 22:32

Pro opravu, najel jsem cca 500km, Cesta do Chlumu, v Chlumu, při cestě z Chlumu do Prahy jsem zjistil že mi svítí kontrolka.Po zjištění že svítí, jsem dolil cca půl litru oleje.
Uživatelský avatar
soletr

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2010, 01:11
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Gilera RUNNER 50 r.v 2010
Tuning / úpravy: novoučká

Re: Gilera Runner 50 - svítí ukazatel oleje

Příspěvekod foky » 09 srp 2010, 22:37

S tím si vubec nedělej nervy hele, jestli je to tvoje první dolejvání. Já když kupoval Runnera, tak olej jenom lízal čidlo, takže za 200km kontrolka a musel jsem koupit olej. Konzultováno ještě s jedním člověkem co jí kupoval taky novou a opravdu jdou ty skútry k prodejci tak, že je tam třeba jenom 1cm nad čidlo, aby to nesvítilo při prodeji. Šetřej fakt na všem :roll:
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Gilera Runner 50 - svítí ukazatel oleje

Příspěvekod pan.smith » 16 led 2011, 15:34

Rosvítila se mi kontrolka oleje, dolil jsem 3/4 litru až po okraj a nezhasla ani po odstavení a několika hodinovém odpojení baterky.
Normálně bych si řekl, že je prostě čidlo zašrotlý, ale trošku mě znepokojuje, že mi začalo už chvíli předítm neustále svítit zadní brzdový světlo, takže si řikam, jestli to nemůže bejt nějakej problém v elektrice. Nejbližší cestou jsem jel domů a zítra hned do servisu.

Když by byl problém v olejový pumpě, můžu cestou nouzově přilejt trochu oleje přímo do nádrže s benzínem?

19.1. edit:
Dneska jsem přivezl skútr ze servisu a potvrdila se jejich prvotní doměnka, že byl olej z parkování venku zimou víc ztuhlej a měrku i po dolití nového stále držel vespod. Dvě noci v pokojové teplotě +20 stupňů udělaly svoje:-) Důležitá informace je, že kontrolka značí opravdu jen výšku oleje a nikoliv např. špatnou funkci olejový pumpy. Poučení pro odstavení během zimních měsíců je stejné jako u benzínu - nejlépe dolít plně až po okraj:-)

Nicméně jsem našel i přesnej plánek na easyparts
http://www.easyparts.nl/showdrawing/3432/53074/94/0-968-1-m415-m364-m1828-m3432-s3586-d53074/Oiltank.html

Problém s brzdových světlem byl ve snímači na levý straně, takže ten vyměnili na místě za nový a šlape jako hodinky. Nefunkčnost nebo špatný kontakt u snímače se pozná tak, že brzdové světlo svítí i při nestlačené brzdě.
Naposledy upravil KYBLOS dne 20 pro 2013, 02:38, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron