Gilera Nexus 500 - špatné studené starty

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Gilera Nexus 500 - špatné studené starty

Příspěvekod TL1000r » 22 čer 2013, 19:44

Budu laborovat co jste tady psali, ale pokud by byl problém s tokem benalu dělalo by to vždy než by benzín natekl a při jízdě bych pořádně nejel protože by benzín netekl jak by měl. to mě udivuje ,jak to zdechne a startuju musím trochu dát plyn než to postupně chytně a dá se do otáček a z výfuku takový černý dýmek je to jen než má motor normální chod. Stejný zvuk jakoby měl motor více válců a chytaly by postupně než se dostanou do otáček. no divné to je. Mám tam před 1500km nový multivar kompletní, ale to s tím nebude mít nic společného.. Je to moc divná věc..Ještě jedna věc tankuju pořád u jedné pumpy že by benzín nekvalitní? Napadá mne už vše. :roll:
TL1000r

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 21 čer 2013, 19:49
Skútr / moto: nexus500

Re: Gilera Nexus 500 - špatné studené starty

Příspěvekod fapeko » 22 čer 2013, 20:47

Černý dým ti jde proto , že to maš přechlastané a přechlastané to je proto , že máš zakarbonovanou škrticí klapku a škrtici klapka je proto v jiné poloze , protože nesouhlasi mapa . Moc uvažuješ a málo jednáš......... :D
Gilera Nexus 500i.e r.v.2007,M-72 r.v.1952,JAWA 350/360 stavba choper,ČZ 125T,ČZ150C,
JAWA 250/353
fapeko

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 103
Registrován: 30 dub 2012, 22:53
Bydliště: Hlučín
Skútr / moto: Gilera Nexus 500i.e r.v.2007,

Re: Gilera Nexus 500 - špatné studené starty

Příspěvekod MilosVee » 22 čer 2013, 21:40

TL1000r píše:Budu laborovat co jste tady psali, ale pokud by byl problém s tokem benalu dělalo by to vždy než by benzín natekl a při jízdě bych pořádně nejel protože by benzín netekl jak by měl. to mě udivuje ,jak to zdechne a startuju musím trochu dát plyn než to postupně chytně a dá se do otáček a z výfuku takový černý dýmek je to jen než má motor normální chod. Stejný zvuk jakoby měl motor více válců a chytaly by postupně než se dostanou do otáček. no divné to je. Mám tam před 1500km nový multivar kompletní, ale to s tím nebude mít nic společného.. Je to moc divná věc..Ještě jedna věc tankuju pořád u jedné pumpy že by benzín nekvalitní? Napadá mne už vše. :roll:

Mám stejný motor jak Ty, za studena taky velmi špatný starty, abenzín beru pokaždý někde jinde, takže tam problém nevidím.
Babetta 210-najeto 500km-prodáno
MP Korado Via 50 2T-najeto 3000km-prodáno.
Piaggio X9 500 EVO ´06-najeto 14 000km-prodáno

Nyní SUZUKI DL 650 V-STROM


Objem ničím nenahradíš (zvlášť ne tuzingem:-))
Uživatelský avatar
MilosVee

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 584
Registrován: 31 kvě 2010, 21:05
Bydliště: Třebíč-venkov
Skútr / moto: Yamaha FZ6 FAZER

Re: Gilera Nexus 500 - špatné studené starty

Příspěvekod oldik » 23 čer 2013, 06:58

Po koupi jsem taky za studena musel několikrát točit. Pak jsem na 2 dny odpojil aku abych vyresetoval komplet jednotku a zlepšilo se to. Opět se to výrazně zhoršilo, i co se týče volnoběhu, po namontování iridiovky. Po několika pokusech a ověřeních šla zpátky klasická doporučovaná dvouelektroda a pohoda. Když je nejhůř, chytne po dni stání max na 5-tý protočení, potom na druhý až třetí. Byla tady rada, že máš nechat 3x protočit, pustit startér a znovu zmáčknout a pak je to na drc. Ověřeno, tak jsem taky startovával. Lepší, než čekat, až to chytne točením na jeden zátah. Ale to jsou postřehy, ty bys měl fakt vypucovat, co je třeba.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků