Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod CrossoverBob » 22 srp 2017, 21:24

Prosim prosim o radu. Klepe mi remen a spojka zabira zlehka i pri volnobehu. Jizdni vlastnosti, krome tohe ze pri rozjezdu musim vic pridat otacky(alespon na muj vkus-driv jsem mel 50ku a zabiralo to driv) bezvadny. Remen ma spravnou sirku a nevypada opotrebovane. Je mozny,ze za to muzou valecky,kontrastni pruzina a pruzinky spojky? Nez to koupim,radsi se ptam. Predem dekuji za tip. Nahral jsem zaber na youtube
https://youtu.be/ihZOiSgHPkw
Naposledy upravil CrossoverBob dne 05 zář 2017, 10:18, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
CrossoverBob

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2017, 21:18
Skútr / moto: Daelim Otello SG 125 F 2005
Tuning / úpravy: -

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod CrossoverBob » 05 zář 2017, 09:58

Tak jsem vyčistil variátor, vyměnil válečky, očistil spojku a celý kryt. Výsledek byl skvělej. Jel jsem to projet, všechno v pořádku, ale po ca 5km se objevil divnej zvuk od motoru.
Znova jsem sundal řemen, spojku, variátor (divný zvuk zůstal). Na druhý straně chladič generátoru. Kliková hřídel na straně variátoru nemá vůli, na druhý straně mi to taky přijde v pořádku.
Napadá mě napínák rozvodového řetězu, zkusit ho utáhnout. Mohlo by to být ono? Dá se tam špatně dostat, tak než to rozeberu prosím o radu. Někomu by ten zvuk mohl něco říct.
Nahrál jsem to na youtube..link níž.

https://youtu.be/GEBkXHl6e90
Uživatelský avatar
CrossoverBob

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2017, 21:18
Skútr / moto: Daelim Otello SG 125 F 2005
Tuning / úpravy: -

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod Dusan14 » 06 zář 2017, 05:08

Vypust olej a skontroluj ci tam niesu piliny
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod CrossoverBob » 06 zář 2017, 08:54

Tak jsem olej ráno vypustil a je bez pilin. Je tmavej po ročním používání, ale bez pilin.
Zítra asi sundám víko hlavy. Nějakej další nápad co zkontrolovat?
WP_20170906_07_42_33_Pro.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
CrossoverBob

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2017, 21:18
Skútr / moto: Daelim Otello SG 125 F 2005
Tuning / úpravy: -

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod Dusan14 » 06 zář 2017, 13:11

Ked das dole dekel ventilov, otacaj klukou (asi 14kluc na ventilatore bacha nezlom plastovu vrtulu) a pozeraj ako sa spravaju ventili. Napinak by mal byt automaticky, jedine zeby sa tam nieco urvalo. Osobne by som zhodil dole variator aby bola volba kluka. A zdruhej strany dole magneto. Ak nic nezistis tak dole prvy dekel za ktorym je volnobezka startera a olejove cerpadlo
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod CrossoverBob » 06 zář 2017, 14:30

Díky, seženu si stahovák na magneto a snad už zítra co říkáš provedu.
Uživatelský avatar
CrossoverBob

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2017, 21:18
Skútr / moto: Daelim Otello SG 125 F 2005
Tuning / úpravy: -

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod CrossoverBob » 08 zář 2017, 09:09

Závada zjištěna. Včera jsem sundal víko hlavy a tam jsem nezpozoroval nic podezřelýho, tak jsem ještě jednou sundal plastový kryt magneta a světe div se, na sundání magneta (ocelovýho víka) jsem nepotřeboval stahovák, protože je na hřideli poškozenej závit a "půlměsíčkovej" lokátor vymlel do hřídele větší drážku a pak asi vypadl. Víko magneta se pak klepalo.
Mám ještě jeden motor na díly, tak teď uvažuju jestli vyměnit klikovku za použitou, nebo co jsem koukal, tak by to možná šlo vylepit Loctitem 1C epoxidem. Víko magneta mám na druhym motoru dobrý, tak bych jenom "vlepil" tu zarážku do kliky a kdybych příště musel rozebrat motor, tak bych hold tenhle konec kliky uříznul.
Další možnost je sehnat novou kliku a udělat si malou generálku motoru. Vyměnit ložiska, těsnění motoru a pístní kroužky.
Skutr má najeto cca 25tisíc a krom tohodle chodil pěkně :( .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
CrossoverBob

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2017, 21:18
Skútr / moto: Daelim Otello SG 125 F 2005
Tuning / úpravy: -

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod Jakubu » 27 črc 2018, 09:40

Ahoj, mám podobný problém ale zvuk jde od spojky. Je to takové hrkání. Dělá to jen když se skútr ohřeje a při prudkém přidání plynu nebo při zátěži (křižovatka v kopci - to se pak i těžko rozjíždí.. jen v tom hrká a nechce přidat). Poradí někdo co by to mohlo dělat? Když oddělám variátor a řemen tak ten zvuk to nedělá. Posílám LINK na video: https://www.youtube.com/watch?v=03y--rBpkiE . Pružinky a kontrastní pružina jsou vyměněné (skútr jsem koupil použitý), na pohled bez poškození. Zvon je lehce vydřený. Povrch paken spojky je pěkný - nepoškozený. Děkuji za radu.
Jakubu

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2018, 09:21
Skútr / moto: MAXON ARDOUR 125

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod CrossoverBob » 27 črc 2018, 09:58

Mě to přijde jako by ty pakny nezabraly najednou. Tak buď mastnej zvon, nebo pakny, nebo špatný pružinky. Ale hádám.
Uživatelský avatar
CrossoverBob

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2017, 21:18
Skútr / moto: Daelim Otello SG 125 F 2005
Tuning / úpravy: -

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod Jakubu » 06 srp 2018, 08:27

CrossoverBob píše:Mě to přijde jako by ty pakny nezabraly najednou. Tak buď mastnej zvon, nebo pakny, nebo špatný pružinky. Ale hádám.


Tak jsem rozebral spojku, zjistil jsem že je uvolněný zadní přítlačný plech na spojce. Po konzultaci se scootland servisem mi doporučili ho přibodovat a že to problém vyřeší. Bohužel marně. Při opětovné montáži to zlobí zase.. dělá to jen za tepla a při prudkém přidání plynu nebo při zátěži při rozjezdu. Pakny jsou opotřebované stejně, nejsou nijak viditelně poškozeny, pružinky jsou jako nové - mají najeto asi 4000 km. Zvon a ostatní jsem odmastil - bylo to čisté ale přeci.. Nějaký další nápad? Moc děkuji za radu..
Jakubu

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2018, 09:21
Skútr / moto: MAXON ARDOUR 125

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod srnka1010 » 06 srp 2018, 08:55

Rozober zadné remenice a skontroluj ložiská a chod remeníc.Ak sa ti pridiera ložisko remenice nechodia správne a nestíhajú pri pridaní plynu.Väčšinou to ložisko pod tou plechovou krytkou na ktorej je kontrastka.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod Jakubu » 27 srp 2018, 11:49

srnka1010 píše:Rozober zadné remenice a skontroluj ložiská a chod remeníc.Ak sa ti pridiera ložisko remenice nechodia správne a nestíhajú pri pridaní plynu.Väčšinou to ložisko pod tou plechovou krytkou na ktorej je kontrastka.



Tak jsem se dnes dostal k opravě, po delší době jsem provedl kontrolu spojky. Ložiska vypadají jako nová, žádné šponky ani známky opotřebení. Rozebral sjem zadní kartel - vypustil olej a provedl kontrolu. Olej byl čistý, zadní převody v kole jako nové. Bez známky opotřebení. Může to způsobovat to že je třeba moc tuhá kontrastní pružina, tuhé pružinky ve spojce či neoriginální řemen? Říkám si že jediné kde to může být je spojka - při sundaném řemenu to nedělá.. Nějaká rada? Někdo kdo by mi s tím případně osobně pomohl poblíž Prahy?
Jakubu

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2018, 09:21
Skútr / moto: MAXON ARDOUR 125

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod Karlos 1 » 27 srp 2018, 12:10

Proč tam nemáš původní díly - kontr. pružinu a pružinky , řemen ? A máš ty původní díly k dispozici ? Já bych to nejdříve uvedl do původního stavu a pak bádal dál.
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod srnka1010 » 27 srp 2018, 12:55

Teraz som riešil to samé na mojej majde.Zistil som,že ten klepot remeňa spôsobilo jeho natiahnutie cca o 4mm,po prirovnaní remeňa z Yamahy.Sú rovnako zjazdené na 22mm šírku.Mal som tiež na valčekoch zodraté plochy.Tie som vymenil aj s vodítkami.Vibrácie remeňa trochu ostali ale bez zvukového efektu.Ten ostrý zvuk od remenice mi tam mierne zostal,ale po nahodení krytu ho nepočuť.Neprišiel som na to čo ho spôsobuje.Spojku som skontroloval aj s remenicami.Ťažko sa mi počúva a zároveň pridáva plyn.Nateraz to nechám tak a v zime budem bádať.Ale lacnejší remeň už nekúpim.
Za pakňami na spojke by mala byť veľká podložka.Skús či nemá vôľu.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Daelim sg 125 - nezdravý zvuk od motoru

Příspěvekod Jakubu » 03 zář 2018, 13:05

Karlos 1 píše:Proč tam nemáš původní díly - kontr. pružinu a pružinky , řemen ? A máš ty původní díly k dispozici ? Já bych to nejdříve uvedl do původního stavu a pak bádal dál.


Dohodl jsem se s původním majitelem a dostanu původní řemen, pružinky i kontrastku - zkusím vše dát zpět a uvidíme. zkoušel jsem psát na scootland a tam mi poradili že prý na paknách jsou nějaké tlumící gumičky - že mohou být poškozené, bohužel jsem je tam nenašel..

-- 03 zář 2018, 13:08 --

srnka1010 píše:Teraz som riešil to samé na mojej majde.Zistil som,že ten klepot remeňa spôsobilo jeho natiahnutie cca o 4mm,po prirovnaní remeňa z Yamahy.Sú rovnako zjazdené na 22mm šírku.Mal som tiež na valčekoch zodraté plochy.Tie som vymenil aj s vodítkami.Vibrácie remeňa trochu ostali ale bez zvukového efektu.Ten ostrý zvuk od remenice mi tam mierne zostal,ale po nahodení krytu ho nepočuť.Neprišiel som na to čo ho spôsobuje.Spojku som skontroloval aj s remenicami.Ťažko sa mi počúva a zároveň pridáva plyn.Nateraz to nechám tak a v zime budem bádať.Ale lacnejší remeň už nekúpim.
Za pakňami na spojke by mala byť veľká podložka.Skús či nemá vôľu.


Ano, zezadu na spojce (za paknami) je přítlačný plech, který byl úplně volný a dokonce i od pružinek ošoupaný - tak jsem ho přibodoval k čepům a lehce vyhnul tak, aby pružinky nešoupaly znova. Nyní zkusím odbrousit a vrátit původní pružinky a uvidím.. divné je že za studena to nedělá. Dokonce i na podzim když není takové vedro, dělá to mnohem méně.
Jakubu

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2018, 09:21
Skútr / moto: MAXON ARDOUR 125

Další

Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník