Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod mmks » 17 úno 2019, 20:56

Puch Hero Winner 50. Koupen za pár korun jako dlouho nejetý s riskem, protože nešel na místě natočit. Přičítal jsem to ekos*ačkám a zacpané palivové soustavě. Doma rozebral karbec i palivovou pumpu, vyčistil i když žádný velký problém jsem neviděl a nasadil zpět. Z karbecu ale kapal benzín, přes to jsem to zkusil nastartovat a po tom, co jsem stříkl přes otvor sání benzín chytl a kromě vysokých volnoběžných otáček šlapal a pak i startoval dobře. Protože mám v dílně mráz, tak jsem se s tím zatím spokojil.
Protože jsem zjistil, že benzín kapal dál, zase jsem sundal karburátor, znovu pročistil, namontoval, benzín nekape, ale taky to nestartuje. Přitom benzín tam jde, karburátor jsem měl sundaný několikrát, protože jsem zjistil, že v nádrži je bordel. Takže jsem vyčistil nádrž, vyměnil hadice, znovu vyčistil karburátor. Ale pořád stejné. Svíčka suchá, ve válci taky sucho (točil jsem bez svíčky), ale benzín to tahá, takže pumpa funguje. Když stříknu přes sání, tak to naskočí napoprvé, ale jen než tam směs zhoří.
Nevím, kde hledat chybu.
mmks

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 06 úno 2019, 13:41
Skútr / moto: Puch Winner 50

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod JardaB » 18 úno 2019, 10:16

Benzín to tahá, takže pumpa funguje .... co tím myslíš ? Ono to má čerpadlo benzínu a nemá to podtlakový ventil ? Ten máš zapojený a spoje a vedení podtlaku jsou těsné? Funkce se dá vyzkoušet "hubou"
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod mmks » 18 úno 2019, 10:39

Je tam membránová pumpa. Nádrž je pod řídítkama za čelním plastem, vedení paliva vede pod nohama, v půlce je membránová pumpa a karburátor je výš. Do pumpy vedou 3 hadičky, vstup, výstup a pak užší hadička vedoucí od motoru a to usuzuju, že je právě řízení podtlaku. Všechny hadička zapojené.
To, že to tahá benzín jde vidět v hadičkách, dal jsem průhledné a taky po demontáži karburátoru z něj i hadic benzín vyliju, tak do něj jde. Podle stavu svíčky a protáčení bez ní ale usuzuju, že benzín nejde dál do válce. I startování jde slyšet, že nemá snahu, přitom když se benzín vstříkne do sání naskočí hned, ale jen na dobu, než shoří vstříknutý benzín.
mmks

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 06 úno 2019, 13:41
Skútr / moto: Puch Winner 50

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod JardaB » 18 úno 2019, 16:05

1. K té pumpě vede nějaký elektro kabel, když je to pumpa ?
2. Není to náhodou podtlakový ventil ?
3. Proč je podtlakový ventil pod karburátorem a ne nad karburátorem když to jde spádem z nádrže ?
4. Co to je proboha - tahá benzín ? Zkoušel jsi funkci podtlakového ventilu (odpojit připojení k plovákové komoře, odpojit podtlak a v té hadičce pusou udělat podtlak ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod Bostav » 18 úno 2019, 19:42

JardaB - jsi hodný , ale nejlépe to vyjádří fotografie:
Obrázek
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod forester » 18 úno 2019, 19:59

Teraz ho to bude ešte viacej rajcovať :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod Mirus1 » 18 úno 2019, 20:11

Divím se JardaB,že se pořád angažuje v odpovídání na jakýkoliv pitomý dotaz toho zmetka kocůrovitého tvaru :? :D
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod JardaB » 18 úno 2019, 21:57

Teď mám období klidu, harmonie a trpělivosti .... tyto povahové aspekty mi jindy zase schází a jsem ironický a uštěpačný. Občas (jako dnes) dostanu na kokos za trpělivost a jindy zase čočku za podrážděné a ironické posty. Možná na to má vliv fáze měsíce.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod mmks » 19 úno 2019, 10:14

Pánové nerozumím o čem je řeč? Tím zmetkem mám být jako já? V tom případě si můžu myslet něco o internetových hrdinech, kteří by mě to do očí neřekli.
Pro návrat do tématu:

1,2) ano jedná se o ventil, chyba v názvosloví, kdysi jsem něco podobného měl na motorce a tam tomu zase říkali pumpa
3) proč je pod karburátorem netuším, vzhledem k umístění nádrže, bude hladina benzínu vždy nad karburátorem
4) tahá benzín jsem myslel, že při startování jde vidět, že benzín se posouvá směrem ke karburátoru a přes to, že jsem karburátor před tím čistil a po marných pokusech o nastartování a demontáži je plný benzínu

Nicméně jsem zjistil, že podtlakový ventil asi nefunguje dobře, protože i bez podtlaku propouští benzín. Přes to je mě divné, proč to aspoň nenaskočí - do karburátoru jde benzín, trysky jsou čisté ale jakoby nedával vůbec směs do motoru. Svíčka je suchá, když zkusím protočit motor bez svíčky, tak z otvoru taky nelítá žádný zbytek směsi.

A když ty fotky pomůžou....

Obrázek Obrázek

Obrázek
mmks

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 06 úno 2019, 13:41
Skútr / moto: Puch Winner 50

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod JardaB » 19 úno 2019, 15:24

Fotky jsou dobré. Samozřejmě nepřesné vyjadřování nebo popis toho co a jak se již kontrolovalo věci nepomůže.
Trasu benzínu, pokud není zcela jistě tovární, bych se snažil zjednodušil tak, aby na trase nebylo "údolí" čili sifon.
Postup odstranění závady je v zásadě zcela jednoduchý, jen se k němu musí člověk postupně dobrat:
- funkce podtlakového ventilu
- sytič
- poloha klapky karburátoru v uzavřené poloze
- kontrola trysek a vzdušníků
- plovák

Vrátit se k tomu třeba po pauze a blbuvzdorně (opakovaně) prověřit trasu - až tam benzín poteče.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod mmks » 19 úno 2019, 16:23

Děkuji za trpělivost.
Trasa je tovární a jinak přehradit nejde, jak jsem psal, nádrž je pod řídítky, kolem krku řízení. Ale ani když jsem zkusil vynechat v cestě podtlakový ventil a natáhl to rovnou bez průvěsu do karburátoru, tak to nepomohlo.
No nicméně, už aspoň vím, že protíká ten ventil, po vyřešení budu pokračovat dá. V jiném fóru jsem našel, že se špatně nastavují volnoběžné otáčky a při jejich špatném nastavení nechce startovat. Je pravda, že ty jsou hodně vysoké, protože když nastartuju, tak to roztočí kolo tak, že až poskakuje na stojanu. Bohužel jsem neměl dostatečnou dobu na to, seštelovat ještě volnoběh.
mmks

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 06 úno 2019, 13:41
Skútr / moto: Puch Winner 50

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod sollik » 19 úno 2019, 17:02

mmks píše:Pánové nerozumím o čem je řeč? Tím zmetkem mám být jako já? V tom případě si můžu myslet něco o internetových hrdinech, kteří by mě to do očí neřekli.


Klíííd.Až tu budeš dýl tak pochopíš :D

Máš možnost zjistit jestli skutr do poslední chvíle jezdil normálně?
Zkusil bych ještě zakrýt větší část sání a zastartovat. Podívat se na gufera na klice, jestli sedí jak mají. Do nastavení směsi na karburátoru se někdo hrabal?
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod mmks » 19 úno 2019, 17:56

ne bohužel nemám. Skůtr měl být údajně po staré paní, která už si na něj netroufla a pak dlouho stál doma. Údajně ale fungoval. Jak jsem psal, když se mi ho podařilo nastartovat poprvé, šlapal dobře, motor reagoval na plyn, jen měl vysoké otáčky. Prodával někdo z rodiny. Je možné, že jsem nastavení směsi rozdrbal sám, ale nefungovalo ani před tím. Šroub o kterém si myslí, že nastavuje bohatost byl povolen na půl otáčky, protože se mi zdálo, že tam jde právě málo benzínu, povolil jsem o další půlku.
Další věc je, že protože to furt sundávám karburátor, není filtr nasazený, to by sice mohlo způsobovat chudší směs, ale že by až tak moc si nemyslím.
mmks

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 06 úno 2019, 13:41
Skútr / moto: Puch Winner 50

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod stretavka » 19 úno 2019, 19:54

mmks

A co takhle použít kouzelné slovíčko ( a nemyslím tím Abrakadabra). Když o něco žádám, bývá dobrým zvykem mezi slusnyma lidma poprosit, a ne ..... mám problém,kde je chyba...
S takovým přístupem si víš co...

Admine, prosím, lockni toto vlákno stejně to nikam nevede.
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Čištění/nastavení karburátoru - benzín nejde do válce

Příspěvekod mmks » 19 úno 2019, 21:49

Většinou na forech prosím i děkuji.Někde, kde jsou tlačítka jako tady za to naopak kritizují, že to zasírá vlákno.
Pokud bych našel možnost tak bych to klidně zamknul nebo nejlíp smazal sám. Už jste si ega namasírovali. Zjistil jsem, že je strašný problém nazvat ventil pumpou, i když někde tak označují taky viz. https://www.proskutry.cz/p/benzinova-po ... mpa-honda/. To, že se nedočkám rady, jsem vzhledem k množství proměnných a nejasností celkem očekával, že budu označen jako zmetek už ne.
Takže se pánové dál plácejte po zádech, jak to máte zmáklé. Sbohem.
mmks

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 06 úno 2019, 13:41
Skútr / moto: Puch Winner 50

Další

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků