Barva svíčky

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Barva svíčky

Příspěvekod Karlos 1 » 17 dub 2017, 17:16

To je všechno hezké, ale položme si základní otázku - proč se najednou změnila směs ? To musí mít nějakou příčinu, když se nic nezměnilo, jen se demontoval a opět namontoval karburátor. Podle mých zkušeností se při těchto akcích snadno stane nějaká netěsnost v cestě ze vzduch. filtru do karburátoru. Do karburátoru potom jde tzv. falešný luft, který nejde přes filtr a tím jde vlastně více vzduchu do karburátoru a ochuzuje tak směs oproti stavu před touto akcí. Já osobně bych se zaměřil na zkontrolování cesty vzduchu z filtrboxu do karburátoru - praskliny materiálu, nedotažení spojů apod. Já osobně měl na svém skútru praskliny v místě vetknutí gumové trubky do filtrboxu - vyřešeno zatmelením silikonovým akvaristickým tmelem, původní lepidlo právě mělo trhliny. Chce to ovšem prozkoumání na pořádném světle, nejlépe na slunci. Na první pohled totiž vypadá všechno OK.
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Barva svíčky

Příspěvekod marekaero » 17 dub 2017, 18:55

Tak karburátor se vyndaval z důvodu problému se studeným startem, chytl na cvrknuti, ale tak 5 min se nesmělo sáhnout na plyn, jinak to chcíplo...dle prodejce (autorizovaný servis :-D ) to je chladným počasím, kupoval jsem v lednu, jinak jak se ohřál šel pěkně za plynem a maximální byla kolem 120..bohužel pokračovalo to i když bylo už teplo a přidalo se k tomu, že skútr na volnoběh začal hulit a přestávalo to i jet...rozebral a vyčistil se karbec, nastavila bohatost a to zlobeni za studena přestalo jen to pořád hulilo...po nějakém laborovaní se nakonec vyměnil sytič a bylo po hulení...dala se nová svíčka a po najetých 30 km v kuse proběhla kontrola a svíce viz obrázek, když jsem to koupil, tak svíce byla podstatně tmavší, řekl bych optimální barva...navíc skútr jede dobře tak do 70 a pak zrychluje hodně pomalu na větší přidání plynu už nereaguje a maximalka jen 100....kontroloval jsem jak přírubu od karbecu tak hadici k němu a vše v pořádku...jediné co mě napadá, že to před tím bylo co se týká směsi v pořádku je, že jak nedovíral sytič tak to zároveň obohacoval...
marekaero

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 47
Registrován: 11 bře 2017, 15:03
Skútr / moto: Gilera Nexus 125

Re: Barva svíčky

Příspěvekod BacaNR » 17 dub 2017, 20:59

Mohol si sa hned na začiatku rozpisat aky mas problem :wink: A co membrana karburatoru, je OK?Ked je stara roztiahnuta staci ze pri zakladani naspat ju nechtiac pritlacis medzi hlavu karbu a tu plastovu prirubu jak dotahujes srob a uz to potom nema taky vykon
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Re: Barva svíčky

Příspěvekod marekaero » 17 dub 2017, 21:10

Membrána je ok, měl jsem to celé znovu rozhozené
marekaero

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 47
Registrován: 11 bře 2017, 15:03
Skútr / moto: Gilera Nexus 125

Re: Barva svíčky

Příspěvekod marekaero » 23 dub 2017, 13:58

Tak jsem vyměnil vzduchový filtr, měl jsem tam vložku malossi, dvojitou....tak jsem dal obyč filtr a obohatilo se to, svíčka už není bílá, jen nemůžu vychytat jednu věc, za studena startuje na cvrnknutí, za tepla taky, jen když nechám skutra třeba 10min vychladnout tak dlouho točí a pak chytne na nízké otáčky, vypnu ho a znova natocim, chytne na cvrnknutí a běží normalne
marekaero

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 47
Registrován: 11 bře 2017, 15:03
Skútr / moto: Gilera Nexus 125

Re: Barva svíčky

Příspěvekod Kolohnát » 13 črc 2017, 07:12

Typický příklad filosofování nad nesmrtelností brouka :D

Úplně normální zdravá barva svíčky u 4T motoru provozovaného na natural.Nechápu proč do toho někdo vnáší nějaké dvoutaktní nesmysly o cihlové barvě apod. :wink:
Uživatelský avatar
Kolohnát

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 100
Registrován: 25 srp 2014, 12:53
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Burgman 125,2007

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků