Aprilia Leonardo 250 - vazelína ve variátoru

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Aprilia Leonardo 250 - vazelína ve variátoru

Příspěvekod Neos50 » 22 zář 2008, 08:22

já s tím jezdím 5 km do práce tak kolikrát myslíš ,že to dělám do roka? :D asi tak 3x ;) na větší ježdění mám Bandita a tam bych to dělal víc jak 10x do roka.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Aprilia Leonardo 250 - vazelína ve variátoru

Příspěvekod kray » 09 črc 2010, 21:31

jirka04 píše:Ahoj,u Madisona(motor Yamaha)je do variátoru předepsaná vazelína na bázi lithiového mýdla.Zní to vznešeně,ale je to světle žlutá vazelína na kola,v tubě asi 100g za 39,- Kč.Jmenuje se to Pan oil,mazací tuk litný,píšou na tubě.Válečky jsem tam měl nasucho,mazal jsem decentně,zato v zadní řemenici toho bylo požehnaně.Namazal jsem taky přiměřeně,aby toho bylo pokud možno jen mezi hřídelí a vodítkem řemenice,tedy na kluzných místech.Jinak tahle vazelína je dost soudržná,necákavá.Bude asi vhodné vždycky po sezoně přimazat,aby se zabránilo korozi a zajistilo řádné klouzání,kde je to potřeba.J ;)

ja zase zkousel ten fialovej a osvedcil se naramne
http://www.panoil.cz/mazaci-tuky-c13
kray

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 09 črc 2010, 21:30
Skútr / moto: Skútr
Tuning / úpravy: úpravy

Re: Aprilia Leonardo 250 - vazelína ve variátoru

Příspěvekod olas » 11 črc 2010, 14:18

Zdravím
Už několik let používám teflonové mazivo a mám dobré zkušennosti.Nemá to o proti vazelíně valivý odpor,pří přehrátí nevyteče např .na řemen a to je pak legrajda navíc nelepí takže se tam neukládá nečistota .Ale je to věc názoru ,někdo raději klasiku.
SKYPE :Olasor
Uživatelský avatar
olas

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 24 kvě 2008, 20:29
Bydliště: Loket
Skútr / moto: Silver wing 600

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků