Aprilia Leonardo 150 - teče vidlice

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia Leonardo 150 - teče vidlice

Příspěvekod pitbull3 » 12 dub 2009, 07:20

Prosím o radu - na Leu 150 začala téct přední vidlice.Chtěl bych vědět, jestli je tam nějaký gufero, který se dá vyměnit, popř.jak drahá oprava to je. Víte o někom v Brně, kdo by to opravil? Díky moc za rady.

18:40 edit:
Díky za odpověď :wink: , zkusím to vyměnit sám. Ale potřeboval bych vědět postup jak na to. Nikdy jsem to nedělal, ani jsem to neviděl dělat :cry: . Mohl bys mi poradit? Díky moc.
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 13:03, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
pitbull3

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 12 dub 2009, 07:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150
Tuning / úpravy: Variator Malossi

Re: Aprilia Leonardo 150 - teče vidlice

Příspěvekod R1 Max » 12 dub 2009, 21:09

Nevyměňuj a kup komplet!!!! 8)
Když jezdit, tak srdcem; když řídit, tak s rozumem. Obojí naráz se nevylučuje.

číslíčko na Maxe: 732 549 204
Uživatelský avatar
R1 Max

1000+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 1317
Registrován: 09 kvě 2008, 15:01
Bydliště: Seč
Skútr / moto: Aprilia 150 Leonardo

Re: Aprilia Leonardo 150 - teče vidlice

Příspěvekod Marios » 12 dub 2009, 21:10

Souhlasím s Maxem :wink:
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Re: Aprilia Leonardo 150 - teče vidlice

Příspěvekod Curtiss » 12 dub 2009, 21:55

8steve píše::D

zkopiruju ti sem navod, podle kteryho to zmaknes (podekuj danxovi) je to navod na vymenu oleje, gufero uz pri tom asi vymenit zvladnes :wink:

K tym prednym tlmicom a oleju >
1. tu si pozri konstrukciu aby si videl do coho lezies http://www.easyparts.nl/choosedrawings/ ... _2001.html aa robi sa to asik tak,
2. demontujes predne koleso,
3. povolis 2 skrutky ktore drzia teleskop + vyhodis zaistovacie pero (na vrchu teleskopu je drazka - tam je), ktore este drzi teleskop proti vypadnutiu
4. ked mas teleskop na stole, vyhodis gumenny kryt, ktory chrani upchavku (dutu ruru teleskopu)
5. dalej je potrebne zatlacit upchavku dole (ide to tazko, musis prekonat odpor pruziny ktora je ukryta v teleskope)
6. musis vybrat zaistovacie pero, (vnutri dutej rury) ktore brani upchavke vystrelit von
7. prestanes tlacit na upchavku, prekryjes si teleskop handrou, (aby si nedostal ranu medzi oci) a zadrzis dlanou, simulujes pracu teleskopu, t.j. je potrebne zatlacit ho - a upchavka vystreli.
8. otocis teleskop "hore nohami", aby si z neho dostal olej cca 110 ml, najlepsie odmerat - aby si vedel kolko tam toho bolo
9. nalejes presne mnozstvo noveho oleja, viskozitu(hustotu) si urci sam 5W - 30W, ja som daval Repsol ForkOil 10W
10. vlozis a zatlacis upchavku + vlozis pero, ktore bude drzat upchavku na svojom mieste
11. vlozis gumovu krytku upchavky
12. spatny postup demontaze - pre montaz

Toto je ale jen část postupu, kdy gufero ještě nejde vyměnit. Je potřeba povolit dole šroub (bývá jištěn tmelem) a vyndat trubku ven z té vnější trubky. Potom se dá s patřičným nářadím velmi opatrně staré gufero vyndat. Nové gufero je záhodno montovat pomocí lisovacího přípravku, aby se nezkřížilo a nepoškodily se jeho břity. Zpětná montáž trubky taky není sranda, je potřeba ji nasouvat přes igelit, aby se nepoškodily břity gufera. To je předem potřeba namazat spec. vazelínou, která bývá u nových gufer přiložena. Pokud máš slušné nářadí a možnost si vyrobit montážní a demontážní přípravky, tak to zvládneš, jinak riskuješ, že to po čase začne opět téci. Dělal jsem oba teleskopy přes zimu na Majesty, ale taky jsem si na to musel udělat několik přípravků.
Curtiss

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 228
Registrován: 22 úno 2009, 18:06
Bydliště: Česká Lípa
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125, Honda GL 1500 GoldWing

Re: Aprilia Leonardo 150 - teče vidlice

Příspěvekod pitbull3 » 12 dub 2009, 23:06

Díky všem za reakce a návod. Máte recht, asi vyměním komplet vidle. Díky 8steve za nabídku, ale musím došetřit, jsem študiozo - chystám se na maturu, tak nemůžu na brigádu :cry: . Snad to ještě chvilku vydrží,pak se ozvu, třeba ji ještě budeš mít. Odkud jsi,kdybych pro ni jel?

Super, ozvu se.Ještě jednou dík a hezký Velikonoce 8) .
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 13:04, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
pitbull3

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 12 dub 2009, 07:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150
Tuning / úpravy: Variator Malossi


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků