Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod PetrZ » 15 led 2007, 11:57

Zdravím, mám leonardo 125 a mám problém se startováním stroje po delší prodlevě. Po cca 4-5dnech mi blbě startuje , respektive skoro vůbec. Problém přez léto celkem nevadí, protože jezdím každý den do worku, teď v zimě, kdy ho chci nastartovat jednou za měsíc to končí vybitou baterkou, poraďte??.
Na nějakým fóru (AB, SkutrForum) prej tento dotaz už řešily, bohužel to nemohu najít. Díky za pomoc.
Petr
:(
Malaguti Madison RS250
Uživatelský avatar
PetrZ

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod roman.mara » 15 led 2007, 13:51

tady to je to časté téma

pro začátek zkus karburátor : seřízení, vyčištění atd
nečistoty u trysky a podobně

ledacos poznáš podle svíčky, neměla by být bílá ani černá

taky mrkni na sytič .... ;)
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod xXx » 15 led 2007, 16:14

To se mi stavalo u peugeota a všechno bylo o.k. Když třeba měsíc stál tak jsem trochu stříknul benálu do válce a chytil hned ;)
Uživatelský avatar
xXx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 237
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Lidice kousek od Kladna
Skútr / moto: ratlook vespa clx 150

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod apear » 13 bře 2007, 15:02

Zdravím, mám taky čerstvě koupenýho leonarda a mám ten samej problém. Zatim to "řešim" tak, že jsem koupil za 200,- nějakej éterovej sprej který se nastříká do sání a pak to chytí skoro hned.

Pak se mi zdá docela dobrej tip někde vyčtenej na netu - naklopit skúta při startování na pravou stranu - zdá se mi že to trochu pomáhá.

No a včera jsem byl se svým piaggiem v servisu a tam mi maník řekl že to je sytičem - výměna za cca 2000,-. Ale to se mi nějak nezdá - ještě jsem nikde nečetl příspěvek od leonardáře kterýmu to dobře startuje. Že by měly všechny leonarda blbej sytič?

Jinak co se jízdy týče tak zatim maximální spokojenost - 110 km/hod no problemo brzdy taky v poho....
apear

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 08 úno 2007, 10:26
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 250 ST

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod danxo » 14 bře 2007, 00:23

nazdar ... ten eter spray ved ano, aj to je riesenie ale blbe ... pokial ti to nestartuje po niekolkych dnoch oddychu, moze to byt kludne aj netesnostou v sani. Konkr. v gumovej prirube medzi karburatorom a hlavou. Aj mne to zblbne ked ho necham 1 - 2 mesiace oddychnut. Problem moze byt aj v netesnosti privodu paliva, a treba preverit aj ten podtlakovy podavac benzinu(pumpu), moze byt unavena membrana. Vytrhni hadicku medzi podavacom a karburatorom - uvidis ci ti ide benzin do karburatoru. Ak nie odpoj hadicu od vzduchoveho filtra a upchaj ju rukou a zastartuj - zvysis podtlak v sani - pumpa sa zacne viac snazit. Ak ti ide benzin do karburatora, hladal by som chybu este v sviecke. Sytic - ved ano automaticky, ale aj napriek tomu keby bol defektny - motor by sa mal aspon ozvat. Sytic mozes preverit - na karburatore je zhora aretacna skrutka ktoru musis dat von a potom mozes vytiahnut sytic - otocis klucikom + start (pri studenom motore) a uvidis ci funguje alebo nie - klasika elektromagnet. A ako tu uz odznelo: 1.vycistit 2.urobit zakl.nastavenie a potom mozes skumat dalej ... cuus a pevne nervy
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 úno 2014, 13:52, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
... DanXo
danxo

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2007, 01:08
Bydliště: SK - okolie Prievidze
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150 mod. 2000

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod Elektron » 20 bře 2007, 21:16

A toci normalne kdyz ho startujes? :rolleyes:
The life is not a game...
Elektron

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Aprilia sr racing 50 ditech

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod apear » 03 dub 2007, 21:55

Tak se mi to startování tak nějak samo zlepšilo. Buď to byl problém v tom, že skútr stál strašně dlouho někde v garáži v Itálii a pak u dovozce (než jsem ho koupil), nebo jsem vylepšil techniku startování. Před startem několikrát zarumplovat plynem a rumplovat (krátce otvírat) i při spuštěnym startéru. Chytne hned i po několika dnech v klidu. Dřív mi zmermomocnění trvalo třeba i 5-10 minut a to stál jenom přes noc.

Tohle snad tedy bude OK, ale stejně s tim asi pojedu do servisu na komplexní prohlídku. Piaggiu co jsem měl před tim to náramně pomohlo - hned jelo o 15 km/hod líp :)
apear

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 08 úno 2007, 10:26
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 250 ST

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod skopi » 04 dub 2007, 10:25

Apeare, pada ti hladinka v karbeci - nekde je nejaka mala netesnost....mel bys ho nacupovat pred vyjetim - na Avii to bylo porad - bych to tipnul na vycisteni paliv.filtru, popr.okouknuti stahovaku na hadickach jestli tesnej a bude po problemu. Cest H.
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod apear » 04 dub 2007, 21:29

Dikes.
apear

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 08 úno 2007, 10:26
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 250 ST

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod Sails » 04 dub 2007, 22:26

no tak pokud ten skutr nema ani snahu nastartovat tak bych nabil baterku a to na par dni pomuze a pokud to bude zase spatny tak je to jako sem to mel ja u runnera ze sem dal new baterku a je to v klidu a pokud nepomuze ani to tak je tu ta nejdrazsi varianta nabijeci modul stoji cca skoro jako sytic :cyclops:
No udelal sem z toho vrak tak se to pokusim dat do kupy :D .
Uživatelský avatar
Sails

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 87
Registrován: 15 říj 2006, 19:57
Skútr / moto: Gilera Runner FX 180

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod Vlady » 08 dub 2007, 21:05

No neviem ako má umiestnenú nádrž ale ja mám pod nohami a palivové čerpadlo ktoré je poháňané podtlakom z klukovej skrine ho ťahá do karbeca... a tam je problém po týždni a viac ťiež dlho dlho točím naprázdno než ho naťahá a motor naskočí... teda už nie! lebo som urobil zlepšovák. do palivovej hadičky pred a za čerpadlo som dal Tčko odbočku a paralelne k pôvodnému čerpadlu som dal také to ručné čerpadlo skorej teda taký plastový PVC polobalónik ako býva na kosačkách alebo inej záhradnej technike. A teraz ak dlhšie stojí tak naťahám ručne a motor naskočí na prvý krát bez problémov.Takisto ma nebavilo vyšťavovať baterku dlhými štartami ,lebo nakopávačku soudruzi nepokladali za potrebnú.
Suzuki Burgman 400 K8.
Uživatelský avatar
Vlady

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Bratislava-SK
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8
Tuning / úpravy: Givi posuvné plexi,valčeky Dr.Pulley,Malossi kevlar remeň. nejaké LEDky v kufri a tak....

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod uzel.stb » 13 dub 2007, 20:44

Aprilie Leonardo 150 Mám problém se startováním za studena 2-3 minuty a stává se mi to i po hodině. Mám novou svíčku. když ucpu přívod vzduchu tak chytí.
LIDIČKY PORAĎTE UZEL.STB@SEZNAM.CZ
uzel.stb

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 13 dub 2007, 19:12
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod Vlady » 17 kvě 2007, 16:37

Nič v zlom ale ak by si to tu hladal taký problém ako B) máš Ty sa tu už určite preberal...ja tipujem vadný autisytič.... B)
Suzuki Burgman 400 K8.
Uživatelský avatar
Vlady

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Bratislava-SK
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8
Tuning / úpravy: Givi posuvné plexi,valčeky Dr.Pulley,Malossi kevlar remeň. nejaké LEDky v kufri a tak....

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod sneegg » 17 kvě 2007, 16:53

no to je ale spatnej sytic natuty. kdyz pricpes privod vzduchu tak ho tam jde min,tudiz je smes bohatsi. tedy stejny efekt jaky spusobuje sytic.
kit sání Stage6,karburátor DellOrto 17,5 otvor do airboxu Motorforce,vložka S6 double layer,variator Polini Speed Control,řemen kewlar Polini,kontrastka Polini bílá,spojka S6 Tourque control, Spojkový zvon Stage6 WingCooler R/T,Leos Vincek ZX,vario větrák Stage6:) Zadní tlumič RMS R. Malossi Sport 70cc.
Uživatelský avatar
sneegg

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Yamaha Neos

Re: Aprilia Leonardo 125 - nestartuje

Příspěvekod Mefisto » 17 kvě 2007, 17:01

No nekdy staci po delsi dobe nekolikrat proslapnou nohou starter a pak to chytne nabrnk

http://www.scootland.cz/jaknato/Ssytic/
Naposledy upravil Mefisto dne 17 kvě 2007, 17:02, celkově upraveno 1
Hyosung SF50 Prima / YAMAHA RACING: variator: HEBO Next Generation, vyfuk: Tecnigas Next R
FJS 600 Silver Wing / new spigle a tourist plexi(urizly) a .............
CBF 1000
Uživatelský avatar
Mefisto

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1121
Registrován: 15 dub 2007, 19:15
Bydliště: Neco na D1 mezi Prahou a Bratislavou

Další

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků