Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Diskuze o stylingu skútrů. Úpravy vzhledu. Plasty, lak, světla, hudba,...

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod Dándí » 23 úno 2011, 07:00

Petas: Chtěl jsem se zeptat jak se vyhřívá sedlo 2x ????????????? Taky bych si to objednal :lol: :lol:

Jinak svítit na motu či skůtru vším čím to jde je snad v dnešní době nutnost a stejně je spousta případů kdy to není nic platné, ale to už jsme asi každý zažil na vlastní kůži :mrgreen:
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod Peťas » 23 úno 2011, 23:59

Dándí: mohu svojí část sedla vyhřívat s regulací intenzity tj.1x a spolujezdec to samé 1x,mohu i odděleně a dohromady tj.2x...... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Peťas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2009, 18:33
Bydliště: Stehlíkova 930, Praha 6-Suchdol 16500 777136386
Skútr / moto: Honda FJS 600SW,CBR1100XX www.pm-pneuservis.cz
Tuning / úpravy: Givi Maxia,vysoké plexi Issota,ABS,xenon,vyhřívané sedlo 2x a hefty

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod hagrid » 24 úno 2011, 21:34

Nejsem tohoto zrovna zastáncem, ale vrtá mi hlavou jedna věc. Prodávají se ledkový H4 / odkaz zde: http://www.e-xenony.cz/led-diody/led-za ... 4--9led-6w / a tak by mě zajímalo, jak to svítí, hlavně tedy v noci a jestli to svítí i tlumený/dálkový jako klasická vláknová žárovka...... :roll:
MBK 300 Kilibre kilibre(kyselaryba)email.cz
Uživatelský avatar
hagrid

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 676
Registrován: 28 zář 2010, 22:00
Bydliště: Sezimák dvojka
Skútr / moto: MBK 300 Klilibre, Baotian Cyborg QT 50

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod Miro11 » 24 úno 2011, 22:50

A čítal si to všetko? :D

Žárovka není schválena pro provoz na pozemních komunikacích. Určeno pro tuningové účely.

Není vhodné pro noční jízdu, vhodné spíše pro tuning. Nemá větší svítivost než klasická žárovka.
Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod KYBLOS » 25 úno 2011, 09:55

Od včerejšího odpoledne až večera mám nový předpis pro provoz vozidla s normálními světly, kteří jedou za debilem s předními ledkami, kterýmu nesvítí nic na zadní části vozidla. V tom předvečerním šeru sem toho blba skoro neviděl, tak sem mu prostě pustil do zpětnýho zrcátka dálkový světla a když na mě zařval z okna ať si to zhasnu, odpověděl sem mu: Až si rozsvítíš normální světla, když tě nevidím při tom co mám rozsvícená potkávací světla, musím použít dálkový, nerad bych tě naboural !!! :evil: No a tím vznikl můj nový předpis, kterým se rozhodně od včerejška řídím. Nesvítí zadní světla vozidla přede mnou, zapínám dálková světla, páč až to do něj narvu, odnesu to já, páč sem prý nedodržel bezpečnou vzdálenost. :roll:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod Dom999 » 25 úno 2011, 10:19

No vidíš to kdyby jsi místo toh rosvicní dálkovejch světel dodržoval bezpečnou vzdálenost a nevidim důvod proč by s do něj měl vlítnout když brzdový světla svítí !!!
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod jel.en » 25 úno 2011, 10:21

spousta lidí si neuvědomuje, že světla pro denní svícenín jsou určena pouze pro denní svícení. To jako že se za snížené viditelnosti nemají používat.

PÁR PŘÍKLADŮ:

ff) snížená viditelnost je situace, kdy účastníci provozu na pozemních komunikacích dostatečně zřetelně nerozeznají jiná vozidla, osoby, zvířata nebo předměty na pozemní komunikaci, například od soumraku do svítání, za mlhy, sněžení, hustého deště nebo v tunelu,



(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu 2). Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.
(2) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu2).
(3) Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla. Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.
(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.
(5) Činná plocha světel nesmí být zakryta nebo nadměrně znečištěna.
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod KYBLOS » 25 úno 2011, 10:33

Dom999: Já ti ten důvod vysvětlím. Ono když on jede 40km/hod. a já 50km/hod. tak ho dojedu a v tu chvíli jaksi zrovna nebrzdí, protože v tu chvíli třeba nemá před sebou překážku, či semafory, nebo křižovatku apod. :roll: No a přesně tak to bylo a to při té denní době, kdy je špatně venku vidět. Bezpečná vzdálenost je co? Půl kilometru za autem? Já ho fakt skoro neviděl, prostě sem viděl jen matně jeho obrysy, podotýkám, že zrak mám velice dobrý. Kdyby mu normálně svítily zadní světla tj. při klasickém svícení, tak obavu, že to do něj naperu určitě nemám, protože bych viděl, že jsem za ním dost daleko. Nechápu prostě proč se pořád něco mění. Nejdřív se nesvítilo přes den vůbec, pak povině ano a teď zase vpředu ano, vzadu ne, co to je za bordel prostě nepochopím. :roll: To světlo co bylo v tu chvíli venku neumím přesně specifikovat, ale myslím si, že v tom už měl mít rozsvícená normální světla a ne pouze ty diody co měl vpředu. Světlo venku prostě bylo něco mezi dnem a nocí, taková ta blbá doba mezi.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod jel.en » 25 úno 2011, 10:44

trocha teorie:

(1) Řidič vozidla jedoucí za jiným vozidlem musí ponechat za ním dostatečnou bezpečnostní vzdálenost, aby se mohl vyhnout srážce v případě náhlého snížení rychlosti nebo náhlého zastavení vozidla, které jede před ním.

(2) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 10 m, a zvláštního vozidla2) musí mimo obec zachovávat za vozidlem jedoucím před ním takovou vzdálenost, aby se předjíždějící vozidlo mohlo před něj bezpečně zařadit; to neplatí, připravuje-li se k předjíždění, při předjíždění a při souběžné jízdě.

(3) Řidič, který nehodlá nebo nemůže projet podél tramvaje vpravo, musí za ní jet v takové vzdálenosti, aby umožnil projetí podél tramvaje ostatním řidičům.
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod KYBLOS » 25 úno 2011, 11:02

jel.en: to o tý vzdálenosti znám, ale těžko jí člověk dodrží, když auto, které dojíždí není vidět :roll: Prostě nechápu proč se pořád něco mění. Nejdříve se nesvítilo přes den vůbec, pak denní svícení ano, teď se zase má svítit vpředu a vzadu ne. Jako už sem si celkem zvyknul na to, že auta svítí. Ať už protijedoucí auta, tak auta, jedoucí stejným směrem jako já přede mnou. Když svítit, tak nechápu proč jen vpředu. Vždyť bezpečný snad je být viděn ne? :roll:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod jel.en » 25 úno 2011, 11:10

právní úprava vymezuje co jsou světla pro denní svícení (to že svítěj jen v předu), pokud vozidlo není vybaveno těmito světly, používají se světla potkávací.Stejně jako zákon vymezuje sníženou viditelnost, kdy se musí použít světel (né pro denní svícení) :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

V případě dopravní nehody stejně dostaneš flastr, protože je tam fráze o přizpůsobení rychlosti.... Na to tě dostanou vždycky - co člověk to jinej názor. :cry:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod PumaDedek » 25 úno 2011, 12:56

:D ...koukám debata se pěkně rozjela.... :D
Taky jsem uvažoval,že DS-dám na scootřík,ale je fakt,že když mamina bude svítit
naplno, BUDE TO PRO NI BEZPEČNĚJŠÍ... :!: A tak se světla zbavuji- http://aukro.cz/denni-sviceni-led-fabia ... 41809.html
Sice svítí jako sviňa,kam se serou org. potkávačky......ale.......co zadek :D . :wink:
elektronické DÝMKY https://www.youtube.com/my_videos?o=U
Mechanik manželky scootra KM-YM125T-U
Uživatelský avatar
PumaDedek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 561
Registrován: 09 led 2011, 23:59
Bydliště: HOŘICE v Podk.
Skútr / moto: KM YM125T-U mé ženy já jsem mehanick...

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod Peťas » 25 úno 2011, 14:12

Souhlasím s Kyblosem a Jelenem aj. To je k autům.O to větší důvod, že na moto je to nesmysl a více nebezpečné. :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Peťas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2009, 18:33
Bydliště: Stehlíkova 930, Praha 6-Suchdol 16500 777136386
Skútr / moto: Honda FJS 600SW,CBR1100XX www.pm-pneuservis.cz
Tuning / úpravy: Givi Maxia,vysoké plexi Issota,ABS,xenon,vyhřívané sedlo 2x a hefty

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod hagrid » 25 úno 2011, 19:38

Já jsem si to o té žárovce četl do konce, jen sem chtěl vědět, jestli s ní někdo nemá zkušenosti. Denní světla nám na autě, ale jen nějaký levný a už jsou podruhý reklamovaný, páč diody blikaj a nebo nesvítěj vůbec. Mám SMD připravený pro montáž, jinak svítím normálními. Je fakt hnus, když někdo za šera, za deště a za sněžení, jede na ledky vpředu :shock:
Na skůtra bych DS nedal, to je kokotina. I když už jsem viděl na skůtru vepředu ledky a vzadu ledky místo zapnutých normálních světel, používaný ve městě, ale schází mi účel a úspora.
MBK 300 Kilibre kilibre(kyselaryba)email.cz
Uživatelský avatar
hagrid

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 676
Registrován: 28 zář 2010, 22:00
Bydliště: Sezimák dvojka
Skútr / moto: MBK 300 Klilibre, Baotian Cyborg QT 50

Re: Světla pro denní svícení - pouze jedno svítící světlo vpředu

Příspěvekod Dom999 » 27 úno 2011, 22:12

to kyblos: samozřrjmně pokud někdo nesvítí za šera tak to možný je je pravda ale mě osobně se teda ještě nepovedlo že bych někoho přehléd zezadu. třeba to bude těma dálkovejma.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

PředchozíDalší

Zpět na Styling

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron