Soundboard

Diskuze o stylingu skútrů. Úpravy vzhledu. Plasty, lak, světla, hudba,...

Soundboard

Příspěvekod Konwa » 28 pro 2010, 15:06

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat Vás, zkušených, jestli tyto komponenty, které jsem si vybral, a které bych si rád co nejdříve objednal, budou stát za to. Tato sestava bude pro skutr Tauris Rumba 125.

Reproduktory:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-au ... s-produktu

nebo

http://www.ahifi.cz/reproduktory-edge-e ... s-produktu

Zesilovač:
http://www.auto-audio.cz/?515,soling-sk ... anal-1000w

nebo

http://www.auto-audio.cz/?365,vx400-400w

Můj nákres:
http://img834.imageshack.us/i/foto762.jpg/ - Omlouvám se za kvalitu - foceno mobilem.

Jsem zvědav na Vaše názory. Uvítam veškeré rady ohledně této sestavy.
Díky
Uživatelský avatar
Konwa

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 26 pro 2010, 00:47
Skútr / moto: Tauris Rumba 125

Re: Soundboard

Příspěvekod renos » 28 pro 2010, 17:46

:shock: Tak totok nějak nechápu. Kde to chceš zabudovat? Nějaké audio dokážu pochopit u velkých cestovních mašin, ale na malém skůtru :?: Elektroinstalace skůtru je dimenzovaná na to, aby to házelo jiskru na svíčce, svítilo, houkalo a dobíjelo baterku nic víc! Zesák s odběrem řádově desítek ampér ti to rozhodně neutáhne- možná malou chvilku. Ty peníze radši utrať za benzín nebo za pivo. :wink:
Jezdím za: Obrázek 8)
Uživatelský avatar
renos

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 304
Registrován: 17 lis 2009, 18:20
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: Honda ANF125i Innova - prodáno
Tuning / úpravy: kufr GIVI, plexi PUIG

Re: Soundboard

Příspěvekod Ryan » 28 pro 2010, 19:16

Konwa: nevzdávej to ;-) soundboard se dá zastavět do lecjakého skútru, že budeš elektriku muset poštelovat, s tím předpokládám počítáš :wink:
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Soundboard

Příspěvekod Konwa » 28 pro 2010, 19:28

renos: http://www.youtube.com/results?search_q ... audio&aq=f
je některá z nich velká cestovní mašina ?

Ryan: Ano, počítam. Jen jsem chtěl vědět, co na to ostatní řeknou. Bohužel mě omezuje hlavně prostor a ty finance :( :roll:
Uživatelský avatar
Konwa

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 26 pro 2010, 00:47
Skútr / moto: Tauris Rumba 125

Re: Soundboard

Příspěvekod sollik » 28 pro 2010, 20:37

Nikdy jsem tomuto nějak nepřišel na chuť, resp. mi uniká smysl, ale to je můj problém :D Nicméně se zeptám: Jak dlouho to vůbec vydrží hrát na tu malinkou baterku ve skůtru? Nebo s sebou budeš vozit měnič napětí a připojovat do sítě?
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 997
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Soundboard

Příspěvekod oldik » 28 pro 2010, 20:59

Musí to být tak hlasité, aby to přehrálo řvoucí motor, jinak pak roztlačit. není to na vyhrávání, ale na brouknutí na srazu, tam to chvíli asi vydrží.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Soundboard

Příspěvekod renos » 28 pro 2010, 21:22

Konwa: netvrdil jsem, že to nejde udělat, jen jsem nějak nechápal na co je to dobré na skůtru. Ok, srazy, už chápu :) . Jinak k těm jmenovaným komponentům- ty značky aspoň mě nic neříkají až na MacAudio. Jak to bude hrát netuším, doporučuji pročíst car-hifi fóra.

Ryan: možná jsi to myslel jinak, ale prozraď jak se šteluje elektrika na skůtru, aby utáhla takovou aparaturu? :?: :wink:
Jezdím za: Obrázek 8)
Uživatelský avatar
renos

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 304
Registrován: 17 lis 2009, 18:20
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: Honda ANF125i Innova - prodáno
Tuning / úpravy: kufr GIVI, plexi PUIG

Re: Soundboard

Příspěvekod _Tom_ » 28 pro 2010, 21:30

proč ne, to je to samé jako nechat si tlouct do hlavy, proč hifi do autamá to svoje příznivce i odpůrce a to oprávněně. a když do skútra tak hurá do toho. V autě taky většině populace nevysvětlím proč mám v autě právě tolik hudebního výkonu a kdy to používám, když na srazy nejezdím. Nechci zrazovat, ale podle mě jednou každý dozraje/zestárne, říkejte tomu jak chcete, ale na druhou stranu bude na co vzpomínat.

K výběru aparatury bych spíš měl poznámku, jestli komponenty kloubíš optimálně. chceš ducduc nebo klasitý přednes. na jednu stranu vybíráš zesilovač kilowaty, na druhou stranu nonoblok pro malé sw. z reproduktorů vybíráš 2-pásmové "do dveří" a ve vákonech lítáš ve stovkách watů, pak nejde kloubit kilowatotavý zesilovač a 70W reproduktory s vyhýbkami, když na monobloku je vyhýbka pro sw, tj jen nejnižší frekvence

zkus nejprve zauvažovat co za muziku chceš pouštět, jestli to má být na co největší aku rány, nebo na poslech čehokoliv ale hodně nahlas, pak by změřil prostor co se pod sedlo vlastně vejde a potom teprve otevřít internet a koukat na peníze.

stejně tak by bylo nejlepší, aby prostor pod sedlem byl vyčleněn jen na repro, v případě skútru určitě uzavřený a podle toho vybírat reproduktor, ostatní jako kabeláž audio zdroj a zesilovač umístit jinam.

a v neposlední řadě uber na číslech, spokoj se s málem ale s kvalitními komponenty. výsledek bude lepší než když budeš honit čísla ve watech a nakonec zjistíš že to není ono protože tomu chybí energie

ps: elektroniku ničím nenašteluješ, když tam není dostatek energie vyrobit navíc jí při použití skútru nelze, drobnou pomocí může být nahromadění a vyrovnání tak špišek když přijde rána do bubnu, ale zázrak nečekej, tj. zvol cestu kvality a rozumného výkonu, který určitě v řádech 1000W za tuhle cenu nenajdeš
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Soundboard

Příspěvekod renos » 28 pro 2010, 21:47

Jj, taky jsem už asi zestárnul. Odpůrce těchhle věcí rozhodně nejsem, taky jsem se o to před lety zajímal, měl velké plány pro auto. Nakonec to skončilo pouze u poctivého vytlumení předních dveří, instalací slušných komporepro živených pouze rádiem a hraje to více než slušně i když s omezenou dynamikou. Dnes už bych nedělal ani to, ale to je už můj problém. Sorry za OT.
Jezdím za: Obrázek 8)
Uživatelský avatar
renos

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 304
Registrován: 17 lis 2009, 18:20
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: Honda ANF125i Innova - prodáno
Tuning / úpravy: kufr GIVI, plexi PUIG

Re: Soundboard

Příspěvekod Ryan » 28 pro 2010, 23:04

renos: předně je blbost tam cpát to co tam chtěl mít původně, což dostatečně vysvětlil _Tom_, ale to je můj laický názor hifíka. a pojmem "poštelovat elektriku" mám namysli takové úkony, které zajistí dané aparatuře schopnost fungovat. čím ty úpravy budou začínat a čím končit po mě nechtěj, tohle není můj obor. ale že to nebude o tom "píchnout dva dráty na baterku" je asi jasné všem. chceš-li šťourat, taková odpověď ti jistě dostačuje :wink: chceš-li se něco dovědět, počkej na odpověď někoho, kdo aparaturu na skútru úspěšně provozuje
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Soundboard

Příspěvekod Konwa » 28 pro 2010, 23:48

Nechci mít něco, co bude lidem rozbíjet okna. Chci něco, co bude hrát a vypadat dobře. V tomhle se ještě moc nevyznám. Ptal jsem se jen na Váš názor. Teď už vím, že jsem napsal blbost a budu vybírat jinak. kdybych to už měl doma, tak s tím níc nenadělám. Napsal jsem to proto, abych nabral co nejvíce informací a pak s chutí do toho. Podle mě to není zase taková "blbost." Na mém skůtru se zase tolik úprav dělat nedá. Vzhledově můj skútr nevypadá moc dobře, tak bych alespoň tohle pro toho skútra a i pro mě, udělal. Kdyby se někomu chtělo a rád by mi pomohl vybrat slušné reprodoktory a za rozumnou cenu, budu jen rád. Děkuji předem za vaše rady. I tak jste mi už pomohli.
Uživatelský avatar
Konwa

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 26 pro 2010, 00:47
Skútr / moto: Tauris Rumba 125

Re: Soundboard

Příspěvekod _Tom_ » 29 pro 2010, 10:22

jak říkám, směle do toho......

co bude vlastně zdrojem hudby? rádio nebo nějaký tripod? :D
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Soundboard

Příspěvekod Konwa » 29 pro 2010, 11:39

Rádio určitě ne. Byly by to zbytečné penéze, protože nebudu moc poslouchat za jízdy. Jednak kvůli sobě a samo kvůli bezpečnosti. Zdrojem bude asi mobil nebo podobné hudební bazmeky. Mám nokii E66 ( jack 2,5 ), tak to zkusím na ní. Nebo jsem si říkal, že nějáká dost obyčejná MP4 by taky nebyla špatná. Zůstávala by v tom podsedadlovém prostoru. Omlouvám se, ale zvykl jsem si tomu říkat kufřík, tak se nedivte :)
Uživatelský avatar
Konwa

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 26 pro 2010, 00:47
Skútr / moto: Tauris Rumba 125

Re: Soundboard

Příspěvekod globator22 » 29 pro 2010, 12:06

věřím že ti to výjde. taky nad tím uvažuju ale zatím nemám dostatek prostředků ale myslim si že by to bylo super. přijedeš si někam a pustíš si audio na skůtru. pak sem hoď kdyžtak nějaké foto :D:D
Peugeot TKR - 70ccm Malossi sport, karbec 19mm Naraku, open filtr, fuk Giannelli Extra-Zatím zajíždím
Uživatelský avatar
globator22

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 372
Registrován: 26 pro 2010, 14:52
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Skútr / moto: Peugeot TKR 50
Tuning / úpravy: 70ccm Malossi Sport, 19mm karbec Naraku, Giannelli Extra, open filtr

Re: Soundboard

Příspěvekod Konwa » 29 pro 2010, 14:38

Díky za podporu :) Ale mám před sebou ještě hodně práce. Teď jsem dal dost peněz do koupě nového snowboardu a tak mi už moc nebylo. V lednu bych to videl na nějáký ten zesilovač. Tvary te desky mám už nakreselené, takže stačí jen mít vhodnou chvilku a pustit se do toho. Jinak jak by ta deska měla být tlustá? Překliška nebo dřevotříska ? A vytlumení bude asi taky nutné, že ?

Ryan: Mohl bys mi prosím říct něco o těch úpravách nebo spíše o tom zásahu do elektřiny ? Co budu muset a co ne ? Díky
Uživatelský avatar
Konwa

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 26 pro 2010, 00:47
Skútr / moto: Tauris Rumba 125

Další

Zpět na Styling

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků