Neony nebo LED a jak se zapojují?

Diskuze o stylingu skútrů. Úpravy vzhledu. Plasty, lak, světla, hudba,...

Neony nebo LED a jak se zapojují?

Příspěvekod Jarys4 » 01 čer 2010, 16:15

Čau, jsem tu úplný nováček. Koupil jsem si asi před týdnem novýho skútra 50ccm a chtěl bych ho nějak vylepšit. Chtěl bych tam dát neony nebo samolepící pásku LED, kterou už mám koupenou. Vím, že tu témata o neonech jsou, ale nikde jsem nenašel, jak se vlastně ty neony nebo LEDky připojují k baterce nebo kam? A co všechno k tomu budu potřebovat a kolik to tak bude stát? Byl by někdo ochoten, kdo by mi podrobně napsal, jak co zapojit a tak? A ještě jsem se chtěl zeptat, jestli ty neony žerou hodně šťávy nebo ne. Díky moc za odpovědi. :)
Uživatelský avatar
Jarys4

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 32
Registrován: 17 kvě 2010, 19:50
Bydliště: kousek od Brna
Skútr / moto: Piaggio X8 200
Tuning / úpravy: samolepka, natřený výfuk + třmeny brzd černou vypal. barvou :-)

Re: Neony nebo LED a jak se zapojují?

Příspěvekod Karamusa » 01 čer 2010, 17:34

Ja mam osobně neon ale přiště bych šel do LEDek ,mají minimalni odběr narozdil od neonu,Zapojil jsem kostru na baterku a plusko na + a ještě mezitim jsem dal pojstku a vypínač ktery jsem schoval do kastliku,přiště bych ho dal někde blíže at to mam po ruce.Jinač neon jsem koupil za 160kč 25cm v shopu s potřebama na kompy
Uživatelský avatar
Karamusa

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 105
Registrován: 10 srp 2009, 14:56
Bydliště: Frýdek-Místek/Hodoňovice
Skútr / moto: Madison125-prodám
Tuning / úpravy: Neon,reflexni proužky na kolech,na červeno třmeny a tlumiče

Re: Neony nebo LED a jak se zapojují?

Příspěvekod Jarys4 » 01 čer 2010, 19:26

tady jsem vyfotil baterku atd., mohli byste mě říct co k čemu napojit, další fotka je LED páska s drátem co jsem doma našel :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jarys4

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 32
Registrován: 17 kvě 2010, 19:50
Bydliště: kousek od Brna
Skútr / moto: Piaggio X8 200
Tuning / úpravy: samolepka, natřený výfuk + třmeny brzd černou vypal. barvou :-)

Re: Neony nebo LED a jak se zapojují?

Příspěvekod jiriczek » 23 čer 2010, 22:33

Čau, chtěl jsem se zeptat. Taky sem si pořídil osvětlení a chci / nechci ho zapojit na baterku. Jak mám připevnit ty drátky na baterku? Nebo existuje nějaká jiná možnost, jak získat 12V pro moje osvětlění. Použití několika baterek mi přijde zbytečné...
Obrázek
Uživatelský avatar
jiriczek

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 19 čer 2010, 16:46
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yuki 50 GS

Re: Neony nebo LED a jak se zapojují?

Příspěvekod Radyss » 16 úno 2016, 21:22

sice pozdě ale kdyby pořád někdo chtěl poradit...koupil jsem si led pásek prodává se 8kč za 5cm..koupil jsem asi 20cm..k tomu jsem koupil vypínač asi za 10kč..drátu mám doma hromadu tak jsem nemusel kupovat...celkem mě to teda vyšlo na nějakých 40kaček..pak stačí si na pásek naletovat + -..třeba + se napojí na vypínač..udělá se to v podstatě tak že se někdo ten drát ušmikne a naletuje se to na kontakty z vypínače...pak se vše napojí na baterku klasicky + -...já jsem to dal normálně na dřík šroubku a vypínač jsem si dal k budíkům
Uživatelský avatar
Radyss

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 04 srp 2015, 18:52
Skútr / moto: Keeway Hurricane 2004

Re: Neony nebo LED a jak se zapojují?

Příspěvekod michal73 » 16 úno 2016, 21:59

No hlavně bezpečně, aby ze skůtru nezbyl škvarek s kovovou kostrou. Klidně na baterku, mínus na mínus, k plusu dát pojistku, někam vypínač a na plus pásku. Vodiče pečlivě uchytit, aby se nemohly prodřít, pokud je to kousek obyč pásku, tak bych to viděl tak na 2x0,5 - 2x0,75. Stačil by asi i tenčí, ale s tímhle se i líp pracuje. Než to bastlit sám, když tomu nerozumím, je lepší to svěřit někou, kdo ano :-)
Uživatelský avatar
michal73

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 309
Registrován: 21 srp 2013, 06:30
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 `02
Tuning / úpravy: Ne / ano


Zpět na Styling

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník