SkútrŠňůra 12 - 2015

Celorepublikový sraz pro skútříkáře a jejich fandy.
Více na www.skutrsnura.cz

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod sigi » 24 pro 2014, 17:48

tatiku: Já jsem na SŠ byl na 10 a stačilo mi,Mužu napsat svuj nazor??? Nevím co tu žvaníš že já neakceptuji jiné akce,já na ně jezdím,ale prostě mám radeji Valachy,kde se jede nádhernou krajinou ...žadný auta se necpou mezi nás,řidič stojí na kruhači v pohodě,ještě mavají...ale když se tobě libí SŠ a ostatním tak v pohodě....Ja narozdíl od tebe aspon něco dělám pro ostatní...ty tu jen plkáš....

Dandí: je snad zvykem,že jakmile se dojede na místo,tak po hodině snad všichni pražaci odjedou domů,ale tady mají plnou hubu skutršnury...,kdyby tam nebyly přespolní,tak se snad ani šnura konat nebude....ale jak pišu je to každého věc...a ja si svuj nazor na věc napsat mohu at se vám to libí a nebo ne...
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod tatík » 24 pro 2014, 18:38

Sigi,Ty se fakt nezapřeš :D Tobě se na SŠ nelíbilo,fajn,ale neodpustíš si otřít se o stovky dalších,kteří tam třeba pojedou.Já tady žvaním a plkám(nevím,že bych Tě podobně urážel),zatím co sám si se neopomenul pochválit. :D máš bezva náturu a ještě lepší pověst,chlape :mrgreen: Hezký Vánoce všem
Sorry za opravu,četl jsem to až dnes
Naposledy upravil tatík dne 26 pro 2014, 11:47, celkově upraveno 1
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod venda » 24 pro 2014, 19:22

Přesně tohle téma se tady řešilo již loni a myslím že už i nějaký rok předtím. SŠ je svého druhu největší akcí u nás, s dlouhodobou tradicí a
probíhá vždy skoro ve stejném termínu(+-) v půlce června. Takže pokud se někdo rozhodne pořádat nějakou podobnou akci, měl by s tím již
počítat a zvolit jiný termín, takhle to alespoň vidím já.
A i když již nemám skútra, ale cestovní motorku, pořád se cítím být členem skútrařské komunity a pokud mi to bude umožněno, vždy se SŠ zúčastním už jenom kvůli tomu, že se tam potkám se spoustou známých, které bych asi jindy neměl možnost vidět. :D
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod fido » 24 pro 2014, 21:39

Když se hádají dvě strany ve vládě, kdo to odnese, národ. Když se nemohou domluvit dvě výstavy motocyklů, odnese to divák. A když se nedokáží domluvit pořadatelé dvou skútrařských akcí, je to smutné a odnese to zase ta většina, která by z toho měla mýt největší užitek. Tím chci jen říci, že už se nic nedělá pro lidi, ale jen pro prestiž pořadatelů a vlád, kteří si dělají jen a jen samé naschvály. :|
Uživatelský avatar
fido

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 214
Registrován: 11 říj 2009, 15:13
Bydliště: Brandýs nad Labem
Skútr / moto: B 650 K3

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod Dándí » 25 pro 2014, 04:25

Dovolím si opět připomenout, že zde není skůtrtradice žádnou stařenkou, ale naopak mladice bez tradice a když se zde překonala DESÁTÁ SKŮTRŠŇŮRA a stále pokračuje, tak opravdu nevím kde zde NĚKTEŘÍ berete tu odvahu rýpat a zpochybňovat na čí straně je tentokrát PRAVDA :!: :!: Naopak, každý by měl smeknout a poděkovat lidem, kteří pro propagaci skůtrů udělali za těch pár ročníků tolik, co ostatní nedokážeme za celý život. Ona se totiž nedá akce takového rozsahu udělat za týden od compu, ale je to dřina a birokratický boj na několik měsíců pro několik hodně pro danou věc zapálených lidiček.
Kdo zde z nás diskutujících dokázal udělat akci, která se dostala do hlavních televizních pořadů včetně dobrého rána, hlavních zpráv,.... :?: :?: a tím opravdu přispívají k propagaci této komunity v povědomí široké veřejnosti, že se nejedná jen o partičku "ladičů" na jejich dvorku.
Kdo dokážete vyjednat tak velikou podporu pro LEGÁLNÍ průjezd napříč městem za podpory Policie, Městské policie, Dopravních podniků včetně týmu Stavěčů aby nedocházelo k vjetí ostatních účastníků sil. provozu do kolony :?:
Tady si dovolím ještě připomenout největším oponentům, odvahu organizátorů 10. ročníku, kdy si pronajali parkoviště Džbán (zavolejte si za kolik vám ho pronajmou na víkend) celé ho oplotili, postavilj pódium, stany, to vše zaplatit včetně techniky a účinkujících a domníváte se že ze stokoruny zaplacené u vjezdu toto poplatili a ještě zbohatli. tak to opravdu NEVYCHÁZÍ ani náhodou, čili srovnávejte prosím aspoň s něčím aspoň trošku srovnatelným, tady nejde jen o dobré srdce, na to totiž už musí mít člověk opravdu POŘÁDNOU ODVAHU :!: :!:

Když už chcete do tématu SŠ přispět a máte zkušenosti se SŠ, tak poraďte všem co ještě nejeli, že je třeba řádně překontrolovat chlazení skůtru, hlavně to doporučit těm co nejezdí často městem v zácpách a mohlo by je to zaskočit, že zde platí pravidlo, ČÍM VĚTŠÍ OBSAH, TÍM VÍC SE PROVĚŘÍ CHLADÍCÍ SYSTEM V JAKÉ JE KONDICI. Já bych např. ještě dodal, obzvlášť pro nováčky, že je dobré se ještě před příjezdem seznámit s Pravidly jizdy v motokoloně a někde to s kámoši případně vyzkoušet, což každému trošku to "poskakování" městem usnadní :idea: :lol:
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod Gandalf » 25 pro 2014, 11:26

Dándí, napsal jsi to hezky, zejména v závěru příspěvku. Tady ale nikdo nezpochybňuje tradici SŠ, náročnost organizace ani nasazení i oběti organizátorů, kteří (pokud tu dobře čtu) někdy vloni nebo předloni konání dalších ročníků dokonce zrušili, byť to nakonec dobře dopadlo. Podle profilu jsi Pražák a logicky jsi na tuto akci hrdý. Mám v Praze hromadu přátel a mohu Tě ujistit, že spanilka centrem Prahy v současné podobě, namísto popularizace jízdy na skútrech mezi veřejností, přibližně 95% lidí vytočí doruda. Ať už nepřetržitým troubením, koncentrovaným zápachem výfukových plynů a zejména zásadním omezením průjezdnosti předmětných lokalit, což trvá dlouhé desítky minut. Jistě, měli koukat na Novu a všechny své jízdy si mohli naplánovat na jindy...

Tahle debata ale směřovala k situaci, kdy se termínově střetnou dvě větší akce a zcela zbytečně se "přetahují" o minimálně část účastníků. To je na škodu pro obě akce a jistě to i řadu ze skútříkářů mrzí, protože se musí rozhodovat, o kterou z akcí přijdou. Nebudu bádat, která akce vyhlásila konkrétní termín 2015 jako první. Ale pohlížet na to tak, že SŠ je nedotknutelná modla a tak by měli všichni další pořadatelé v okamžiku jejího vyhlášení překopat své více měsíční plány příprav, mi přijde jako malinko sobecké a arogantní. Není to nic proti Tobě ani organizátorům, kteří mají můj obdiv, ale vždy to bude o rozumu, ohleduplnosti a toleranci všech. Abychom se tu nedohadovali jako malí kluci :wink:
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod Dándí » 25 pro 2014, 15:24

SŠ (proč nedotknutelná?) více jak deset let tradice v tomto termínu (pokud není trasa obsazena pro jinou akci) - Rožnov to napálil rovnou do tohoto termínu hned při prvním ročníku a když koukám na Plánované akce a srazy, nový termín Rožnova doposud nikdo nezveřejnil. Rádi by jsme se podívali i tam, letos jsme byli na super celovíkendové motoakci v Ostravě a program byl tak našlapaný, že jsme stihli akorát pozdravit Dukona a konstatovali jsme, že to snad vyjde v r.2015. (Jinak v Ostravě byla taky na 15-20 min zablokována doprava napříč městem a to hned několikrát po sobě)

Smrad a troubení asi těžko vyvedou místní z rovnováhy a o 95% doruda rozpálených lidí jsem zde ještě neslyšel. Když se zde přesouvají zahraniční delegace, nebo vláda, převážně ve všední dny, tak to kdekoliv zablokují na cca 20 - 30 min v dopravní špičce a nikde se to nedovíš a SŠ jede v sobotu před polednem.

Nechci nic obhajovat, jen mi vadí když se tady pár vytěšovatelů trefuje do podstaty věci.

Závěrem chci dodat, že se nedivím Pavlovi nechťít cokoliv dál dělat a obdivuji jeho kamarády když ho přemluví k pokračování.....................
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod puppy » 25 pro 2014, 15:30

Třetí SŠ se konala 10.6. 2006 a od té doby se koná přibližně ve stejný čas. Tím chci říct, že tento termín (druhý víkend v červnu) je už pro SŠ daný a nechápu, proč by ho měli organizátoři měnit, anebo se přizpůsobovat jiným akcím (je to největší skůtrudálost roku). Každý si prostě musí vybrat, na jaký sraz vyrazí, kde ho to bude víc bavit. Jestli ho bude víc bavit hopsání po Praze, anebo hopsání nádhernou beskydskou krajinou :P Možná je to tak lepší, že jsou tyto dvě akce spolu, protože Radkovi jezdí na Valašsko i tak spousta příznivců jedné stopy a teď by ještě dorazila čtvrtina ze SŠ :P
Uživatelský avatar
puppy

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 195
Registrován: 12 dub 2011, 14:03
Bydliště: Točná
Skútr / moto: honda sw-t400

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod Slayrix » 25 pro 2014, 21:26

Zdravím všechny fanoušky skútrů,
puppy už tu něco málo vzpomněl, ale rád bych ještě něco dodal.

Organizátorem Po Valašsku... je, jak již puppy zmínil Radek --> pro upřesnění, rozhodně se nejedná o člověka, který to dělá naschvál, aby uškodil SŠ. Je to prostě srdcem Valach, který kdysi jezdíval na motorce a když sedl na skútra, tak postrádal srazy právě jenom pro ně, protože jak je již známo, né každý motorkář bere skútra jako motorku, o tom se asi nemusíme bavit.

A tak se jednoho dne rozhodl uspořádat právě nějaký sraz čiště pro skútry jen tak s přáteli, s kterými jezdíval a využít při ní krásné krajiny, které Valašsko spolu s Beskydami nabízí. Jenže každým rokem skútrů přibývalo až se z toho stala opravdu velká akce, na kterou jezdí lidi z celé ČR a okolních zemí. Sám mi přiznal, že by ho nikdy nenapadlo, že se z toho stane, tak uznávaný a mnohými očekávaný sraz. Čemuž jste dopomohli i někteří z Vás, kteří jste o tomto srazu řekli dál vašim přátelům, protože Radek to většinou dává pouze na FB a na jiných zdrojích to šíří spokojení účastníci.

Za další si myslím, že tyto dva srazy se nedají absolutně srovnávat, SŠ jsem se nikdy nezúčastnil, ale myslím, že se nese v naprosto jiném stylu než Po Valašsku... Po Valašsku je uděláno pro lidi, kteří si užívají jízdu krásnou přírodou a večer spolu poklábosí u pivka či nějaké valašské speciality. Jedná se také o vícedenní sraz, takže se musí zařídit a zamluvit v určitém termínu i nějaká ta plocha, kde si právě nadšenci skútrů můžou pokecat a třeba i přespat.

Takže si myslím, že rozhodování není až tak těžké, buď jste s Valachama v přírodě nebo s Pražákama ve městě :D

Valach Slayrix ;)
Uživatelský avatar
Slayrix

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 89
Registrován: 15 srp 2014, 11:36
Bydliště: Morava, Zlínský kraj
Skútr / moto: Aprilia SR Max
Tuning / úpravy: Akrapovič, Malossi plexi, LED blinkry a ještě pár designových drobností :)

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod michal73 » 25 pro 2014, 22:45

Jak to vidím já - jedná se o dvě nezávislé akce, kdy se holt pořadatelé strefili do jednoho termínu. Asi by bylo lepší, mít každou v jiném termínu, ale zas to beru tak, že ti, co to mají blíž na Valašsko, pojedou spíše tam, a ti, co mají blíž Prahu zase na SŠ. Nebo prostě pojedou tam, kde je jim prostředí bližší. Nad těmi organizátory výš není nikdo, kdo by jim "přikázal" různé termíny a je teda pochopitelné, že ani jeden z nich termín nezmění, zvlášť když už před jejich zveřejněním podnikal jisté kroky. To jim prostě za zlé mít nelze. Sám jsem byl spolupořadatelem podstatně menších víkendových srazů s auty a starostí a nákladů je s tím víc než dost (a to se jednalo jen o zamluvení hospody na oběd, najití trasy na spanilku, místa na focení, ubytování, ...). Tak ať každý jede tam, co se mu líbí víc, má víc kamarádů, má to blíž, ... nebo ať si hodí pětikorunou.
Uživatelský avatar
michal73

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 309
Registrován: 21 srp 2013, 06:30
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 `02
Tuning / úpravy: Ne / ano

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod Putin » 26 pro 2014, 10:29

Když už se tady tak hází číslama, konkrétně ono "95% Pražáků se při zmíňce skútršňúry vytočí do ruda", tak jako Pražák znající stovky dalších Pražáků hodím taky číslo. 95% z nich nikdy o žádné skútršňůře ani neslyšelo nebo jen mlhavě si něco vybaví natož aby tomu věnovali víc než mávnutí rukou. Tady se dějou desítky věcí, který lidi naštvou víc - klasický zácpy v pracovní dny, průvody červenokaretníků k Zemanovi apod. Nějaký "motorky a babety" má každej u pr.... :D
Putin

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 38
Registrován: 29 říj 2014, 10:49
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Skútr / moto: Gilera Runner VX 125

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod crhy » 26 pro 2014, 11:37

Asi takto to vidím i já, většině Pražáků je průjezd Skůtrů okolo Muzea u zadele a ti co stojí těch 20minut v koloně na to stejně už druhý den, ne-li dříve zapomenou.
Ještě by jsem dodal, že asi 80% Pražáků vypadne v pátek odpoledne na chalupy a vracejí se v neděli večer. Pro důkaz se můžete přijet podívat k nám na vesnici, kudy v pátek směrem k zeleným kopcům a v neděli zpět proudí nekonečné kolony Automobilů s Pražskýma SPZkama
Další věcí je, že vše se děje kolem oběda a proto je těch zastavených aut minimum. A ti, co musí čekat holt vytáhli "černýho Petra" a místo courání skrz Prahu, měli ještě chvilku posedět raději u toho oběda :-D
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod krizik1 » 26 pro 2014, 13:17

Dovolím si též přispět svou troškou do mlýna. Naprosto nechápu proč tu padá slovo naschvál. To jako, že Pavel naschvál udělá SŠ v tomhle termínu, aby míň skútrařů jelo na sraz na Valašsko :?: :?: :?: Nebo Valaši naschvál udělají sraz ve stejný termín, aby na SŠ mohli prodejci prezentovat své skútry, pneumatiky, rukavice, helmy .......atd před menším počtem lidí :?: :?: :?: Tvl. to je tak přitažený za vlasy, že tomu nemůže věřit nikdo. Stejně pokud by se termín posunul o týden, tak kolik lidí by jelo na obě akce? 50? Prostě všichni pojedem tam kde nám je to našemu srdci bližší. Není důvod dělat z toho kovbojku. Berme to tak, že na dvou akcích bude dohromady víc lidí než pokud by byla jen jedna a budeme jako komunita víc vidět. Jde o to se dobře pobavit a né se handrkovat kdo by měl ustoupit. Jsem přesvědčen, že drtivá většina těch co o tom takto smýšlí by stejně jela jen na jednu z těchto akcí, i kdyby měli rozdílné termíny a dotyční měli volno.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod Vratas » 26 pro 2014, 15:29

Ono se stačí jen podívat, který kraj je nad konáním SŠ nejvíce rozčílen a jsme doma. Ať si každý jede na co chce bez diktatury.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: SkútrŠňůra 12 - 2015

Příspěvekod Gandalf » 26 pro 2014, 19:34

Pár lidí se tu chytlo zmíněných procent "rozezlených Pražanů". Já SŠ fandím, byť jsem na ní osobně ještě nebyl. Jedním z oficiálně prezentovaných cílů akce, kromě setkání přátel, nových známých a výměny informací, je popularizace jízdy na skútrech mezi lidmi, tedy získání jejich sympatií pro dobrou věc.
Samozřejmě zmíněných 95% bylo míněno lidí dotčených akcí, těžko do toho počítat obyvatele města, kterých se to nedotkne :wink:
Bohužel reakce nemalé části řidičů je ta, že pomalou jízdu kilometrové kolony krokem a troubení stovek klaksonů protentokrát přetrpí, ale skútříkáře si pak zařadí na "černou listinu". Pokud příště potká osamělý skútrista na silnici takového řidiče, nemusí od něj očekávat náruč ohleduplnosti nebo soucitu. Ale řidiči jsou také různí a já narazil na řadu slušných a jen několik, kteří byli vyloženě konfliktní. Ale řidiči si zkušenosti s námi předávají, třeba takoví řidiči MHD mohou vyprávět... :)
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

PředchozíDalší

Zpět na SKÚTRŠŇŮRA

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron