Nové skutrforum.cz

Vše o fóru

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod moto.joker » 12 dub 2011, 15:17

Asi nenapíšu nic nového a budu se opakovat.
Styl nového fóra se mi líbí, je to nové, akční a hravé. Fajn to byl docela dobrý krok a zaslouží pochvalu.

ALE!
Barevná kombinace není nejvhodnější. Proč není možnost volby barvy pozadí, zvolil bych si třeba šedou.
Je to celé takové roztahané, je tam spousta hluchého místa, kde nic není, jen černý flek. Hustota informace byla naředěna na polovinu předchozího stavu.
A práve o ty informace tady jde. Člověk sem chodí proto, aby nějaké získal, nebo nějaké poskytl. No a pokud teď je na obrazovce polovina informací než předtím a je nutno rolovat, aby si člověk přečetl tři předchozí příspěvky v zájmu urdžení nitě diskuze, tak je to k prdu.
Řádkování se změnilo, dobrý, ale toho prázdnýho hluchýho místa je stále moc moc moc. Jsou jiná fóra a jíné komunitní weby, který jsou tmavé, proč ne, ale asi nejsou s takovými prázdnými místy, takže tam tmavé pozadí nevadí.

Skutečně zkusil bych do začátku alespoň na zkoušku nabídnout variantu světlého pozadí, barva je jedno (šedá, modrá, vínová) ale ať je světlé.

Edit: Schválně jsem to ofotil a přikládám, aby bylo vidět o čem mluvím. Lepší jeden obrázek, než knížka keců :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil moto.joker dne 12 dub 2011, 15:27, celkově upraveno 1
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Ryan » 12 dub 2011, 15:21

horrabin: díky za konstruktivní kritiku

moto.joker: celkove velikost fóra se už řeší, budou zřejmě dvě varianty - tento vzhled se zachová jako volitelný a druhá varianta, která bude desinově stejné, ale bude mít menší ikony, menší písmo atd.

co se týče roztahanosti příspěvků, mám s tím také problém a snažíme se něco vymyslet

k pozadí - volitelná barva pozadí není možná a nebude, ale hrajeme si s odstíny šedé místo černé a zřejmě to tak dopadne - přechody se zjemní a nebude to tolik "řvát"

a pohráváme si s ještě jednou myšlenkou - udělat ve stejném konceptu "inverzní" barvy, tj. světlý podklady, světlé šedé podkreslení a text aby zůstal černý.
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod moto.joker » 12 dub 2011, 15:30

to Ryan: Doplnil jsem ještě obrázky do mého předchozího příspěvku, tak na to můžeš kouknout, ale předpokládám, že už jsi to viděl několikrát sám.

Písmo už bych nechal, je malý až dost, na mě a moje dioptrie až moc :P
U těch nicků bych zkusil zrušit čas u registrace, ten je myslím zbytěčný a není ničím zajímavý.
Pak bych asi nedával prázdné řádky mezi informace o počtu příspěvků, registraci,bydlišti,...
Naposledy upravil moto.joker dne 12 dub 2011, 16:11, celkově upraveno 2
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Pavel » 12 dub 2011, 15:51

Tak jsem myslel že se do toho vkládat nebudu, ale budu muset říct i svůj názor a opět se opakovat!

Pánové, sleduji co se tu děje od počátku, sleduji to vlastně od počátku prvního fóra, které bylo na AB stránkách a které dopadlo jak dopadlo. Můžu jen říct že jsem za to dnes vděčný, protože co se tady děje je fakt hnus.
Je mi jasný že spousta uživatelů sem chodí aby si pokecali s kamarády a o problémech se skútry, ale je zde okolo 5500 registrovaných lidí a remcajících jen hrstka. Jedna věc je že se někomu nezamlouvá design protože je to tak hrozný že by grafik blil atd. , od těchto lidí bych chtěl vidět jen setinu jejich grafické práce, která by se alespoň zlomkem vyrovnala práci této. Ta druhá sorta lidí je v pohodě, buď je jim to jedno, nebo se jim grafika líbí. Jedno je ale jasné, nikomu se nezavděčíš a to pravidlo platí ještě víc pokud pro lidi děláš něco zadarmo, to tě vždycky potěší.
Jasnou soudržnost bych čekal od moderátorů, kluci, tohle by jste měli řešit hlavně mezi sebou a být nestranní.
Je mi to fakt líto že se po několika měsíční práci design fóra nelíbí několika lidem. Já osobně jsem rád, že fórum dostalo jiný kabátek a hlavně za to že funguje jak funguje. Největší potíží na fóru jsou totiž funkce, které se musejí neustále opravovat a ani já a pochybuji (pokud zde není programátor) že ani vy nemáte ponětí co to je za práci.
Před chvílí jsem mluvil s Ryanem, a i proto ačkoliv to od jisté doby nedělám, jsem se rozhodl napsat tento příspěvek. Vaše úsilí totiž dohání od samého počátku tyto lidi do krajní meze a to je přenechat fórum k opatrování nikomu jinému, někomu koho to bude bavit natolik že se v tom bude neustále vrtat, vylepšovat a upgradovat a vůbec mu nebude vadit že mu ostatní budou jeho práci hanit!.
Fórum je tady totiž od toho, aby se zde skútříkáři, nebo potencionální skútříkáři dozvěděli něco o svých strojích, o technice a problémech, o srazech a vyjížďkách, o novinkách a další různé problematice. Není to prostě Facebook a není to žádná diplomová práce designéra na které si má někdo udělat titul, je to pouze snaha o zlepšení jednoho nemalého fóra, kam se lidi vracejí pro dobrou radu jak zabít čas, nebo vylepšit skútra.

Radím proto Ryanovi ať udělá své poslední rozhodnutí nejlépe jak může, a toto téma zavře a přesune do koše a ponechá pouze řešení technických problémů. Jestli se v budoucnu rozhodne udělat jiné barevné variace a spustí na hlavní stránce třeba vodopád bych nechal jako překvapení pro ty co fórum využívají.

Děkuji všem zůčastněným za jejich názory a prosím moderátory aby toto téma zamknuli a po nějaké době odstranili, nově příchozí skútříkáři a lidi co tyto názory nezajímají to určitě ocení.

PS: ještě jsem tě ty draku Ryanská pořádně veřejně nepochválil, tak tě chválím a doufám že ti to trochu pozvedne náladu. Víš že na fórum nemám čas chodit každou chvíli, ale grafika je pěkně propracovaná, designově i detailně povedená, máš sem tam nějakej renonc, ale jak tě znám tak se do dořeší. Barevná variace mi vyhovuje, je sice trochu jiná než mají ostatní a standardní fóra, ale je nezapomenutelná a člověk co sem po dlouhé době vrátí ihned pozná o co jde, protože lišit se je dnes nejlepší reklama!

Díky.

Pavel
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Mefisto » 12 dub 2011, 16:03

Nemyslim si ze mas uplne pravdu, ale nebudu se v tom pitvat.
Na dotaz komu se co libi, staci mala klikaci anketa.
Urcite se bude hodne lidem libit to starsi, protoze na nej byli zvykli a "vetsinou co je novy neni dobry(ale to ukaze cas)".
Pro me jen jedna vytka a to ten kontrast bile na cernem pozadi, dosti lidem to nedela dobre na oci.
A praci na foru? Tu nakonec stejne nikdo neoceni :lol:
Hyosung SF50 Prima / YAMAHA RACING: variator: HEBO Next Generation, vyfuk: Tecnigas Next R
FJS 600 Silver Wing / new spigle a tourist plexi(urizly) a .............
CBF 1000
Uživatelský avatar
Mefisto

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1121
Registrován: 15 dub 2007, 19:15
Bydliště: Neco na D1 mezi Prahou a Bratislavou

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod sedli » 12 dub 2011, 16:04

Pěkná příjemná změna fórka,...zrovna jsem chtěl odeslat zprávu kde jsem si chtěl postěžovat na jedinou věc.:-) tu černou X bílou, ale posunul jsem si kurzor a všiml se že se to už řeší asi na 2 stránkách...Nechci se přidávat k ostatním a rejpat, ale je fakt že ještě předtím než jsem si to tu teď přečetl (dřív jsem toto téma nečetl) jsem si po změně fórka začal vždycky po naběhnutí stránky automaticky označovat celej text, aby byl v modrým podložení(označení) a líp se mi to četlo...protože takhle to fakt "bije" do očí...problém číst mi to nedělá, ale jak sundám oči z monitoru tak dostávají docela pecky..ale to je tak všechno, jináč je to 100% k lepšímu 8)
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod moto.joker » 12 dub 2011, 16:13

Když jsou příspěvky delší, tak to je dobrý, když by se zkrátilo okno s nickem, tak by ubylo toho prázdnýho místa a hned by to bylo koukatelnější. Viděl bych to na vyzkoušení, ale myslím že by to pomohlo. (Možná víc, než bychom čekali 8) )

Nebo, udělat okno s příspěvkem minimálně tak dlouhé jako okno s nickem. Sice by to mohlo vypadat divně, velké okno s prázdným příspěvkem, ale celkový dojem by mohl být fajn.

Já bych se nového vzhledu nevzdával, jen se pokusme to nějak doladit...
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod FunTom » 12 dub 2011, 16:18

Já jsem to přepnul na starší verzi (prosilver). Kluci pracují na vylepšení, tak musíme pár dní vydržet a budeme všichni spokojeni. 8)
Naposledy upravil FunTom dne 12 dub 2011, 19:21, celkově upraveno 1
Mene tekel
Uživatelský avatar
FunTom

750+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 775
Registrován: 13 črc 2008, 19:33
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Piaggio X9 500 i.e. (PRODÁNO)
Tuning / úpravy: xenon+stroba na oslňování, siréna na plašení zvěře, cestovní plexi a válečky Dr. Pulley

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod MisaKacenka » 12 dub 2011, 16:19

Ryan: Pokud by se ten kontrast zmirnil, bylo by to fain...jsem pro ;) a jeste bych nejak vyresil to hafo prazdneho mista okolo ;)

Pavel: Puvodne sem nechtel reagovat, ale rekni mi, z jakeho duvodu by meli moderatori zamykat toto tema? To uz se clovek ani nemuze vyjadrit, kdyz se mu neco nelibi...? To kazdy musi jen prikyvovat a rikat OOOoooo...? Vim, ze Ryan do toho vlozil prace mraky, ale kazdy snad muze vyjadrit svuj nazor na danou problematiku. Tvuj prispevek sem tak nepochopil a prijde mi lehce z cesty...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Winterwolf » 12 dub 2011, 16:21

Jak psal nahore Pavel tato barevna kombinace je urcite velmi zapamatovatelna reklama. Ale popravde koukam do PC vice jak 12 hodin denne a ty prechody jsou neprijemne :?
Zatim si sem tam prepnu na prosilver ;-)

Mam s novym layoutem jeste zavaznejsi problem a to ze nevidim ktere prispevky jsem uz cetl a ktere ne :?: jsou vsechny cervene :idea: Jestli je to uz v reseni tak sry za duplicitu ale nenasel jsem.


A jeste k tem vsem vytkam, nic si z toho nedelej , mne IT zivi uz dlouho a proste se nezavdecis ;-) Je videt ze jste si pohrali a jste sikovni :!:


.
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Pavel » 12 dub 2011, 17:09

MisaKacenka píše:Ryan: Pokud by se ten kontrast zmirnil, bylo by to fain...jsem pro ;) a jeste bych nejak vyresil to hafo prazdneho mista okolo ;)

Pavel: Puvodne sem nechtel reagovat, ale rekni mi, z jakeho duvodu by meli moderatori zamykat toto tema? To uz se clovek ani nemuze vyjadrit, kdyz se mu neco nelibi...? To kazdy musi jen prikyvovat a rikat OOOoooo...? Vim, ze Ryan do toho vlozil prace mraky, ale kazdy snad muze vyjadrit svuj nazor na danou problematiku. Tvuj prispevek sem tak nepochopil a prijde mi lehce z cesty...


Myslím že každý si řekl svého názoru dost a fórum je od skútrů, o názoru ti nikdo nic neříká a nikdo ti ho nebere. Můj příspěvek není ani trochu z cesty a vím o čem mluvím. Tothle tady ostatní lidi co se zajímají o skútry nezajímá. Pokud jsi ale dotčen a máš pocit že musíš přikyvovat tak to všechno špatně chápeš. Každopádně vše co jsem řekl tak je uvedeno v předešlém příspěvku a nehledě na to jak je kdo ovlivňován jediným příspěvkem se již nadále k dalším rozpakům nebudu vyjadřovat. Toť vše.

Prosím MiasKacenka, pokud se budeš chtít bavit o technice, milerád si s tebou pokecám, o ostatním se bavit nehodlám.
Díky za pochopení
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod MisaKacenka » 12 dub 2011, 17:17

Na to ti snad ani reagovat nebudu, protoze jsi me rozesmal ;) a pokud se nechces dale na tuto temu bavit, tak sem jednoduse nepis ;) diky za pochopeni...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod lkpdshark » 12 dub 2011, 17:31

To Pavel:
Pavle nechápu proč abych mohl kritizovat nový layout musel být zrovna grafikem. Jako obyčejný uživatel několika fór a správce pár aplikací, snad můžu, nemyslíš?
Prostě nový design je vyumělkovaná nádhera, která s ergonomií nemá nic společného.
A mluvíme-li odlišení (jako o dobré reklamě), zkus si dát na svůj e-shop (potažmo celý web) tuto agresivní kombinaci barev (v tom samém poměru) a uvidíme, jak se Ti budou hrnout zákazníci. PS: já bych si to rozhodně na náš e-shop netroufnul dát.

Autorům snahu nikdo nebere a vím, že to dělají ve svém volnu a za své. Ale s tím do toho šli.

Docela by mě zajímalo, jak dlouho se nový design připravoval a testoval. Protože asi ne moc dlouho, když je tu tolik chyb. Proto bych třeba čekal, že nový design se spustí nejdřív jako druhý a uživatelé ho budou testovat, tím si na něj alespoň zvyknou atp. Ale ne, že ho hned dám ostrého provozu s tolika chybama. Pak se nemůžou ale divit, že je tu cupujeme.

PS: Pořád se tu oháníte 5500 uživateli. Nemám pocit, že to stále přispívá tolik lidí. Tipnu si tak 200, maximálně 300 aktivních uživatelů. A tam už ty Vaše statistiky trošku kulhají.
Obrázek
Uživatelský avatar
lkpdshark

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 136
Registrován: 26 lis 2009, 21:08
Bydliště: kdysi Pardubice, nyní Praha 7 - Holešovice
Skútr / moto: Piaggio X9 250 (Honda)
Tuning / úpravy: Dr. Pulley 21g

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod regis24 » 12 dub 2011, 17:50

Nejak nerozumim proc se admini tak vztekaji, ano, dalo jim to asi nejakou praci stvorit novy layout, ale proste se to nepovedlo. Jen je asi problem si to uznat... Tohle je proste strasny, nema cenu opakovat co vsechno je blbe, uz je to tu napsany. Kdyz jsme resily s kolegou novy forum(to je jedno jaky, s timto to nesouvisi), tak jsem nejdriv prolezl vsechny mozny free templaty co se daji po netu najit. Z nich se vybralo nekolik co se nejvic libilo a prizpusobilo nasemu zameru. Nebyl tam potom problem s chybejici tlacitky a pod. a hlavne, ty layouty jsou udelany tak, aby nevznikaly problemy s roztahovanim stranky do nesmysle velikosti.
Barevna kombinace zde zvolena je ale proste spatna, forum je od toho aby se do nej psalo a cetlo a tuto zakladni funkci mistni barevna kombinace naprosto znesnadnuje.
Priklad templatu s moto tematikou:
http://www.themesbase.com/preview/?preview=6538
Piaggio Beverly 200 - prodáno - Fotogalerie
Gilera Nexus 500 - jezdím - Fotogalerie
Uživatelský avatar
regis24

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 105
Registrován: 12 úno 2011, 15:59
Bydliště: Holetín
Skútr / moto: Beverly 200

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Ryan » 12 dub 2011, 17:56

regis: my se nevztekáme, my debatujeme. a adminů tu víc není, je tu jen jeden.
to co jsi poslal jako free template je typickou ukázkou toho, jak to po*rat totálně. to není design, nemá to nápad, myšlenku, koncept..
ano, současný design má svoje mouchy, ale aspoň se v něm člověk neztrácí. a použití free templatu není cesta kterou chceme jít. cesta je spojení fóra a portálu, což s free templatem opravdu těžko dokážeš.
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

PředchozíDalší

Zpět na SKUTRFORUM.cz

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron