Nové skutrforum.cz

Vše o fóru

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Myschan » 10 dub 2011, 18:23

Schválně nepíšu, co se mi líbí víc. Ale tu anketu bych podpořil
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod _Tom_ » 10 dub 2011, 20:04

anketa by byla o dost zajímavější až se až by se zapracovaly připomínky k velikosti ikon a "sblížení" avatarů a příspěvků a bílého podkladu. pak anketa, proč ne
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod ajfel » 10 dub 2011, 20:25

Mě stará grafika fóra nevadila. Jestli mám něco poznamenat k novému vzhledu, tak ten rudý vyskakovací podklad v "obsahu" jste si mohli odpustit. Připomíná mi to ten starý vtip o tom, jak Rusové natírali Měsíc na červeno...
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Neos50 » 11 dub 2011, 08:31

Ryan píše:vzhled nemá s mým věkem opravdu nic společného. nespokojenost jednotlivce není nadřazena spokojenosti většiny a statistiky hovoří jasně.

to, že lidé, kterým se "nové fórum" líbí zde nepíšou a tak jsou vidět v 90% jen "nářky" nespokojených rozhodně nezpůsobí, že ten kdo si bude "nahlas" stěžovot, popř. urážet či jinak emotivně vyjadřovat svůj názor (který lze vyjádřit normálně a racionálně, což zde ostatně mnoho lidí dokázalo a ja jim za to děkuji), dosáhne svého. touto cestou určitě ne.
proč se to tu změnilo má své důvody. opodstatněné důvody.
a znova opakuji - změnit něco kvůli 20 ti nespokojeným lidem zapříčíní pouze to, že se druhý den ozve dalších 20, 50, nebo třeba 100 lidí, kterým se to opět líbit nebude, a tak to budeme měnit stále dokola. zavděčit se všem nelze, což snad chápou všichni. my jsme se zavděčili drtivé většině, což beru jako splnění cíle a hovoří to jasně.
na základě racionálních a slušných připomínek už připravujeme i určitě modifikace.

vždycky jsem si myslel,že když se něco dělá tak se to dělá tak aby to bylo přijatelné pro lidi kteří na forum chodí nejvíc a kteří tu nejvíc přispívají(netvrdím,že jsem to já) tedy že to nemá nic společného s nějakou statistikou to že je tu registrovaných 5000 lidí a z nich se ozve asi jen 20 asi nevypovídá o tom ,že 4980 lidí je spokojenejch..jen je jim to třeba jedno nebo sem nechodí vůbec nebo tak málo,že je jim to jedno...tito lidé si zvyknou na úplně jakýkoliv vzhled..já osobně bych bral jako bernou minci názory lidí co sem přispívají ne statistiku která v tomhle rozhodně nemluví jasně,ale to je jen můj názor.
Takovýhle problém se změnou fora jsme několikrát řešili na Bandit foru a vždycky to dopadlo tak,že ač je tam registrovaných něco přes 3000 lidí a tak asi 600-700 možná jich tam nakukuje tak lidí kteří tam přispívají je tak asi 50-60 a mezi těmi se prostě většinou rozhodlo ,že to zůstane jak to je..forum prej běží na nějaký historický platformě,ale nám to vyhovuje..je to jednoduchý přehledný a hotovo a že návrhů na nový vzhledy a přestavbu na novější platformu tam bylo už několik.A i když admin u toho nadává,že je to složitý na správu tak na něj prostě kašlem :-D
Pro tu anketu jsem ať už dopadne jakkoliv.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod ajfel » 11 dub 2011, 11:34

Tak jsem pročetl příspěvky v tomto tématu a dávám za pravdu MisaKacenka i janon. Jsem tu asi rok a nikoho z vás neznám osobně, ani necítím potřebu někomu lichotit a už vůbec ne někoho urážet. Ale měl jsem dojem, že většina na forum chodí kvůli obsahu, jako já. (Trošku mi vadí, jak někdo zápasí s českou gramatikou, ale, jak říkám, hlavní je myšlenka). A právě z hlediska obsahu mi tahle změna grafiky přijde samoúčelná, jakkoliv může být technicky odůvodnitelná. Je příliš agresivní, kontrastní a odvádí pozornost od sdělení. Unavující velké plochy černé a rudé, velké mezery. Je mi líto vynaložené námahy realizátorů, z hlediska informatiky a estetiky, jak je vnímám já, je to úlet... A ty řeči admina o statistice??? Ach jo. :roll:
Btw. zkusím se přepnout na původní grafiku, dokud to jde...
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod janon » 11 dub 2011, 13:09

Ryan: Pokud mas statistiku, ktera doklada, ze vetsine se novy vzhled fora libi, sem s ni. Pak uznam, ze jsem holt ta mensina.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod nem.pe » 11 dub 2011, 17:55

tak aby těch spokojených bylo míň,mě se také nový vzhled nelíbí
blikání bílé a černé při rolování je dost nepříjemné plus další již výše zmiňované
nebudu to znova vypisovat
najednu stranu chápu že admin si obhajuje svoji práci určitě na ní strávil hodně času
ale neznamená že kdy se většina neozve že se jí to líbí.
pokud si je jistý ať udělá anketu
Obrázek
Petr 777661064
Aktuálně: Triumph Tiger 1050 58000Km (já 22000)
Bylo:Piaggio X9 200 EVO 67000Km (já 33000)
Simson skútr 18000Km (Já 7000)
JAWA 350\640 22000Km (já 20000)
JAWA 20 15000Km (já 8000)
nem.pe

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 414
Registrován: 06 bře 2010, 21:08
Bydliště: okres Nymburk
Skútr / moto: Triumph Tiger 1050

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod KYBLOS » 12 dub 2011, 13:57

Já si myslím, že tyhle námitky nám budou zjevně prd platné, páč někdo se nechce vzdát toho, že na tom dlouze pracoval a nepřipustí, že to není dokonalý, že je to nepřehledný, použité barvy nejsou ideální apod. nebo že by snad mohli škodit zraku, páč pro něj je to takhle naprosto dokonalý či jak se někdo chytá americkejch výrazů, že je to strašně cool :roll: . Pak ti napíše podle mého názoru nesmysl, že většina si nestěžuje a jako většinu si představuje počet zaregistrovaných členů fóra, nikoliv těch, kteří často na fórum chodí, přispívají atd... Nevím co mají společného zaregistrovaní uživatelé tj. jejich počet, kteří nikdy ničím nepřispěli, navštívili fórum jen kvůli registraci, něco si prohlédli a zase šli atd.. s těmi co se zaregistrovali, chodí sem téměř denně, přispívají, poradí apod. Myslím si, že právě u těch, kteří sem chodí, poradí, prostě vedou diskuzi o něčem okolo scootů atd.. by mělo záležet tj. na jejich názoru.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Ryan » 12 dub 2011, 14:17

tady ale nikdo netvrdí, že to co tu je, je dokonalé. a už vůbec tu nezastávám svou práci - já se na konečném výsledku podílel jen z části. pouze stojím za prací lidí, kteří toto realizovali.

problém který tu aktuálně je, že 90% námitek jsou subjektivní - někomu se líbí to a někomu ono. na takové námitky opravdu nebude brán příliš ohled, protože cokoli se změní, bude mít vždy své zastánce i své odpůrce. objektivní připomínky už se zapracovali nebo se zapracují. ale to že se někomu nelíbí kombinace barev je subjektivní, stejně jako že to kazí oči, což je IMHO nesmysl a tato problematika byla probírána od spuštění fóra s několika lidmi z oboru designu a jejich názor se dost odlišuje od těch, co tu píši o tom, jak je jim z fóra blivno a bolí je z toho kde co.
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod MisaKacenka » 12 dub 2011, 14:29

Ryane, to je, a ted se vskutku neuraz, argument jak noha...pokud temito odborniky na design myslis lidi, kteri pracuji ve firme SkyMedia, ktera je tusim Tvoje, tak se ani nedivim, ze tento nazor zastavaji.
Zajdi si za ocarem a zeptej se ho, jako studovaneho odbornika na lidsky zrak, ktery se 6let sprtal jak mlejn, ktere barvy jsou pro lidske oko z dlouhodobeho hlediska sledovani nejlepsi...? Urcite ti nerekne ostry kontrast bila/cerna/cervena...

Vsechny velke stranky (Google, Yahoo, YouTube, a v neposledni rade i prosilver layout tohoto fora) jsou delany v takovych barvach, ktere vadi ocim nejmene...velka cast jejich uspechu stoji na jejich jednoduchosti uzivani a simple designu...neni to jen o obsahu, ale i tom, jak se to prodava...

Chapu, ze si nechces sypat popel na hlavu, ale mohl by jsi uznat, ze zvolena barevna varianta je krok krapet vedle a snesla by zvazeni.

A to, ze TY a realizacni team povazujete nazory tykajici se vzhledu, coz je, podle meho, 2. nejdulezitejsi vec po obsahu, za pouze subjektivni, je smutne...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod Ryan » 12 dub 2011, 14:37

pro upřesnění: probíráno to bylo s nezávislými grafiky
to že google a další tebou zmiňované weby jsou bíle/světlé, je zcela logické a má to své opodstatnění. stejně tak ti najdu tisíce webů zaměřených na obsah, jež jsou tmavé.
a ano, zcela vážně považuji názory typu "mě se nelíbí červená, ja chci zelenou" za subjektivní a jsem si více než na 100% jist, a už jsem to tu psal, že ve chvíli, kdy se černá změní na bílou, a červená na modrou, se ozve dalších x lidí s tím, že se jim tahle kombinace nelíbí.. vnímaní designu je subjektivní, za tím si stojím.
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod MisaKacenka » 12 dub 2011, 14:41

Ano, to mas pravdu, design je velice subjektivni zalezitost. V tom s Tebou souhlasim.

Ale moje prvni namitka byla z hlediska funkcnosti toho designu, ne ze se mi to nelibi. Je videt, ze s tebou nazory a pripominky uzivatelu, kteri fakticky tvori komunitu tohoto fora, a tim myslim vicemen vsechny ty, kteri se tu nejak vyjadrili, od moderatoru az po uklizecku, nijak nehnou...
Je to skoda, ptz toto forum ma sve unikum a mel sem za to, ze by se melo spise prizpusobit vetsine aktivnich clenu...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod jel.en » 12 dub 2011, 14:43

No Ryane, sice rejpnu do vosího hnízda, jenže 99% věcí desingerských prací je možná hezká na pohled, ale v praktickém světě se nedá použít. To je taky téma k zamyšlení...
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod lkpdshark » 12 dub 2011, 14:47

Ryane promiň, ale pro koho je fórum dělané? Pro grafiky nebo pro nás diskutující?
Grafik dokáže udělat věc ze které se všichni sice posadí na zadek, ale v reálu je naprosto nepoužitelná. A to je bohužel případ nového "designu".
Jak jsem psal výše, pro Portál celkem bez připomínek. Ale na fórum se prostě nehodí střídání vysoce kontrastních polí.
Ano i jiné weby jsou tmavé, ale ne vysoce kontrastní.
Obrázek
Uživatelský avatar
lkpdshark

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 136
Registrován: 26 lis 2009, 21:08
Bydliště: kdysi Pardubice, nyní Praha 7 - Holešovice
Skútr / moto: Piaggio X9 250 (Honda)
Tuning / úpravy: Dr. Pulley 21g

Re: Nové skutrforum.cz

Příspěvekod horrabin » 12 dub 2011, 15:06

Ja mam kombinaci odstinu cerne, cervene a bile rad, ale musi byt vhodne zvolen pomer. Soucasny vzhled bohuzel dosti drazdi oci. Dle meho neni uplne idealne zvolen pomer cerne a bile, kdy se v diskuzi stridaji velka pole bile a cerne. To je dano dosti velkou roztahanosti jednotlivych prispevku podle identifikacniho panelu uzivatele. A roztahanost prispevku resit zmensovanim pisma na nejakou velikost 7 neni zrovna nejlepsi reseni. Za me zatim zustavam u stareho vzhledu. Idealni by bylo barevne sladit stare forum, to ma idealni proporce.
Uživatelský avatar
horrabin

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 323
Registrován: 29 zář 2009, 21:31
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Piaggio X9 500 evo

PředchozíDalší

Zpět na SKUTRFORUM.cz

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků