Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Kluby a spolky ze severní moravy.

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod Qciza » 10 led 2012, 17:12

Klub SkůtrKillers má pro Vás
samolepky klubu (lesklé hezké :)
samolepka skutrkillers.jpg


rozměry:
7cm x 7cm a 9,5cm x 9,5cm

Samolepky jsou určeny pro členy, nečleny, budoucí členy, prostě kdo chce :)

Vyzvednete si je na adrese Dobrá 283, FM

cena 7x7 je 15 Kč
cena 9,5 x 9,5 je 25 Kč
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frýdek Místek
Uživatelský avatar
Qciza

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 04 kvě 2011, 14:11
Bydliště: Dobrá 283
Skútr / moto: skutr 50 JM star
Tuning / úpravy: 50 Km/h to jede :)

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod Qciza » 10 led 2012, 17:55

Jen tak mě napadlo, že můžeme někde v okolí FM probrat některé organizační záležitosti letošní sezony :)
Především by jsme chtěli prezentovat naše moto "mašiny" :)
Podělit se o zkušenosti, trable, kterým musíme čelit a získané rady prezentovat třeba u pivního nápoje.

CÍL: navzájem se lépe poznat a umět spolupracovat v rámci skupiny


CÍL 2:
Nemáme skoro žádné cestovní úpravy. Spíme vedle skůtra, jako za starých časů pod celtou.Proč to děláme?
Aby jsme si dokázail, že to zvládneme .
Protože jsme srdcem skůtráci :) Protože jsme hrozní raraši, kteří zbožňují úlet .
A asi i proto,že jsme se úplně zbláznili :)
Frýdek Místek
Uživatelský avatar
Qciza

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 04 kvě 2011, 14:11
Bydliště: Dobrá 283
Skútr / moto: skutr 50 JM star
Tuning / úpravy: 50 Km/h to jede :)

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod _Tom_ » 10 led 2012, 19:50

2 PBM2: kvalita čííňanů je popisována a probírána v několika tématech na fóru. K výkonům : sám poznáš rozdíl se značkou až ve společných projížďkách, když tě to chytne a budeš jezdit s ostaními podobných kubatur, po několika výletech poznáš kde je výkon u tvého a ostaních, do té doby při sólo cestách nebudeš mít porovnání. Až podnikneš pár výletů napiš resumé

BT na přiloženém obrázku jsem měl a používal cca půl roku, poté vyměnil za scala rider. velkou nevýhodou je zpracování u čínského BT, kdy hlavně ve vodotěsnosti žádná sláva, konektorech pro dobíjení slabé a po otevření a oxidaci uvnitř překvapení jak jsou schopni to splácat dohromady, ovládání titěrné přes mirkospínače. Po výměně za scala rider za kterou jsem musel sice o něco připlatit, zpracování jinde nabíjení a kontakty na mnohem lepší úrovni a v dešti žádné problémy. Opravoval jsem tyhle čínské BT po dešti 3kusy, jeden jsme vyhodily úplně, druhý vyčištěn a přelakován komplet a u posledního vyměněny vnitřní tlačítka za nová. svůj kus jsem úspěšně poslal do světa na aukru
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod satanachist » 12 led 2012, 00:13

PBM2: Ohledně čínských výrobků se toho tu opravdu napsalo nepočítaně. Ti co je haní většinou vyrukují v první řadě s tím, jaký to má špatný výkon. Ale proboha, když si kupuju takový šicí stroj, je jasné, že nechci závodit. Většina si jej koupí na přibližování ve městě či v blízkém okolí, a my co bychom i rádi měli něco silnějšího, pohodlnějšího atd., ale potřebujeme prostředky na důležitější věci a radši je taky obětujeme pro rodinu, si i (pro některé) toho šmejda šikmookého hýčkáme a rádi vyrážíme i na nějakou tu vyjížďku. Jasně, bral bych vyjet kopec místo ve třiceti v padesáti, ale vždyť vím co můžu od mašinky čekat a taky jsem si toho byl vědom při koupi. Proto nechápu ty nejrůznější úpravce, kteří vevalí do tuningu několik tisíc. To už si mohli koupit zrovna "značku".
Na závěr jen takový malý dodatek. Dnes jsme zkusili se sousedem, který má Burgmana 400, po zazimování nakopnout naše stroje. On jej zazimoval ještě později než já. Nahodili baterky, můj šmejd z Číny chytil po 5-ti prošlápnutí nakopávačkou ihned a ejhle japonec ne a ne....jak to nakonec dopadlo nevím, protože jsem musel do práce. Takže není všechno zlato, co se třpití.
Jinak občas jezdím ke kamošovi do Palačova u NJ, takže až budu mít cestu, do Frýdku to není až tak daleko, mohli by jsme pokecat a dat třeba toho kvasníka chmelového. Vezmu spacák, karimatku-tak jako obvykle a lehnu potom vedle žraločka :wink:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod jakattara » 12 led 2012, 09:38

To PBM2 - Zdravím tě a předem jen napíšu, že po celou dobu jezdím s thaiwanskou značkou.
Já osobně se přikláním k názoru

satanachit - ...Ale proboha, když si kupuju takový šicí stroj, je jasné, že nechci závodit. Většina si jej koupí na přibližování ve městě či v blízkém okolí, a my co bychom i rádi měli něco silnějšího, pohodlnějšího atd., ale potřebujeme prostředky na důležitější věci a radši je taky obětujeme pro rodinu... ,

každopádně taky kupuji china věci a musím přiznat (že buď to jsem na věci opatrný, nebo jsem měl zrovna štěstí) na dobré kusy - zatím vše funguje.

Teď k věci BT - nemyslím, si, že by to _Tom_ psal zle a že to co jsi popsal v posledních větách tvého přizpěvku myslel jako že "já mám na vrch" ale jsou to jeho ukušenosti a i já po této BT koukal a na www.motorkari.cz jsem o ní našel tolik zkušeností přávě nás normál lidí, že jsem, se rozhodl pár korunek přidat a pořídil něco osvědčeného. Ale taky musím přiznat - našel jsem tam i názory: "Mám ji nějakou dobu, při komunikaci mi občas něco trošičku zachraptí, ale za tu cenu - perfekt." Takže je to o štěstí. I ty značkový BT komunikátor se mi může pokazit a to stejně jako ta china, jen možná procentuélně to je naopak. Nevím. :( . Každopádně ani to nebývá pravidlem.
Jsem obyčejný člověk, když si chci něco pořídit, musím se sakra uskromnit, kolikrát se i něčeho vzdát, ale přiznávám, dnes bych se koupi chinské značky nebál. Sice né všech, ale ta výroba je si myslím již jinde.

PS - Ale kymco žádná srágora není. Jsem v klubu této značky a je nás tam více, kterým 4T s origo válcem 50ccm skutr jezdí 65-70km/h. a kopečky s báglem zvládáme klidně i těch 45-50km/h. - Ale to jen pro zabarta a PITBULL ze staré známosti :roll: :wink:
Kymco Agility 50 MMC - Nimbus 2000 CBR XX:) ,Kymco Downtown 300i - www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432 ,www.kymco-club.cz
Agilitka - 27 320km, mnou 26 220km
Downtown - 12 300km, mnou 12 300km
Honda CTX700D - 2 200km, mnou 2 200km
Uživatelský avatar
jakattara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 986
Registrován: 21 črc 2009, 07:09
Bydliště: Metancity - Ostrava
Skútr / moto: Kymco Agility 50/4T-CBR Nimbus 2000, Downtown 300i
Tuning / úpravy: ...neblokované CDI Naraku v.2.,Multivar Malossi

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod PITBULL » 12 led 2012, 10:23

Tak nechci se hadat ale znamy mnel kymco 4t chteli jsme se projet nez to nastartoval coz trvalo asi 15 minut jsem vyjeli po 3km mu to chciplo rozborka na ceste vymnena svicky jelo se dal po dalsich 4km to chciplo znova to uz jsme vzdaly a krokem dojel domu.Po dvou mesicich uz na to nemnel nervy (privezl to ze servisu a jelo to dva dny) tak to prodal. Tak to je muj vlastni nazor a zkusenost treba jsi trefil dobry kousek :wink: Jinak k te rychlosti nejde o to jezdit po zadnim ale pekne v klidu si uzit projizdku od toho ty skutry jsou :wink: :wink: a jak to tady ctu tak vetsina si tady plni pubertalni zazitky z pionyrama atd a chyta druhy dech :D (nebudu komentovat nazory me polovocky ze uz jsem stary ch.... na skutra :lol: )
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 bře 2013, 00:02, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Žabi hněv
Uživatelský avatar
PITBULL

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 533
Registrován: 28 srp 2010, 07:42
Bydliště: Ostrava-Lhotka
Skútr / moto: SUZUKI burgman 125

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod jakattara » 12 led 2012, 12:37

Já to nemyslel zle. Kamrád měl stejné problémy s Yukinou. Nakonec ujel 10tisíc km a je po skutru. Co jsem já jel s Divočákama, tak Pablovi na celkem nové číně uletěl ventilek a co si pamatuji, ty jsi taky málem nenastartoval. Ale to nemyslím zle. Toto se může stát zrovna tuto sezonu mě. Ale mě po celých 15 500km slouží dobře. Myslím si, že si stejně nakonec člověk koupí to, co sám chce a kazit se může všechno. :wink:
Kymco Agility 50 MMC - Nimbus 2000 CBR XX:) ,Kymco Downtown 300i - www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432 ,www.kymco-club.cz
Agilitka - 27 320km, mnou 26 220km
Downtown - 12 300km, mnou 12 300km
Honda CTX700D - 2 200km, mnou 2 200km
Uživatelský avatar
jakattara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 986
Registrován: 21 črc 2009, 07:09
Bydliště: Metancity - Ostrava
Skútr / moto: Kymco Agility 50/4T-CBR Nimbus 2000, Downtown 300i
Tuning / úpravy: ...neblokované CDI Naraku v.2.,Multivar Malossi

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod PITBULL » 12 led 2012, 12:53

Tak stim ventilkem to bylo hodne zajimave :shock: a verim tomu ze kazdy driv nebo pozdeji se bude ve skutu urcite hrabat jestli bude nebo nebude znackovy ja jsem taky malem dojezdil usetril nejake kacky a koupil novy valec uz jsem si rikal ze to ma nalitano 34400km a mnenil jsem jen valecky a olej ale stary valec asi dostal pekne nafrak po tech kilometrach
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Žabi hněv
Uživatelský avatar
PITBULL

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 533
Registrován: 28 srp 2010, 07:42
Bydliště: Ostrava-Lhotka
Skútr / moto: SUZUKI burgman 125

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod jakattara » 12 led 2012, 14:10

Toto je najetých úctyhodných km, o tom žádná pane. Však já celou tvou úpravu sleduji ve vlákně Ostrava, neboj ;) .
Naposledy upravil jakattara dne 12 led 2012, 14:19, celkově upraveno 1
Kymco Agility 50 MMC - Nimbus 2000 CBR XX:) ,Kymco Downtown 300i - www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432 ,www.kymco-club.cz
Agilitka - 27 320km, mnou 26 220km
Downtown - 12 300km, mnou 12 300km
Honda CTX700D - 2 200km, mnou 2 200km
Uživatelský avatar
jakattara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 986
Registrován: 21 črc 2009, 07:09
Bydliště: Metancity - Ostrava
Skútr / moto: Kymco Agility 50/4T-CBR Nimbus 2000, Downtown 300i
Tuning / úpravy: ...neblokované CDI Naraku v.2.,Multivar Malossi

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod PITBULL » 12 led 2012, 14:17

Uz jsem mohl davno jezdit jenze prazaci maji cas poslat objednane dily uz to je 6den :evil: :twisted: vsechno bylo skladem minule to prislo za 2 dny
Žabi hněv
Uživatelský avatar
PITBULL

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 533
Registrován: 28 srp 2010, 07:42
Bydliště: Ostrava-Lhotka
Skútr / moto: SUZUKI burgman 125

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod venda » 12 led 2012, 18:58

To PBM2, jseš nějak limitovanej ŘP, že chceš 50 ccm? Jestli ne , tak Ti radím jít rovnou do něčeho silnějšího a
nemusí to být finančně o moc náročnější. Mluvím z vlastních zkušeností.Já jsem se loni po asi 20 letech co jsem
přestal jezdit na moto rozhodl také že si pořídím skútra. Po dlouhodobém sledování tohoto fóra ale i jiných jsem
se rozhodl pro koupi Malaguti Madison 150. Skútr byl sice již 10 let starý ale v perfektním stavu, motor yamaha. hlavně
s českou SPZ, čímž ušetříš několik tisíc a možná i problémů. Dal jsem za něj slušných 25000 Kč. No a za minulý rok jsem na něm bez problémů najel
asi 7000 km, zúčastnil se několika skútrařských srazů, včetně Skútršňúry v Praze, Seče a jiných a poznal spoustu
dobrých lidí stejné krevní skupiny.Ale po roce ježdění jsem najednou zjistil, že by to chtělo něco silnějšího. Ne že bych byl
nějaký divočák, ale když jedeš někam dál a vlečeš se za náklaďákem a nejsi ho schopný předjet, nebo nestačíš
kamarádům na silnějších strojích tak prostě - už mám v garáži Yamahu Majesty 400 a madisonek už má jiného
majitele. Když mi před rokem přesně tohle říkali někteří kámoši, tak jsem tvrdil, že to je blbost, že mi ta 150 ka bude
stačit, ale to si musí každý projít na vlastní kůži. Takže zvaž co je lepší a i kolem 20 t se dá sehnat slušný silnější
skútr a určitě nebudeš litovat.
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod _Tom_ » 12 led 2012, 19:42

BT jsem zkusil nejen pro cenu a hromadnou objednávku, ale hlavně proto, že jsem vlastně nevěděl co chci. Velkou výhodou je u zmiňovaného čínského BT komunikace ve skupině, kdy za podobné peníze nemáte ani scala rider solo. Bohužel na PMR to stejně nemá a nakonec jsem se vykašlal na poslech hudby, telefony a jezdím bez ničeho. Je než jsem k tomu došel stálo mě to nějakou korunu zbytečně. stejně jako u těch skútrů, ale život je dlouhý tak proč si tím neprojít :)
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod satanachist » 12 led 2012, 21:45

PBM2: Tak jak jsem psal, já osobně jsem s Sharkym spokojen a nikoho jiného, kromě jedné pošťačky od nás, která na něm denně dojíždí 10 km do práce, neznám. Ta jej samozřejmě nijak netrápí a slouží jí bez problémů čtyři roky jen s doléváním oleje a benzínu. Vím, že třena na motorkářích.cz si někteří stěžovali na spotřebu. Já jezdím na čtyři litry od 150 do 200 km podle stylu jízdy a terénu. Když jsem brouzdal jižní Moravu, kde je samá rovina a cestovní rychlost udržuju kolem 55 km/h, tak jsem měl spotřebu 1,8 l/100 km, oproti tomu, když jezdím tady po našich kopcích Bílých Karpat tak klidně i za 2,5 l. Většinou to psali mladí kluci, kteří to honí na doraz. Jinak závady jen ty mnou popisované prkotiny. Kamoš má Speedy a měl akorát ucapný ventil paliva za což si mohl sám. Jinak nevím o ničem. To on ještě na údržbu celkem dlabe, byl jen dvakrát, stejně jako já na garančkách. Pak jsme se na to vykašlali, protože vyměnit olej a svíku si umíme taky. Nic nám nikdy jinak nenašli. a to kamoš má najeto ještě o dva tisíce více, protože jezdil za svou teď už ženou dvakrát do měsíce Bojkovice-Hlučín a zpět což je cca 150 km jedna cesta. Jinak komunikace s dovozcem je bezproblémová, stejně jako dospupnost náhradních dílů. Když jsem měl vytahanou tu pružinu hlavního stojanu, ve Zlíně ji neměli, tak jsem si ji objednaql přímo u Kentoye v Praze a jelikož je to prkotina za pár korun, nechtěli platit ani poštovné. Jak jsem už řekl, za ty peníze, věrný sluha. samozřejmě, uvidím po další dávce km, ale zatím naprostá spokjenost. Hezký víkend všem.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod satanachist » 12 led 2012, 23:27

PBM2: Mluvíš mi z duše. Víš, mě už ani nebaví reagovat na "znalce a haniče čínských strojů". Pokud se mě někdo zeptá, tak jako ty, tak rád odpovím. Nikdy bych si však netroufl hodonotit a nebo hanit něco, s čím nemám pražádnou zkušenost. No, tak ten Powermax je opravdu designově nádherný. Před čtyřmi lety, ještě nebyl. Jinak bych do něj šel. I když je to čtyřtakt. Já jsem vlastně na 50-kovém čtyřtaktu ještě ani nejel. Tak taky nemůžu soudit jaký je rozdíl. Přeji šťastnou ruku při výběru bez ohledu na zašpklé recenze. Hlavně když budeš hlavně ty sám spokojený.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Nějací skůtráci Frýdek Místek a okolí na 50ccm ?

Příspěvekod krizik1 » 13 led 2012, 09:42

Předem mé reakce bych rád upozornil, že jsem majitelem Inda, dvou Číňanů a Itala. Už teď vidím jak se rozlili na většině tváří úsměvy. Přes některé škodolibé názory majitelů Japonců (zejména jednoho majitele Hondy, on ví o kom je řeč :D ) je poslední v řadě zakoupený Ital dobrá značka. Ty jsi se prostě rozhodl vzhledem ke svým možnostem, že si koupíš Číňana. Tak si ho kup a je to. Jenže on Ti v hlavě vrtá asi dost velký červík pochybností a potřebuješ veřejné schválení. Na to sis asi, ale nevybral správné fórum. Nabýváš zcela mylného dojmu, že Ti zde nepřejí Tvůj výběr. A možná je i pravdou, že velká část lidí toho svého Číňana měla a teď píšou, že už by ho nikdy nekoupili. Zamyslel ses trochu do hloubky proč to píšou? Dle Tvých reakcí to vypadá, že si myslíš, že je to něco proti tobě. Nenapadlo Tě, že mají prostě jenom potřebu poradit někomu druhému, aby se nespálil jako oni??? Osobně Ti radím.....KUP SI CO CHCEŠ, ale nechtěj po většině přispěvovatelů, aby Ti tu Čínu doporučili. Nic víc nic míň.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

PředchozíDalší

Zpět na Severní morava

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník