víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod Bobika72 » 24 srp 2011, 21:44

Předpokládám, že už jste někde ubytovaný, tak si to tam užijte a dejte vědět :)
Uživatelský avatar
Bobika72

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2009, 21:46
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: Honda CBF 1000 - dříve Suzuki Burgman 400 K8

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod libor_m » 29 srp 2011, 11:41

Ahoj, tak jsme zpátky, počasí nám vyšlo tam perfektně, zpátky to bylo už horší, večer dám vědět víc, postnu sem trasu a link na nějaké to foto. Celkem 1250km bez jediného problému :D
Piaggio X9 500 Evolution, stříbrný, 2005
Uživatelský avatar
libor_m

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 13 bře 2011, 22:45
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution
Tuning / úpravy: žádný tuning, pouze GIVI Maxia 3 s brzdovými světly, opěrkou a zahrádkou

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod Bobika72 » 29 srp 2011, 17:25

Tak vítej doma. Na fotky se těším, tam sem co nejdřív něco dej.
Uživatelský avatar
Bobika72

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2009, 21:46
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: Honda CBF 1000 - dříve Suzuki Burgman 400 K8

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod puppy » 29 srp 2011, 17:40

Čekám, čekám, čekám.... 8) 8) Příští rok to snad vyjde a taky se tam podívám
Uživatelský avatar
puppy

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 195
Registrován: 12 dub 2011, 14:03
Bydliště: Točná
Skútr / moto: honda sw-t400

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod libor_m » 29 srp 2011, 23:28

Ve středu jsme ráno jsme vyrazili až kolem půl jedenáctý, vydlabával jsem díry na sluchátka do správne pozice, na což jsem večer před odjezdem už nevzpomněl :evil: Bylo vedro na padnuti ale i tak jsme dojeli až do Tábora, kde byla první zastávka, tankování a občerstvení u McD. Potom jsme jeli až na hranice, přejeli do Rakouska a hned ve Freistadtu jsme narazili na uzavírku. Přimo z kruháče to zavřeli a nahnali nás kolem nějakého nákupniho centra do malých uliček. Problém byl v tom, že objížďka nebyla značena, tak jsme nevěděli, jak dlouho uličkama máme jet, než se můžeme vrátit na hlavní. Trefili jsme se až napotřetí :roll:

Moc chci poděkovat Bobika72 za objevení krásné cesty přes Postalmstrasse. Trochu jsem sice nechápal, když při placení u mýtné brány jsem na tabuli viděl Motorrad €3,50 a paní si řekla o €7, protože sedíme na skútru dva, ale i tak stály zatáčky zato, několikrát jsem zbrousil i stojánek :twisted:
Do místa, kde jsme byli ubytováni, jsme dorazili daleko později, než jsme očekávali a to v 19:00. Hodně to bylo způsobeno vedrem, které jsme cestou měli. Na dálnici bylo az 37st., jinak to kolísalo mezi 32-34st. Takže jsme častěji zastavovali a relaxovali.

Ubytování jsme sehnali ve vísce Viehhofen, penzion Embacher, noc se snidani za bylo za slušných €18, velký prostorný pokoj, dvojlůžko, gauč, stůl se židlemi, sprcháč a sociálka, SAT TV, vše bylo OK. Měli tam i internet, ale wifi byla bloklá a nikde jsem nenašel, jestli se neco platí nebo je to zdarma a jen si musím říct někomu o heslo. A s mojí němčinou… :oops:

Počasí bylo super i druhý den. V sedm snídaně a před osmou jsme přes Zell am See vyrazili směr Fusch an der Grossglocknerstrasse. Při vjezdu do Fusch na nás mávali motorkáři v protisměru. Bylo mi to divné, protože v Rakousku moc nezdraví, tak jsem pro jistotu zpomalil z tachometrových 60 na tachometrových 50 a za chvíli jsme už viděli cajty s laserem. U mýtné brány jsme zaplatili €19, dostali papírového průvodce, kartičku, kde slečna zmastila mou SPZ a motonálepku. Potom ješte žeton, který jsme vhodili u závory do strojku a jeli jsme. Moto totiž mají možnost vjezdu i bokem, kde je kancelář a vše si v klidu můžeš vyřídit tam a ne se kymácet s motorkou u budníku u hlavního vjezdu. Dostalo mě, že cyklisti tam mají k dispozici i sprchy :shock: Zdarma samozřejmě.

Na Kaiser-Franz-Josef-Höhe bylo velmi slušných 23st. a sluníčko pálilo jak o život. Prostě nádhera.
Na radu Bobika72 jsme cestou z GG zastavili v Zell am See v Penny a koupili Budvar, na chodbách penzionu byly lednice, takže bylo v čem chladit.

Další den jsme vyrazili na krimmlerské vodopády, opět na radu Bobika72. Počasí naprosto stejné, jako den předtím. Tzn. cestou do Krimml 32st., postupně jak jsme v mlžném prachu vodu lezli nahoru, tak teplota klesla maximálně na 23st. Obloha až kýčovitě modrá. Bylo super, že na parkovišti č.4, které je nejblíž cestě k vodopádu, byly boxy pro motorkáře, takže jsme si tam schovali přilby, bundy I kalhoty a šli jen v kraťasech a krátkém tričku nalehko. Boxy za €1, které to vrátí při opětném otevření boxu klíčkem.

Ten den (pátek) přijelo večer do penzionu několik různých skupin motokrářů, všechno Češi (jedni Slováci). Na skůtru jsme tam byli ale jediní! No a v sobotu jsme se nasnídali, nabalili věci na skůtra a vydali se na cestu. Paní domácí nám před odjezdem říkala něco o sněhu a ukazovala na modrou oblohu se sluníčkem. Moc jsem jí nerozumněl :oops: No pokud to zkrátím, asi po čtvrt hodině začalo lehce poprchávat, asi po hodině jsme stavěli u benzínky a připínali na bundy membrány a potom jsme už celou cestu jeli v dešti. Cestou většinou kolem 12st. Prostě šok oproti minulým dnům. Vzali jsme to na sever a přes Německo, protože přítelka chtěla na stejka ke Štěpánovi ve Vojeticích u Sušice. Tam jsme dorazili asi kolem jedné odpoledne, s velkým štěstím jsme sehnali volný stůl, ale museli jsme čekat asi 3/4 hodiny na jídlo, jak měli narváno. No a pak jsme vyrazili za šíleného lijáku něco po třetí ke tchánovi blízko Sedlčan, protože slavil sedmdesátiny. Dorazili jsme v pět a o pár kilo těžší, jak byly bundy nasáklé vodou, ale my jsme zůstali suchý. Jen mne nepříjemně překvapilo, že můj Ewog tankvak někde lehce propustil vodu a oblečení v něm bylo mírně navlhlé (po jedné straně). No a v neděli jsme jeli navečer domů do Prahy.

Celkem jsme ujeli 1250km, vše až na počasí zpátky se vydařilo na jedničku a (ťukám na dřevo) X9 ani jednou nezaváhala a musím o ní říct, že je to velmi slušný skůtr i na delší cesty ve dvou. Jen je pravda, že na GG jsme do kopců jeli občas max. 60km/h, ale co může člověk čekat od X9 500 EVO ve dvou lidech, že? Po dálnici jsme jeli i 140 až 150km/h a to jsem neměl plný knedlík. A byli jsme dva, s tankvakem, Maxií 3 a 30L válcem na zahrádce. Průměrná spotřeba za celý výlet byla 4,6l/100km.

A perlička na závěr, paní domácí při našem odjezdu měla pravdu s tím sněhem - V pátek Rakušané naměřili 38 stupňů, v sobotu povolali sněžné pluhy. Měli jsme fakt velkou kliku :P

Foto na http://libmo.rajce.idnes.cz/GG_2011/

Trasa cesty ve formátu Garmin GPX v příloze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Piaggio X9 500 Evolution, stříbrný, 2005
Uživatelský avatar
libor_m

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 13 bře 2011, 22:45
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution
Tuning / úpravy: žádný tuning, pouze GIVI Maxia 3 s brzdovými světly, opěrkou a zahrádkou

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod Gandalf » 30 srp 2011, 10:42

Nádherné snímky a taky velké štěstí na počasí, tedy kromě zpáteční cesty.
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod Bobika72 » 30 srp 2011, 17:34

To libor_m: Tak to ti ten výlet vyšel jen tak tak :D . Ale já tě varoval, že konec srpna je už na hraně. Loni, přesně před rokem, tam taky napadl 40 čísel sněhu. Hlavně že vám to vyšlo.

Jo a krásný fotky :wink:
Uživatelský avatar
Bobika72

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2009, 21:46
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: Honda CBF 1000 - dříve Suzuki Burgman 400 K8

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod janowo » 31 srp 2011, 08:19

Tak tohle včetně ubytovaní jsme s VČP absolvovali v červnu,jenom nám tolik nepřálo počasí,blahopřeju. :D
Uživatelský avatar
janowo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 381
Registrován: 22 lis 2008, 17:23
Bydliště: PŘIBYSLAV
Skútr / moto: Yuki 125 spree,Yamaha x-max 250
Tuning / úpravy: trochu karbon.folie po pádu

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod libor_m » 01 zář 2011, 05:37

Kluci díky a vím, že jsme měli obrovskou kliku :D
Piaggio X9 500 Evolution, stříbrný, 2005
Uživatelský avatar
libor_m

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 13 bře 2011, 22:45
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution
Tuning / úpravy: žádný tuning, pouze GIVI Maxia 3 s brzdovými světly, opěrkou a zahrádkou

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod Scarabeo » 01 zář 2011, 07:05

To počasí Vám fakt zavidím :lol: jak psal Janowo co bycho za tohle dali :roll: :wink:
no alespoň důvod se tam vypravit znovu,když jsme jeli na GG byla mlha jako .... a namrzalo mě plexi,tak jsme toho moc neviděli,díky Vám za pěkné fotky :wink:
Uživatelský avatar
Scarabeo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 327
Registrován: 22 zář 2009, 23:44
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: AS 500

Re: víkendová vyjížďka na Grossglockner Hochalpenstrasse

Příspěvekod Stix » 01 zář 2011, 22:06

Libore, asi jsme se potkali na parkovišti pod krimmelskými vodopády. Když jsme přijeli, seděli jste už na skútru, že máte CZ jsem si všimla, až když jste odjížděli. Byli jsme na dvou Hondách 125 (stříbrná a bílá).
Stix

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 19 zář 2010, 20:25
Bydliště: Praha
Skútr / moto: snad už brzy

Předchozí

Zpět na Reporty 2011

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník