TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod Richijan » 24 kvě 2011, 18:55

Ciao 8)
:idea: Jak si tak chystám seznam co s sebou, narazil jsem taky na hezkou moto-kamp "příručku".
Pravda, je sice v němčině, ale to většině z nás starších :wink: tolik nevadí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod 1975ak » 24 kvě 2011, 19:33

Ja ja, gut, ordnung musí být. Když jsem viděl ten seznam co sebou,, vzpomínám ,, Skopčáci, ti pokud jedou obytným autem do Afriky si vezou i náhradni baterii k umyvadlu. :-)
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod JaroslavP » 25 kvě 2011, 07:00

Tak jsem vlastně docela mlád, němčina mi sice nevadí, čtu však prakticky jen obrázky.
Když si to tak uvědomuji, diskuze asi brzy začne, termín se začíná blížit.....
JaroslavP

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 109
Registrován: 21 zář 2009, 18:33
Bydliště: Starochodovská 684, Praha 4
Skútr / moto: Burgman 400
Tuning / úpravy: vyhřívané rukojeti

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod Richijan » 16 čer 2011, 22:51

Ciao 8)
Tak my zítra ráno vyrážíme :lol: .
Sice oproti původním předpokladům jedeme jen 2 (JardaP a já), kvůli dodacím problémů ne tak vybaveni, jak jsem měl naslibováno, a ani předpověď počasí není právě nejlepší, ale těším se jak malej :D
Mějte se a držte nám palce :mrgreen:
P.S.: Kde to půjde (bydlení předpokládáme spíš v kempech), připojím se na net budu informovat. Doufám, že i nějaké to foto sem vložím :wink:
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod wictor » 16 čer 2011, 23:01

Richi pořádně si to užijte a třeba se na té cestě potkáme! :wink: :P Do Montreux vyrážíme taky jen ve 2. Takže šťastnou cestu v sedlech :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod foky » 16 čer 2011, 23:07

Taky Vám přeju chlapi šťastnou cestu. Užijte si to a hlavně fofatrně!
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod malincik » 17 čer 2011, 07:13

Už déle o takovéto cestě uvažuju a když jsem objevil tohle vlákno, úplně jsem jsem zahořel. Ale nepřispíval jsem, protože jsem věděl, že letos nemůžu jet až do konce záři nikam. Zbývají mi jen víkendy. Přeju šťastnou cestu, a doufám že se podělíte o zkušenosti a dáte dobré rady k dispozici. Ciao.
Renault Espace IV 2.0T pro rodinu, Gilera Nexus 500i.e. pro mne. Na fotovýlety přibaluji Pentax K-7 a plnou brašnu fotoharampádí.
Najeto: celkem dost, ročn tak 12-15 tis. na Nexusovi a tak 30-40 tis Espacem. Pěšky jen do hospody přes cestu:-)) na KOFOLU!
Uživatelský avatar
malincik

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 137
Registrován: 02 dub 2011, 07:14
Bydliště: olomoucko, obec Výkleky
Skútr / moto: Gilera Nexus 500ie
Tuning / úpravy: lak drásaný asfaltem

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod Richijan » 17 čer 2011, 20:57

Ciao kolegové. 8)
Posílám 1. příspěveček.
Cesta proběhla bez problémů. Oba skůtry šlapaly jak hodinky, silnice ne až tak plné, jen ty dálnice stojí za ….. Ale zase oceňuji, že nám nepršelo, i když mračna nás honila. Jeli jsme piánko, s několika zastávkami. Garmin ZUMO je úžasná, a že jsme se v Mnichově museli vracet, za to mohl problém mezi ní a řídítky ;-))). Postupně se vyčasovalo čím dál víc až jsme měli nádherné sluníčko.
Kvůli bagáži, a že jsme neměli kam uschovat motobundy a páteřáky, jsme se z měst stavili jen v GaPa a asi hoďku se po něm courali. Díky tomu sluníčku - i když už bylo po 16:00, jsme byli zpocení víc, než za celou cestu.
Ubytovaní jsme v kempu za GaPa. Internet na hoďku je za 3 EURO, ale reportovat rodině a se, mi stojí za víc ;-).
Sprchy a sociálka jsou bezva, vybavení stanoviště nic moc, ani trávníček. Ale vybrali jsme si s pěknou polohou. Je tu klid. Doufám, že se germánští sousedi neožerou a nebudou dělat bugr celou noc.
Na zítřek je na zdejší oblast sice hlášené deštivo, ale až později, tak chceme na Itálii vyrazit co nejdřív - tak, abychom tomu ujeli. Jak se nám podaří vstát a zabalit, je teď ještě záhada, ale snad to zvládneme co nejrychleji. Projíždět Alpské průsmyky v dešti, to určitě nebyl důvod, proč jsem sem chtěl jet, tak doufám, že nás Pánbíček nezklame.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod šnek » 18 čer 2011, 07:22

Přeji vám šťastnou cestu a hodně hezkých zážitků , at je po návratu o čem psát a povídat 8)
Jezdím jen tak rychle jak můj strážný anděl lítá...
Uživatelský avatar
šnek

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1189
Registrován: 04 srp 2008, 11:29
Bydliště: České Budějovice, tel.: 603 255 012
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing
Tuning / úpravy: stavitelné plexi Kappa Airstream, vyhřívané hefty Saito, kufr Givi Maxia 55

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod malincik » 18 čer 2011, 09:51

Hlavně pište, sleduju vás!
Renault Espace IV 2.0T pro rodinu, Gilera Nexus 500i.e. pro mne. Na fotovýlety přibaluji Pentax K-7 a plnou brašnu fotoharampádí.
Najeto: celkem dost, ročn tak 12-15 tis. na Nexusovi a tak 30-40 tis Espacem. Pěšky jen do hospody přes cestu:-)) na KOFOLU!
Uživatelský avatar
malincik

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 137
Registrován: 02 dub 2011, 07:14
Bydliště: olomoucko, obec Výkleky
Skútr / moto: Gilera Nexus 500ie
Tuning / úpravy: lak drásaný asfaltem

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod Richijan » 21 čer 2011, 08:26

Tak konečně jsem zase na dosah Intranetu - v Campu, a konečně máme to správné italské počasí. Včera jsem nocovali v Piacenze v hotelu a tam net nebyl. Tady v kempu je, a zadara! ;-))
Včera jsme dorazili k moři, ale ubytování sehnali za rozumný peníz až kus dál od vody. Než jsme vybalili, postavili stan, osprchli se, uvařili, přeprali věci za 4 dny, byla tma. Věci ze včera do rána proschly. Snad vydrží převoz.
Pokud koupání, tak dnes.
Jinak výlet je zatím naprosto super, jediná chybička je, že mi po bouřce opět odešla navigace. Nechal jsem ji přes noc na skútru a od předvčerejšího rána stávkuje. Důsledkem je, že najezdíme o dost víc km a cesta nám díky opětovnému dotazování a hledání v mapě trvá 2x tak dlouho. I kvůli mnoha zastávkám kocháním se krásnými sceneriemi jsme po 2 dnech v 1 denním skluzu. Zvažujeme jak upravit trasu, aby to nebyla hoňka, ale dovolená. Zvažujeme i variantu, že trasu pozměníme tak, že nepojedeme tolik na jih, ale navštívíme San Marino. Jak to dopadne, je ale ještě ve hvězdách. Večer jsme si dali po večeři vínko, a alespoň mě bylo sqěle ;-))).

Mějte se doma fajn a držte nám palce, ať nám současné počasí vydrží a trefíme domů
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod Bobika72 » 21 čer 2011, 09:46

Sakra chalani, jak já vám závidím :P :P :P . Já se té své dovolené snad nedočkám.
Uživatelský avatar
Bobika72

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2009, 21:46
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: Honda CBF 1000 - dříve Suzuki Burgman 400 K8

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod Richijan » 21 čer 2011, 22:00

Ciao 8)
Dnes najeto jen 180 km, ale rovně asi jen 4 ;-))). Benzín tu maj tutově lepší než u nás, skútry jen vrněj a my s nima.
Toskánsko je báječné. Silnice ale v horách občas s vadami, takže se musí jet na oči. Jenže na co koukat dřív? Na silnici nebo na okolí? V průměru nejsme schopni ujet v kuse víc než 25 km. Vždycky se najde něco, kvůli čemu prostě musíme zastavit a ulovit alespoň pár foteček. To znamená nejen zastavit, ale sundat rukavice, vybalit foťák popojít, ….. Takže
po návštěvě Porto Venere, La Spezia, Viaregio a Luca jsme zakotvili v kempu před Pisou. Tu máme v plánu hned zítra ráno, než bude vedro a davy. No a pak dál na Sienu, …
Pijeme při každé zastávce, točíme si vodu z fontánek (nejen do lahví, ale já i na hlavu a na kapesník za krk). V motohadrech je ale stejně nesnesitelně. Místní jezděj v sandálech, kraťasech a někteří jen v nátělníku.
Při tom jejich stylu předjíždění, kdy je jedno zda zleva, nebo zprava nebo …, si to netroufnu a raději se potím. O to větší problém mám s praním, Přes noc mi prádlo na šňůře neuschne a přes den v igeliťáku ve kufru taky ne. Co bych dal za historickou síťovku!
Dál snad zase zítra.
Mějte se
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod MisaKacenka » 21 čer 2011, 22:06

Tak to vam chlapi jen zavidim ;) at si uzijete i zbytek ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: TOSKÁNSKO - přes Alpy tam a zpět

Příspěvekod kingston » 22 čer 2011, 20:11

Richijan je to krasa, normalne to s Tebou znova prezivam pretoze minuly tyzden som sa odtial vratil :D .

Boli sme tam 4 osoby s autom a privesom s 2 skutrami (Piaggio X9 a Burgman 400) spolu autom cez 3000km, na skutroch 1000km po Toskansku (Pisa, Luca, Volterra, Firenze, Siena, Assisi...).

Skoro nikto tam nevie inak ako italsky ale na jednom z vyjazdov sme zabludili a v nejakom malom meste "talianka" ktora akurat vychadzala autom z dvora na cestu nas perfektnou anglictinou usmernila. Nakoniec vysvitlo ze to bola slovenka z Trnavy ktora tam uz 10 rokov byva - velmi necakany ale o to prijemnejsi zazitok :D :D .

Odporucam este po ceste spat obist jazero Lago di Garde, je to kusok od Verony - pekne, hlavne odbocka na vyhliadkovu trasu.
Všade doma, dobre najlepšie.
Uživatelský avatar
kingston

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 02 dub 2009, 08:20
Skútr / moto: Honda Lead SCV100

PředchozíDalší

Zpět na Reporty 2011

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník