Skútr Šňůra 2010 - termín

Re: Skútr Šňůra 2010 - termín

Příspěvekod KYBLOS » 15 čer 2010, 13:52

Takže připojuji se k ostatním a děkuji tedy organizátorům atd..., páč to byla jako vždycky super akce. :) Věta jarafariho a to nejen jedna, byla samozřejmě opravdu povedená, jeho tanec, což mám na fotkách, taky dost dobrej, vepře sem ochutnal později tj. ne v prvních návalech hladových krků a měl sem zrovna kliku, páč zrovna přibylo hotové maso a přede mnou stáli snad jen 3, možná 4 lidi, takže sem nečekal dlouho. :wink: Před šňůrou děkuji samo Maxovi za nocleh, ugrilovaný dobroty a že mě po zatčení spolu s dalším pachatelem Tomulátorem pustil opět na svobodu :mrgreen: Samo děkuji taky jeho drahé polovičce, protože maso výborně okořenila atd., stále myslím na tu kombinaci - sojovka a med - fakt dost dobrý :mrgreen: Děkuji taky synovi Maxe tj. Minimaxovi, že nám poskytl na přespání svůj pokojíček, no pokojíček, největší pokoj v domě :mrgreen: Prostě to bylo několik skvělých dní, protože jak je na mých fotkách vidět, s Tomulátorem sme tu šňůru trošku protáhli 8)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Skútr Šňůra 2010 - termín

Příspěvekod caroline » 15 čer 2010, 14:08

caroline píše:naprosto parádní akce...díky všem :wink:

Na příští rok bych navrhla novou hymnu http://www.youtube.com/watch?v=KRVyZZXB ... re=related sice bez textu, ale ten se může vymyslet :D
Uživatelský avatar
caroline

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno 2009, 13:29
Bydliště: střídavě Jablonec nad Nisou, Liberec, Pardubice
Skútr / moto: Aprilia SR 50 Racing
Tuning / úpravy: Kit Malossi 70, výfuk LeoVince ZX, variátor Malossi Multivar

Re: Skútr Šňůra 2010 - termín

Příspěvekod Marcellina » 15 čer 2010, 20:01

guttata píše:Marcellino je tu nové téma na fotodokumentaci šňůry: http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php?f=51&t=3839
Možná bude lepší, když to přesuneš tam... :)


Rozkaz, provedeno :evil:
Uživatelský avatar
Marcellina

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 139
Registrován: 07 zář 2009, 21:45
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Kentoya 50; Gilera Runner 180; Yamaha Fazer 600
Tuning / úpravy: Oranžové culíky

SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod 1975ak » 16 čer 2010, 20:57

7. skútr šňůra

Již po druhé vyrážím do Prahy na Šňůru skútrů. Je páteční odpoledne a slunce nemilosrdně pere. Čeká mě podle propočtu asi 250 km přes Vysočinu a proti slunci.

Mám natankováno a první zastávka by tak měla být až někde u Jihlavy na benzínce. Letos jedu po paměti a bez GPS a mapy. Takže když na jednom kruháči špatně odbočím místo na Humpolec jedu na HavlBrod. Pak se stáčím na západ a přes zapadlé vesničky dojíždím do Humpolce. Dívám se na hodinky a říkám si, že teď už to znám a že ztráta není taková. Ovšem další kruháč a místo na Želivku jedu na Sázavu (řeka jako řeka, hlavně že nedojedu do ře(c)ka :-)) ).Jenže místo známého úseku mě opět čekají malé vesničky uprostřed Vysočiny. A tak když najednou přijíždím na křižovatku silnici s cedulí Humpolec 10 km – Ledeč .n S. 10 km , neváhám a vracím se zpět a tentokrát dobře odbočuji na Želiv. Od teď už nebloudím. Želiv, Vlašim a Benešov, další města na trase. Další zastávka v Benešově a doplnění benzínu až po okraj nádrže. Slunce stále příjemně pálí a tak pokračuji na Jesenici. Vjíždím do Prahy a volám známým a jdeme na nějaké pití.
Sešeřilo se a tak je čas jít hledat místo na spaní. První varianta na Kavkách padá, tady to má celé oplocené ČT a tak jedu spíše intuitivně dolů, do Podolí, do lékárny, doprd.... to je tma. Je 23 hodin a snažím se najít nějaký keřík, za který bych bezpečně ukryl i skůtra. Na konci parkoviště jsem našel příhodné místo, ušlapávám trávu, rozbaluji kalimatku a spacák.
Je teplá noc, skůtr po dnešním 300 km výkonu odpočívá a já se snažím usnout.
Noc se přehoupla do soboty a já zjištuji, že mě něco svědí na ruce. Beru baterku a odstrňuji lezoucí klíště. V mžiku balím věci a stěhuji se o pár metrů vedle. Rozkládám tábor pod první lampou na parkovišti a kontroluji nohy, zda i zde není něco navíc. Dalšího nacházím na lýtku. I ten končí svůj život. Pak znovu ulehám.
Každou chvíli se budím a kontroluji okolí. Projíždí policejní hlídka. Asi za půl hodiny zastavují při dalším kolečku u mě. Ihned vyskakuji a dávám jim občanku. Na policajty se musí ofenzívně. Tihle se dávají do řeči a jsou příjemní. O Skútr šňůře ví a abych se jí ve zdraví dožil, doporučují mi se zde nezdržovat, Bráník je nebezpečné místo na spaní. Mám prý odjet na Agipku, tam jsou sice taxikáři, ale alespoň o něco bezpečněji. Děkuji za radu a znovu balím věci. Jsou asi 2 ráno a moc jsem toho nenaspal.
Obhlížím místo přímo u Vltavy a jdu ze slušnosti na čaj. Pak na wc a mizím na lavičce za benzinou. Každou chvíli někdo přijíždí, za hlavou mi krysy něco chroupají, ale mám klid a tak chvílemi upadám do komatu. Jsou asi 4 ráno a sleduji oblohu jak se od západu zatahuje černými mraky. Zvedá se vítr a to nevypadá dobře. Zase na chvíli usínám. Přichází první štamgasti , usedají na vedlejší lavičky a s lahváčem v ruce „udržují hladinku“.
Je kolem páté a nemá cenu se snažit usnout. Jdu na Agipku, provádím hygienu a kupuji si jídlo a dotankovávám nádrž až po okraj. Sedím a dívám se na oblohu. Říkám, si že 9tá rozhodne a protože je po šesté odjíždím na parkoviště. Jsem opět prvním účastníkem.
Přijíždí dodávka a to znamená jediné: Akce začíná. Pomáhám vybalovat a chystat věci a pak se přidávám k debatujícím. Velice rychle si zde lidé se stejnou krevní skupinou najdou nové známé. Je jedno na čem jedete, hlavně že to má variátor a plošinku na nohy.
Pořizuji několik záběrů na video a pak zase debatujeme. Na chvíli si sedám a jde na mě mikrospánek, při třetím záškubu piju energetické pití a věřím, že neusnu za řidítky během jízdy. Je po deváté a obloha se jako zázrakem mění v čistě modrou. Všichni se převlékají jen do triček se znakem Šňůry.
Začínáme se řadit do kolony. Předjíždím ji a pořizuji svůj nejdelší kameramanský záběr. Od začátku až do konce projíždí kolona 6! minut. Bleskově se snažím dohnat kolonu a probojovat se na čelo, kde jedou malé kubatůry.
Jedeme Podolím k Národnímu a pak přes most a vzhůru na Strahov. Zde se řadíme do pruhů a probíhá sčítání. 348 skůtrů všech kubatůr a 871 metrů délky. Tenhle had se opět řadí a vyráží ku Pražskému hradu a dolů k řece. Při nájezdu na magistrálu zastavujeme a čekáme. Jakmile jsme komplet projíždíme magistrálou s odbočkou na Václavák. Kolona se opět formuje a vyráží na poslední etapu městem. Vyjíždíme na Jesenici a dále na Slapy. V Psárech následuje pauza na pití a na jídlo. Část skůtrařů opouští kolonu a vrací se zpět do Prahy. Další jedou tankovat benzín. Již ve volnější formaci jedeme dále, letos po nové trase přes Davli. Zde opět zastavujeme a probíhá tankování některých skútrů. Bereme útokem poslední větší kopec a spadáme k přehradě. Vjíždíme do kempu po téměř 80 kilometrech.
Organizátoři připravili společenský soutěžní program s tématem skůtry, popíjí se a jí. Já však sleduji oblohu. Původně jsem chtěl zůstat přes noc, ale ta předchozí nebyla to pravé ořechové a tak začíním uvažovat, že popojedu ještě asi 200 km. Domů. Během desíti minut se loučím a vyrážím. V Benešově beru plnou pro skútra a kopu do sebe jednoho redbulla. Podle informací se nějaká smrť přehnala přes Pelhřimovsko. To mám dobré vyhlídky říkám si a odjíždím. ¨
Do setmění jsou asi 3 hodiny a to bych do té doby chtěl přejet Vysočinu. Vlašim mě vítá mokrými silnicemi , ale stále neprší a tak jedu co to dá. Na Želivu už ty silnice jsou hodně mokré, ale furt se dá jet na plno. V kopcích nad Humpolcem se zvedá nepříjemný vítr a když se dívám nad Jihlavu, je tam černo. Beru do ruky telefon a volám přítelkyni. Ta mi hlásí kde je podle internetových zpráv fronta. Právě do ní směřuji, Jihlava je dalším bodem na trase. Je víc a víc černo. Navíc vjíždím do hustého lesa. Tady jedu více méně po slepu. Jakmile uberu plyn, pohasínají světla, navíc se nepravidelně leskne silnice. Přepínám dálkové a potkávačky podle situace a terénu. Než dojedu k ceduli Jihlava začíná mi bouřit přímo nad hlavou. Na první benzínce dotankovávám pro jistotu benzín. Když jsem asi kilometr za benzinou začíná průtrž. Hledám první vhodné místo na zastavení ale jako naschvál nic, kde by se dalo schovat.
Až najednou vchod do obchoďáku, zajíždím tam a na schodech sedí houmlesák. Stavím skůtra na stojan a okamžitě vytahuji suché věci. Houmles se dává do řeči a že prý obchoďák je zavřenej. Říkám, že nic nepotřebuji a pokračuji v převlékání do suchého. Pak usedám k němu na schody a společně čekáme až přestane pršet. Nabízí mi cigarety a tabák, vlašu od koly ale nechává stranou, víno prý nemůžu když řídím. Venku bouře ustala a tak vytahuji musli tyčinku a půlku mu dávám. Ta druhá část se mi na zbylé cestě ještě bude hodit. Loučím se a vyrážím zbývající kilometry. Hned za Jihlavou objížďka a následně mě předjíždí kamion plný prasat. Rozstřikující voda sebou nese i pach. Nechávám ho odjet a pak opět nasazuji svoje tempo. Konečně se mi daří projet Velkým Meziříčím, stoupám na hřeben a následně táhlou rovinkou padám do Velké Bíteše. Na hodinky se nedívám, ale silnice jsou opuštěny a jen omladina před hospodou je vzhůru. Ještě stoupák za Bíteší a pak mě čeká asi 20 km po docela rovinatém terénu. Dávám plnej a skůtr si to sviští nocí, naposledy kříží dálnici a v Říčanech padá s kopce dolů. O několik minut později zastavuji před domem přítelkyně.
Teprve teď zastavuji stopky na hodinkách, sundávám helmu. Posílám ji sms, že jsem u vchodu a zda mě chce o půl jedné ráno vidět. O chvíli později smývá sprcha silniční špínu. Polibek na dobrou noc ukončuje pět hodin jízdy v bouři o které se pravdu dozvím až ráno z internetu.
Druhý den jsem dojel zbylých asi 23 km domů a zakončil víkend s 630 km na tachometru. Na 50 ccm skůtr docela dobrej výkon.
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod mijuna » 16 čer 2010, 21:18

1975...:-)krásně napsané a popsané:-)to jsi ty co má na motorkářích .cz cestopis do chorvatska na 50??....a minulý rok psal cestopis na 50tce na skutrsnuru z Brna?tak chválím ještě víc...pěkně se to čte...jsem rád že existujou takový jako ty...
Uživatelský avatar
mijuna

500+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 603
Registrován: 09 lis 2009, 11:49
Bydliště: Rohoznice u Pardubic či Hradce Králové-Kolín(Radim)
Skútr / moto: Bandit PYČO..1200S rv 2004
Tuning / úpravy: uvidíme:-)

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod Hony » 16 čer 2010, 21:43

1975 hodne dobry :) Skoda, ze jsi jel az tak pozde. Ja do Brna vyjel uz po ctvrt hodine, mohli jsme jet spolu. No urcite se nekde potkame...
Uživatelský avatar
Hony

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 13 bře 2010, 10:46
Bydliště: Rousínov
Skútr / moto: Kymco Agility 50, Yamaha X-Max 250

SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod Dave Krčmik » 16 čer 2010, 23:11

Srdcař jako prase :wink: tu cenu si opravdu zaslouží, na padesátce dost dobrej výkon, přeju mnoho dalších šťastných kilometrů na tvých dlouhých cestách.
Uživatelský avatar
Dave Krčmik

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 252
Registrován: 26 bře 2008, 22:13
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Skútr / moto: Suzuki Burgman AN 400 K7

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod Tomas VXR » 16 čer 2010, 23:23

1975 pecka
Uživatelský avatar
Tomas VXR

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2010, 21:45
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Gilera Runner VXR
Tuning / úpravy: multivar + Leo vince + momentálně bílej mat

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod Ryan » 16 čer 2010, 23:26

my na vavřínech taky nespíme a pořád ládujeme došlé a poskytnuté fotky na portál. zatím je jich něco přes 1000 a do konce týdne tam snad budou všechny :wink:

jinak 1975ce bych rád složil poklonu, protože tohle chce už slušnou dávku odvahy a bez srdce tohle prostě nejde podniknout - máš můj obdiv :wink:
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod foky » 16 čer 2010, 23:30

1975 - Už teď se nemůžu dočkat na tvůj peckoidní report z SŠ 8 :twisted: Fakt luxusní!
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod Pavel » 17 čer 2010, 01:06

To: 1975
tohle se nedá ocenit, máš to pořádně zmáklý a to mě opravdu těší. Škoda jen že jsi náhle nebyl, alespoň by sis to poděkování hned odvezl ssebou. No možná že díky tvé výbavě to bylo možná i dobře, každé volné místečko na scootu dobré. Zítra ti odešlu prezent co jsi měl dostat na srazu, snad ti to alespoň trochu vynahradí ten záhul pro tělo a ty klíšťáky..
Měj se a přeji spoustu šťastných kilometrů..
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod ohka » 17 čer 2010, 08:23

to 1975ak : super, jsi šikulka, moc hezky napsáno.
Tak vidím, že nejsme jen já takový šílenec :lol:
Když jsem jela v roce 2007 na Skútr šňůru na své Kentoyce zoom 50ccm, tak jsem tehdy najela kolem 700 km. Měla jsem z toho krásný pocit a to jsem kolem půlnoci dojela domů a ráno samozřejmě na skutříku do práce. Jenže mi se tehda žádného ocenění nedostalo, když jsem se zmínila někomu z organizátoru ( už si nepamatuji kdo to byl ) odkud jsem na své padince přijela, tak se akorát ušklíbl a řekl, že on by na takovou čínu ani nesedl. Dost mě to tehdy naštvalo. :?
Jak vidím, nyní je to jiné.... :wink:
Možná příští rok z hecu zase projedu mazlíka, ona ta trasa po Praze je stejně pro větší skútry docela záhul, nedělá jim dobře to pomalinké tempo..krok-sun-krok. 8)
Zastavte svět, chci vystoupit !
mobil: 608 804 300 , 608 465 787
Uživatelský avatar
ohka

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Albrechtičky
Skútr / moto: MBK Skyliner 250

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod 1975ak » 17 čer 2010, 08:48

Hony píše:1975 hodne dobry :) Skoda, ze jsi jel az tak pozde. Ja do Brna vyjel uz po ctvrt hodine, mohli jsme jet spolu. No urcite se nekde potkame...

A to jsi jel na 50 nebo na tom druhým co máš?
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod 1975ak » 17 čer 2010, 08:53

ohka píše:to 1975ak : super, jsi šikulka, moc hezky napsáno.
Tak vidím, že nejsme jen já takový šílenec :lol:
Když jsem jela v roce 2007 na Skútr šňůru na své Kentoyce zoom 50ccm, tak jsem tehdy najela kolem 700 km. Měla jsem z toho krásný pocit a to jsem kolem půlnoci dojela domů a ráno samozřejmě na skutříku do práce. Jenže mi se tehda žádného ocenění nedostalo, když jsem se zmínila někomu z organizátoru ( už si nepamatuji kdo to byl ) odkud jsem na své padince přijela, tak se akorát ušklíbl a řekl, že on by na takovou čínu ani nesedl. Dost mě to tehdy naštvalo. :?
Jak vidím, nyní je to jiné.... :wink:
Možná příští rok z hecu zase projedu mazlíka, ona ta trasa po Praze je stejně pro větší skútry docela záhul, nedělá jim dobře to pomalinké tempo..krok-sun-krok. 8)

Tak to si rodák ze stejnýho města jak já. Asi to mají Hanáci v sobě. Letos jsi dorazila jak? Příští rok určo musíme udělat fotku extrémistů,,,, Osobně se o to postarám,
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

Re: SkútrŠňůra 2010 - Fotogalerie

Příspěvekod 1975ak » 17 čer 2010, 09:02

Ještě dovětek. Kolegyně psala o tom jak lidi odsuzují že jezdí na "číně". Možná nemají takovou výdrž jako evropský kusy (komprese odešla po 11 000 km) a bylo třeba přehodit vršek píst-válec, ale za tu dobu co ji mám jsem nic jiného neměnil. Vlastně jen leju olej a benzín. Asi jako u všech výrobků jde o to jak jej zajedete a jak se k tomu chováte. Na Šňůře jsem viděl asi 10 kusů různých i velkých skútrů jak je odstavovali ke krajnici a opravovali. Moje heslo je: Není důležité na čem jezdíš, ale kam dojedeš. Tak i nadále se zdravme zvednutou rukou a přeji léto bez deště. Adam
Skůtr je na šrot (SPZ k prodeji)
Malaguti Blog 150 r.v. 2010, Najeto 5xxx km PLUS 15465 km na KEEWAY FOCUS.
Nejdál do Chorvatska a zpět na Keeway Focus 50 ccm -2009SOLO a na Malaguti Blog 150ccm TANDEM-2011.
NEJDE MI SZ - mejl ak1975@post.c z
Uživatelský avatar
1975ak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 689
Registrován: 14 čer 2010, 13:22
Bydliště: Šalingrad
Skútr / moto: skútr Malamut Blog 160
Tuning / úpravy: otáčkoměr, 2 blinkr, přední 12V zásuvka

PředchozíDalší

Zpět na Reporty 2010

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník