SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod _Tom_ » 05 srp 2010, 08:35

Tak pokud nebudou padat trakaře chystám se dnes na stejnou cestu ;-) Prostě mi to nedá zkusit stroj i sebe na takový maraton, skupinka 3 stroje a 48hodin :D
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod FunTom » 05 srp 2010, 12:55

Ode dneška by měly ty trakaře začít padat snad až do neděle... :twisted:
Tak si to pěkně užijte a nepromoky sebou! :lol:
Mene tekel
Uživatelský avatar
FunTom

750+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 775
Registrován: 13 črc 2008, 19:33
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Piaggio X9 500 i.e. (PRODÁNO)
Tuning / úpravy: xenon+stroba na oslňování, siréna na plašení zvěře, cestovní plexi a válečky Dr. Pulley

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod _Tom_ » 05 srp 2010, 13:10

no nato jsem taky zvědav
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod FRAG » 06 srp 2010, 07:03

Tak se pochlub a trochu poreferuj co vlastne planejes ci te
FRAG

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 275
Registrován: 23 bře 2009, 08:07
Skútr / moto: B650EXEK5
Tuning / úpravy: AA500-Prodano

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod _Tom_ » 09 srp 2010, 17:32

A je to tu, měl jsem veeeelikou chuť vyrazit na tento bláznivý podnik, připravil jsem naprosto vše, skútra, oblečení, výbava, myslím, že jsem tomu pověnoval dost času. a když mě to ani po dvou měsících nepustilo, musel jsem vyrazit. Podařilo se nadhodit tuto cestu i kamarádům, dva se drželi hodně dlouho a chuť byla veliká. vše připraveno, zabaleno 14dní dopředu. 25.července jsem vyrazil na dovču a po návratu hned druhý den, že vyrazíme. Po telefonech jsem dostával echo, že v čr je pořád deštivo, prý téměř celých deset dní co jsem byl mimo republiku, říkám si, to jen potvrzuje, že se to vyprší a přece nebude hnusně v čr tři týdny s deštěm po celé republice. Takže vidina pěkného počasí jen utvrzovala o uskutečnění akce. Byl to téměř jediný volný termín v celém srpnu, tak abychom mohli akci uskutečnit ve třech lidech. Sám bych se asi bál. Takže akce na dva dny pátek, sobota 6.-7.srpna. Po příjezdu z dovolené jeden den hezky a počasí neslibovalo vůbec hezké dny. Rozhodnutí padlo mezi námi třemi snad někdy ve čtvrtek v deset večer. Bez deště, počasí na netu měnili snad každé dvě hodiny a spíš panovala na radarech pozitivnější poloha dešťů a vypadalo to že budeme všem přeháňkám ujíždět.

Start tedy podle itineráře z liberce v půlnoci ze čtvrtka na pátek. vše klaplo a s chutí na cestu.
Posádka já s PSkem 125, jeden človíček na jawě 350 rv.98 a podle mě hřeb posádky v podobě jawy 250 pérák z roku 1951, s posádkou velkého renovátora. Prý si to motorka zaslouží, ukázat se v souboji s moderní technikou.

Podle itineráře vyrážíme z liberce směr Praha na náměstí s koněm, jedeme po staré přes boleslav, tam na dálnici až na černý most a dál po známé cestě na václavák. Při přípravách jsme přišli o možnost půjčení navigace, takže souřadnice v itineráři nám byly k prdu. Tak jsme to museli pojmout trochu dobrodružněji, vybaveni postaršími autoatlasy, kde pár nových obchvatů kolem měst chybí. Jedinou technikou nám byl kompas s GPS v telefonu, který alespoň trochu pomohl.

Do prahy tedy po známé cestě, a dál na pardubice a hradec králové. v pardubicích i v hradci jsem na náměstí nebyl, takže již odtud pro mě cestování novými městy. Po cestě noční prahou a i pardubicemi místní domorodci obdivují jak myšlenku tak hlavně našeho jediného veterána, musím říct parádní pocit. V hradci jsme byli už ve 4,30, takže oproti itineráři super čas. Cestovní rychlost jsme domluvili kolem 80km/hod. Je pravda,že vesnice 50 ee. Noční cestování super.

Další směr na olomouc po pěkných silnicích utíkala hodně rychle, komunikace gestama a mávání rukama nohama se ukázala jako vyhovující, vysílačky netřeba. První nepodařená předpověď našich domácích meteorologů v podobě manželek a kolegů rosniček amatérů se vymkla kousek za moravskou třebovou. prás a je tu déšť, první převlékání do nepromoků. Nečekáme a jedeme dál. olomouc, další parádní centrum, přestalo až na náměstí ;-)

Zde trocha z navigace. mezi krajskými městy není problém přejet jen podle cedulí, po příjezdu do města snadno najdeme centrum. cedule centrum.....centrum.....centrum, ale vymotat se zpátky na nějaký směr z centra už byl o bloudění. Taže tam jsme vždy nabrali trochu víc času. Druhým zdržováním jsem byl já s dojezdem 200km na nádrž, tankovalo se podle mě. I přes hrdlo nádrže pod sedlem jsem měl natankováno vždy v rekordním čase, příprava batožin myslela i na toto. po prvních 30km v dešti poprvé sušení nepromoků, dále na ostravu, zde slunce(v uvozovkách), i když se našli lidi z deštníkem :) A první vetší bloudění, na náměstí místní knihovník celé posádce vysvětluje směr jak jinak než z města a dostáváme podrobnou mapu moravy a slezka. Díky mu, i když tady to číst asi nebude.

vyrážíme směr zlín a počasí je v pohodě, už proběhla i výměna za letní bundy a rukavice. Jak ale murphy říká, jak to sundám, začne pršet. Vydrželo to až do brna, kdy z minuty slunce najednou konev vody a bylo zle. průjezd bouřkou, opravdu mezi blesky, první obsazení autobusové zastávky jen motorkama a ždímání všeho. Nevzdáváme, nepřevlíkáme se, a po cca půl hodině kdy začíná déšť mizet vyrážíme dál už jen pár kilometrů na jihlavu, v jihlavě pauza a první převlékání, za jihlavou opět průtrže, ignorujeme sprchy od aut, vyjeté koleje. ale bylo teplo a nebyl důvod akci přerušit, 140km v dešti se už začalo projevovat. V tom je cca 6večer a rosničky nám hlásí do českých budějovic kalimitu letící nad čr a hlavně na severo-západ. Bohužel tato informace přilítá z několika míst. Rozhodnutí pokračovat co to půjde, prý tomu ale neujedeme, takže ubytování? co to řeší, když ráno do toho vyrazíme znova a lepší to nebude, přesunujeme se do centra, zde první odpadlíci celé akce, cyklo tachometr, všude voda, foťák v nepromokavém pozdře plný vody. Nepromoky na nás jsou nepromokavé ale ne vodotěsné, kousnem se a jedeme za čb na benzinku. kde další info o záplavách na západ a sever, hmm nové přehodnocení směru deště a zde už i našich sil. A pak to padlo. věříme rosničkám a bez slov zklamaní vyrážíme směr sever, nejkratší cestou domů

Po pár kilometrech déšť, bouřky a 260 posledních kilometrů, nálada do slz, škoda prostě to nešlo, mohli bychom nebyla zima a nebýt počasí, určitě nevzdáme. Do liberce dorážíme před půlnocí pátek. Zde už začínám tušit že rosničky nekecali a s velikou chutí skáču do vany.

pár info z cesty:
najeto 1280km
průměrná rychlost 63km/hod.
myslím 22litrů benzínu
5x tankování
23,5hodin v sedle

Pocity zkažené jen počasím, jinak stroje překvapily víc než hodně, únava je znát ale čekal jsem to mnohem horší po takové porci. Takže mise neúspěšná a je mi to líto....snad jindy :(

Jo a referát z cesty je až dnes, po tom co jsem se nezastavil ve sklepě s vybíráním vody, sever čech bychom opravdu v sobotu pro uzávírky a podemleté silnice domů neprojeli.

pár fotek
http://tom-galerie.rajce.idnes.cz/48_ho ... ymi_mesty/
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod foky » 09 srp 2010, 18:25

Já myslím, že není důvod proč truchlit. I tak teda všechna čest pánové :wink:
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod wictor » 09 srp 2010, 18:45

_Tome_ všechna čest! Jo počasí je prevít o tom vím své a to právě na cestách za 48 hodin, kdy jsem měl jednu dobu myšlenku se otočit a na navigaci nastavit DOMŮ. Naštěstí nám počasí přálo trochu víc a tak cesta mohla být úspěšně dokončena.

Ale to co se dělo teď je nesrovnatelné a o to víc smekám před takovýmhle výkonem :wink:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod _Tom_ » 09 srp 2010, 19:33

já byl hlavně překvapen jak dlouho se nechalo vydržet v sedle :)
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod stumbauer » 09 srp 2010, 20:24

Teda všechna čest pánové, i tak klobouk dolů..... :!: :o
BMW R 1200 RT
Uživatelský avatar
stumbauer

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 454
Registrován: 24 kvě 2010, 19:38
Bydliště: Klatovy
Skútr / moto: BMW R1200RT, Piaggio Beverly 500 (prodán)
Tuning / úpravy: Zatím nic, připravuji Sound :-)

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod Mojda » 09 srp 2010, 20:36

Pánové z Liberce, jste opravdoví borci !!! Svou helmu smekám a odhazuji v dál :P !!! Doufám, že se VŠICHNI potkáme na Seči !!!
Naposledy upravil Mojda dne 30 srp 2010, 18:52, celkově upraveno 1
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla...
Uživatelský avatar
Mojda

1500+
 
Reputace: 246
Příspěvky: 1738
Registrován: 04 lis 2007, 21:52
Bydliště: Prágl
Skútr / moto: mrňavá Aprilka

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod FunTom » 09 srp 2010, 21:31

Tak tak, klobouk dolů... :shock: :roll:
Mene tekel
Uživatelský avatar
FunTom

750+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 775
Registrován: 13 črc 2008, 19:33
Bydliště: Praha 9
Skútr / moto: Piaggio X9 500 i.e. (PRODÁNO)
Tuning / úpravy: xenon+stroba na oslňování, siréna na plašení zvěře, cestovní plexi a válečky Dr. Pulley

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod _Tom_ » 10 srp 2010, 07:00

kdy kde seč :D to je od liberce kousek na mapě :D rád bych se přijel podívat
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod mirsil » 10 srp 2010, 07:53

viewtopic.php?f=68&t=2951 Tome, řekl bych, že teď už je pro Tebe všechno blízko ... :wink:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod _Tom_ » 10 srp 2010, 08:18

příští víkend bych to rád dokončil :D a když bude parno co já vím kam dojedeme :D
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: SF na cestách aneb krajskými městy za 48 hodin

Příspěvekod FRAG » 10 srp 2010, 09:18

Tome dobra prace...skoda, ze jsi nenapsal kde a jak jedete...urcite by jsme vas dosli podporit. Jinak vsechna cest..btw v patek jsem jel na vysocinu a v sobotu rano domu:-). Jo jeste k tomu sedeni v sedle...prvni den je dobry, ale na tom druhem se to projevuje :-). Drzim palecky...jinak ted o vikendu opet padim na vysocinu tak se kdyz tak ozvi :-)
FRAG

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 275
Registrován: 23 bře 2009, 08:07
Skútr / moto: B650EXEK5
Tuning / úpravy: AA500-Prodano

PředchozíDalší

Zpět na Reporty 2010

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků