Kréta aneb přes pohoří Ida k Lybijskému moři

Příspěvekod Gullwing » 22 srp 2008, 20:02

Tak jsem se pár dní flákal na Krétě. Je to takovej suchej kopec uprostřed nějakého slaného rybníka. V nějakou neuváženou chvíli jsem totiž slíbil dětem, že pojedem někam, kde se daj dělat bábovky a to mám za to. Po pár dnech polehávání a vydatného popíjení ginu s tonikem od ranních hodin jsem si všiml, že za barákem jsou nějaký kopce. Takže, tam by mohly být nějaký zatáčky. Začal jsem u rodiny lobovat. Po přednášce o tom co je to rodinná dovolená mávla manželka rukou s tím, že jsem stejně furt opruzelej nebo ožratej a vůbec nejlepší je když spim, takže jsem dostal jednodenní volno. Najednou to tam nabralo úplně jinej rozměr. Začal jsem shromažďovat informace, číst průvodce, študovat mapy a dokonce jsem byl i na setkání s průvodkyní od Fischera což byla dozajista lesba. Výsledek jednoznačný. Jízda na dvou kolech se zde nedoporučuje. Asfalt hnusnej, řidiči bezohledný, kvalita strojů nulová.
Srdce mi poskočilo radostí. To vypadá alespoň na nějaký dobrodružství. Po dalším studiu a zkoumání map a GPS jsem se rozhodl pro přejezd nejvyšího pohoří co tu je, které má skoro 2500m. Sníh tam leží až do června. Akorát tam nejsou silnice. Takže po jednom okraji to vezmu tam a po druhym zpět. Samozřejmě co nejblíže vrcholům. Když už přes ten ostrov pojedu tak se zastavím na jihu u Libyjského moře. Cestu tam beru jako otrkávací a nejvyšší bod má jen asi 700m nad mořem. Zpátky to bude jiná, tam chci dojet na nějakou observatoř co je přes 1700m. Vzhledem k tomu, že mi GPS ukazuje u moře -7m vypadá to na slušnej stoupák. Teď už jen na čem pojedu. Kolo jsem zavrhnul celkem hned. Pak mě napadnul spásnej nápad, že bych mohl jet na skútru! :-) Poptal jsem se v půjčovně a výběr celkem slušnej. Nejdříve to vypadalo na B400 ale měli jen K6 a tak jsem nakonec zvolil Leada. Něco na něm mám najeto, opravit se dá vcelku jednoduše a má nakopávačku. Takže jsem se ono osudné ráno konečně vypravil. Lead vypadal zuboženě, jedno zrcátko urvaný, kapku podřenej, na volnoběch chcípal,… No v té eufórii mi to bylo vcelku fuk a tak jsem vyrazil. Cesta tam probíhala vcelku v pohodě, cesty a panorámata fakt krásný. Je to samý nahoru a dolů a tak ani rychlost nijak omračující. Po nějakých 100km jsem na jižním pobřeží, kde se trochu občerstvuji a vyrážím zpět. Je po poledni, ve vnitrozemí je asi 40 stupňů a všechno co mi kouká z oblečení už mám spálený. Samozřejmě, že nemám motorkářský oblečení ale jen košili a tříčtvrťáky. Jsem rád, že mám alespoň helmu. Tady totiž v helmě nikdo nejezdí,..
Po pár desítkách kilometrů začínám stoupat. Zatím jen mírně ale furt. Lead toho začíná mít plný kecky. Jedu na full throttle a skútik se prostě přehřívá a klesá mu výkon. Dám teda občas nějaký to cígo a jedu dál. Stoupání je čím dál víc prudší a teplota začína klesat. Posledních 20 km jsem nepotkal vůbec nikoho. Výhled dolů mi připadá spíš jak z letadla,… Najednou končí asfaltová silnice a dál jen prašná se spoustu kamení. Maximální možná rychlost je 10km/h. Asi po kilometru to vzdávám. Čekalo by mě ještě asi 20km přejezdu toho vršku, což by bylo na 2 hodiny drncání a nevím jestli by to Lead a nebo moje zdrátovaný rameno vydrželo. Docela mě to mrzí, ale řídím se alespoň tentokrát rozumem. Navíc kdybych tam třeba jen píchnul, nebo se mi něco stalo, tak mě najdou až za několik dní, možná. Kus jsem se tedy vrátil a jel přes jiný průsmyk. Ke konci cesty jsem toho začínal mít vcelku dost. Navíc silnice docela záludně klouzá. Někdy to připisuju vápenci, co se tu těží a který je často na silnici a pak asi asfaltu, který je prostě jinej než u nás. Zpátky se vracím až večer a hned tam kopnu zas nějakej ten Gin. Bylo to supr. Jsem utahanej ale stálo to za to!
Celkem 263km, cca 10 hodin, průměrná rychlost 41 km/h, nejvyšší bod 1185 m nad mořem.
Všechno je tam nějak jiný než u nás. Jezděj jak prasata, nerespektuje se vůbec nic. V zatáčce klidně předjíždí třeba náklaďák. Někdy se potká někdo na oslovi, nebo stádo koz. To už jsem ale vychytal. Jakmile vidím na silnici takový hnědý fleky, je jasný, že tam někde budou! Někdy může být přes silnici i pletivo. To když se pasou po obou stranách. Musí to člověk otevřít, projet a pak zas zavřít. Četl jsem v průvodci, že zvlášť v noci je to sranda, protože je to vidět až na poslední chvíli.
Přikládám jen pár obrázků. Zajímavej je údaj na té GPS. Celkově nastoupáno téměř 5000m!!
A tím asi i naklesáno. A pak, že bubnový brzdy nebrzděj! Asi jo. Jinak bych tu neseděl, nepopíjel ****** Metaxu a nevzpomínal,…….
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Příspěvekod kraken.99 » 30 srp 2008, 20:49

gullwi hezký :D
já ctěl v chorvatsku taky na scoota ale 35 éček za posranýho baotiana na 6 hodin mě přišlo dost přehnaný tak jsem to vzdal :(
jinak chorvati sice prasata nevím proč tam vůbec mají značky jako příkladtřeba uzounká ulička tak pro tři lidi vedle sebe zákaz vjezdu a najednou houkačka a chorvat na plnej to hasí mezi turisty ale je fakt že vždycky nějak uskočili blbý bylo když jel skútr z každý strany nebo se uličkou cpalo i auto
každopádně jsem žádnou bouračku neviděl ale je fakt že ty kraksny měli pěkně obouchaný/scooty i plechovky/
nevím jak je to jinde v chorvatsku tohle bylo na ostrově murter
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Příspěvekod Jouda » 30 srp 2008, 22:38

Moc pěkný, ale ještě doporučuji navštívit SKI resort, v garáži tam mají zaparkovanou rolbu, kterou podle mě v životě nepoužili :-D
Naposledy upravil Jouda dne 30 srp 2008, 22:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jouda

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 246
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia SRV850 ex GP800
Tuning / úpravy: Rychly pruhy na zakryti skrabancu :))

Příspěvekod Jarda » 30 srp 2008, 22:39

no pekny fotky a urcite i zazitek musel bejt peknej.
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod supr.tomo » 30 srp 2008, 22:49

hezkej vejlet :D hned bych taky vyrazil. já byl letos v bulharsku, ale půjčovnu skútrů jsem v okolí nenašel, prej jsou na severu bulharska :cyclops: a já se tak těšil že si tam zajezdim
Naposledy upravil supr.tomo dne 30 srp 2008, 22:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Příspěvekod Kiwi » 31 srp 2008, 00:24

kraken:to je po celým chorvatsku stejný. Já měl půjčený CPI Oliver na dva dny a hned mi bylo jasný, že nikdy padesátku. Ve dvou do kopce jsme jeli 20 :D ale projeli jsme si celej ostrov Vis, pohoda. a platil jsem jen dvakrát 9 hod. pokecal jsem s majitelama půjčovny (neustále nasávali víno) a dali slevu a nechali nám ho přes noc, aby jsme je nebudili ráno, asi vyspávali opici :) letos jsme včechny prachy prožrali a prochlastali s Eleanor a TW, takže žádný scooty se nekonaly :cyclops: fotky mám, ale nechce se mi to zmenšovat..
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod Mojda » 31 srp 2008, 16:57

Sqwělá reportáž !!! A tos to nepsal ani na oprátce ! Nebo jo ? Julda Fučík by zbledl těžkou závistí.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla...
Uživatelský avatar
Mojda

1500+
 
Reputace: 246
Příspěvky: 1738
Registrován: 04 lis 2007, 21:52
Bydliště: Prágl
Skútr / moto: mrňavá Aprilka

Příspěvekod pajapaja » 31 srp 2008, 18:17

parádní relax,co???dík za to,že ses podělil.Víc takovejch pro inspiraci
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Příspěvekod dantejk » 02 zář 2008, 02:26

PĚKNÁ DOVOLENÁ!!!!!!ASI JSI SI UŽIL!
dantejk

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 40
Registrován: 14 črc 2007, 01:57
Bydliště: ŽATEC-LOUNY
Skútr / moto: PEUGEOT SPEEDFIGHT- II 100

Příspěvekod dantejk » 02 zář 2008, 02:28

JO ASUPER FOTKY.
dantejk

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 40
Registrován: 14 črc 2007, 01:57
Bydliště: ŽATEC-LOUNY
Skútr / moto: PEUGEOT SPEEDFIGHT- II 100

Příspěvekod R1 Max » 02 zář 2008, 08:28

Gullwi super.Musel to být skvělý zážitek.Vč. toho adrenalinu jestli dojedu nebo ne.
Perfektní. ;)
Když jezdit, tak srdcem; když řídit, tak s rozumem. Obojí naráz se nevylučuje.

číslíčko na Maxe: 732 549 204
Uživatelský avatar
R1 Max

1000+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 1317
Registrován: 09 kvě 2008, 15:01
Bydliště: Seč
Skútr / moto: Aprilia 150 Leonardo


Zpět na Reporty 2008

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků