K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod doncze » 19 úno 2015, 10:24

krizik1 píše:Opět mi tu někdo strká do huby slova, která jsem neřekl. Nikde jsem nepsal, že by to kvalitní dváca nedala, viz můj pozdější příspěvek než ten na který jsi reagoval. Jenom se pozastavuji nad tím, že se tu všichni předhání v tom od kdy do kdy jste jezdili a kolik jste toho najezdili a jak moc vás to baví. Sakra když mě něco baví, tak tomu věnuji asi trochu víc než plkání na fóru. Vás opravdu neláká si zajít do autoškoly a udělat si řidičák na něco většího??? Už jen pro to svezení se na něčem jiném byť s instruktorem. A odpovím si sám, ne neláká jelikož by to stálo peníze a co by vás mistry světa mohli ještě naučit že? V horším případě v tom některým brání nízké sebevědomí, že neudělají testy. Hele a víte, že pokud se pohybujete v silničním provozu, tak stejně ty odpovědi musíte znát, jelikož neznalost zákona neomlouvá?! Chcete s tím prostě jen vydrbat. Je pro vás snesitelnější nadávat na EU (kterou nesnáším) než zvednout prdel a za pár stovek situaci vyřešit jednou pro vždy. Kastovat nikoho nehodlám ani podle značky, podle řidičáku a ani podle objemu, spíš podle přístupu.

Zajímavý názor...
Autem mám najeto asi 800.000km sprinter/osobák půl na půl. Jsem už starej abych si kupoval nabušenou litrovou motorku a věř mi, že problém peněz to není. S tím souvisí i ta tebou zmiňovaná autoškola. Papíry mám na vše až na velkou mašinu. Mrtvých pošuků s půl litrem jsem bohužel viděl na silnici na vlastní oči několik. Důvod skoro vždy nepřiměřená rychlost. Na motorce jsem seděl poprvé v roce 85 a po pár desítkách kilometrů mi to tehdy přišlo strašně nebezpečné nicméně lákavé. První skůtr jsem dostal od kamaráda když se vystěhoval do Kanady a zůstala tady po něm Suzuki AP50 s 1500km na tacháči. Jelo to 60 dva roky mi to sloužilo v létě na chatě. Pak jsem to prodal a dalších 10 let nejezdil. Loni mě kámoši ukecali na cestu okolo Vysokých Tater - půjčil jsem si PCX125 a byť mám 100kilo tak tě můžu ubezpečit, že s brzdama nebyl ani jednou problém a že jsme si ty kopce dávali. Letos jsem od podzimu řešil co si tedy na sranda výjezdy pořídit. Vyzkoušel jsem si Hondu nc750x, 400 X-maxe a Quadro tříkolku a nakonec s-wnga 125. S-wing s ABS mě přesvědčil, vzal jsem dodávku a z Německa ho dovezl. Takže buď jsem asi výjimka, co nepotvrzuje tvé pravidla o nedostatku financí a malém sebevědomí udělat si řidičák a nebo se velmi pleteš v důvodech proč si lidi pořizují 125tky a chtějí s nima jezdit i na výlety delší než 100km.
Uživatelský avatar
doncze

50+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 62
Registrován: 22 led 2015, 10:22
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 125, ex Honda S-Wing 125

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod aldav » 19 úno 2015, 10:40

Souhlas s předešlým příspěvkem , navíc někde používáji skútr i ostatní rodinní příslušníci , to si mají všichni udělat "A" ?

tap-Melius LTE
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 611
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod krizik1 » 19 úno 2015, 10:42

Každej to cejtí a má jinak, to bez pochyby, ale povíme si to za rok či dva. Pokud Tě to ježdění bude bavit a budeš se chtít projet více než jednou za měsíc deset kilometrů, tak Ti ta dváca prostě přestane stačit. O to se klidně vsadím. Spousta lidí co skútry měla přesedlala na větší skútry, pak na motorky a na úplný konec si k té motorce ten skútr zpět znovu pořídila. Já končím u velkého skútru, motorky mě neberou. Píšu po stý, jasně že se na tý osmince dá ujet stejná vzdálenost jako na půllitru, ale proč nemít rezervu ve výkonu, kterej můžu, ale nemusím použít. Já na kochačku jedu klidně i čtyřicet, ale když se nechci loudat tak nemusím. To je ta svoboda volby, kterou nepochopí kdo si ji nemůže zvolit. Argumenty typu: "koupil si litra aby mohl jezdit jako blázen" neplatí u každého. Nic z toho co jsem napsal neber osobně, ale pročítej pečlivě tohle fórum půl roku a jestli změníš názor dej vědět :D
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod satanachist » 19 úno 2015, 11:42

doncze píše:
krizik1 píše:Opět mi tu někdo strká do huby slova, která jsem neřekl. Nikde jsem nepsal, že by to kvalitní dváca nedala, viz můj pozdější příspěvek než ten na který jsi reagoval. Jenom se pozastavuji nad tím, že se tu všichni předhání v tom od kdy do kdy jste jezdili a kolik jste toho najezdili a jak moc vás to baví. Sakra když mě něco baví, tak tomu věnuji asi trochu víc než plkání na fóru. Vás opravdu neláká si zajít do autoškoly a udělat si řidičák na něco většího??? Už jen pro to svezení se na něčem jiném byť s instruktorem. A odpovím si sám, ne neláká jelikož by to stálo peníze a co by vás mistry světa mohli ještě naučit že? V horším případě v tom některým brání nízké sebevědomí, že neudělají testy. Hele a víte, že pokud se pohybujete v silničním provozu, tak stejně ty odpovědi musíte znát, jelikož neznalost zákona neomlouvá?! Chcete s tím prostě jen vydrbat. Je pro vás snesitelnější nadávat na EU (kterou nesnáším) než zvednout prdel a za pár stovek situaci vyřešit jednou pro vždy. Kastovat nikoho nehodlám ani podle značky, podle řidičáku a ani podle objemu, spíš podle přístupu.

Zajímavý názor...
Autem mám najeto asi 800.000km sprinter/osobák půl na půl. Jsem už starej abych si kupoval nabušenou litrovou motorku a věř mi, že problém peněz to není. S tím souvisí i ta tebou zmiňovaná autoškola. Papíry mám na vše až na velkou mašinu. Mrtvých pošuků s půl litrem jsem bohužel viděl na silnici na vlastní oči několik. Důvod skoro vždy nepřiměřená rychlost. Na motorce jsem seděl poprvé v roce 85 a po pár desítkách kilometrů mi to tehdy přišlo strašně nebezpečné nicméně lákavé. První skůtr jsem dostal od kamaráda když se vystěhoval do Kanady a zůstala tady po něm Suzuki AP50 s 1500km na tacháči. Jelo to 60 dva roky mi to sloužilo v létě na chatě. Pak jsem to prodal a dalších 10 let nejezdil. Loni mě kámoši ukecali na cestu okolo Vysokých Tater - půjčil jsem si PCX125 a byť mám 100kilo tak tě můžu ubezpečit, že s brzdama nebyl ani jednou problém a že jsme si ty kopce dávali. Letos jsem od podzimu řešil co si tedy na sranda výjezdy pořídit. Vyzkoušel jsem si Hondu nc750x, 400 X-maxe a Quadro tříkolku a nakonec s-wnga 125. S-wing s ABS mě přesvědčil, vzal jsem dodávku a z Německa ho dovezl. Takže buď jsem asi výjimka, co nepotvrzuje tvé pravidla o nedostatku financí a malém sebevědomí udělat si řidičák a nebo se velmi pleteš v důvodech proč si lidi pořizují 125tky a chtějí s nima jezdit i na výlety delší než 100km.

Jen a jen souhlas. Jsem v naprosto stejné situaci jako Ty. Najezděny statisíce km od pionýra. přes ZILA, T815 po autobus, (dokonce jako fíra i nějaký km na lokomotivě :-) ). Jen nemám velkou motorku. Měl jsem 50 ccm skútra, najel 8000 km a po schválení řízení 125ccm s Béčkem jsem si pořídil PCX v roce 2012. Takže jej mám tři roky, vyrážím i na 1000 km výlety a nikdy jsem neměl touhu měnit skútr za silnější. Proč? Vždyť 100 km/h to jede, po dálnici jezdím jen vyjímečně a s nikým závodit nehodlám. Pokud dodržuješ autem rychlost, tak vlastně jsi všude stejně rychle i na té 125 ccm. Takže nejsi určitě sám a je nás takových více. Ne jak se tu někteří snaží zvšeobecňovat. A pokud jsi viděl video z Elefanta zde na fóru od Otty, tak tam je vidět, že se dá jezdit dlouhé štreky prakticky na všem. Takže k moři naprosto bez problémů. Vždyť je to o pohodě a jízdu si užít. Tak kola dole (a anténu hore :-) )....
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod Fellowdeer » 19 úno 2015, 11:50

Já už pročítám skútrfórum 2 roky, rok mám skútr 125ccm. Řidičák jen B, ale že bych přemýšlel o něčem silnějším nebo o mašíně? -Vůbec ne, naprosto jsem spokojen a mám v plánu koupit top case, abych to bylo i na ty delší výlety:)
Fellowdeer

100+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 103
Registrován: 13 zář 2013, 14:27
Skútr / moto: Yamaha X-max 125 / r.v.2010

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod duky5 » 19 úno 2015, 12:00

Veď nikto netvrdí že sa na 125 nedá cestovať a robiť 1000 km výlety. Dá, akurát tie skútre nie sú na to stavané, primárne sú to dopravné prostriedky do mesta. Že na tom tak jazdíte je vaša voľba.

Ale dá sa to aj pohodlnejšie a s bezpečnou výkonovou rezervou.

Mne by okrem iného na takých výletoch vadil krátky servisný interval 4000 km ako nedá napríklad pcx...To by som robil servis každé 2 mesiace v sezóne...
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1195
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod liťas » 06 črc 2015, 14:10

Zdarec, a jak to tedy dopadlo? plánuješ cestu k moři? Napiš o tom. Čím více čtu příspěvky na tomto foru, tak mi nějak připadá, že se pisatelé nedrží tématu ale snaží jen machrovat a předvádět se, jako např. vytýkat pravopisné chyby a td. Dej vědět a nenech se odradit od rádoby chytráků. Zdrarec a držím ti palce ať to výjde. :lol:
liťas

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 122
Registrován: 19 bře 2011, 23:17
Bydliště: Doma
Skútr / moto: Kymco Agility 125
Tuning / úpravy: ne

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým jackm v 06 črc 2015, 15:38.

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod Timgad » 06 črc 2015, 18:14

Liťas: Psát pravopisně patří ke kultuře projevu.
Sokol5: já jel k moři na 125 ccm a bez problémů. Mimo dálnice a pěkně v pohodičce 80 km/hod. tachometrových, abych se stačil dívat i kolem sebe. A neměl jsem pocit, že si můj skútr nějak "uvědomoval", že jede delší trasy místo krátkých tras po městě a okolí. Ale faktem je, že můj skútr je asi na delší cesty stavěný, byť je to jen 125 ccm.
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod michalson » 06 črc 2015, 21:13

Na 125 k moři ? V květnu jsem si zajel na 110 hned ke třem a dá se to , jen mě tlačil čas a odešli dva mobily,po 5539km za 11 dní mně už trochu bolel zadek. Musím ještě vychytat oblečení na ty změny teplot až o 30 stupňů. Abych pomalu plánoval výlet na příští rok, letos už vyrazím někam dál, leda na víkend. Jo a servisní interval jsem hold trochu přetáhnul...
michalson

50+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 67
Registrován: 15 pro 2013, 00:09
Bydliště: kousek od prahy
Skútr / moto: Honda Vision 110, Blata motokoloběžka,
Tuning / úpravy: kufr, velké plexi, reflexní polepy, 12v zásuvka, led osvětlení kapes, držák mobilu, silnější žárovka 55w v předním světle, deka na nohy,

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod Timgad » 06 črc 2015, 22:34

Tak mně to připadá, že alespoň polovina pisatelů snad nedokončila ani 5. rok základní školní docházky, podívám-li se na jejich pravopis. Pánové, mobil je neživotný, takže dva mobily odešlY a ne odešlI. HolD se vzdává někomu nebo něčemu. Ale servisnímu intervalu jistě nikoliv. HolT je citoslovce či zvolání na zdůraznění něčeho. Přečtěte si pravidla fora, tam jste k pravopisu nabádáni. Nekamenujte mě, prosím, za tyto poznámky. Ale sakra když se dokážete vrtat ve skútrech, vymyslet kdeco a naučit dopravní předpisy, tak snad se dokážete naučit pár pravopisných pravidel, ne?
Naposledy upravil Timgad dne 07 črc 2015, 07:01, celkově upraveno 1
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod moto.joker » 06 črc 2015, 23:16

Tvá připomínka je správná, pravdivá a oprávněná.
A proto bude po zásluze potrestána... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod josuk » 07 črc 2015, 08:05

OT:
Timgad píše:..alespoň polovina pisatelů snad nedokončila ani 5. rok základní školní docházky..

to je na fóru v pořádku a tak to má být!! Na jednom fóru například výborné rady dává jeden šikovný praktik, ale dyslektik a dysgrafik. Nikomu to nevadí!! :D (protože kdyby vadilo, pravděpodobně by ten šikula nenapsal vůbec nic)
btw: čeština je živý jazyk, její verze na fórech má něco do sebe, lecos vyjadřuje, přestože se spisovností má málo společnýho)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod sigi » 07 črc 2015, 10:45

Ja nechápu,co tu řešíte...,vždyt název tohoto tematu zní k moři na skutru 125,tak proč tu řešíte pravopis?? Vždyť když mám češtinářské zábrany,tak to nemusím číst a když už to čtu,tak si nehraji na profesora a mlčím...Nechám kluky ať se domluví a vyrazí spolu někam k moři na 125,což je důvod založení tohoto tematu.
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: K moři na skúrtru 125 kdo se přidá

Příspěvekod Dándí » 07 črc 2015, 16:16

Správně, téma na 125 k moři je dané a trošku se to zaplevelilo. Vyčítat někomu, že radí to či ono je přece nesmysl. Na 125 se dá dojet kamkoliv, jen to musí člověk líp naplánovat a dát si větší prostor na přesun, zvážit aktuální hmotnost naloženého stroje a profil trasy, zároveň mu zbyde trošku míň času na moře, ale to přece nevadí, když se někdo rozhodne toto podstoupit :lol: .
Křižík má zkušeností opravdu na rozdávání, každoročně plánuje dlouhé cesty a pomáhá spoustě lidiček dobrou radou, tak určitě nechtěl nikoho urážet, jen se vše dá vysvětlovat více směry a kdo hodně jezdí ví, že i u auta střední třídy se při plném naložení musí při dlouhých sjezdech hlídat brzdy aby se nepřehřáli a s výjezdy do kopců je to jakbysmet, slabý motor je taky často snadno uvařen............
My jezdíme každý rok na motorce k moři a dáme klidně 6 - 7 tis km a vím že výkon je často dost příjemná věc, právě v momentech, kdy slabé kubatury aut či motorek (skůtrú) někde blokují dlouhé kopce a já mohu i na krátkých rovinkách předjíždět. Ale hlavní je jak už tady někdo napsal, kolama dolů a anténou nahoru. Já si proto dokoupil druhou anténu a hned to jde lépe 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol:
Jsem zvědav kdo to a kam k moři dá na 125, držím palce.
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

PředchozíDalší

Zpět na Reporty 2015

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník