Yamaha 50ccm - který vybrat?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Yamaha 50ccm - který vybrat?

Příspěvekod daniel.danda3 » 20 úno 2009, 20:49

Zdravím všechny skůtraře... Chtěl bych si na jaro pořídit nějaký stroj, ale nemohu se pořád rozhodnout... Vím, že to musí být " padesátka " , rád bych od Yamahy, protože táta už jednoho skůtra od Yamahy má, Chtěl bych, aby skůtr měl kufr na jednu helmu a cena by se měla pohybovat okolo 40 - 45 tis. ... Přemýšlím nad BWs ( ten nemá ale kufr, jinak se mi zdá dobrý ), pak Jog R ( celkově z něj mám dobrý pocit ), ale ještě je tu Neos ( ... nemá sice " akční " vzhled, ale četl jsem, že je velice dobře zpracovaný, že má více místa na kolena při jízdě ve dvou než ostatni "padesátky", a že jako jeden z mála se dává do půjčoven)... Prostě nevím co je to správné... Budu rád za každou odpověď... Děkuji...
Yamaha Aerox 50ccm '01 - odblokován + laděný výfuk Gianelli
Uživatelský avatar
daniel.danda3

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 bře 2008, 19:24

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod Neos50 » 21 úno 2009, 18:35

daniel.danda3 píše:Zdravím všechny skůtraře... Chtěl bych si na jaro pořídit nějaký stroj, ale nemohu se pořád rozhodnout... Vím, že to musí být " padesátka " , rád bych od Yamahy, protože táta už jednoho skůtra od Yamahy má, Chtěl bych, aby skůtr měl kufr na jednu helmu a cena by se měla pohybovat okolo 40 - 45 tis. ... Přemýšlím nad BWs ( ten nemá ale kufr, jinak se mi zdá dobrý ), pak Jog R ( celkově z něj mám dobrý pocit ), ale ještě je tu Neos ( ... nemá sice " akční " vzhled, ale četl jsem, že je velice dobře zpracovaný, že má více místa na kolena při jízdě ve dvou než ostatni "padesátky", a že jako jeden z mála se dává do půjčoven)... Prostě nevím co je to správné... Budu rád za každou odpověď... Děkuji...

Mám Neose a je to pohodovej skůtr...když si opustíš to,že to není zrovna výstřelek poslední mody po stránce desingu tak to nemá chybu.pod sedačku dáš v pohode intetrálku lekárničku a pár malej drobností.
Motor Minarelly horizont chlazenej vzduchem.litinovej válec.Maximálka podle tacho zhruba 80 km/h.spotřeba od 2-4,5 litrů :wink: Já koupil staršího a vyměnili se akorát válečky a v 14 000 se dělal výbrus...cena za výbrus novej píst, kroužky asi 800,-Jinak furt jen jezdim
Prostě je to pohodovej skůtřík na ježdění.
JO ještě jedna poznámka...existuje na to neskutečný množství věci na upravy a't už motoru variatoru a nebo i vzhledu.Takže tunit se nechá do bezvědomí. http://www.scootland.cz/skutr-yamaha-neos-50/


edit: prosim o necitovani prispevku, ktery je hned nad odpovedi, dekuji Rady
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod daniel.danda3 » 21 úno 2009, 21:17

Děkuju za odpověd'... Nad Neosem jsem asi nejvice premyslel... Na scootlandu maji opravdu spousty veci i rad... Nevite nekdo o ojete, zachovale Yamaze na prodej? Nevim jestli neni lepsi Aerox ojetej za 40 tis. nebo novej skutr za temer stejny penize, ale videl jsem i ojete Neose kolem 20 tis. ... Kolik km je jeste prijatelnych na ojetou padesatku?
Yamaha Aerox 50ccm '01 - odblokován + laděný výfuk Gianelli
Uživatelský avatar
daniel.danda3

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 bře 2008, 19:24

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod Neos50 » 23 úno 2009, 08:41

daniel.danda3 píše:Děkuju za odpověd'... Nad Neosem jsem asi nejvice premyslel... Na scootlandu maji opravdu spousty veci i rad... Nevite nekdo o ojete, zachovale Yamaze na prodej? Nevim jestli neni lepsi Aerox ojetej za 40 tis. nebo novej skutr za temer stejny penize, ale videl jsem i ojete Neose kolem 20 tis. ... Kolik km je jeste prijatelnych na ojetou padesatku?

tohle není dobrá otázka...lepší otázka je jak se na určitej počet kilometrů o to někdo staral.
ten můj by asi na prodej byl,ale pokud ti vadí čísla na tachometru jako třeba 16 000 km tak tě to asi zajimat nebude.Jinak stav viz. víš
P.S.ne že bych tě chtěl odrazovat od koupě jetýho,ale pokud by jsi chtěl neose a měl asi tak 45 tis. který do něj chceš dát tak si kup snad radši novýho za tyhle prachy.


edit: prosim o necitovani prispevku, ktery je hned nad odpovedi, dekuji Rady
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod daniel.danda3 » 23 úno 2009, 15:37

Neos50 píše:tohle není dobrá otázka...lepší otázka je jak se na určitej počet kilometrů o to někdo staral.
ten můj by asi na prodej byl,ale pokud ti vadí čísla na tachometru jako třeba 16 000 km tak tě to asi zajimat nebude.Jinak stav viz. víš
P.S.ne že bych tě chtěl odrazovat od koupě jetýho,ale pokud by jsi chtěl neose a měl asi tak 45 tis. který do něj chceš dát tak si kup snad radši novýho za tyhle prachy.
No... Prijde mi zbytecny kupovat novyho, kdyz vidim co se da koupit za slusny penize kolem 30 tis... Byl by to muj prvni "opravdovej" skutr ( mel jsem jednu sezonu Simsona SR50 skutr, ale to se neda moc porovnavat) , navic parkovani taky nemam moc idealni, tak jsem dosel k zaveru, ze by byl asi lepsi jetej... Jen tak pro predstavu, za kolik bys ho prodaval? Jen me to zajima...



edit: prosim o necitovani prispevku, ktery je hned nad odpovedi, dekuji Rady
Yamaha Aerox 50ccm '01 - odblokován + laděný výfuk Gianelli
Uživatelský avatar
daniel.danda3

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 bře 2008, 19:24

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod Neos50 » 24 úno 2009, 00:01

daniel.danda3 píše:
Neos50 píše:tohle není dobrá otázka...lepší otázka je jak se na určitej počet kilometrů o to někdo staral.
ten můj by asi na prodej byl,ale pokud ti vadí čísla na tachometru jako třeba 16 000 km tak tě to asi zajimat nebude.Jinak stav viz. víš
P.S.ne že bych tě chtěl odrazovat od koupě jetýho,ale pokud by jsi chtěl neose a měl asi tak 45 tis. který do něj chceš dát tak si kup snad radši novýho za tyhle prachy.
No... Prijde mi zbytecny kupovat novyho, kdyz vidim co se da koupit za slusny penize kolem 30 tis... Byl by to muj prvni "opravdovej" skutr ( mel jsem jednu sezonu Simsona SR50 skutr, ale to se neda moc porovnavat) , navic parkovani taky nemam moc idealni, tak jsem dosel k zaveru, ze by byl asi lepsi jetej... Jen tak pro predstavu, za kolik bys ho prodaval? Jen me to zajima...

dám ti vědět.




edit: prosim o necitovani prispevku, ktery je hned nad odpovedi, dekuji Rady
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod rspeed » 26 úno 2009, 23:20

... nieje neos mina - vertikal ??? ... inak s poldecakov runner,aerox,NRG,alebo aprilku(karburator - nie striekacka)v napisanom poradi ... neos je pohodak ak si mensieho vzrastu...
20.9.08 morini motor nahradeny Minarelli LC z benelky --fialova kontrastka (+82 %),červene spojkove pružinky, 3,5 g valčeky, LeoVince ZX
Benelli 491 LC nahac(kupeny po pade bez plastov),V-max cez 100 KM/h
viewtopic.php?f=12&t=5243&p=104965#p104965
Uživatelský avatar
rspeed

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Čaňa
Skútr / moto: Hyosung Prima
Tuning / úpravy: minarelli LC,leo-vince ZX, 3,5g valceky, fialova kontra, cervene spojkove pruzinky

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod Neos50 » 27 úno 2009, 09:28

rspeed píše:... nieje neos mina - vertikal ??? ... inak s poldecakov runner,aerox,NRG,alebo aprilku(karburator - nie striekacka)v napisanom poradi ... neos je pohodak ak si mensieho vzrastu...

nieje..je to horizontal chladený vzduchom.... mam 185 a ještě to ide :D :D :D


edit: prosim o necitovani prispevku, ktery je hned nad odpovedi, dekuji Rady
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod daniel.danda3 » 02 bře 2009, 18:58

Zdravim... Tak uz mam skutrika... Jeste jsem ho teda nevidel, protoze ho kupoval tata, a priveze ho az za dva tydny.... Je to Aerox z 2001 , najeto 8000 km, modry... Chtel jsem se zeptat jaky olej do neho lejt? ...
Yamaha Aerox 50ccm '01 - odblokován + laděný výfuk Gianelli
Uživatelský avatar
daniel.danda3

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 bře 2008, 19:24

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod Strmal » 03 bře 2009, 09:14

když jsem kupoval skútra ve scootlandu tak mi doporučily tenhle...
http://www.scootland.cz/zbozi/repsol-ol ... er-1-litr/
Malaguti Madison 200 Blak Rider

Dříve bylo - Malaguti F15 Firefox
___________________________________
http://skutrkyjov.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Strmal

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 319
Registrován: 12 kvě 2008, 13:07
Bydliště: Kyjov / Brno
Skútr / moto: Malaguti Madison S200 Black Rider
Tuning / úpravy: Multivárek, LeoVince GranTurismo

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod Neos50 » 03 bře 2009, 09:18

daniel.danda3 píše:Zdravim... Tak uz mam skutrika... Jeste jsem ho teda nevidel, protoze ho kupoval tata, a priveze ho az za dva tydny.... Je to Aerox z 2001 , najeto 8000 km, modry... Chtel jsem se zeptat jaky olej do neho lejt? ...

Já do toho leju olej co kupuju v husqarně do motorovek..za si 150 litr...a fachčí bez problémů
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod Neos50 » 03 bře 2009, 09:19

Neos50 píše:
rspeed píše:
[color=#FF0000]edit: prosim o necitovani prispevku, ktery je hned nad odpovedi, dekuji Rady


sice v tom nevidim logiku proč to nedělat ,ale budiž

edit: protože tím zbytečně narůstá velikost a člověk pak jen donekončna roluje stránku než se dostane k odpovědi. pokud odpovídáš na příspěvěk, který je hned nad tvou odpovědí, je taková domluva, že se necituje. díky za pochopení. Ryan
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod daniel.danda3 » 03 bře 2009, 14:21

Diky za tipy... Xanta mi take doporucil Repsol 2T scooter... Tak asi pujdu do neho... Jinak to citovani prispevku se mi zda zbytecny, aspon se vedelo , k cemu to patrilo... Ale OK...
Yamaha Aerox 50ccm '01 - odblokován + laděný výfuk Gianelli
Uživatelský avatar
daniel.danda3

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 bře 2008, 19:24

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod rspeed » 06 bře 2009, 23:06

... gratulujem,dobra volba ...
Neos50: aj ja mam 185 sa sem tam sa povozim na kamoskinom fiate barcheta alebo na 600 ale auto mam poodstatne vacsie ...
20.9.08 morini motor nahradeny Minarelli LC z benelky --fialova kontrastka (+82 %),červene spojkove pružinky, 3,5 g valčeky, LeoVince ZX
Benelli 491 LC nahac(kupeny po pade bez plastov),V-max cez 100 KM/h
viewtopic.php?f=12&t=5243&p=104965#p104965
Uživatelský avatar
rspeed

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Čaňa
Skútr / moto: Hyosung Prima
Tuning / úpravy: minarelli LC,leo-vince ZX, 3,5g valceky, fialova kontra, cervene spojkove pruzinky

Re: Skůtry Yamaha - 50 ccm

Příspěvekod daniel.danda3 » 07 bře 2009, 19:49

Rspeede diky, doufam, ze budu spokojeny... Pry Aerox neni ani odblokovany ani nema zadne upravy... Chtel jsem se tedy zeptat, kolik by asi mohl jet po tom odblokovani? A co prvni udelat, kdyz bych chtel zvysit tu maximalku... Moc se v tom nevyznam, jen tak to co pochytim na forech...
Yamaha Aerox 50ccm '01 - odblokován + laděný výfuk Gianelli
Uživatelský avatar
daniel.danda3

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 bře 2008, 19:24

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků