Výběr skútru

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Výběr skútru

Příspěvekod Jákob » 06 bře 2012, 22:46

Ahoj,

se změnou pracovní pozice která je pro mě podstatně kilometrově dál, se uchyluju k úsporám.
Chci si na ježdění do práce koupit skůtra, limit na ŘP nemám (musím si ho stejně dodělat tak udělám nejvyšší třídu), maximální investice do 40 tisíc ( to je takřka roční rozdíl na PHM když budu jezdit autem) a těch pár týdnů lehkých mrazíků a trochy sněhu u nás v Pardubickém kraji přežiju autem.

Nejprve byla moje teze 50ccm což je holá pošetilost jelikož to mám do práce 51km tam i zpět, tak nechci bzučet hodinu na silnici, obrazně řečeno. Koukal jsem na maxiskůtry a to na obsah 250ccm počínaje, ale tam se zase moc neztotožňuju s tou velikostí a váhou.

Tam v této kategorii jsem si vyhlédl Piaggio X9 250ccm, ale tady na fóru jsem našel Aprílii Leonardo 250 což dle mého laického podhledu není maxiskůtr, ale klasická koncepce a líbí se mě, že není tak velký a přitom slušně pojede, jaké jsou Vaše názory na tyto dva modely co jsem si vybral? Mám docela obavu, jak u toho Leonarda to bude s vlastnostma jízdy díky těm malým kolům.

Eventuelní doporučení konkrétního skůtru na který bych se měl podívat, za to bych byl také moc vděčný.

zadání: cena okolo 40 tisíc, obsah minimálně 250ccm, nájezd přes 1000 km měsíčně, moje váha 98kg a výška 176cm, nebo něco jiného dle doporučení neb třeba na tom obsahu nelpím, pokud řeknete, že stačí 125ccm klidně půjdu do ní, ale přijde mě to slabé.

Moc dík za ochotu a trpělivost.
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod MisaKacenka » 06 bře 2012, 23:01

Srandovni :) oba tyto stroje mam v garazi a sem z Pardubic ;)
Muzes je porovnat nazivo ;)

K obema strojum je toho hodne popsano, prolez si forum a precti si toho vic ;)
Jinak se muzem domluvit a muzes se zastavit a svezt se ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod venda » 06 bře 2012, 23:09

V inzerci tady na fóru je nabídka od Nedoryho - Aprilia atlantik 250 , měla by být v perfektním stavu bez dalších
investic, zkus se podívat, myslím si že by to nebylo také špatné.
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 06 bře 2012, 23:49

8steve píše:Můj názor, který nebudu dál rozvádět, protože pokud chceš, diskuze si tu na daný téma najdeš (nic novýho by tu nepadlo): nevyplatí se ti to. Při takovým nájezdu tě nevyjde skútr levněj, než auto(pokud nemáš nějakou V12). Pokud do toho půjdeš, tak si poctivě zapisuj náklady(u motorek i výbava motorkáře) a po dvou třech sezónach to komplexně vyhodnoť, budeš se divit.

btw ten atlantik bych rozhodně zvážil



Docela zajímavé, já když spočítám co narvu do auta za náhradní díly za tu dobu mám Ford Mondeo 1,8 Duratec 92kW Combi r.v: 2002 tak snad servis skůtra není náročnější nebo ano? dnes jsem to počítal a benzín za skůtra je nějakých 13 tisíc a za auto 42 tisíc a to jsem ani u jednoho nepočítal cenu eventuelních ND které občas přijdou. Letos jsem do auta narval dobrejch 15 tisíc (termostat, rameno náprava, diagnostika a seřízení volnoběhu, geometrie po zimě - volant doprava po jámě, čelist pravé zadní brzy atd). Nevěřím tomu, že skůtr nevyjde levněji. Každé auto se kazí a moje desetileté není vyjímkou a to se s ním nejezdí jen do práce, ale také slouží jako rodinné auto a ten tankodrom v ČR tomu autu dává strašnej kouř.

Nechci tu rozjíždět flame, jen můj osobní názor. Skusím se podívat po podobných tématech, každopádně dík za odpověď.
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 07 bře 2012, 08:48

MisaKacenka píše:Srandovni :) oba tyto stroje mam v garazi a sem z Pardubic ;)
Muzes je porovnat nazivo ;)

K obema strojum je toho hodne popsano, prolez si forum a precti si toho vic ;)
Jinak se muzem domluvit a muzes se zastavit a svezt se ;)



Ahoj, to je perfektní, určitě bych se přijel podívat, mě se spíš líbí ta Aprílie naž ta X9 tak to by bylo asi aktuálnější,
zaptám se tě ještě, ve spojení s diskuzí na roční náklady, koplik asi najezdíš na Kačence km a jaké jsou tvoje roční investice.

Já jsem včera ještě hledal a nalezl jsem i toto: http://www.tipcar.cz/aprilia/aprilia-le ... 47865.html což mě také dost zajímá, je to zase o chlup větší kubatura takže bude víc pružná a pořád to není maxina.
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod TUNER » 07 bře 2012, 09:06

Určitě to tady projdi. Jak sám dobře usuzuješ - 125 ccm bude slabé a na 50 km bych pod 200-250 ani nekoukal. Leda by jsi chtěl opravdu hodně šetřit a pořídil nějakou stříkačku od Hondy o obsahu 125-150 ccm která bude jezdit za 2,5-3 litry což je tak o 0,5-1 litr méně než 250ka ale určitě pomalejšim stylem.

Víc se dočteš ve spoustě témat....třeba tady - viewtopic.php?f=80&t=6967
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 07 bře 2012, 10:25

TUNER píše:Určitě to tady projdi. Jak sám dobře usuzuješ - 125 ccm bude slabé a na 50 km bych pod 200-250 ani nekoukal. Leda by jsi chtěl opravdu hodně šetřit a pořídil nějakou stříkačku od Hondy o obsahu 125-150 ccm která bude jezdit za 2,5-3 litry což je tak o 0,5-1 litr méně než 250ka ale určitě pomalejšim stylem.

Víc se dočteš ve spoustě témat....třeba tady - viewtopic.php?f=80&t=6967



Tak počítal jsem náklady na auto vs skůtr a to s tím ročním nájezdem do práce + s rodinou kde je to pomalu ještě jednou tolik sjedu a autě ještě poměrně rychle i gumy což je v rozměru 205/55 R16 nemalá částka.

Nejsem na tom tak, že bych na to neměl, ale proč neušetřit a docela hromadu peněz, na stávající pozici dostanu poměrně tučné odstupné, jelikož se pozice ruší v rámci firmy a z toho koupím skůtra a ještě mě půlka zbyde, takže na servis který u jetého skůtru bude v počátku nutný taky mám a taktéž i na vybavení jako helma oblečení, boty atd.

Zatím je největší favorit Ten Leoš 300, není to maxiskůtr, takže to v práci relativně dobře zaparkuju jelikož provoz je teď na silnicích šílenej tak potřebuju cestovní rychlost okolo 100km/h s možností ještě lehké akcelerace aby mě nikdo moc nepředjížděl, alespoň ne auta jedoucí běžnou rychlostí 80-90 km/h nebo nedej bože kamiony, jednoduše potřebuju se trochu tím provozem prosekat.
Což dle videí na trubce možné je a i ta akcelerace u třeba toho Leoška 300 je docela brutální co jsem koukal. Spotřeba si myslím bude do 4 litrů nebo 4 litry, s tím počítám, ale pořád jsem jinde než za 9L u auta kterým budu cukat ve dvou městech než se dokodrcám za hodinu a půl těch 25 km do nové práce. Na skůtru to zvládnu za polovinu času, nebude to jenom fádní sezení v autě a bude to levnější. Navíc bude doma další dopravní prostředek, kterej se hodí a když bude hlídání pro malou tak můžu i moji drahou někam vyvězt :D
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Luca_69 » 07 bře 2012, 10:38

Jákobe vypadá to že tu mezi nás zapadneš když ti to vydrží... :-)
Obrázek
Honda Deuaville 700V (2008)
Průměrná spotřeba je zatím 5,1 l/100 km
Uživatelský avatar
Luca_69

1500+
 
Reputace: 149
Příspěvky: 2145
Registrován: 02 zář 2007, 01:02
Bydliště: Dolní Počernice (Praha)
Skútr / moto: Honda Deauville (2008)
Tuning / úpravy: jezdím

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod TUNER » 07 bře 2012, 10:57

Ohledně Leonarda jako "osmejstýf" ))) ...ale proč bych nešel do Leonarda jsem popisoval v odkazu co jsem dal.....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 07 bře 2012, 11:02

8steve píše:njn, jestli má tvoje auto víc než trojnásobnou spotřebu oproti skútru, tak ti ty počty vyjdou ve prospěch skútru, to pak chápu. Ale já bych teda šel cestou výměny vozu... :wink:


S tím nesouhlasím,

To je cesta leda do pekla, pro obraz, auto jsem koupil před 3 lety za 120 tisíc (od kamaráda jinak by stálo víc) a vyservisovalo se na něm za tu dobu, tolik ND (počítalo se s tím, neb bláhové si myslet jak to Češi mají v povaze koupím desetiletý auto a ono bude pořád jezdit), že dneska už se na tom nemá až tak co podělat, vím co jsem vyměnil a vím co od toho čekat, auto mám za ty 3 roky přečtené.

Vzhledem k jeho váze a charakteristice 92Kwattového Duratecu HE, je při těžší noze na plynu spotřeba 9L adekvátní, zato mám velké bezpečné auto s digi klimatizací v Ghia Exclusive (8 držkopytlů, elektrická okna v předu a vzadu, PPC, elektricky stavitelné sedačky řidič a narovinu kam se hrabe podvozkovými vlastnostmi a výbavou služební Octavia 2, stačí si jen na můj vůz přečíst recenze. Karoserie není vůbec napadená korozí a nechci zbytečně auto otloukat v městském provozu, stačí mě z nákupáků už několik důlků od cizích dveří a odřený přední spoiler nějakým lumpem v červeném autě, vše se naštěstí dá rozleštit, ale škrábance zůstanou.

Motor Duratec 1.8 HE je poháněn rozvodovým řetězem - tudíž nesmrtelný a žádná výměna se nemusí dělat, je to klasika benzín, atmosferika bez turba nebo kompresoru - zde odpadá starost o turbo (musíč nechat vychladnout atd po delší jízdě, neděláš li to tak ho brzo odděláš) nebo nedej bože o dvojhmotový setrvačník (nejen Octacvia TDI) kterej když odejde což se děje ve 150 a vice tisících km tak se u opravy prohneš až ti budou zuby skřípat a další věc dieselu? Váha vzduchu, také běžná věc která se kazí a co v zimě - zamrzající nafta, potřeba kvalitní a silné autobaterie i tak nemusíš nastartovat. ne děkuji nechci.
Při dnešní ceně nafty a benzínu nevím co máš na mysli"formulou výměny vozu", konkrétně jaký vůz.

Dejme tomu, že moje teď prodám za bratru 80-90 tisíc, koupím naftovou ojetinu nebo nízkoobsahovej benzín (zde se dostaneš při naložení - rodina/pes/nákup/dovolená na spotřebu i přes 10 litrů), vyzkoušeno na flotilovém vozidle firmy a konkrétně Fabia HTP kde do 80km/h jses do 5-6L/100 km a pokud víc tak je to trága - hnal jsem jí do brna 150km/h a spotřeba byla 15L, dále raději tyhle rádoby ekonomické vozy nerozebírat.

Pokud koupím tedy ojetinu tak za 50 tisíc, jelikož tak 30 miniálně abych si nechal na servis. Vím o čem mluvím nemám první auto a nejezdím málo a co koupíš za 50 tisíc, boha to budou vraky k pohledání a vše si dáš nanovo, na tom co teď už mám za ty roky opravené a jsi na částce která zruinuje rodinný rozpočet.
Auto navíc nechám doma manželce aby se s malou mohla v případě nutnosti vidat na nákup, k lékaři nebo na návštěvu.

Pořád je pro mě skůtr jasná volba,
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod LukeOII » 07 bře 2012, 11:10

toho leonarda nekupuj,to je kupa šrotu,já tam minulej rok volal a že bych to koupil za 26tkč a pán mi hned řekl že jo.za ty peníze seženeš lepší stroje
LukeOII

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 272
Registrován: 03 bře 2011, 22:48
Bydliště: Brno
Tuning / úpravy: Custom barva

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod hagrid » 07 bře 2012, 11:13

Bylo to tu naznačeno. Do pořizovačky si připočti dobrý oblečení (spodní i vrchní) a helmu. To to pak naskakuje :mrgreen:
MBK 300 Kilibre kilibre(kyselaryba)email.cz
Uživatelský avatar
hagrid

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 676
Registrován: 28 zář 2010, 22:00
Bydliště: Sezimák dvojka
Skútr / moto: MBK 300 Klilibre, Baotian Cyborg QT 50

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 07 bře 2012, 11:15

8steve píše:já blbě pochopil, že to máš 51km jedna cesta...proto jsem proti skútru...na těch 25 je to i pro mě přijatelný. prostě si jenom uvědom, že cokoliv na skútru má tak třetinovou životnost oproti autu a cenu 3x vyšší. pak se to na servisu, při velkých nájezdech, oproti autu prodražuje.

Leonardo bych 300cc určitě nebral, nejede to líp než 250cc, akorát to víc žere :wink: 250cc jezdí za 3,8 a třístovka bere o půl litru víc.
jo a tachometr proměřuje asi o 20kmh - takže s rezervou při sledování těch videí, není to tak, jak to na první pohled vypadá



Co se nejvíce kazí na skůtrech? To info o třetinové životnosti je taky dost podstatné, tím dík za důležitou vsuvku. Jsem nováček co se této motorizace týká, gumy jsem našel, že stojej asi tisku, to je OK, řemeny nevím, variátor, atd? Jak často je GO motoru? 30tisíc? Víc? Co vše se při GO mění......

Nekamenujte mě prosím, fórum průběžně teď v práci pročítám, nemám hned kompletní a ucelené informace. Musím se co nejrychleji rozkoukat, abych měl jasno a pomalu schánet stroj, změna pracovní pozice mě čeká za necelé 2 měsíce.
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 07 bře 2012, 11:20

hagrid píše:Bylo to tu naznačeno. Do pořizovačky si připočti dobrý oblečení (spodní i vrchní) a helmu. To to pak naskakuje :mrgreen:



S tímto se počítá, proto jsem vyčlenil na stroj 40 tisíc, zůstávám při zemi, počítám se servisem než na něm začnu jezdit a rozhodně nebudu jezdit také v džínách :lol:
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 07 bře 2012, 11:36

venda píše:V inzerci tady na fóru je nabídka od Nedoryho - Aprilia atlantik 250 , měla by být v perfektním stavu bez dalších
investic, zkus se podívat, myslím si že by to nebylo také špatné.



Ano, nakonec vzhledem ke kvalitě bazarových strojů v ČR jsem ho opravdu kontaktoval, děkuju moc za tip.

Výkon stroje je snad dostačující na rozumnou cestovní rychlost a spotřeba taky.
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků