Výběr skútru

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 08 bře 2012, 15:04

Luca_69 píše:Gratuluju a doufám že se nekde potkáme :-)



Děkuju moc, možné to třeba je, ale jsi poměrně z daleka, strašně se na to těším až se projedu, jako malej kluk :D

Teď se jdu probírat strašnou záplavou helem na trhu a oblečením. Taky juknu kde v okolí servisujou tu či onu značku.
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod foky » 08 bře 2012, 15:07

Mě by spíš zajímalo, jak může někdo takhle do extrému řešit ekonomiku provozu ve srovnání auto vs. moto

Představa, že bych měl trauma protože mě skútr vyšel ročně o 834,- dráž než Fábie, mi přijde víc než úsměvná.
Představa, že bych si vedl ještě deník - závady, tankování, opravy, nákup doplňků atd. už mi nepřijde ani úsměvná, ta už mi přijde úchy.....
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 bře 2013, 10:45, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 08 bře 2012, 15:10

8steve píše:no zrovna ty, kdybys měl pořádný záznamy, bys byl dokonalý adept na porovnání nákladů auto vs. skútr...htp na lpg a velký skútr. to by i mě docela zajímalo jak ti to vychází


nerejpej s tím HTP vysavačem 8) :lol: :lol: :lol:

Schválně to skusím, vím co mě stojí auto - respektive jeho provoz za rok a vypočítám průměr s nějakou částkou na ND a nenadálé opravy které se vskytnou, sjetí gum, povinné ručení atd vs skůtr. Od zakoupení si povedu evidenci a uvidíme, ale jak tu nedory psal, ono to láká a na auto jsem si taky koupil třeba liťáky od Brocu B21 za bratru tusím 18 tisíc a jelikož jsem hračička tak si i skůtr až se finančně vyhrabu ze změny práce, budu chtít sem tam o něco vylepšit.

Pokusím se to evidovat a uvidíme......pokud mě někdo někde nesmete až pojedu do práce tfuj tfuj tfuj
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod LukeOII » 08 bře 2012, 15:12

hlavne v létě co se vyrovná tomu pocitu jízdy a větru co tě chladí a nemusíš si pařit pr.... v autě. Hlavně skutr je nejlepší věc ve měste a v těch pařákách surád,že nemusím tou šalinou,kde se každej potí a otírá se o tebe.Sice jezdím po městě za 5l,ptž je to samej semafor,ale i tak semi to vyplatí.Stejně jsem všude 2x rychleji a pohodlněji.
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 bře 2013, 13:17, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
LukeOII

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 272
Registrován: 03 bře 2011, 22:48
Bydliště: Brno
Tuning / úpravy: Custom barva

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 08 bře 2012, 15:13

foky píše:Mě by spíš zajímalo, jak může někdo takhle do extrému řešit ekonomiku provozu ve srovnání auto vs. moto

Představa, že bych měl trauma protože mě skútr vyšel ročně o 834,- dráž než Fábie, mi přijde víc než úsměvná.
Představa, že bych si vedl ještě deník - závady, tankování, opravy, nákup doplňků atd. už mi nepřijde ani úsměvná, ta už mi přijde úchy.....



Nemyslím, dyk to nic není si do PC napsat "srpen" - nová hlema 6000,-
takovouhle evidenci si vedu u auta co jsem kdy opravil a jako úchyl si nepřijdu, je fakt, že mám možná zvýšený smysl pro pořádek, ale pedant nejsem a obscesí taky netrpím. Je to holt rodinný rozpočet, hypotéka na barák, malá dcera a 2 auta doma, jeden větší plat a ženy mateřská, bydlíme na vesnici - podělá se ve studni pumpa na vodu za 10 tisíc, pojistka na barák atd a jen to lítá, to tě pokud chceš zachovat slušnou životní úroveň, naučí počítat.

a zde neřeším trauma z 814,- ale několika až možná desítek tisíc.
Naposledy upravil Jákob dne 08 bře 2012, 15:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod foky » 08 bře 2012, 15:18

Né, tak jsem to nemyslel, já nejsem blbej a vím co všechno platěj český rodiny (třeba "liťáky od Brocu B21 za bratru tusím 18 tisíc") .

Já to myslel jako.....né, že bych ti přál něco špatnýho....ale když nedejbože upadneš na skútru...rozpočet opravy třeba 20-30000,- tak ho prodáš protože by oprava narušila "ekonomičnost" provozu skútra?

Vždyť je to všechny tak strašně nepředvídatelný a vy tady řešíte takovýhle věci...tohle nejde takhle "paušálně počítat".
To že tě minulej rok vyšel provoz auta na 50000,- neznamená, že tě tenhle rok nemůže vyjít na 90000,-....třeba....

Dopadne to tak (dřív nebo pozdějc), že na tom budeš jezdit, protože tě to prostě bude bavit a bude ti ukradený, kolik to bude stát.
A jedinej důvod, proč ho třeba někdy prodáš bude ten, že na tebe zatlačí rodina.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod crhy » 08 bře 2012, 15:23

A nebo, pujdeš ještě do většího obsahu :mrgreen:
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 08 bře 2012, 15:25

foky píše:Né, tak jsem to nemyslel, já nejsem blbej a vím co všechno platěj český rodiny (třeba "liťáky od Brocu B21 za bratru tusím 18 tisíc") .

Já to myslel jako.....né, že bych ti přál něco špatnýho....ale když nedejbože upadneš na skútru...rozpočet opravy třeba 20-30000,- tak ho prodáš protože by oprava narušila "ekonomičnost" provozu skútra?

Vždyť je to všechny tak strašně nepředvídatelný a vy tady řešíte takovýhle věci...tohle nejde takhle "paušálně počítat".
To že tě minulej rok vyšel provoz auta na 50000,- neznamená, že tě tenhle rok nemůže vyjít na 90000,-....třeba....

Dopadne to tak (dřív nebo pozdějc), že na tom budeš jezdit, protože tě to prostě bude bavit a bude ti ukradený, kolik to bude stát.
A jedinej důvod, proč ho třeba někdy prodáš bude ten, že na tebe zatlačí rodina.



Nepředvídatelné události beru v potaz to jsi pak jedním pádem jinde, ale beru to tak jak to je co za kolik jezdí a kolik toho stojí provoz a jaké to má omezení. Myslel jsem to i především tak, že auto za cenu skůtru od nedoryho bude vrak kterej se mě s tím měsíčním nájezdem rozsype pod rukama, respektive zadkem a nebude to dlouho trvat.

Za to ten skůtr bude hodnotnější posunovadlo i co se času týká i přes svoje rizika a omezení.

Teď jelikož máme roční dcerku, jezdím autem který jsem si koupil před 6 lety a je mi ho líto už dát na vrakáč (Ford mondeo r.v 1996 2.0 Zetec) akorát to chlastá 10L benzínu jelikož to má najeto 280 tisíc a GO motoru už fakt dělat nebudu, to by mě zruinovalo a zase nechci aby moje žena jezdila s malou v takovým vraku, proto dostali můj kombík. Navíc to už kvete v podběhách a blatnících a pojídá olej.

Skůtr je pro mě v momentální situaci poměr cena/výkon a to co za svoje peníze dostanu nejlepší volba, nemůžu si pomoct a ideální kombo je, že začíná sezóna a navíc jsem po něm koukal před lety, pro stejnej důvod, nakonec jsem to vyřešil tím fordem kterej je teď už tak na odpis nebo cigánům bez značek za 2 tisíce prodat.
Naposledy upravil Jákob dne 08 bře 2012, 15:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 08 bře 2012, 15:36

8steve píše:pokud má někdo motorku pro zábavu, tak to neřeší. ale jestliže je to jenom další dopravní prostředek, tak vést si detailní evidenci není úchylný, ale naopak zcela logický a rozumný. u auta si ji vedu už spoustu let, dříve v podobě deníku co byl v autě a vše se do něj zapisovalo - to bylo otravný, ale na PC už je to v pohodě. Jednou za týden zaeviduju účty a těch 10min za to stojí.
Moto takhle sleduju až posledních pár let, ale tím, jak je často střídám, z toho nemám tak vypovídající výstupy. Ale třeba leonardo 250 mě vyšlo po dvou letech naprosto stejně jako fabie MPI - ovšem byl to vrak z itálie, takže se mi nevyhla generálka...



tohle je dosti dobrá připomínka, nevím kolik MPI nalítalo (s tím spojené náklady), ale když auto nerozbiješ a motorku nepoložíš, je jak jsi řekl věcné si to vést zapsané. Já za 12 let co mám řidíčák (není to dlouho vím), nikdy neboural, což jak zde bylo řečeno neovlivním a může se to stát, ale pak mě výpočty vycházejí nezkreslené. najezdím s osobníma (2 doma) ročně okolo 20 tisíc a s firemním nejméně dalších 10 za rok.
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Miro11 » 08 bře 2012, 19:58

Jákob píše:....
Teď se jdu probírat strašnou záplavou helem na trhu a oblečením. Taky juknu kde v okolí servisujou tu či onu značku.


Pokiaľ budeš potrebovať poradiť zo servisom, ozvi sa :wink: inak nás nájdeš na vychodoceska-perut.cz radi Ťa uvidíme :)
Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod mijuna » 08 bře 2012, 20:41

8steve:u mě auto je levnější....myslím..já najedu na atlantikovy cca 4000 ročně:-)mám ho vážně jen na projížďky.....jinak s haťapkou jezdím nejmíň za 6.5 a nejvíc 10litru LPG na 100km....najedu ročně 25 tisíc....
Uživatelský avatar
mijuna

500+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 603
Registrován: 09 lis 2009, 11:49
Bydliště: Rohoznice u Pardubic či Hradce Králové-Kolín(Radim)
Skútr / moto: Bandit PYČO..1200S rv 2004
Tuning / úpravy: uvidíme:-)

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 08 bře 2012, 21:10

mijuna píše:.....jinak s haťapkou jezdím nejmíň za 6.5 a nejvíc 10litru LPG na 100km....najedu ročně 25 tisíc....



to pouze potvrzuje moje zkušenosti, nevidím v tom nějaký extra eko koncept, 6,5 je dost, jediné co to omlouvá je to, že je to LGP na to jaké svezení a pružnost ten motor odevzdává, nedá mě se nezeptat, jak to jede na LPG?
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jirkil » 08 bře 2012, 21:22

Steve k OT já mám LPG ve ford fusion najeto 30tis na plyn a výměny jen filtru. Spotřeba 8 - 8,5l po Praze ( často jižní spojka). Rozdíl ve výkonu je minimální ( já to nepoznám ). Prvotní investice cca 30tis je již navrácena úsporou. Nevýhoda - emise se musejí dělat 2x, nemožnost parkování v krytých garážích (obchodní centra).
Jirka
Obrázek
Jirkil

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 25 čer 2009, 19:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha 250 majesty 2004

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod Jákob » 08 bře 2012, 22:27

Jirkil píše:Steve k OT já mám LPG ve ford fusion najeto 30tis na plyn a výměny jen filtru. Spotřeba 8 - 8,5l po Praze ( často jižní spojka). Rozdíl ve výkonu je minimální ( já to nepoznám ). Prvotní investice cca 30tis je již navrácena úsporou. Nevýhoda - emise se musejí dělat 2x, nemožnost parkování v krytých garážích (obchodní centra).
Jirka



Aha! zase další správně umístěná "Věcná", na moji nové pozici budu muset parkovat v podzemní garáži, takže přestavba na LPG nehrozí nebo chodit odněkud z města pěšmo = další zdržení krom cesty samé. Vůbec mě to nedošlo, tohle omezení LPG.
Uživatelský avatar
Jákob

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 06 bře 2012, 21:55
Bydliště: Chrudim

Re: Výběr skůtru

Příspěvekod nedory » 09 bře 2012, 13:07

já měl LPG v předcházejícím autě, a už bych to nechtěl. Montováno v dílně s historií, žádná pokoutní garáž, sekvenční vstřikování, ale nedokázalo se to vyrovnat se starty na benzín - auto skákalo jak nas....... šílená žaba do té doby, než se přeplo na plyn. Po roce, kdy jsem měl LPG odešel katalyzátor - dávám to za vinu LPG. Možná mě nekdo vyvedete z omylu.
Osobně bych to už nechtěl, omezení vjezdu, parkování. Výkonově to bylo znát v kopcích. Přepínání benzín-LPG bylo neznatelné.
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 22:22, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron