Výběr dopravdního prostředku.

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Výběr dopravdního prostředku.

Příspěvekod RododendronCZE » 13 kvě 2016, 15:02

Zdravím, mám velmi specifické požadavky a strašně moc bych ocenil pomoc se řešením mého problému. Začnu popsáním situace...

Poslední dobou značně postrádám dopravní prostředek, jsem studentem vysoké školy, bydlím na kolejích a pracuji, nechci zatím kupovat a živit auto.
K čemu konkrétně bych dopravní prostředek používal?
-Pravidelné dojíždění max 4x týdně 10 km.
-Sem tam dojet do obchodu či vyrazit pouze na uklidňující projížďku o pár kilometrů dál..
-Schopnost ujet na prostředku jednou za měsíc cirka 80-100 Km v kuse.

Další faktory pro výběr:
-Co největší spolehlivost, nejsem žádný nadšenec ani odborník takže se v ničem hrabat nebudu, údržba bude probíhat hozením do servisu.

A teď ten nejdůležitější bod.. Protože bydlím na kolejích, opravdu NUTNĚ potřebuji aby prostředek byl přenosný a relativně skladný, aby se vešel do výtahu, či aby nebyl problém jej vynést po schodech a schovat do předsíně.

Přemýšlel jsem nejdříve o nějakém malém skůtříku, ovšem tam by byl problém s tou skladností, dále jsem přemýšlel o různých elektro kolech, koloběžkách a dalších E variant, tam mi zase vadí dojezd a skoro žádná rychlost.

Potom jsem ale narazil na podobné mikro skůtru/koloběžky.
http://www.extremcentrum.cz/products/mo ... ka-crosco/
-max rychlost po rovince kolem 40(s tím odblokováním, mohl by mi někdo vysvětlit jak to funguje atp. je třeba navštívení servisu?), relativně lehké, pouze 30 kg
-opravdu snadná manipulace
Narazil jsem i na elektro variantu.
http://motorky.bazos.cz/inzerat/5929356 ... dicaku.php

Co si o tom myslíte? Má někdo zkušenosti s něčím podobným? Je lepší elektro nebo benzín?(resp. co má v tomhle případě jaké výhody)
RododendronCZE

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 13 kvě 2016, 14:44

Re: Výběr dopravdního prostředku.

Příspěvekod Mr.Voza » 13 kvě 2016, 15:15

Když jsem pročítal Tvůj dotaz, tak přesně to Crosco jsem Ti chtěl doporučit, ale Ty už jsi ho na netu koukám našel :) Pak ještě časká Blata dělá podobnou "hračku"
http://blata.cz/produkty-detail/fun-and ... ooter.html

Mrkni sem do toho tématu, tam jsem srovnával právě tyhle dva stroje. Blatu mám a Crosco jsem měl půjčený na 2 hoďky z půjčovny.
volna-diskuze-f27/motokolobezka-crosco-t11361.html?hilit=crosco#p257980

Nejsem zastánce elektropojezdů a to z několika důvodů - na "plnej výkon" jedou jenom chvíli a jak baterka slábne, tak je to znát na výkonu. Pak je potřeba dlouhou dobu dobíjet. U benzíňáka doleješ benzín a jede se dál - furt na plnej výkon, žádnej úbytek výkonu, jako u elektra. Elektro je sice fajn, že kilometr výjde o hodně levnějc proti benzíňáku - ale jenom dokud se nemění baterka, ale pak je to za novou baterku fakt pálka.

Jestli na to máš prachy, šel bych určitě do benzínovýho Crosca.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Výběr dopravdního prostředku.

Příspěvekod RododendronCZE » 13 kvě 2016, 15:24

Díky moc za tu tvou recenzi ;).. To crosco se mi líbí čím dál víc... ovšem našel jsem i jiné kousky..
http://www.extremcentrum.cz/products/mo ... xg9-nitro/
Jen čínský šmejd nebo víc muziky za méně peněz?..
Btw. mám RP.

Někde jsem četl že zrovna ta xg9 jde nechat poupravit aby to místo 50 jelo i 60 což už bych bral jako plnohodnotný dopravní prostředek do města..
RododendronCZE

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 13 kvě 2016, 14:44

Re: Výběr dopravdního prostředku.

Příspěvekod Mr.Voza » 13 kvě 2016, 15:35

Nitro Scooters jsem měl taky v hledáčku, když jsem kolobrndu pořizoval, ale vyrábí se to v číně a po pročtení pár diskuzí na netu jsem usoudil, že to bude kvalitou hodně podobný čínskejm skůtrům - jezdit to bude, ale aby to člověk udržel v provozu, tak se v tom bude muset furt hrabat.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 4 návštevníků