Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod VlČek » 17 srp 2018, 10:51

Spectorcz píše:To me zajima ta ochrana pred neprizni pocasi je lepsi na Forze? V cem konkretne?


1) postav si PCX a Forzu vedle sebe a podívej se na ně zepředu
2) sedni si na PCX a mrkni kde / v jaké výšce na tvém těle končí plexi, takže tvůj hrudník / tvoje horní polovina těla bude vypadat jako "hřbitov hmyzu" a za deště bude ta samá část těla mokrá (zhruba řečeno) a teď na Forze nastav pleti na nejvyšší úroveň a uvidíš rozdíl. Nebudu psát o hluku v přilbě, protože nevím jakou přilbu máš, jak si vysoký ... mnoho proměnných
2.1) kup si na PCX velké plexi a docílíš podobné
3) komfort - PCX s velkým plexi má i svoje nevýhody, ale na Forze si můžešnastavit výšku plexi v určitém rozsahu
3.1) komfort posezu - sedni si na PCX a změň si polohu nohou a potom zkus to samé na Forze
....... a můžu pokračovat dále....

Jenže to vše jsou moje osobní poznatky a názory, ale Ty jsi jiný... postavou, povahou...potřebami, pocity...

Ale ? Třeba měříš 160 cm / 50 kg a Forza je na Tebe velká.... tak si na obě běž sednout a uvidíš sám. To je jediná rada, kterou Ti mohu dát.
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Badarala » 17 srp 2018, 11:19

Děkuji za bodíky, musel jsem se ozvat. Nemám rád podobné zbytečně hrubé, urážlivé odsudky, notabene ještě když jde s prominutím o blábol...
Zajímavé je, že když pak na takový příspěvek v porovnání zdvořile reaguji, dotyčný se cítí uražen, ale to nakolik předtím urážel a odsuzoval už nevidí.
A v dalším příspěvku si ještě přisadí...klasika :roll:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dusan14 » 17 srp 2018, 12:50

25km je inak dost to je takych 25 az 30min. Zasleho pocisia viac a hlavne nebezpecnejsie. Ja sa snazim za dazda nejazdit, nato mam auto.
Naposledy upravil Dusan14 dne 17 srp 2018, 17:31, celkově upraveno 1
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod bado » 17 srp 2018, 13:09

No, a někdo to jezdí na kole. Jenže zde jsme na skútr foru. Tak se řeší ježdění na skútru. Já jezdím do práce taky na skútru, ale až bude chladno , tak se na to vyprdnu a budu zase jezdit autem. Do té doby je rozdíl jestli jezdím za 2l nebo 7. Ale hlavně to mám jako relax k vyčištění hlavy i tu cestu z práce a hlavně když jedu jen tak, rovnou za nosem kam mně zrovna napadne. A to se nedá vyjádřit penězi.
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dusan14 » 17 srp 2018, 17:31

Z hladiska bezpecnosti je jazda na skutri za dazda a mokra dost rizikova vec. A mozes mat aj abs ale ta liazka za tebou to mat nebude a si tam.
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod srnka1010 » 17 srp 2018, 18:02

ABS je na moto velmi dobrá vec.Z hladiska bezpečnej jazdy to bol velky skok,ked sa to začalo montovat na moto.Za mokra som si toho užil celkom dosť a vyskúšal som si v praxi aj blok predného kola.Nemal som tam tie tyče proti pádu,ale použil som svoje dlhé nohy,na ktorých som no našťastie ustál.Inak by som určite brúsil asfalt.Pár krát som musel krízovo brzdiť a používam na obe brzdy dva prsty.Celou rukou by ma prehodilo.Pri ABS by som to riešiť nemusel.To je tá obrovská výhoda ak zle zareaguješ,alebo máš menej skúseností.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Spectorcz » 17 srp 2018, 18:53

Diky borci za prispevky. Rikate 25km tam jedna cesta a 25 zpet je moc na jezdeni denne na skutru? No uvidim, zatim se mi ta myslenka poridit skutr a jezdit takto do prace dost libi:) zvlast kdyz D1 kolem Brna a meho bydliste vecne stoji. Jsem zhruba 172cm a 90kg. Pocitam ze s tim budu jezdit okreskou tak 90km/h max, kochacka na spotrebu. Prilbu chci asi integralku kvuli bezpecnosti, pak na leto normalne rifle, triko kratasy:) do spatnyho pocasi neco nepromokavyho . Je potreba mit na tento typ skutru kozene moto hadry? Pripadne bundu s airbagem? Jinak PCX budu mit pujcenou od kamose na par dni tak si tu jizdu do prace i zpet vyzkousim. A tu forzu mi snad tez pujci. Co se tyka pak koupe divam se na tipmoto.com ale zatim nic kloudnyho z pcx ci fory 125ek tam neni. Od jakeho modeloveho roku se Forza a PCX dela s ABS? PCX myslim az letosni 2018 poprve ne? A jinak to ABS se dava jen na predni kolo ze?
Spectorcz

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2018, 22:05

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dusan14 » 17 srp 2018, 19:02

Po okreskach 90 hej, neviem kde byvas ale tu je norma minimalne 100km na rychlomeri. Inak ta bude kazdy obehat a to zrovna bezpecne nieje.
Za dobreho pocasia jazdit 25km nieje problem. Neprijemne to je za dazda a mokra, tym co chodia. Ked mrzne a snezi nerozumiem no.
Rifle kevlarove a aspon nejaku motobundu.
Rano o 7:00 je zima cca 20st, a vtedy sa rifle a bunda zide.
Zase po obede to uz chce kratasi.
V kazdom pripade rany po pade na motorke strasne bolia a svrbia a dlho sa hoja.
Tak ze tie rifle a bundu doporucujem,hlavne ked si zaciatocnik, a nejake boty by tiez neboli odveci.
Ked je moznost ber s ABS, unlizit neublizi a pomoct pomoze.
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod srnka1010 » 17 srp 2018, 19:48

A nezabudni na rukavice.Sú letné prevzdušnené,alebo celokožené.Vyššie,alebo po zápestie a s nejakou ochranou kĺbov a spodnej časti dlane.Aspoň minimálna ochrana.Boty aby sa ti nevyzuli.
A 25km nieje moc.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Mirus1 » 17 srp 2018, 20:22

Divím se,že kocůrovi stále odpovídáte..To nikdo nepoznáte,že ten hňup si z vás dělá prdel :? Ale jo,však o nic nejde,jenom o ztrátu času,jako teď já.. :D
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod dusanSK » 17 srp 2018, 21:08

VlČek píše:
Spectorcz píše:2) sedni si na PCX a mrkni kde / v jaké výšce na tvém těle končí plexi, takže tvůj hrudník / tvoje horní polovina těla bude vypadat jako "hřbitov hmyzu" a za deště bude ta samá část těla mokrá (zhruba řečeno) a teď na Forze nastav pleti na nejvyšší úroveň a uvidíš rozdíl. Nebudu psát o hluku v přilbě, protože nevím jakou přilbu máš, jak si vysoký ... mnoho proměnných
2.1) kup si na PCX velké plexi a docílíš podobné

No mne sa na Forze zdalo to plexi ako nevýhoda v porovnaní s vysokým plexi na PCX, ktoré je proste vyššie. Je i na Forze možné dať vyššie? A bude to stále vysúvateľné?
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Yaryn » 18 srp 2018, 07:24

Seděl jsem na Forze minulý týden, vyzkoušel jsem obě polohy plexi a mě ta vyšší možnost přijde dostačující, samozřejmě je to o výšce dotyčného borečka, já mám 178cm, takže bez problému. Vyměnit plexi lze a dle mě by to na funkci nahoru/dolů nemělo mít vliv

-- 18. 8. 2018 07:44 --

Spectorcz píše:Diky borci za prispevky. Rikate 25km tam jedna cesta a 25 zpet je moc na jezdeni denne na skutru? No uvidim, zatim se mi ta myslenka poridit skutr a jezdit takto do prace dost libi:) zvlast kdyz D1 kolem Brna a meho bydliste vecne stoji. Jsem zhruba 172cm a 90kg. Pocitam ze s tim budu jezdit okreskou tak 90km/h max, kochacka na spotrebu. Prilbu chci asi integralku kvuli bezpecnosti, pak na leto normalne rifle, triko kratasy:) do spatnyho pocasi neco nepromokavyho . Je potreba mit na tento typ skutru kozene moto hadry? Pripadne bundu s airbagem? Jinak PCX budu mit pujcenou od kamose na par dni tak si tu jizdu do prace i zpet vyzkousim. A tu forzu mi snad tez pujci. Co se tyka pak koupe divam se na tipmoto.com ale zatim nic kloudnyho z pcx ci fory 125ek tam neni. Od jakeho modeloveho roku se Forza a PCX dela s ABS? PCX myslim az letosni 2018 poprve ne? A jinak to ABS se dava jen na predni kolo ze?


Taky trochu přispěju. Já bych neřekl, že 25km do práce je nějak moc na skútr, asi jet za deště je na koko, to je jasný, ale jinak žádná katastrofická dálka to není. Mám kolegu s PCX, ABS nemá, myslím, že je až v new modelu, ale tady vařím s vody. Podle mě bude jen na předku, už jen proto, že přední brzda u moto je na prvním místě Jinak máme tak nějak identické stroje, on výkon nad 8kw, já to samé, já mám kotouče, on jen na předku, velikostně podobné, přední kolo mám větší a širší, spotřebu neřešíme, bude podobná. Rozdíl je v ceně, můj skútr stál cca o deset tisíc méně. Jezdíme pravidelně kolem 100-150km. Stroje jsme si i prohodili, nevidím prakticky rozdíl, ale jednu velkou výhodu mám já, on stále bliká, já blinkry u sebe slyším díky zvukové signalizaci, kterou jeho PCX nemá...
Jinak nám začínají býti skútry malé, to se stává většině začínajícím skútrařům...u mě je to z důvodu záliby v jízdě mého baťůžka...pro dva to prostě není úplně to pravé ořechové, u kolegy asi se posunout o krok vpřed, takže pokukujeme po Forze, která nás hodně oslovila a už jsme ji okukovali a přemýšlíme, jestli ještě počkáme jednu sezonu či už osedlat hned tu následující...takže asi tak k výběru skútru. Stejně se nakonec rozhodneš dle sebe, o tom žádná, tady 100 rad = 100 názorů...Co se týče oblečení, já mám jen motobundu a rukavice, bez pochyb nutný základ, helmy mám dvě, obě otevřené, motokalhoty zatím vybírám, boty klasik lakovky ještě od svatby :D
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod dusanSK » 18 srp 2018, 07:56

Mne práve nestačilo ani vysoké plexi na PCX - do prilby mi stále vrážal hmyz, proste hlava bola príliš vysoko, mám 189 cm. Až keď som na to dal ešte deflektor, som spokojný. Niekto si povie, že riešim blbosti, ale jazdím dlhé trasy, bežne 200 - 400 km, tak mi to nie je jedno. A tiež pokukujem po Forze 300, no PCX sa predávať neoplatí (strata peňazí), tak to odkladám do doby, keď bude príliš vyjazdený.

Inak áno, ABS je až na tomto novom modeli PCX. Mimochodom, označuje sa 2018 alebo 2019? Lebo ja som v lete 2016 čakal a kúpil už model 2017.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Yaryn » 18 srp 2018, 09:27

Tak je jasné, že když jsi čahoun se 189cm tak potřebuješ plexi vyšší, o to žádná... :lol: já bych tipoval to PCX 2018
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Bostav » 18 srp 2018, 11:01

Také na sezonu 2019 vybírám něco většího a pohodlnějšího než je můj současný N-Max.
Dnes jsem navštívil Yamahu: X-Max se na prodejně ani neohřeje a je pryč, takže tam žádného neměli. Takže musím počkat ... Prodejce u Nás v Yamaze jako vždy perfektní.
Byl jsem i v Hondě, prodejce byl skoro nasraný že něco chci. Ale co vím, tak z 80% vyřazuji Forzu v výběru. Posed byl méně pohodlný než na mém "malém" NMaxovi, necítil jsem se za řidítky Forzy moc pohodlně. Samozřejmě je lepší se projet, ale po prvním osahání nic moc.

Ještě tedy mrknu a Aprlii a Kawu

A pak jsem si jen pro zvědavost omrknul nové PCX , majitelé nových modelů prominou, ale takový skůtr jsem snad ještě neviděl.
Obluda alá čína ...
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron