Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Blejzr » 26 črc 2018, 09:29

https://motorky.bazos.cz/inzerat/923032 ... 125ccm.php - co ten Majesty? :)

-- 26 črc 2018, 09:45 --

Tak pánové, děkuji za vyčerpávající odpovědi, v neděli si nakonec jedu pro Pantheona! Vybral jsem si tohoto: https://www.sbazar.cz/rdvorka0/detail/4 ... oto-skuter - pevně věřím, že bude vše v pořádku a ihned ho koupím, je to Honda Pantheon, jak jste mi vemehentně doporučovali, do ceny jsem se nakonec taky vesměs vešel, takže myslím, že to bude ideál :)

Díky moc a dám po víkendu vědět!
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod xPet » 26 črc 2018, 10:53

Super výběr (je to Honda), gratuluji. Jsem rád, že jsi se rozhodl, páč zaměstnat 4 stránky fóra kvůli v podstatě jasné věci - to se tak často nevidí. :)
Ale chápu, je to tvůj první skútr, a nechceš udělat chybu.
Spotřeba: Obrázek
xPet

250+
 
Reputace: 51
Příspěvky: 254
Registrován: 14 črc 2016, 13:38
Bydliště: Ostopovice
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 (2012), Honda SH 125 (2015)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Winterwolf » 26 črc 2018, 10:58

Rifik píše:Zdravím, co říkáte na tuto nabídku??
Díky:)

https://motorky.bazos.cz/inzerat/909088 ... S-2013.php


Pokud se ti líbí tak si ho kup :wink:

Trochu mě zaráží 1. majitel RZ z Prahy a prodává v Olomouci ale asi se přestěhoval :mrgreen:



@ Blejzr : Nevypadá tak dobře jako ten světle zelený co jsi sem dával předtím,ale pokud se ti líbí tak dřžím palce ať je opravdu motoricky OK a najedeš hodně km 8)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Blejzr » 26 črc 2018, 11:14

Jelikoz tomu vubec nerozumim, poradili byste mi nejakej zaklad, kterej musim pri prohlidce zkontrolovat zda je v poradku? Maj nejake slabe misto motorky? A jeste teda podotykam, ze jsem v zivote nesedel na zadne motorce, mopedu ci skutru, takze jsem zvedavej, jak s tim skutrem pak hned odjedu domu.. :D
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dusan14 » 26 črc 2018, 11:16

Len ci na teba do nedele pocka...
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod xPet » 26 črc 2018, 11:20

Jo, tak to si vezmi někoho sebou kdo už pár skútrů vlastnil, pokud je to takto. Nemyslím to zle, nebo že bych Ti nechtěl poradit. Právě naopak. A i kdybys mu měl za to koupit flašku, tak to za to bude stát.
Spotřeba: Obrázek
xPet

250+
 
Reputace: 51
Příspěvky: 254
Registrován: 14 črc 2016, 13:38
Bydliště: Ostopovice
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 (2012), Honda SH 125 (2015)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Blejzr » 26 črc 2018, 11:34

Bohuzel neznam nikoho kdo se vyzna ve skutrech.. :( Nechtel by si nekdo tady z fora udelat semnou v nedeli (za tu flasku) vylet? :D Jinak to holt budu nucen posoudit sam, podle toho jak pojede, az ji budu projizdet :(
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 26 črc 2018, 12:48

Blejzr píše:Tak pánové, děkuji za vyčerpávající odpovědi, v neděli si nakonec jedu pro Pantheona! Vybral jsem si tohoto: https://www.sbazar.cz/rdvorka0/detail/4 ... oto-skuter - pevně věřím, že bude vše v pořádku a ihned ho koupím, je to Honda Pantheon, jak jste mi vemehentně doporučovali, do ceny jsem se nakonec taky vesměs vešel, takže myslím, že to bude ideál :)

Díky moc a dám po víkendu vědět!


Pantheon to jo, o tom žádná.
Asi jsi s prodávajícím mluvil a určitě ti k tomu řekl něco víc, než je v inzerátu. Tam jsou jen 3 fotky (skoro k ničemu) a lehký popis.
Naskýtají se různé otázky.
1- Kolik to má najeto a zda lze tento nájezd nějak doložit?
2- Jaká je země původu a kolik to mělo majitelů?
3- Jak dlouho to dotyčný vlastní a kdo dělal ty "dizajnové" úpravy a proč?
4- Proč jsou na skútru neorigo nefty (tuningové)?
5- Proč byl skútr lakován? Lak asi není origo, chybí na stranách origo nápisy a lak mi přijde matný (origo je vždy lesklý).
6- Je nějakým způsobem doložena servisní historie?
7- Velké plexi a "nečistý" motor může svědčit o zimním provozu.
8- Proč to prodává?

Z fotek z inzerátu se moc detailů poznat nedá, ale tohle mě hned napadlo. Na první fotce pod řídítky je na plastu dost velký nevzhledný šroub a od něj kus plechu. Není to dobře vidět, ale dělá to na mě dojem, že se s tím někdo vyválel (asi opakovaně) a polámané plasty se řešily takto. Svědčí to o neochotě majitele do opravy investovat. Můžeme se jen dohadovat, že měl podobný přístup i k servisu. Nemusel to být nutně tento majitel, mohl to být kdokoliv z předchozích.

Dej si trochu brzdu na své nadšení z koupi skútra. Už se mi taky stalo, že jsem své nadšení neuhlídal a pak jsem musel dost investovat. Dokonce mě ani nevarovalo, když mi majitel nebyl schopen říci, kolik toho za poslední rok najel a kdy byl měněný olej. Už to mě mělo varovat, ale touha koupit byla tááááák silná. Takže jsem se pak nestačil divit a stálo mě to dost peněz (prasklý a rozšklebený airbox, kotouče sjeté pod limit, sjeté gumy, nedržící plasty, ...).

Vnitřně se připrav na variantu, že se domů vrátíš bez skútra. Jet koupit skútr a vrátit se bez něj není žádný problém ani hanba. Jakmile se Ti něco nebude zdát nebo líbit, tak z toho hned vycouvej. Jakýkoliv špatný pocit nebo červíček pochybností je třeba vyslechnout a dát mu váhu. Jak jsi zjistil, nabídka je veliká a možností spousty. NENÍ jediný důvod koupit prvního skútra, na kterýho se přijedeš podívat. Pozor na věty, "to je dobrý", "to ještě vydrží", "mám to tak celou dobu a nebyl problém", "to nemá na nic vliv" a podobné.

Tak hodně štěstí
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Karlos 1 » 26 črc 2018, 13:09

Klidně tam s tebou sjedu, je to tady od nás ze severu Prahy kousek.
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Blejzr » 26 črc 2018, 13:28

moto.joker píše:
Blejzr píše:Tak pánové, děkuji za vyčerpávající odpovědi, v neděli si nakonec jedu pro Pantheona! Vybral jsem si tohoto: https://www.sbazar.cz/rdvorka0/detail/4 ... oto-skuter - pevně věřím, že bude vše v pořádku a ihned ho koupím, je to Honda Pantheon, jak jste mi vemehentně doporučovali, do ceny jsem se nakonec taky vesměs vešel, takže myslím, že to bude ideál :)

Díky moc a dám po víkendu vědět!


Pantheon to jo, o tom žádná.
Asi jsi s prodávajícím mluvil a určitě ti k tomu řekl něco víc, než je v inzerátu. Tam jsou jen 3 fotky (skoro k ničemu) a lehký popis.
Naskýtají se různé otázky.
1- Kolik to má najeto a zda lze tento nájezd nějak doložit?
2- Jaká je země původu a kolik to mělo majitelů?
3- Jak dlouho to dotyčný vlastní a kdo dělal ty "dizajnové" úpravy a proč?
4- Proč jsou na skútru neorigo nefty (tuningové)?
5- Proč byl skútr lakován? Lak asi není origo, chybí na stranách origo nápisy a lak mi přijde matný (origo je vždy lesklý).
6- Je nějakým způsobem doložena servisní historie?
7- Velké plexi a "nečistý" motor může svědčit o zimním provozu.
8- Proč to prodává?

Z fotek z inzerátu se moc detailů poznat nedá, ale tohle mě hned napadlo. Na první fotce pod řídítky je na plastu dost velký nevzhledný šroub a od něj kus plechu. Není to dobře vidět, ale dělá to na mě dojem, že se s tím někdo vyválel (asi opakovaně) a polámané plasty se řešily takto. Svědčí to o neochotě majitele do opravy investovat. Můžeme se jen dohadovat, že měl podobný přístup i k servisu. Nemusel to být nutně tento majitel, mohl to být kdokoliv z předchozích.

Dej si trochu brzdu na své nadšení z koupi skútra. Už se mi taky stalo, že jsem své nadšení neuhlídal a pak jsem musel dost investovat. Dokonce mě ani nevarovalo, když mi majitel nebyl schopen říci, kolik toho za poslední rok najel a kdy byl měněný olej. Už to mě mělo varovat, ale touha koupit byla tááááák silná. Takže jsem se pak nestačil divit a stálo mě to dost peněz (prasklý a rozšklebený airbox, kotouče sjeté pod limit, sjeté gumy, nedržící plasty, ...).

Vnitřně se připrav na variantu, že se domů vrátíš bez skútra. Jet koupit skútr a vrátit se bez něj není žádný problém ani hanba. Jakmile se Ti něco nebude zdát nebo líbit, tak z toho hned vycouvej. Jakýkoliv špatný pocit nebo červíček pochybností je třeba vyslechnout a dát mu váhu. Jak jsi zjistil, nabídka je veliká a možností spousty. NENÍ jediný důvod koupit prvního skútra, na kterýho se přijedeš podívat. Pozor na věty, "to je dobrý", "to ještě vydrží", "mám to tak celou dobu a nebyl problém", "to nemá na nic vliv" a podobné.

Tak hodně štěstí


Díky za vyčerpávající odpověď.

Co zatím vím:
1- Kolik to má najeto a zda lze tento nájezd nějak doložit? - Najeto má 32 000km, na doložení jsem se neptal
2- Jaká je země původu a kolik to mělo majitelů? - skútr je původem z Itálie, v ČR je první majitel
Fotky jsem si vyžádal, nafotí skútr večer a pošle mi je, pak si ho mohu detailně prohlédnout..
Na ostatní jsem se při prvním hovoru neptal, zajímal mě hlavne počet najetých km a celkově jeho stav a jestli je vůbec k dispozici.. Na vše ostatní se ho dotážu bud mailem a nebo spíš pak rovnou na místě..

Karlos1 - to bys byl moc hodnej :O Je to prave kousek za prahou, takze pro nekoho z okoli idealni pro vylet na motorce a jen se tam v rychlosti zastavit pro flasku :P
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Quba » 26 črc 2018, 13:57

Tu vam posielam ponuku priatelia...pre klubakov sa cena upravi

https://motocykle.bazos.sk/inzerat/8787 ... 25-ccm.php
...jazdite tak, aby sme sa nestretli...
EX: Babetta 210, Yamaha Forte 50
Quba

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 12 dub 2017, 10:00
Bydliště: SR
Skútr / moto: Piaggio X8 Premium 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod sollik » 26 črc 2018, 13:59

Blejzr píše:Stále nikdo vesměs nezmínil toho dylana, z těch silných hond je nejvíce dostupná..


Na Dylanu jezdím asi pět let. Ten můj kousek má už něco za sebou, bral jsem ho s nějakými tuším 25 000 km, otloukánek, ale na dojíždění super. Teď mám najeto něco okolo 35 000 km vše vesměs město a to i přes zimu. Kolik má skutečně najeto nikdo netuší, je to přitaženka snad z německa.

Startuje na brnknutí, brzdy slušný, posez jako na každém městském skutru - jak v kuchyni u stolu :lol: Každý rok měním olej, vloni proběhla výměna řemene, válečků a nějakého ložiska a oleje v sekundárním převodu, protože tomu mému za jízdy něco kvičí z převodů. Už jsem tak koupil a minulému majiteli to taky kvičelo. Ale neřeším, mám ho jako rychlé boty po městě a byl za poloviční cenu než se tehdá prodával (koupeno od kolegy z práce).
Jinak Dylan má stejný motor tuším s SH.
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Karlos 1 » 26 črc 2018, 14:12

Já bych tam jel kdyžtak na kole, ať mám trochu pohyb. Plánovač trasy mi to ukazuje cca 19 km tady od baráku. Nebo je ještě varianta, že mě při cestě tam vyzvedneš tady u mě, ale to ještě můžem doladit, jestli k tomu teda vůbec dojde.
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Blejzr » 27 črc 2018, 10:44

Karlosi - posilal jsem ti zpravu, tak at se domluvime :)
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod doncze » 27 črc 2018, 16:43

Když vidím ty absurdní částky, co se ti tu nabízí.... k prodeji je i moje ex Honda S-wing ale je tam třeba dát plíšek k zadnímu brzdovému obložení protože to za jízdy klepe asi vyměnit svíčku a dojednat nějakou pro tebe smysluplnou cenu - má to najeto doložených 27tkm r.v. 2013 dovoz mnou osobně z Německa od dealera Hondy. Není to bourané. Stojí v Praze, jsou k ní dva další plexi štíty větší neoriginál a mini originál plus origo Honda box (ten mám teď na x-maxu) a opěrka pro spolujezdce plus velká kniha Haynes o tomto skůtru. Nikde to není zatím inzerované, protože na to nemám čas... tel 774545564
Uživatelský avatar
doncze

50+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 62
Registrován: 22 led 2015, 10:22
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 125, ex Honda S-Wing 125

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků