Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod ace2 » 05 čer 2018, 11:08

NMAX vs PCX

PCX má větší zavazadlový prostor. Do NMAX se ti nevejde přilba, max jednoduchá
NMAX má menší nádrž a větší spotřebu. PCX dojede na jednu nádrž dále
PCX má zavíratelnou schránku s 12V zásuvkou. (byť není zamykatelná)
PCX svítí lépe
PCX má lepší "luxusnější" digitální přístrojovku
PCX má lepší průběh kroutícího momentu ) maximum už někde kolem 5500 otáček
PCX má kombi brzdu což pro začátečníka asi dobrý


Jedinou výhodu, kterou spatřuji u NMAX je že má kotoučovou brzdu i na zadním kole. PCX má buben. Na druhou stranu při těch brutálních výkonech co ty skutry mají to asi není úplně důležité. ABS má jak PCX tak i NMAX.

Navíc PCX je taková Škoda Octavia.... i jako ojetá stojí pořádnou řachu i teoreticky se na tom moc nedělají prodělat peníze. Já jsem svoje PCX po 3 letech prodal jen o 10 tis levněji než jsem to jako nové koupil. Takže ztráta hodnoty v prvních 3 letech byla jen 3.333 Kč za rok

Dnes když má i PCX konečně ABS, tak nevidím důvod proč si koupit NMAX. Argumentem by byla snad jen nedostupnost servisu a je kravina jezdit 100km do Hondy někam, když by byla Yamaha za rohem.
Uživatelský avatar
ace2

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 140
Registrován: 31 bře 2018, 05:23

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod dusanSK » 05 čer 2018, 12:04

Winterwolf píše:jak SH tak PCX a Nmax ti i do prudkého kopce udrží min 80km/h

Záleží, čo kto chápe pojmom "prudký kopec". Moja opakovaná skúsenosť - medzi Terchovou a Zázrivou je prudký kopec (z oboch strán), podľa značky 14%. Tam mi môj PCX vytiahne ledva 50 km/h pri plnom plyne, vážim cca 82 kg (bez topánok, prilby a oblečenia) + nejaký menší náklad. Takéto prudké kopce však nie sú moc časté - ešte poznám v okolí Luhačovíc, inak na mojich cestách ani nie.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod hkubes » 05 čer 2018, 12:39

ace2 - hmm, dobrá reklama na PCX. Jen jsi zapoměl napsat, že to má úzká kola oproti Nmaxu. On si totiž každý chválí to své. Já bych mohl chválit Nmax, přehledná palubka, vše co potřebuji tam bylo. Co se týká přilby tak mám velkou vyklápěčku a vešla se + něco navíc, spotřeba dle stylu jízdy 2-2,5l. Po seřízení světla svítila taky dobře. Takže než dát na řeči , tak je lepší skůtra vyzkoušet , projet se a vzít to na čem se cítím nejlíp. Každopádně chybu neudělá ani s jedním.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Winterwolf » 05 čer 2018, 12:57

Ještě doplním , že Hondy 2017 a 2018 mají LED světla. Mám doma PCX první generace a měl jsem i SH z roku 2002 ale to jak svítí ta LED lampa v SH300 je neskutečné... 8)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Kyska » 05 čer 2018, 13:07

Nechci tu vyvolat nějakou Flamewar, Nmax se mi líbí taky ale raději o palec větší kola, závodit na tom nehodlám a prodejce u nás je takový nemastný a neslany.

Byl jsem si na té PCX ještě predchvili sednout (nikoliv projet) a je taková poměrně vepředu masivní. Dá se na to nějak zvyknout? Připadá mi ze přes tu masu vlastně moc jakoby nevidím před motorku, ale asi to je jen pocit.

Připomínám že dosavad sem jezdil jen autem :)
Naposledy upravil Kyska dne 05 čer 2018, 13:12, celkově upraveno 1
Kyska

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 čer 2018, 07:48
Bydliště: Budějcé
Skútr / moto: džamaha enmaks 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod crhy » 05 čer 2018, 13:10

Na co potřebuješ vidět přední kolo? To, že je masivní se ti jenom opravdu zdá, ve skutečnosti je spíše subtilní.
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod dalid2 » 05 čer 2018, 14:32

Kyska - pri jazdení sa treba pozerať pred seba, kam chceš ísť, nie na predné koleso.. to uvidíš iba na bicykli.. :roll:
Mne sa tiež na Vespe zdal, ten plech vpredu masívny prvých cca 400km. Teraz sa na nej už cítim ako na bicykli.. Predné koleso sledujem akurát pri otáčaní sa v garáži, aby som ním (blatníkom) nebuchol do steny.
Uživatelský avatar
dalid2

100+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 116
Registrován: 19 čer 2015, 14:26
Bydliště: DT
Skútr / moto: Vespa GT 200
Tuning / úpravy: J.COSTA variátor, Arrow

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Mirus1 » 05 čer 2018, 14:54

A co třeba tohle.... 8) Za zvážení by to určitě stálo.....
https://www.tipmoto.com/motorky/kawasak ... j-125.html
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod ace2 » 05 čer 2018, 14:59

hkubes píše:ace2 - hmm, dobrá reklama na PCX. Jen jsi zapoměl napsat, že to má úzká kola oproti Nmaxu. On si totiž každý chválí to své. Já bych mohl chválit Nmax, přehledná palubka, vše co potřebuji tam bylo. Co se týká přilby tak mám velkou vyklápěčku a vešla se + něco navíc, spotřeba dle stylu jízdy 2-2,5l. Po seřízení světla svítila taky dobře. Takže než dát na řeči , tak je lepší skůtra vyzkoušet , projet se a vzít to na čem se cítím nejlíp. Každopádně chybu neudělá ani s jedním.


Prd reklama, popis dvou konkurentů...
Jak ouzká... na těch 9kw nebo kolik těch zadních 120/R14 bohatě stačí. Nmax má 130/R13 pokud se nepletu. To není úplně argument hele.

Vzhledem k tomu že jsem tady asi jediný který viděl na vlastní oči jak nové PCX vypadá tak si dovoluji říci, že není žádný pragmatický důvod si NMAXe pořídit. Chápu to v případě že nebude Honda servis, nebo nějaké emoční záležitosti či tak něco.

-- 05 čer 2018, 15:01 --

Kyska píše:Nechci tu vyvolat nějakou Flamewar, Nmax se mi líbí taky ale raději o palec větší kola, závodit na tom nehodlám a prodejce u nás je takový nemastný a neslany.

Byl jsem si na té PCX ještě predchvili sednout (nikoliv projet) a je taková poměrně vepředu masivní. Dá se na to nějak zvyknout? Připadá mi ze přes tu masu vlastně moc jakoby nevidím před motorku, ale asi to je jen pocit.

Připomínám že dosavad sem jezdil jen autem :)


Hele a seděl jsi fakt na nové PCX? Už jsou v ČR skladem? Abys nekoupil výprodej staršího modelu.
Uživatelský avatar
ace2

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 140
Registrován: 31 bře 2018, 05:23

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod josuk » 05 čer 2018, 15:26

Mirus1 píše:..Za zvážení by to určitě stálo.....
https://www.tipmoto.com/motorky/kawasak ... j-125.html

za dva roky a měsíc to najelo, co se dá najet za měsíc ;-) i týden, i půl týdne.. ;-) proč to nejezdilo normálně? Někde to stálo a bylo to rozbitý? Se omlouvám, ale to mě vždycky napadne.. ;-) navíc "původ zahraničí" a současně "koupeno nové v čr", může to být třeba dobrý kousek (je to kymco v dražším kabátku kawasaki) ale za 75 drahý.. ;-)
edit: omluva, najeto ne 2016 ale podle fotek najeto 4400.. ale stejně..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Pospa_92 » 05 čer 2018, 17:09

Zdravím, potřeboval bych poradit při koupinového skútru. Cen max do 60 000 KČ a stačí mít jen řidičské oprávnění skupiny B.
Díky.
Pospa_92

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2018, 15:15

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 05 čer 2018, 17:30

Kyska píše:Nechci tu vyvolat nějakou Flamewar, Nmax se mi líbí taky ale raději o palec větší kola, závodit na tom nehodlám a prodejce u nás je takový nemastný a neslany.

Byl jsem si na té PCX ještě predchvili sednout (nikoliv projet) a je taková poměrně vepředu masivní. Dá se na to nějak zvyknout? Připadá mi ze přes tu masu vlastně moc jakoby nevidím před motorku, ale asi to je jen pocit.

Připomínám že dosavad sem jezdil jen autem :)

===============================
Začínáš tím, co se ti líbí ?

Měl bys začít tím, k čemu to chceš, jezdit budeš sám nebo ve dvou, po rovince nebo v kopcích, mimo město nebo ve městě, pojedeš na lehko nebo s nákladem. Denně za prací , každý druhý víkend za zábavou ? Pořidíš si pořádné motohadry nebo budeš jezdi v "civilu" ? Jaké zvažuješ jiné modely, jaký máš limit cenový a zbude ti na bundu, přilbu , rukavice a případně kalhoty a boty ? Chceš kličkovat mezi auty, nebo v klidu a dělat výlety ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Kyska » 05 čer 2018, 18:06

předem všem děkuji za podněty k zamyšlení a postřehy, nevíte jak moc to pomůže někomu, kdo na skútru ještě pořádně nejel!!

ace2 píše:
Hele a seděl jsi fakt na nové PCX? Už jsou v ČR skladem? Abys nekoupil výprodej staršího modelu.


Jj, právě že v Č. Budějovicích u Bartyzala mají novou PCX, krásnou červenou =)
Je tam na ní pořadník, jak jsem se dozvěděl. Sepíšeš smlouvu a první várka motorek dorazí přelom červen/červenec =)


JardaB píše:
Začínáš tím, co se ti líbí ?

Měl bys začít tím, k čemu to chceš, jezdit budeš sám nebo ve dvou, po rovince nebo v kopcích, mimo město nebo ve městě, pojedeš na lehko nebo s nákladem. Denně za prací , každý druhý víkend za zábavou ? Pořidíš si pořádné motohadry nebo budeš jezdi v "civilu" ? Jaké zvažuješ jiné modely, jaký máš limit cenový a zbude ti na bundu, přilbu , rukavice a případně kalhoty a boty ? Chceš kličkovat mezi auty, nebo v klidu a dělat výlety ?


Ano, přesně tak, snažím se si to nějak logicky podložit.
Tzn. Většinou sám, ale chci mít na sobě nějaký motorkářský hadry (nehodlám se válet po zemi v triku). Tak 80% cesta mimo město po okreskách téměř bez provozu (pane doktore, vy jste se kochal) po rovince, pak táhlejhší kopec k nám do vesnice.
Náklad bude maximálně nákup nebo něco v batohu na záadech (co mě mrzí u PCX že mezi chodidlama není rovná podlaha, ale takovej hrb, nevím zda se v těchto místech vůbec dá něco převážet :)) počítám s tím, že budu mít ten box v zadu za spolujezdcem. Na výlety - těžko říct, pokud mě to začne bavit budu jezdit i na ryby o víkendech. Ale na výlety momentálně moc není čas. A výlet je pro mne max 50km a pak zpět, nehodlám přejíždět kraj nebo republiku.
Zuřivé kličkování mezi auty neplánuji, ale v koloně stát nehodlám. Mám dvě malý děti, žena by mi motorku zamkla kdyby viděla, že blbnu 8)
A cenový limit jsem si dal 75 tisíc, byť vím že kousíček dál je medley a SH 125... jenže takhle bych mohl jít do nekonečna.
Vybírám ze značek Honda (viděno na živo), Yamaha (viděno na živo) a Piaggio Liberty (viděl jsem před hodinkou). Aprillie prý nejsou a scarabea nevyrábí. Prodejce básnil o Medley, ale obávám se, že prostě to bude 80+...
Jsem spíše praktický člověk s pohorkama Fitwell do města =) protože v nich můžu chodit celý den a nebolí mě z toho nohy. Kdežto v balerínách lacoste jsem za hodinu fialovej... Nemám rád leštěný prdy a přeplastovaný věci. Používám funkční stroje (viz https://www.cnews.cz/dell-precision-m47 ... y-recenze/ a https://mobilizujeme.cz/clanky/recenze- ... se-legenda), mnohdy upřednostňuji funkci nad estetiku při současném lamentování mé estetické manželky...

Takže po shlédnutí Liberty se mi páčí aj to. Plánuju to předložit ženě, ať mi pak neříká jak mi neladí mé funkční hadry s PCXkem =)

JardaB: děkuji za postřehy
Kyska

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 čer 2018, 07:48
Bydliště: Budějcé
Skútr / moto: džamaha enmaks 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 06 čer 2018, 05:51

A co Kymco --- jednoduchá Agility nebo vymakanější People s velkými koly jak 125 tak People GT 300. Obojí s praktickou rovnou podlahou. Na obou by na tebe trochu foukalo. Ale jsou to takoví dělníci. A na tom hrbu se převážet dá, bývá tam háček na pověšení a jistíš to mezi nohama. Oba na ryby optimální

Ale přihřeji si svoji polívčičku https://www.motorkari.cz/motobazar/motorky/kymco/kymco-downtown-125/kymco-downtown-125-1300489.html O to bych to mohl povídat, ale nemusí se ti "líbit". :-) A na ryby ? je to široké a těžké ...
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Kyska » 06 čer 2018, 09:03

JardaB píše:A co Kymco --- jednoduchá Agility nebo vymakanější People s velkými koly jak 125 tak People GT 300. Obojí s praktickou rovnou podlahou. Na obou by na tebe trochu foukalo. Ale jsou to takoví dělníci. A na tom hrbu se převážet dá, bývá tam háček na pověšení a jistíš to mezi nohama. Oba na ryby optimální

Ale přihřeji si svoji polívčičku https://www.motorkari.cz/motobazar/motorky/kymco/kymco-downtown-125/kymco-downtown-125-1300489.html O to bych to mohl povídat, ale nemusí se ti "líbit". :-) A na ryby ? je to široké a těžké ...


Já jsem původně o té agility uvažoval. Jenže pak jsem si uvědomil, že ten skútr kupuji defakto napořád. Změna by nastala jen kdybych si udělal papíry a chtěl koupit něco silnějšího. Varianta, že bych za 5 let skútra obměnil nepřipadá v úvahu a pokud by to nastalo, tak jen proto že mi něco nevyhovuje/nesedí.
Takže to chci udělat takříkajíc na první dobrou :lol: vím, že je to asi nemožný, ale pokusím se.

No a právě, kdyby mi na Agility něco časem nesedělo, tak bych si říkal: a že já nekoupil piaggio, nebo hondu.
Takže takhle koupím strop toho do čeho jsem ochotnej vrazit prachy a o čem jsem přesvědčenej že je pro mě nejvhodnější vím, že lepší skútry jsou už o 50 tisíc jinde (forza a konkurence v týhle cenový kategorii).

Momentálně jsem rozhodnutý pro to PCX, ale upřímně se mi moc nelíbí to dizajnovský oplastování xD a navíc dostupnost někdy v červenci
Alternativa je Liberty. Zatím hledám info, okolik slabší to bude na silnici a o kolik horší to má jizdní vlastnosti než PCX.
Prostě háček nad podlahou vyhrává xD

Ale myslím, že z dvou výše uvedených to bude jeden 100%, ledvaže bych dostal slevu na piaggio medley

Jinak díky za nabídku, ale pro mě to z výše uvedených důvodů ztrácí smysl.
Kyska

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 čer 2018, 07:48
Bydliště: Budějcé
Skútr / moto: džamaha enmaks 125

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 5 návštevníků