Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: 125ccm Skútr na výlety a delší jízdu

Příspěvekod Bostav » 18 srp 2016, 22:04

Lada B píše:Jo a jedna zkušenost, v Hondě mají zapsáno typ baterie YTX7L-BS. nevím jak vy, ale kyselinová i když se zasáknutým elektrolitem se fakt nedá položit o 90 st na bok, teče. Takže následoval nákup nové plně uzavřené (gelové) baterie. Nevím co tam dává Honda, ale podle značení to není GEL.

Není to GELovka, hodně lidí si zaměňuje GEL baterie s AGM bateriemi, všichni tomu prostě říkají "gelovka" . Ta v Hondě je AGM a náklon je možný do 30°
http://www.autobaterie-pema.cz/cs/techn ... 7YUnpiLS70
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Honda PCX vs. Kymco Super 8 125

Příspěvekod Jirka2 » 20 srp 2016, 20:09

Kolohnát píše:Tro-co?
Jen pisu kriticky postreh ze zivota nic vic nic min.Toto se tady bude resit furt a lidi budou furt stejne nepoucitelni

Jo jo Bostav,ten má zkušeností na rozdávání :) najezdil pár km na Pcx,Xmaxe mu ukradli,teď pořídil kymco na kterém taky nejspíš nejezdí protože je to furt vysypaný,chodí kolem toho s rukama vbok a prstem v nose a nemůže uvěřit tomu,že je to v takovým bordelu o on vůbec neví co s tím a bude kvůli tomu muset obvolat všechny servisy v Praze,jestli se do toho bude někomu chtít to zpojízdnit,jak píše na foru "Technické problémy" Má komplex z toho,že se nechal nachytat a koupil šrot :D teď si to vybíjí na skutrforu,označuje všechny za neználky a blbečky a když mu dojdou argumenty,tak Tě radši zablokuje a jde prudit jinam.Jdi se léčit s hlavou chlape :wink:
Jirka2

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 26 pro 2015, 09:45
Bydliště: Rychnovsko
Skútr / moto: SH 125i ABS

xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod kirmakX6on » 21 srp 2016, 10:41

všechny následující skútry jsou chválené v recenzích a mně cenou, spotřebou a vzhledem vyhovují:
http://www.skutrportal.cz/842-yamaha-xe ... legan.html
http://www.skutrportal.cz/1125-honda-sh ... signu.html
http://www.skutrportal.cz/1403-yamaha-n ... je-tu.html

Jaký byste poradili skútr s ohledem na následující informace / požadavky?

Skútr chci jako náhradu MHD (a auta, které nemám a neplánuji), především pro dojíždění do práce kousek za Prahou, tzn.:
# musím jezdit celý rok - zajímá mě proto hlavně, jak se na skútrech jezdí za deštivého počasí nebo v zimě ..jak dobré jsou doplňky pro daný skútr
# chtěl bych, aby skútr při mých 85 kg (+5 kg např. věci do práce typu jídlo, pracovní oděv aj.) dosáhl 100 km na rovné silnici. V recenzích to všechny splňují, ale nevím, kolik vážil recenzent... v jedné recenzi (na jiný skútr) jsem totiž četl, že recenzent má 65kg!

pak chci občas vyrazit též do supermarketu pro jídlo či jinam do obchodu..tzn. jak se na ní jezdí s taškou. Zde je třeba říct, že u všech skútru si hodlám dokoupit kufr.

asi méně významné kritérium je, jak se na skútr poskládám se 191 cm (nepokládám to až za tak důležité, protože těch cca 2x25 minut do práce a zpět + sem tam supermarket není časově náročné, tzn. případné nemožnost natáhnout si nohy mi nepřijde jako velký zápor)

a asi poslední kritérium, které mě napadá, jaká je jízda se spolujezdcem (když bychom cca 2-3x do roka chtěli jet někam do okolí Prahy, kam se jde obtížně dostat MHD/vlakem)

..to vše s ohledem na to, že jsem na skútru v životě neseděl :-)
(Pokud vás napadá ještě nějaký jiný model se spotřebou max 2,5l, který by mi mohl vyhovovat, sem s ním.)
kirmakX6on

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2016, 10:26

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod srnka1010 » 21 srp 2016, 12:14

Moja rada k celoročnému jazdeniu, je kúpa kvalitného oblečenia,viac druhov rukavíc,hlavne na zimu, termoprádlo, boty, nepremoky, prilbu, najskôr vyklápaciu, aby ti v zime nepodfukovalo,zimné pneu. Tieto veci budeš musieť niekam uložiť-takže čo najviac úložného priestoru.Ak to nechceš vláčiť po supermarkete so sebou.Pri tvojej výške určite plexi, ak chceš jazdiť celý rok.Sedenie si treba odskúšať-hlavne aby ti rajdy nenarážali na kolená.Či skutočne idú tie skutre 100km,zisti na fórach od majitelov-aj jazdenie vo dvojici.A ak si nikdy nejazdil a chceš do toho skočit,musíš si uvedomiť,že v zime ti bude príprava na jazdu trvať tak dlho ako jazda-ak nie viac.A začal by som v lete, aby si si zvykol na jazdenie skutrom.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod pytlak01 » 21 srp 2016, 17:56

Tady najdeš několik skútrů v testu: http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni ... technika=1
Xenter má malý úložný prostor. Takže bych ho z Tvého posuzování vyloučil. N-max - u toho by mi osobně vadil ten středový tunel (mě se nelíbí, ale to je věc vkusu). Honda Sh - klasika, spolehlivá, odzkoušená, asi nejprodávanější skútr.
Já ji hodně zvažoval také, nakonec jsem koupil Piaggio Medley. Jedním z důvodů byl zavazadlový prostor, kam se vejdou dvě helmy, takže na cesty do zaměstnání a na nákup ideální. Spotřeba je pod 2,5l, ABS na obou kolech, .... A líbí se mi víc. :-) Test je zde: http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni ... 34734.html
Uživatelský avatar
pytlak01

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 12 čer 2016, 20:55
Skútr / moto: PIAGGIO Medley 125 iGET ABS

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod manana » 21 srp 2016, 18:46

Ja mám od Května SH 125, najeto cca 3000km, spotřeba prozatím 2,7 a to jí nešetřím. Vážím lehce přes metrák a jede se mnou po rovině 110 Km.
Ale to je maximum. Sto se dá udělat v pohodě. Jediné co mi vadí že je málo místa na boty. Mám 44 a vejdou se mi tam tak akorát a nohy natáhnout nejdou to je asi jediné mínus. Jinak super stroj. A jízda ve dvou úplně v pohodě.
Uživatelský avatar
manana

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 21 srp 2016, 18:29
Skútr / moto: Honda SH 125

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod sejco » 21 srp 2016, 20:04

bral by som yamahu xenter batozinovy priestor ma maly no to poriesis kufríkom inac odporucam sadnut si na kazdy z nich a uvidis ktory ti sadne budes na nom jazdit ty a nie niekto druhy
Uživatelský avatar
sejco

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 35
Registrován: 28 pro 2013, 19:40
Bydliště: bardejov slovensko
Skútr / moto: yamaha x-max 2006 predan.piaggio mp3 500LT rv 2013
Tuning / úpravy: variato maloossi mozno kufor pribudne

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod kirmakX6on » 23 srp 2016, 09:26

děkuji zatím všem za odpovědi

u toho xentera jsem se trochu v ceně..zaměnil s a bez dph :-)

za 85000, tj. o 10 000 dražší než nmax mi přijde, že tam není pro mě žádná podstatná výhoda. Hlavní důvod, proč se mi líbil xenter bylo to, že byl vychvalovanej, jakou poskytuje ochranu proti nepřízni počasí, to byl pro mě hlavní argument. Ale trochu drahej... Myslím si, že raději ušetřím 10 000 na skútru a koupím si lepší doplňky a můžu skončit vybaven lépe, ne?

xenter mi dle toho, co tu psali jiní přijde o něco pomalejší (ve vláknu o xenterovi se psalo na rovince 105..), spotřeba o něco horší, zavazadlového prostoru má méně (samozřejmě, že to řeší kufr, ale kufr je rozšíření pro jakoukoliv motorku ..a stále platí, že víc je líp) ... a přitom je s velkým náskokem nejdražší. Myslím, že je z kola ven :-)

-----------
chtěl bych se vás zeptat, jak je to s instalací zásuvky + navigace... já se ztratím i na 10 metrech před domem ..navigaci rozhodně se svým nulovým orientačním smyslem potřebuji. Ptám se ve smyslu ..aby to bylo kam dát, abych se nezamotal do šňůr, aby to nespadlo (např. pokud to nejde dát rozumě jinam než přisát na plexi, je to horší než pokud se na to dá najít nějaký výklenek někde atd.). Nmax jsem si všiml, že má vzpěru gps https://www.yamaha-motor.eu/cz/products ... essories#/ m ale nevidím tam nikde v příslušenoství tu zásuvku.


pytlak01 píše:Piaggio Medley
díky za tip ..ale po zběžném prohlédnutí se mi nelíbí moc ta maximální rychlost. V ostatních recenzích píšou maximálky typu 110 atd. ..viz jak u sh125 píše manana ..nebo v jiném tématu psal dokonce 112kg chlap, že má max 115. Tady píšou, že je maximum mezi dvoj a trojcifernou hodnotou ...rychlosti pod 100 bych chtěl, aby nebyly maximální, ale takové, kterých jde spolehlivě dosáhnout, např. i za menšího větru nebo do mírného kopce
kirmakX6on

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2016, 10:26

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod Winterwolf » 23 srp 2016, 10:23

Pokud budeš 125 "týrat" pořád nad 100km/h tak ti za chvíli odejde.
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod HonzaR » 23 srp 2016, 11:03

...
Naposledy upravil HonzaR dne 26 srp 2016, 10:57, celkově upraveno 1
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod TUNER » 23 srp 2016, 11:31

S přísavkou na plexi a v ní mobil bezproblemu jezdím do dnes ;-) Chce to ale voděodolný Mobil,aby jsi nemusel řešit nějaké pouzdra,které opravdu jen zhoršují viditelnost,manipulaci,atd.

U všech 125 ccm strojů po kterých koukáš,počítej s tím že kolem 100 km/h je jejich MAXIMÁLNÍ rychlost bez jakékoliv další rezervy. Pokud chceš jezdit 100+ kdy budeš chtít,musíš se podívat minimálně po 250 ccm,jinak na to rovnou zapomeň. Nejvýkonnější 125 ccm jezdí kolem 120 km/h MAX za příznivých podmínek,ale pořád to má malý točivý moment a jakékoliv větší zatížení nebo kopec je prostě znát. Dosažení rychlosti 115 km/h na strojích co popisuješ je buďto vydupaná maximálka z kopce a nebo tachometrová hodnota,kterou uvádí mnoho uživatelů a myslí si že tolik opravdu jedou. Ve skutečnosti jedou třeba o 10 km/h méně..... ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod HonzaR » 23 srp 2016, 14:26

...
Naposledy upravil HonzaR dne 26 srp 2016, 10:58, celkově upraveno 1
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod pytlak01 » 23 srp 2016, 19:30

S tou "maximálkou" to bude asi tak, že pokud bude motor/variátor nastavený pro městský provoz, bude maximální rychlost o něco nižší. Skútr bude lépe zrychlovat, ... A platí to i naopak.
Každý si musí rozmyslet, k čemu skútr vlastně chce. Pokud chci skútr do města a jsem omezen objemem 125ccm, tak je mi rychlost přes 100km/h úplně k ničemu. A i pro občasné ježdění mimo město jsou rychlosti přes 90km/h většinou na nic. Jak již tady bylo napsáno, honit motor 125ccm při maximálních rychlostech je o zničení motoru (nebo alespoň o zkrácení jeho životnosti, ...). Osobně těm "maximálkám" nad 100-110km/h moc nevěřím. Nepamatuji se, že by mě při jízdě autem na okresce (nebo i jinde) někdy nějaký malý skútr předjel. Většinou všichni jedou tak max. 90.
Při ježdění pár km do zaměstnání jsem za prioritu považoval pohodlnost, spotřebu, zrychlení na křižovatce, vzhled a úložný prostor. A právě úložný prostor je pro městské ježdění (dle mého názoru) podstatný. Do Medleye s jeho 36 litry dám 2 přilby nebo nákup, rukavice, pláštěnku, ................. A když pořídím menší box, dostanu se na úložný prostor celkem 70 a více litrů. Úložný prostor Xenteru je směšný (s boxem tedy budu na polovině toho co má Medley). U Nmaxe a Hondy SH se dostanu tak na dvě třetiny ....
Myslím si, že ale stejně budeš nakonec vybírat podle toho, co se Ti líbí a ne podle praktičnosti. Udělej tedy alespoň to, že si vytipuješ max 3-4 skútry, všechny (!) projeď, pokud budeš mít u nějakého pochybnosti, tak ho hned ze seznamu vyřaď. Zůstane Ti jeden (máš vyhráno) nebo dva (pak to budeš mít jednodušší).
Uživatelský avatar
pytlak01

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 12 čer 2016, 20:55
Skútr / moto: PIAGGIO Medley 125 iGET ABS

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod srnka1010 » 23 srp 2016, 20:52

Ja mám 250tku a tacho ukazuje max do 125km. Podľa GPS 100km ukazuje tacho 96km.Pri 60tke, tacho 54km.Takže mi ide asi nejakých max115km.Veľmi málo využívam takú rýchlosť a ak ano len velmi krátko.Skuter nemôžes valit na maximum dlho,lebo ti roztopí remeň a ničí aj motor.Skuter není závodník ale pracant.Bežnou rýchlosťou do 90 km v pohode precestujem cez 300km za den. Ak si nesedel nikdy na skútri, tak nerieš moc velké rýchlosti
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod rakup » 23 srp 2016, 21:21

a co tak do sveho hledačku zařadit toto!!Mam to doma bez zavady už 7 let,ma to plnych 11kw,nevim o lepšim za ty penize!!!

http://www.motorkari.cz/motokatalog/apr ... o-125.html
rakup

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 22 říj 2011, 06:58
Skútr / moto: Aprilia-Scarabeo-200.rv.2008,Yamaha-Tmax r.v. 2007

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků