Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Badarala » 01 črc 2016, 16:04

pytlak01... Je jen otázka řádově pár měsíců, než budou na trhu plexi od druhovýrobců (ermax, givi, kappa, puig, biondi...)
Pokud jde o kufr, nosič má medley už v základu, takže tam není vůbec problém koupit kufr hned, např. givi, kappa, shad. Bud to je už s plotnou (všechny shad, momolock kappa+givi) nebo bez a tu koupíš zvlášť (system monokey) :wink:

-- 1. 7. 2016 15:07 --

Desper...Na doplncích se prodejci a výrobci pakují nejvíc, takže zapomen na střízlivost :)
Dá se říct, že prodejce na skútru žádnou relavantní sumu nevydělá, pokud nekoupíš nějaký ten doplněk. Až pak tě trošku natáhne v autorizovaném servise, někde méně a někde výrazně 8)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: 125ccm Skútr na výlety a delší jízdu

Příspěvekod misacinec » 09 črc 2016, 03:45

Mám NMax dva a pol mesiaca, najazdené 2000km za ten čas a žiadne šklbanie som nezaznamenal. Možno to bola vada pár kusov. Spotreba pri svižnom motaní sa po meste 2,2 a na výletoch (niekoľko desiatok kilometrov) spotreba 2,3. Takže žiadne 3 litre sa nekonajú. Ani pri zábehu som nemal viac ako 2,5 a to som často jazdil aj s manželkou (spolu nejakých 120kg). Abs mi už dvakrát pomohlo - raz som prudšie brzdil a inak by som zablokoval zadné koleso a druhý krát to bolo nudzové brzdenie a vyhýbanie sa autu, ktoré mi vošlo z pravej strany do cesty. Takže ja odporúčam skúter s ABS. NMax má dobrý, aj keď asi tvrdší podvozok a na 100ku sa pekne rozbehne. Čiže nieje problém ísť aj na nejaký ten výlet.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: 125ccm Skútr na výlety a delší jízdu

Příspěvekod Lada B » 21 črc 2016, 11:24

Zdarvím, dlouho jsem tu nebyl, spíš vůbec.
Včera jsem si pořídil S-winga 125. Navzdory všem radám jsem ho vzal, druhého co jsem viděl. Možná to nekomu pomůže při výběru, ale vlatně jsem skočil z Pantheona 125 2T do S-winga. Pár prvních postřehů po prvních 140 km. Jezdím každý den, tím myslím každý, loni ani zatím jsem nevynechal jediný den, takže docházka do práce je 100%. Jezdím po Praze, ven ojediněle.
Pantheon mi plně vyhoval, výkon, prostor pod sedlem, posez, jen když jsem jel pro neco většího, bral jsem 46 L kufr. Spotřeba byla horší, kolem 4L.
Ale k S-wingu, výkon ,,jen" 9kW, bych asi poznal i když podle stavu skůtr stál 3/4 roku, beru to, že byl ,,ztuhlí" Moc se mi líbí zrcátka na kapotáži, jseu ještě menší než na Pantheonu, ale není to tak zlé, zvyknu si, i když po městě je potřeba i vidět za roh.
prostor pod sedlem mě velice překvapil, je výrazně větší než jsem čekal a viděl na fotkách. Pantheona 4T jsem jen viděl půl hodiny a troufnu si tvrdit, že S-wing má 2x větší.
K přístrojovce snad není potřeba nic říkat, já ji prostě chtěl. Přijemné je zobrazení průměrné spotřeby nebo ujeté vzdálenosti na 1 litr benzínu. Mě je to ale fuk, pokud se vejdu pod 4 l/100, což se ukázalo, že určitě, spotřebu neřeším.
ABS je přítomno a udělal jsem jen krátký test. Vzhledem k dlouhodobému stání bylo za páčku třeba trochu vzít, ano, použil jsem i druhý prst k uvedení kola do klidu, ABS zabralo okamžitě a fungovalo. Pád myslím nehrozil, takhle roztažené nohy jsem dlouho neměl, radši. Zadní naprosto stejně.
Baterie byla sice rok stará, ale mrtvá. Pozor na chytré nabíječky, hlásí chybu a nic nabijí. tak trochu s obavou použil startovací kabely a stroj natočil. O mé menší překvapení se postaral okamžitý start. Fakt to stálo (podle prachu) a motor byl studený. Pantheon 2T mi taky chytal na 1*. po krátkém zahřítí, jsem se šoural v uzavřeném areálu. Působyl na mě nějak tuhý, ale to už jsem věděl, že se to podá. Vzal jsem ho cca 8 km na výlet. Přiznám se, že už jsem věděl, že pojede se mnou do Prahy.
Nicméně, je doma, baterie rozum dostala z Jižních čech rozum kolem Benešova a zatím drží. Spotřeba byla ukázána 3,1l. Berte to tak, že cca 40 km jsem se ploužil 60-75 a koukal po budíkách a sledoval co se mi stane pod zadkem, když nic, zbytek cesty jsem zpocenej co by se mohlo přihodit, dojel 80-100 km/h. krom smradu horkého prachu, se nestalo nic.
jízdní dojem? Pantheon jsem bral jako super pohodlný skůtr, tady je to úplně stejné, jen bych řekl, že sedím o kousíček výš, ale dnes to změřím. Ovladatelnost mi přijde stejná, rejd má ale rozhodně větší a o dost. Chová se opravdu stabilně i při vyšších rychlostech. Pantheon mi byl kolem 90 km/h přes dilatace mostu v zatáčce trochu rozelátý, ale staří 13 let se na něm asi podepsalo. Přes dlažební kostky jsem jet jako vždy ale už s velkou zvědavostí. Hodně, ale opravdu hodně mě S-wing překvapil. Kurňa to bylo jako v Superbu 1.
Dnes proběhne nezbytná kontrola brzd, asi tam toho moc nenajdu, ale radši a pak pojedu nekam vyjet nádrž. Benzin je potřeba vyjet a natankovat čerství. To jsem vlastně udělal včera :D No preventivně znova.
Je to opravdu strašný skok za starého na novější, ještě navíc, když jsem jednoho následovníka přeskočil. Uvidí co bude dál, ale zatím ze mě srší strašná radost, doporučuji.
Lada
Lada B

10+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012, 11:31
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Simson SR50 1989, Honda Pantheon 125 2002, S-Wing

Re: 125ccm Skútr na výlety a delší jízdu

Příspěvekod Sharanista » 24 črc 2016, 23:20

to Lada B - napsal jsem ti SZ, tak se mrkni
Uživatelský avatar
Sharanista

50+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 58
Registrován: 24 bře 2013, 03:54
Bydliště: Brno
Skútr / moto: HONDA FORZA 300 ABS, r.v.2014
Tuning / úpravy: originální TOPCASE Honda 48 lt, vyhřívané gripy, variátor + Malossi Multivar MHR 3 x 14 gr + 3 x Dr.Pulley 17 gr + bílá kontr. pružina), deflektor na plexi, nastavitelné CNC páčky FORZA

Re: 125ccm Skútr na výlety a delší jízdu

Příspěvekod Lada B » 01 srp 2016, 10:28

Tak opět jsem urval pár kilometrů, asi 540. Nemůžu se ji nabažit, stačil jsem instalovat do útrob dálku na vrata a garáž. Moc přijemné, když dojíždíte domu v dešti. Nezbytnou výbavou jsou klaksony, dva z Forda Mondeo. určitě zareaguje daleko víc řidičů, než s tou fňuknou co tam byla, i když ten jekot je dost pronikavý. LED osvětlení kufru (pásek po celé délce) a plotna na kufr. Mám 46 L Kappu i s ním to vypadá sluště, jen je modrý, ale to se změní až bude čas. Zároveň jsem udělal upravu zapojení tlumeného světla. Překvapilo mě vypnutí tlumeného při přepnutí na dálkové, Pantheon 2T toto nedělal a svítil užasně, tak jsem to předělal i na S-wingu, jen ještě seženu automat na světla, nějak mi nejde pobrat, proč svítit tlumeným a do toho startovat.
Sedím o celých 7 cm výš než u Pantheona 2T a řidítka mám také dál o cca 10 cm. (beru to podle pokrčených rukou) Nedá se vůbec říct, který posed je lepší, ale mě víc vyhovoval 2T (možná letitý zvyk), ale i s tímto nemám problém i na delší vzdálenost. Ještě bude následovat vyhřívání sedačky a heftů.
Jo a jedna zkušenost, v Hondě mají zapsáno typ baterie YTX7L-BS. nevím jak vy, ale kyselinová i když se zasáknutým elektrolitem se fakt nedá položit o 90 st na bok, teče. Takže následoval nákup nové plně uzavřené (gelové) baterie. Nevím co tam dává Honda, ale podle značení to není GEL.
Lada B

10+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012, 11:31
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Simson SR50 1989, Honda Pantheon 125 2002, S-Wing

Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod vasikxl » 01 srp 2016, 15:09

Zdravím,
už delší dobu hledám nějaký spolehlivý skútr pro občasné (1-3 do týdne) ježdění po městě i do terénu (polní cesta).
Přemýšlel jsem nad Yamaha X-City, ale nikde nemůžu najít, kde ji koupit novou od nějakého autorizovaného prodejce, tudíž nevím ani její cenu, v bazaru jsem ji však viděl ve velmi dobrém stavu za 40 000.
Obecně hledám nějaký výkonný (max. rychlost alespoň 100 km/h, ale hodilo by se určitě víc) za nějakou rozumnou cenu, neštítím se ani skútru čínského původu zároveň ve skupině pro řidičské průkazy A1.
Prosím tedy o doporučení buďto kde X-City koupit, nebo nějakou výkonnostně podobnou alternativu (na vzhledu moc nesejde, i když nejsem zrovna milovník retro stylu), obojí nejlépe za nějakou přijatelnou cenu (150000 Kč se mi do toho úplně dávat nechce).
Děkuji.
vasikxl

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 01 srp 2016, 14:57

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod sigi » 01 srp 2016, 15:24

Tak XCity 125 můžeš mít a moji gejšu na které jsem jezdil,prodal jsem ji a opět jezdí někde v Litoměřicích a bude na prodej.Můžu ti dát kontakt na prodejce, jestli chceš,když jsem ji prodaval byla v perfektním stavu a má ji holčina tak bude porád v dobré kondici,prodává ji proto,že je malá a XCity je na ni moc velká...tak dej vědět zdar
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod HonzaR » 01 srp 2016, 15:29

http://www.ymoto.cz/katalog/motocykly/detail/x-city-250
A podobné jsou třeba Hondy SH125-300
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod kata1988 » 01 srp 2016, 15:43

ahoj, jak psal Sigi, tak prodávám jeho Gejšu, námi nepadená, škrábance má od litoměřického majitele, z jara jsme dělali motor, který má najeto 1800km, na tachometru 30800km. Cena 40000 nebo rozumná dohoda. Viz: http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 13252.html
Uživatelský avatar
kata1988

5+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2014, 19:14
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod vasikxl » 01 srp 2016, 21:47

Děkuji všem za nabídky, ale hledám spíše novou nebo téměř netknutou. Pokud nějakou jinou, tak nejlépe výkonnostně stejně.
vasikxl

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 01 srp 2016, 14:57

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod kata1988 » 02 srp 2016, 09:18

ahoj,tak z nových můžu doporučit xenter 125 od yamahy, ten stojí 85tisíc a kromě rovné podlahy je hodně podobný x-city nebo za 115 mají v boleslavy yamahu x-max, a za 95 tricity. Seděla jsem tam i na n-maxu, ale to je drobek,ale za 75 je nejlevnější...
Uživatelský avatar
kata1988

5+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2014, 19:14
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod PetroS » 02 srp 2016, 13:46

Tak asi nejrozumejsi bude SH, bud nova za akcni cenu nebo rocni okolo 65. Ted je na prodejPeugeot Geopolis, novyv CR za 45. Je to nejake preplastovane Piaggio a ma 11kW.
bylo: Yamaha YH 50 Why - 5 let denní spolehlivé služby a 7000 km
Uživatelský avatar
PetroS

50+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 96
Registrován: 22 kvě 2015, 19:05
Bydliště: Praha Braník
Skútr / moto: Yamaha X-max 300

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod vasikxl » 02 srp 2016, 14:56

Dobře, tak ještě nějaké tipy na další fešné skútry? Ani mi nejde o podobu nebo podobné specifikace, spíše o max. výkon, s čímž souvisí také nejvyšší dosažitelná rychlost.

-- 02 srp 2016, 15:12 --

Bral bych i Hondu PCX 125, ale v jedné recenzi jsem četl, že v terénu se celkem zadýchá a jede max. něco okolo 100 km/h.
vasikxl

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 01 srp 2016, 14:57

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod HonzaR » 02 srp 2016, 16:46

Jestli je tvým limitem objem 125ccm, pak 11kW je v této kubatuře (bez tuningu) strop. Zároveň je stropem i rychlost kolem 100km/h (reálných, ne tachometrických). A do terénu - aspoň co největší kola.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Výběr skútru - podobný X-City

Příspěvekod hstanislav » 02 srp 2016, 17:06

Jak pise Honza pro A1 11kw je max a top speed je proste neco kolem 100 km. Ale o tom je toho tady na foru mraky. A navic bezne skutry do terenu nejsou stavene, takze pochybuju ze nejaky bude uplne vhodny. Faktem jsou ta velka kola.
Jinak X-city se uz nova u nas neprodava jedine X-MAX 125.
Myslim, ze neni nic snazsiho si do Googlu zadat pozadavky a mas vsechny dostupne skutry.
Napr.: https://www.motorkari.cz/motokatalog/?a ... otocyklu&s[skupina]=skutr

Trochu me to zavani zase nejakou legraci.
Bývalky: Scarabeo 500, Aprilia Mana 850, Honda ADV 350
Uživatelský avatar
hstanislav

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 214
Registrován: 15 kvě 2013, 23:34
Bydliště: Žehuň, Praha
Skútr / moto: Honda Forza 750

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron