Vespa vs Zoomer - který koupit?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Vespa vs Zoomer

Příspěvekod Namka » 24 bře 2010, 21:23

:D tak jo... zkusíme to z druhé strany:)... co se týče praktičnosti a bezpečnosti - velká / malá kola?
Namka

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2010, 16:55
Skútr / moto: budoucí VespaGirl

Re: Vespa vs Zoomer

Příspěvekod jarafari » 24 bře 2010, 21:30

Asi ti každej řekne, že velká jsou lepší.... No,ale co já jsem slyšel, tak ta vespa je skvělá i na těch malejch kolech... Jednou jsem viděl jak s vespou týpek skočil s celkem vysokýho chodniku a v tu ránu upaloval pryč...takhle já se svou derbinou bych asi neskočil... bych se bál jestli by to zkousla :lol:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Vespa vs Zoomer

Příspěvekod balcin » 24 bře 2010, 23:51

NAMKU neznam ale urcite budes krasna zenska ktere bude sluset cokoliv takze ja ti neporadim.Vlastne jo malem bych zapomnel.Jen ne proboha cinu. :D
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Vespa vs Zoomer

Příspěvekod _Tom_ » 27 bře 2010, 10:27

slyšel jsem startovat zoomera, neskutečně tiché, když budete mít příležitost stojí to za poslech. vespa vypadá určitě dospěleji
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Vespa vs Zoomer

Příspěvekod Faethor » 23 dub 2010, 20:50

Já bych si taky dovolil přispět se svojí troškou do mlýna...sedlám zoomera už nějaký pátek a musím říct, že to je výborný stroj- jezdím s ním po Praze denně 20-30km a je to bezprecedentně nejrychlejší dopravní prostředek jaký si dovedu představit pro dopravní špičku. stojím jen na světlech v první řadě:) Člověk se nacpe všude, je lehký, velice dobře manévrovatelný a terénní kola jsou spíš výhodou. O parkování nemluvě.

Ale abych jen nechválil-má i vady- tj.

1) je jednomístný- ale upřímně- chopper softaily jsou taky jednomístné a proto vypadájí tak skvěle, no ne?
2) nemá úložný prostor- sedačka je ale zvedací a dá se pod ní nacpat v pohodě bágl 60l když člověk ví jak na to.
3) bez úprav to jede jen těch 45 což je opravdu v pražském provozu spíše nebezpečné. po výměně cdi, variátoru, válečků a laufů to:

a) jede 75km/h (ale to je na hraně kdy už začíná kopat omezovač, takže standardní cestovní rychlost je tak cca kolem 60km/h, ale záleží na váze cestujícího- já mám 90kg),
b) má naprosto skvostný zvuk,
c) jezdí za dva litry na 100km.

dá se k němu sehnat neuvěřitelná spousta doplňků (ale spíš ze zahraničí, tady jsem se zatím s ničím nesetkal) a jde z toho de facto postavit cokoliv- na foru totalruckus.com chlapík dokonce prováděl swap motoru za 650ku...je to prostě jedinečný stroj už v základu který umožňuje si z nej postavit opravdový unikát a to doslova- padací rámy, snížené rámy na sedačku, prodlužovače rámů, el. kola od daytony, laufy, řídítka, nové crankshafty, custom sání a kryty a miliarda dalších serepetiček-de facto cokoliv na té mašině jde vyměnit- ve výsledku z toho jde postavit takový minichopper:)

Pokud nevadí vyšší pořizovací cena (ale koukal jsem, že se dají sehnat i ojeté) tak bych do něj rozhodně šel.
Uživatelský avatar
Faethor

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 146
Registrován: 23 dub 2010, 19:25
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Projekt Choppster
Tuning / úpravy: má to cenu sem vypisovat?

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků