Skútr s Italskými doklady

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Skútr s Italskými doklady

Příspěvekod routak » 28 kvě 2013, 12:55

Ahojte! nevim zda bude muj dotaz uplne na miste, kdyz tak prosim adminy o presunuti.
Chci si poridit ojetou SportCity 125. V čr se bud spatne shani (mozna jen spatne hledam) nebo nejaka co by za to stala stoji okolo 50 000 coz je pro mne jako studenta ktery nevydelava dost. :x :roll: pri brouzdani na italskych strankach jsem nasel dost solidni kousky o polovinu levnejsi, v dobrem stavu, aspon podle fotek, roku vyroby a poctu km.. myslim ze 20-30 tis po patricne udrzbe by nemel byt velky problem a talosi delaji spolehlive stroje.. no jo, jen ze jak ho sem dostat.. :D nechat si ho poslat je drahe. pujcit si dodavku a dojet si pro nej taky.. jet tam kombikem a nalozit to do kufru mi prijde trosku ujety a benzin by vysel na 4 tisice zhruba plus naky ten honorar majiteli auta coz se taky moc nevyplati.. :? tak me napadlo ze bych to hecnul, vzal si spacak na zada a normalne bych na nem dojel za dva dny treba ..jsem pro kazdou srandu, tak ze bych se klidne noc dve pod sirakem vyspal :lol: mate s tim nekdo zkusenosti? vzdalenost je cca 1000 km..samozrejme podle toho v jake casti it skutr bude k dostani.. Zkousel jste nekdo pokorit takovou vzdalenost na tak "malem" stroji? a jak je to s legislativou? muzu jezdit v cr na IT spz? necha mi ji vubec ital po tom co ho od nej koupim? dekuju za realce a pripadne rady! nemam s tim moc skills, jsem zacatecnik tak me moc nebicujte, teprve se rozkoukavam :)
routak

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2013, 12:24

Re: Skútr s Italskými doklady

Příspěvekod pan.smith » 28 kvě 2013, 13:16

Myslím, že dojet to nebude větší problém, kór když nebudeš muset nikam spěchat a ještě si to spojíš s výletem.
Jen si tady projdi možné anabáze při vyřizování dovozový technický, její cena není úplně nízká (tušim někde kolem 4.500 Kč). A problémy při jejím uznávání: viewtopic.php?f=67&t=4628

Po odprodeji možný problém vidim akorát v povinnym ručení na tu cestu a otázkou je, jestli on by ti ty italský značky na cestu nechal. Je to asi o domluvě.
Jinak slyšel jsem o člověkovi,kterej si dovezl italskej skútr, má ho několik let, dodneška ho nepřihlásil a pořád jezdí na italský značky.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Skútr s Italskými doklady

Příspěvekod routak » 28 kvě 2013, 15:16

taky si myslim ze kdyz to pojmu jako vylet ze by se to dalo :) vzal sem samozrejme v potaz prepis, cestu tam a zpet a dalsi naklady a porad mi to vychazi o 20-15 tisic levneji nez kdybych to koupil tady.. i kdyz s tema hov**kama okolo..jsem ochotnej je podstoupit, kacenky se prece jen tak na ulici nevali ze.. 8) penize ktery na tom usetrim muzu pak investovat treba na kvalitni prislusenstvi jako je napr obleceni helma atd.. nejsem v tom moc zbehly ale mel sem moznost jezdit jednu sezonu na "blby" padesatce, a kdyz clovek ma na sobe obleceni na bezne uzivani a jede treba ve veccernich hodinach kdy teplota pada treba 10 stupnu tak to neni zadnej med :D ale to vsichni urcite vedi, to jsem trosku odbocil..

povinny ruceni? vubec nevim jak to chodi co se tohoto tyce.. ale docetl jsem se ted tady na foru ze stoji par stovek tak doufam ze v italii, velmoci skutru by to nemelo byt jinak..kdyz tak to zaplatim no.. u ty spz doufam ze mi ji necha, pokud to treba v italii nechodi tak ze kdyz chce motorku ze sebe odhlasit ze musi vratit spz :-O

a je to legalni jezdit na italsky znacky takhle nekolik let? cajtum musi hned padnout do oka italska spz ne :-O .. co kdyz ho zastavi? ukaze jim italsky technicak a kupni smlouvu a rika pokazde ze jede zrovna na bohdalec to prihlasit nebo jak? :-O :-D

(omlovam se jestli pisu nesmysly a nekoho z vas sem donutil protocit oci :oops: )))))

tak treba tady pro srovnani aktualni nabidky z italie a Cr:

Sportcity z italie http://www.moto.it/moto-usate/aprilia/s ... sg=4640573
Cena 17 000 kč
Vykon 11 kw
Rok: 2005
najeto: 20 000 tis (nemusi byt pravda ale budiz)

naklady na to ho dostat do cr a prihlasit: 2500,- plus minus cesta tam bus a zpet jiz na skutru, 600 kc kapesne, 5000 prihlaseni.
secteno podtrzeno: cca 25-27000,- pokud prictu i mimoradne naklady :shock:

Sportcity z cr: http://motorky.bazos.cz/inzerat/2474882 ... ty-125.php
Cena: 39 OOO,- kc
Vykon: 7 kw
Rok: 2010
najeto: 10 000 tis

skutr je na nemeckych dokladech tak ze plus prihlaseni 5000,- kc..
secteno podtrzeno: 44 000,. kc

rozdily: ital je sice starsi o pet let ale ma v tp vetsi vykon nez cech..(znovu opakuji je to trochu jiny model) ital ma euro 2, cech euro 3 coz vidim jako vyhodu pro itala, nema to pry naky omezeni boco..stara blazkova povidala... ital ma sklo a placku na box, cech ne..ale priznam se ze u te placky si nejsem jisty tak uplne.. pro me je jednoznacne rozhodujicich tech cca 18 000 tisic rozdil...

co myslite? ma moje uvaha nejakou logiku nebo ne? mam do toho jit nebo radeji byt opatrny a nepodstupovat riziko toho ze se mi muze skutrik po ceste rozbit a budu muset shanet nekoho s dodavkou kdo si pro me prijede a vyjde me to potom cenove skoro nastejno?
routak

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2013, 12:24

Re: Skútr s Italskými doklady

Příspěvekod kraken.99 » 30 kvě 2013, 15:47

když pominu technické podrobnosti a zaměřím se jen na styl nákupu jet na blind až k neapoli abys koupil motorku o které pouze věříš že je v dobrém stavu a že na ní dojedeš domů je na můj vkus hodně odvážné a obávám se že se i může dost prodražit může ti to sice vyjít ale po zkušenostech z itálie spíš vidím variantu že stroj nebude takový jak vypadá a nekoupíš ho nebo ještě horší že ho koupiš a zůstaneš viset 1 000 km od domova a když potom připočítáš že pro tebe musí někdo přijet zaplatit projeté phm + dálnice a najednou zjistíš že jsi mohl mít za ty peníze podstatně novější stroj s kilometrama .....no ty italské ani nebudu komentovat to se tu probírá pořád
samozřejmně je možnost že to vyjde jak jsi si to naplánoval ale byl by jsi jeden z mála štastlivců
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Skútr s Italskými doklady

Příspěvekod mkik » 09 čer 2013, 15:07

Routák: Na základě mých výletů pro auta do Itálie ti řeknu následující - odjet do ČR na italskejch značkách tě nikdo nenechá... Berou nás jako Rumuny, Bulhary nebo Poláky a bojej se, že s vozidlem, který je registrovaný na ně, uděláš nějakou lumpárnu. Riziko pro tebe, i kdybys někoho ukecal, po návratu do ČR mu musíš poslat doklady, aby je odhlásil a poslal zpět. Když to neudělá, jedeš na další výlet a upřimně si nedovedu představit co (navíc na italským jihu) budeš dělat, když původní majitel bude dělat mrtvýho brouka... Riziko II - i když odhlášku udělá, je rozdíl, jestli auto vyvážiš do země EU nebo někam jinam, při té druhé variantě ti dají pouze potvrzení o zrušení registrace a TP zůstává v Itálii, bez něj nemáš šanci vozidlo v ČR přihlásit... Asi 2x se mi to stalo,a dohadoval se na úřadě, že CR v komunitě europeáně skutečně je... Riziko III (nebo spíš nepříjemnost) - v Itálii kromě magistrátů (ACI) fungují malé agentury, kterým proces trvá až 5 dní, samozřejmě Italové chodí raději tam, protože tam nejsou fronty a nikam nepospíchaj... Riziko IV - jak už tu někdo psal, na 90% se jedeš podívat na šrot... Doby, kdy jsi v Itálii mohl koupit drahokam za hubičku, jsou už tak 5 let pryč, řáděj tam autaři z východu, který zlatem zaplatěj i za Fiat Ritmo...

Pokud jsi stále rozhodnutej se do týhle mise pouštět, máš následující možnosti. Objednej si německý 5ti denní převozky na jméno (stojej cca 150EUR) a modli se, ať to za těch 5 dní stihneš domů (nevím teda, jestli jdou koupit i na moto, ale nevidím důvod, proč ne). Nebo - za mejch časů kaskadéři převáželi auta na českejch zelenejch plechovejch číslech, co by se stalo, kdybys někoho naboural, netuším... S tím mám spojené dva zážitky... Koupil jsem auto v IT a zkusil jsem to taky na těch našich zelenejch, v IT žádnej problém (určitě se musíš vyhnout cestě přes Švýcarsko (např. když jedeš z Milána nebo Turína), u Mnichova mě zastavila Kobra 11 a taky fpoho... Asi za měsíc sem zkusil stejnou věc s autem koupeným v SRN. Na dálnici asi 30km před Rozvadovem si mě podali, strávil jsem asi 5 hodin na strážnici ve Waidhausu a Němci se radili, co se mnou. Nakonec mě s eskortou doprovodili na starej Rozvadov a řekli mi, že když mi do pár týdnů nepřijde žádný dopis, tak na to mám zapomenout... Nic nepřišlo, ale už jsem to nikdy nezkoušel... :!:

Když si to tak čtu, tak jsem rád, že už jsem ze hry... :wink:

Závěrem... Tenhle výlet si odpusť... Pokud ne, tak se snaž, abys nejezdil dál, než cca do Boloně, protože dál na jih (Firenze, Pisa, Livorno atd.) je to už divočejší... Dál na jih už jsem si netroufl... Ciao 8)
Uživatelský avatar
mkik

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 08 čer 2013, 18:53
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio Medley S 125 i-get

Re: Skútr s Italskými doklady

Příspěvekod Ondrus84 » 28 čer 2016, 10:04

Nekdo z jizni moravy se znamym na stk? Mam skuta z 06 z italskyma papirama, na stk vsude plno....

Yamaha yp180majesty, Benelli Tornado Tre Novecento
"la vencita e una fonte di emozioni"

Fiat Bravo : Obrázek
Paiggio X10 350 Executive : Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrus84

750+
 
Reputace: 39
Příspěvky: 918
Registrován: 25 čer 2016, 08:00
Bydliště: Domašov U Brna
Skútr / moto: Piaggio xEvo400
Tuning / úpravy: ......

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků