Skutr nebo motorku

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod forester » 28 zář 2015, 19:48

oldie máš to teda velkú dilemu asi takú ako som mal ja.Začalo to skútrom,ktorý som potreboval na jazdenie do práce tak som si spravil "A" a kúpil som si PCX v r.2010 to ešte bolo potrebné.Potom som okrem povinnej jazdy do práce a jázd po meste začal chodiť na výlety najprv krátke potom dlhšie a na moto dovolenky a neprešiel ani rok a už som začal šilhať po niečom väčšom a keďže k rýchlostným motorkám som vzťah nemal tak som si kúpil chopper.Chcel som niečo na komótnu jazdu a toto mi vyhovovalo ale:nedá sa tam nič na dlhé cesty nabaliť a je to trochu ťažký stroj a musí sa kvaltovať tieto veci som si uvedomil až keď bola Honda Shadow v garáži ale aj tak mi učarila a je to proste relax pre chlapa v mojom veku ideálny.
Po ďalších dvoch rokoch som PCX vymenil za X-Max 250 ktorý už na dlhšie cesty je a dá sa tam všetko nabaliť ale stále mi chýba tá rýchlosť pri dlhých presunoch ako minulý rok do UK a tento do Chorvátska.No a keďže mám v garáži aj synovho Horneta ktorý on čoskoro vymení za kočík vyzerá to že mi aj on prischne a tým pádom budem mať ako sa povie po vašom "vystaráno" Sedel som na tom iba jeden krát aj to na synove naliehanie aby som to vyskúšal tak sa stalo a neviem ale stále ma to zvádzalo pridávať a toho som sa chcel vlastne pri prechodu z auta na motorky vyvarovať.

Takže je to červík ktorý ťa bude hlodať stále či budeš sedieť na čokoľvek,stále budeš po niečom bažiť, a taký mi ľudia sme,stále chceme to čo nemáme :mrgreen:

Prajem šťastnú voľbu vo výbere :mrgreen:
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 652
Příspěvky: 5474
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod HonzaR » 28 zář 2015, 21:11

oldie píše:Zdar lidi, zkusím se tu zeptat, třeba někdo řešil podobné dilema. momentálně jezdím na slabé číně, dělám si Ačko, abych mohl jezdit na něčem živějším. Na skutru mi vyhovuje rovný-choper posez, cháněnění kolen před větrem (potřebuju jezdit v chladném počasí), chránění štítem, oblečení v kterém není problém zaskočit na úřady (do práce), otevřená helma, propletení se mezi autama v koloně. Takže tady mi rozum říká: Jdi zas do skutra. :idea: Jenže ten nepokojnej červík :twisted: řiká: Motorka je jiná liga, budeš se cejtit jako motorkář :D a ne důchodce. Nepřešel někdo ze skutra na motorku a pak zpět na skutra a proč?


Ale oni se najdou i taková řešení, která skloubí výhody obojího. Mám čerstvou zkušenost s Integrou, což je takový hybrid, anebo i jiné, Yamaha T-max, Aprilia Mana...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod Badarala » 28 zář 2015, 23:03

Ahoj. Dobrý dotaz :-)
Když máš skútra, chybí ti motorka. Když máš motorku, chybí ti skútr. Moje zkušenost. Pokud to máš jako já a nemůžeš mít oboje (teoreticky bych mohl, ale prakticky to není z několika důvodů vhodné), máš smůlu tak jako já, a nezbývá než myslet na Integru nebo T-max, tedy skútry s jízdními vlastnostmi (dobré) motorky. Tam jsem se zatím nepropracoval, ale věřím, že až tam budu, zase nebudu úplně 100% spokojen. Ale to je součást života, to objevování :-)

-- 28. 9. 2015 23:11 --

Co třeba něco jako Kymco X-citing 400, Yamaha X-max 400, Piaggio Beverly 350 apod. ?
S tímhle natřeš ve městě jakoukoli motorku, jakmile dojde na reálný provoz a za městem se to úplně taky neztratí.
Nebo fakt Integra a T-max. Ale tam je to dražší. Integra pořizovací cena a T-max (přinejmenším, koupíš-li staršího a štastně) spotřeba.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod Rnx » 29 zář 2015, 06:00

Motorkers su lamy, skutre su buducnost!
Samo, ze to nemyslim vazne. Ale do moto by som nesiel kvoli kolenam.
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod Milan57 » 29 zář 2015, 08:35

Otázku zda skútr nebo moto má časem asi skoro každý- i já měl.
Jak říkali opět někteří přede mnou- mám hybrida automata CTX (něco jako Integra), řazení řešit nemusím (ale i můžu). když chci jedu jako skútr, když nechci řadím ručně - po městě naprosto ideální téměř všude se procpu v kolonách nečekám- spotřeba ukázková, do 2 bočních kufrů narvu 4 plné tašky v obchoďáku, velká kola na naše hodně špatné silnice= naprosto bezkonkurenční výhoda oproti skútru. Kolena když přitisknu k nádrži- mám chráněné- jsou tam udělané výstupky přesně pro tyto účely- takže moje staré nohy až zas tak moc taky netrpí.
Zatím absolutně nelituju, ba naopak, autem jsem od jara nejel- na této moto jsem odvezl vše co jsem potřeboval- doporučuju sednout a vyzkoušet- a myslím, že budeš mít taky mnohem jasněji v rozhodování.

EDIT 1:
budeš- li mít omezený nižší rozpočet koupíš skútra a časem nastane další dilema: ať chceš nebo ne ti bude chybět výkon , nebo menší komfort při jízdě po kočičích hlavách apod a budeš opět řešit na co většího a silnějšího přejít a zjistíš- že další výměnou se ti původní rozpočet opět trochu nafoukne, a že jsi moc neušetřil.
Koupíš- li velkého skútra, váhově i cenově se přiblížíš k motorce a jak psali kluci nade mnou- Aprilia Mana, apod... i když starší - budeš mít jako další alternativy ke skútru.
Proto já osobně - i když jsem předtím nikdy na dvoukoláku nejezdil- jsem hupsnul po 2 letech- ze 110 rovnou na sedmikilo a moje dušička má klid.
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod josuk » 29 zář 2015, 10:16

oldie: jestli jde jenom o to, jak vypadat před ostatními, tak pro ty, kteří si tzv. „umí chytře vybrat“ tu máme přece Dacii .. :-D

Vybíral bych podle toho, co se mě hodí a ne jak budu vypadat. Já jezdím převážně po silnici, velmi často ve městě, nezřídka po dálnici a potřebuju tahat drobnosti sem a tam a když je trochu mokro nechci mít hned špinavé kalhoty a boty a skútr je pro tak mě nejvyužitelnější. Lesním a polním cestám se prostě vyhýbám. Když byla cesta rozplavená po dešti, vzal jsem pravda synovi motorku. Záleží na každém, co nejvíc využije, sice se cesta dá dopravnímu prostředku přizpůsobit, ale to kde člověk bydlí, pracuje a kde se většinou pohybuje (a jakém oblečení) je většinou rozhodující.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod lucky007 » 29 zář 2015, 11:10

Jestli chceš motorku "abys dobře vypadal" a "cejtil se jako motorkář" ... tak nepřemejšlej nad skutrem ale kup si motorku... pro lidi s podobným infantilním uvažováním stejně jiná možnost nebude a nakonec by sis jí koupil... až budeš vybírat věci podle toho co """potřebuješ""" tak má smysl podobnou otázku položit... nicméně.. je to jen můj názor :)) :wink:
lucky007

100+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 164
Registrován: 27 srp 2015, 22:42
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125 Mat Galaxy Black 2021

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod michal73 » 29 zář 2015, 11:12

Když jsem po letech neježdění uvažoval o koupi jednostopého vozidla, taky to bylo dilema, jestli moto nebo skutr (měl jsem Jawa350 a CBR600F). Baťůžek nakonec našel skůtr. A jsem rád - má to velký kufr, nemusím tedy vozit bágl na zádech, schová se tam helma, rukavice. Za mě tedy do města/provozu je asi lepší skůtr, malé rozměry jsou výhodou (snáz se člověk proplete, snáz ho odstatví někde v mezeře, ...), výkonově tak nějak střed (dá se rychle vypadnout z nebezpečné situace). Skůtr je navíc podle mě pohodlnější na posez (tedy asi taky jak který), zvlášť ve městě nemusí člověk řadit. Motorka je trochu víc o výkonu, dlouhých trasách, ... Jak už bylo psáno - je to jiná liga. Dneska už bych si asi motorku nekoupil. Zauvažuj, kde a jak budeš jezdit. Pokud víc město, byl bych pro skůtr, pokud víc dálnice, pak motorku. Nebo obojí :D
Uživatelský avatar
michal73

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 309
Registrován: 21 srp 2013, 06:30
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 `02
Tuning / úpravy: Ne / ano

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod venda » 29 zář 2015, 14:12

Já jsem po 3 letech ježdění na skútru / a vystřídání třech skútrů/ nakonec vloni na jaře koupil motorku. Bylo to hlavně kvůli tomu, že jsem jezdil
s kamarády kteří měli všichni motorky, teda až na Mirsila :D Mám už na ní najeto skoro 20 tis., max. spokojenost. Ale stejně ve mně začíná
sem tam hlodat myšlenka, že se zase vrátím ke skůtru. Blíží se mi 60ka, za chvíli budu mít problém přehodit nohu přes sedlo :D, honit machra už
nepotřebuji a tak si myslím že taková Honda SW 600 by byla ideální.
Jinak by ještě bylo super si k té motorce koupit nějakou 125ku skútříka na ježdění do práce a nákupy, ale bohužel :(
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod oldie » 29 zář 2015, 15:50

Díky za širokou škálu názorů a možná to pomůže i někomu jinému. Další názory přivítám, neboť některé: "do skály vytesat". Dnes jsem to pro tuto chvíli vyřešil, neboť jsem se dostal, snad za dobrou cenu, ke skutru Piaggio Xevo 400 ie. s turistickým plexi a kufrem. Už mi stojí v garáži :D :D . Bohužel ještě nemám hotové papíry :cry: na A, tak se můžu jen koukat :shock: . Zvítězil tedy rozum. No, ale na jak dlouho ?????
oldie

25+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 37
Registrován: 19 říj 2014, 21:32
Bydliště: Rudná
Skútr / moto: Piaggio Xevo 400 ie

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod MP » 29 zář 2015, 17:01

venda píše: Blíží se mi 60ka, za chvíli budu mít problém přehodit nohu přes sedlo :D, honit machra už
nepotřebuji a tak si myslím že taková Honda SW 600 by byla ideální.


Ano Vašku ... jeden z důvodů proč jsem si SW nechal jsou právě moje operovaný kolena , sice do šedesátky daleko a tak dlouho ho asi skladovat nebudu , ale u mě asi ten problém s vylejzáním na Alpa nastane dřív ... Tak SW čeká v garáži ... no co , chleba nežere , tak tam může stát :lol:
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod JardaB » 02 říj 2015, 10:29

Projdi si videa na youtube okolo skůtrů, najdeš tam i závodníky na silnici za provozu a pak závodní speciály
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1672
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod Roman Kymy XCT5 » 21 lis 2015, 23:01

Čus, já měl 2 skutry Peugeot treker 50 a Yamaha aerox 50. Pak jsem si udělal noty na velkou moto a pořídil si Yamahu FZ6, jezdil jsem na ní 4 roky, až do letošního léta, kdy mi borec v autě nedal přednost a pruser byl na světě. Naštěstí jsem to odnesl jen naraženými žebry, borec v autě ani nezastavil a ujel, asi věděl proč, protože bych si to s ním hned na místě vyříkal. Motorka na kaši a já domlácenej, nicméně motorka šla z baráku a já se vrátil zpět ke skutru, mám rodinu a nemíním se kvuli takovýmhle troubum někde zabít. Pořídil jsem si Kymco xciting 500 a jsem spokojenej, pohodovej cestovní skutr, oproti motorce je to pohodlný, nefouká na tebe a když za něj vemeš, tak to docela upaluje.
Roman Kymy XCT5

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2015, 19:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Kymco xciting 500i

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod mirsil » 22 lis 2015, 10:44

Co člověk a jeho ranec konkrétních provozních podmínek, chutí, snů, zkušeností a požadavků, to jiný názor. Pro mě je třeba ideální kombinace, pro jednu stopu s dojíždění do práce 40km denně a víkendovým výletováním, maxiskútr + kolo v poměru 11k km/ 2k km a tak už to i zůstane, protože ji využiji a pobaví mě 300 dnů v roce. Mašinu bych oproti maxiskútru využil podstatě méně, jediný bonus je vlastně jen vyšší výkon, po kterém ale netoužím, jinak samá negativa a měl bych ji z větší části jen pro zábavu, což je pro mě příliš málo. Ale jak říkám, co člověk, to jiný názor :wink:

P1040483.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Skutr nebo motorku

Příspěvekod forester » 22 lis 2015, 14:13

Dobre to máš zadelené v podobnom duchu fungujem aj ja.Ešte včera som išiel z práce 20min na bicykli ale už neskoro večer keď bola poriadná kosa 4st ale som rád že niečo robím pre svoje zdravie a hýbem sa.Dúfam že to suché počasie ešte nejaký čas vydrží a potom to už zazimujem asi všetko.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 652
Příspěvky: 5474
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků