Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod Vali » 05 zář 2010, 19:14

samot: idealni stari u jeteho skutra je co nejmladsi :mrgreen:
Tyhle maly Honda skutry maj predepsanou kontrolu po 4tis kilometrech, kdy se v podstate meni jen olej(cca 1litr) a mel by se kontrolovat stav variatoru a ventilovych vuli. V nakejch 16tis(mozna 12tis) se meni remen ve variatoru (ten bude tak za 2,5tis Kc) pripadne valecky dle opotrebeni. Jednou za dva roky by se mela menit bzdovka a olej vidlicicich. Pak dle potreby brzdove desticky.
Uživatelský avatar
Vali

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 273
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda ANF125
Tuning / úpravy: Bez úprav

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod EMM » 30 čer 2011, 19:59

zdravím zde všechny motoristy a skútrmany ;) je pěkné že i po roce když jsem toto téma zakládal ještě funguje. Na úvod by Vám chtěl zdělit ti co mě prvně dávali své názory a rady tak se vyplatili!!!

Žádnou čínu jsem si nepořídil a za ten rok jsem opravdu na ty 50sátky nepřišel na chuť. Stalo se že jsem se nakonec díky Vám rozhodl že si udělám skupinu A . Nedávno úspěšně dokončené zkoušky a řidičák budu mít do 20 dnů ;)

Hlavní důvod proč jsem se tu zastavil je že by rád od Vás pobral zkušenosti co se týče výběru většího skútru od 250 - 500ccm více zatím nechci. Požaduji aby můj budoucí skútr měl dobré jízdní vlastnosti i za špatného počasí, velký úložný prostor (pro bundu a teplejší oblečení), spotřeba do 3,5l, bezproblémová dostupnost náhradních dílů (ne jak jsem slyšel že prý Italové u Aprilii s náhradními díly jsou velké problémy hlavně o prázdninách prý Italové nepracuji a sehnat nový boční plastový kryt trvalo 3 měsíce - je to pravda?), dostupný od 30000,- až 45000,-. Kdyby někdo měl může mi nabídnout ;)

Zatím můj tajný tip je Suzuki Burgman 400 Burgman nebo Yamaha Majesty 400. Který je lepší nebo znáte i jiný tip který více splňuje mé požadavky... je spolehlivější a méně kazivý?

Prosím Vás jaký tip splňuje mé podmínky ze značek Aprilia,Gilera,Honda,Peugeot,Piaggio,Suzuki,Yamaha,BMW apod. nebo té střední cesty tím myslím Kymco?

Moc děkuji za Vaše zkušenosti, poznatky, názory a nabídky.
EMM

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2010, 17:41
Skútr / moto: zatím bez... :(
Tuning / úpravy: určitě budou ;)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod Myschan » 30 čer 2011, 20:45

Po osobní zkušenosti co se týče spolehlivosti a dostupnosti dílů hlasuju pro hondu. Jestli Majesty nebo Burgmana? Otázka osobních preferencí a vkusu. Podle mě jsou oba velmi dobří, ale vybral bych Máňu. Už jen proto, že Burgmana má, nadneseně řečeno, skoro každej :wink:
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod Myschan » 30 čer 2011, 21:10

Jo, to jsem přehlídl. On by asi každej chtěl mít limuzínu s výkonem 200 kW a spotřebou 2 litry, ale to fakt nejde. Skútr je super na léto, do města, k vodě, na parkování...Ale jestli bude žrát o půl litru víc či míň snad nemá cenu řešit. Půl litru = cca 18 korun po ujetí 100 km. To se snad dá zaplatit
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod EMM » 30 čer 2011, 21:44

k 8steve:
dobře tak max do 4l/100 jde mi pravě o slušnou ekonomickou jízdu to potom si už mohu pořídit auto. tak potom co bys doporučil?

k Myschan:
nejde mi tak i o kubaturu nepotřebuji limuzínu mohu i 250ccm pokud to bude méně žrát a bude slušný komfort při jízdě 40-50km a hlavně větší prosto (samozř.budu mi pořizovat zadní box)

k všem:
jde mi hlavně o to když máte z různými stroji zkušenosti a víte že se třeba hodně kazí u Majesty nebo Burgmana elektronika nebo je tam to a to špatně řešené a to tam je nanic raději tento tip... atd. by od Vás potřeboval
EMM

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2010, 17:41
Skútr / moto: zatím bez... :(
Tuning / úpravy: určitě budou ;)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod EMM » 01 črc 2011, 17:15

k 8steve:
ok díky ti za názor. a co myslíš ohledně mé domněnce o italů (u Aprilii s náhradními díly jsou velké problémy hlavně o prázdninách prý Italové nepracuji a sehnat nový boční plastový kryt trvalo 3 měsíce) je vtom problém a raději mám vybírat u jiných?

k všem:
co myslíte je tedy dobrý výběr ke koupi Yamaha YP 400 Majesty nebo je pro vás lepší jiný tip... dejte mi další inspiraci až mám na výběr z více názoru. děkuji moc pěkně za nové inspirace a zkušenosti
EMM

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2010, 17:41
Skútr / moto: zatím bez... :(
Tuning / úpravy: určitě budou ;)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod EMM » 07 črc 2011, 12:59

OK tak jsem se rozhodl že půjdu do Yamaha YP 400 Majesty. Nevíš o nějaké z okolí Ostravska?

Otázka je teď jestli mám skútr koupit nyní nebo nejlepší nákup bude po sezóně nebo až příští rok? Co myslíš, jak to vidíš ty?
EMM

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2010, 17:41
Skútr / moto: zatím bez... :(
Tuning / úpravy: určitě budou ;)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod mk-tec » 10 črc 2011, 11:46

...no nevím, když nový s ABS stojí 124tis. a to ještě bývají nějaký akce, tak za 2 roky starý se skoro 10tis. km, tedy před servisem, myslím, že to bude problém prodat, ale chápu, že pro něj to má tu cenu. Já bych dal za něj max. 80tis.

...kdybych už měl dát 100tis. za skůtr, tak bych raději koupil osvědčenou kvalitu, třeba Yamaha X-Max, třeba http://www.tipmoto.com/motorky/yamaha/1 ... x-250.html a to je cena nového skůtru!!!, i když já bych volil raději ojetý, ale už aspoň Buráka 400 nebo T-Max 500 nebo Silverouše 600 apod....

Toje ale jen můj názor a moje priority. Ty si musš zvolit sám. Raději si vytipuj více skůtrů, všechny je projeď a vyzkoušej a pak vyber to, co ti bude vyhovovat a podle cenový hranice si vyber ten svůj nej kompromis, který ti bude vyhovovat nejvíce...toď má rada.
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod mirsil » 10 črc 2011, 14:21

Možná jenom zapoměl vymazat inzerát, na Motorkářích bylo těch novějších Buráků 400 od 2007 kolem 100 000 Kč a výš spousta a už jsou všechny pryč :roll:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod EMM » 10 črc 2011, 15:21

díky chlapi za tyto tipy stále uvažuji a hledám po inzerátech Yamaha YP 400 Majesty v okolí
moravskoslezského kraje, aby to neměl příliš daleko, ale zatím nic moc budu musel si vytipovat více tipů skútrů, aby měl z čeho vybírat.

Mohli byste mi napsat nějaké ověřené spolehlivé tipy podobné Yamaha YP 400 Majesty k mým požadavkům?
Mám hledat především jaké ročníky výroby?
Na co si mám nejvíce dávat pozor při koupi skútru?


1 dobré jízdní vlastnosti i za špatného počasí pro osobu 180cm s váhou 100kg
2 cenově dostupné produkty pro běžný servis (olej, řemen, svíčky gumy...)
3 bezproblémová dostupnost náhradních dílů
4 velký úložný prostor (pro bundu a teplejší oblečení)
5 spotřeba cca 4l
6 do 50000,-

Všem moc děkuji za tipy.
EMM

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2010, 17:41
Skútr / moto: zatím bez... :(
Tuning / úpravy: určitě budou ;)

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků