Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod wictor » 27 srp 2010, 22:22

_Mimo_ a tvůj cenovej limit (pokud jsem ho někde nepřekouk) ? Mě celkem zaujal tenhle inzerát http://www.tipmoto.com/motorky/yamaha/1 ... y-250.html a hlavně je dána i záruka :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod _Mimo_ » 27 srp 2010, 22:32

Jj, na to jsem taky koukal, ale muj cenovy limit je max do 35 papouchu. Koukal jsem, ze je tam neco i za mene, ale to uz vetsinou vypada dost hrozne.
Tauris Samba, najeto 3000km a prodano.
Honda Rebel CA125, najeto 4000km, taky prodano.
Jawa 21 - zrenovovano, najel jsem zatim jen 30km
ČZ 477 (Růženka) - opravuje se.
Gilera Typhoon 125 2T alias Jitrnice - nikdo ji nechce, tak na ni jezdim.
Uživatelský avatar
_Mimo_

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 448
Registrován: 07 črc 2010, 13:00
Bydliště: Škvorec - 602295065
Skútr / moto: Typhoon 125
Tuning / úpravy: zatim opravy

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod slapky » 27 srp 2010, 22:36

Nojo, to co doporučuje wiktor, to je krasavice 8) . Ale, jak správně říká, záleží na kapse.
Z těch dvou, na které se ptáš, asi bych volil tu bílou, novější model. Tam jsou v pohodě případné náhradní díly.
U té bílé mě "leká" ten rok výroby. Mám pocit, že r.v.02 už by měl mít jinou palubku :shock: .
V tom Třebíči se s tím prodávajícím moc dobře jedná, kupoval jsem tam svého Buráka. Jen ty nejlepší zkušenosti... Jen ta palubka mě trošku mate... :? Podívej se dobře na techničák a čísla na stroji...
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod _Mimo_ » 27 srp 2010, 22:46

Asi by to chtelo zkusebni jizdu a podle toho se rozhodnout. S tema dilama jsem si take rikal, ze novejsi model je lepe k sehnani. Ale ta modra ma i modra zrcatka :wink: Bohuzel jsem na necem takovem jeste nesedel, tak nemam s cim porovnat.

Mmj, pripada mi, ze tohle http://www.motoprodejce.cz/?p=productsMore&iProduct=266&sName=yamaha-majesty-250 je to same co doporucil Wictor, jen to nabizeji jinde a bez zaruky :D
Tauris Samba, najeto 3000km a prodano.
Honda Rebel CA125, najeto 4000km, taky prodano.
Jawa 21 - zrenovovano, najel jsem zatim jen 30km
ČZ 477 (Růženka) - opravuje se.
Gilera Typhoon 125 2T alias Jitrnice - nikdo ji nechce, tak na ni jezdim.
Uživatelský avatar
_Mimo_

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 448
Registrován: 07 črc 2010, 13:00
Bydliště: Škvorec - 602295065
Skútr / moto: Typhoon 125
Tuning / úpravy: zatim opravy

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod wictor » 27 srp 2010, 22:47

Pokud je Majesty jasná volba, tak jak píše šlapky šel bych do té bílé :wink:

Mě osobně se ale vždycky líbila X8 http://www.tipmoto.com/motorky/piaggio/ ... 8-200.html :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod _Mimo_ » 27 srp 2010, 22:55

Mno to je taky zajimava nabidka. Uvidim, jestli to stihnu poresit jeste letos. Pristi tyden zacinam v autoskole rozsireni na A, tak snad neprijdu i o to B :-)
Tauris Samba, najeto 3000km a prodano.
Honda Rebel CA125, najeto 4000km, taky prodano.
Jawa 21 - zrenovovano, najel jsem zatim jen 30km
ČZ 477 (Růženka) - opravuje se.
Gilera Typhoon 125 2T alias Jitrnice - nikdo ji nechce, tak na ni jezdim.
Uživatelský avatar
_Mimo_

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 448
Registrován: 07 črc 2010, 13:00
Bydliště: Škvorec - 602295065
Skútr / moto: Typhoon 125
Tuning / úpravy: zatim opravy

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod slapky » 28 srp 2010, 00:15

Mimo, to si piš, že se jedná o tentýž stroj :shock: ! Scootland nakupuje motorky po republice a prodává je sám. Věř, že skůtrprodejce už ho nemá, že je v Brně :) ! Snad je to tak lepší, nemusel bys pro něj na Šumavu!
Co se týká té X8, je to pěkný stroj, ale já bych asi zůstal u Majesty. To jsou stroje nezmary 8) !
Také jich jezdí nepoměrně více než X8 :wink: . Jsou ozkoušené!
Ale to je věc názoru!
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod slapky » 28 srp 2010, 00:15

Potom, že se mi to nenačítá :shock: :lol: !
Naposledy upravil slapky dne 28 srp 2010, 00:22, celkově upraveno 1
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod slapky » 28 srp 2010, 00:15

No, to je pěkné, tutéž zprávu se mi podařilo odeslat 2X :shock: :o !
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod _Mimo_ » 29 srp 2010, 08:43

Jeste je tady jedna krasavice, i kdyz uz trochu pres moji predstavu. Ja fakt, ze palubovku uz ma jinou.

http://www.tipmoto.com/motorky/yamaha/164565-yp-250-majesty.html
Tauris Samba, najeto 3000km a prodano.
Honda Rebel CA125, najeto 4000km, taky prodano.
Jawa 21 - zrenovovano, najel jsem zatim jen 30km
ČZ 477 (Růženka) - opravuje se.
Gilera Typhoon 125 2T alias Jitrnice - nikdo ji nechce, tak na ni jezdim.
Uživatelský avatar
_Mimo_

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 448
Registrován: 07 črc 2010, 13:00
Bydliště: Škvorec - 602295065
Skútr / moto: Typhoon 125
Tuning / úpravy: zatim opravy

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod samot » 05 zář 2010, 16:13

Ahoj, zdravím všechny s prosbou o radu při výběru skůtru (využiji toto téma, abych nezakládal téma - tipy a rady při výběru po 110.)
Tuto sobotu jsem zahlédl v Brně v Olympii výstavu hondy a zaujal mě skůtr tpu PCX - jak jinak (je to líbivý stroj-dle mne, protože má svěží sportovní vzhled). Ihned jak jsem ho spatřil mi blesklo hlavou, že bych si mohl pořídit přemisťovadlo tohot typu na jízdy do práce a na povození po okolí - místo auta, které teď mám (dost mě překvapila spotřeba, že PCX umí jet lehce přes dva litry). Poslední hřebík do rakve byla cena - těch 57tis. což mě překvapilo, že je dost dostupný.

Moje parametry:
řidičák - jen auto (čili motorku si budu muset udělat)
věk - 25let
počet pasažérů a využití - pro jízdy do práce jeden (tam a zpět = 10km), pro popojíždění po městě a volné chvíle jeden (časem přibude na ty volné chvíle druhý), nějaký ten výlet do 40-50km dojízdné vzdálenosti (koupání v létě, návštěva rodiny)
cena - těch 60tisíc je hezká a dal bych to

Otázky:
1)je tento typ - hlavně kubatura dostatečná pro budoucí využití? - nevyznám se v moto, na dálnici bych se s tím nechystal a četl sem tu, že 100km/h to dá, což se mi zdá dobrý
2)je za uvažovanou částku dobré koupit tento typ nový, nebo třeba ojeté moto s vyšší kubaturou (v případě, že pro jízdy ve dvou by byla lepší vyšší - jak sem všude četl). Nebo radši koupit stejnou kubaturu ojetou a nevydávat tolik peněz?
3)Případně jaký jiný stroj v této cenové hladině byste mi doporučili? Jsem mladý kluk, žiji sám a chtěl bych aby to vypadalo sportovněji - ovšem ne na sportovní ježdění ... samozřejmě, že odpych by to mohlo mít :-)
4)jaká je taková denní doporučená (vyzkoušená) dojezdová vzdálenost kubatury 125, kterou zvládá jak stroj, tak řidič? Dá se s tím jet třeba sám 120km na návštěvu?
5)jak byte se dívali na ježdění do práce na tomto stroji v zimě těch 5km do práce ve městě? Jsem z Vyškova (mezi Brnem a Olomoucí) čili žádné velehory.

PS1: plánuju s tím, že i auto budu mít posléze, takže skůtr nebude jediným dopravním prostředkem v mé budoucí domácnosti a rodině. Ale teď bych prodal auto a ten skůtr by mi dělal nižší náklady na to, co teď potřebuji.
PS2: ptám se, protože tech značek, typů je na mě moc, navíc sem jen řidič uživatel auta, ažtak motorovým vozidlům nerozumím - jen vím, že dvoulitr jede hezky a 1,4 je slabý, ale co je lepší nebo horší netuším. Navíc segment motorek je pro mě cizí.

Děkuji za rady a tipy
samot

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2010, 15:38

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod jouza » 05 zář 2010, 16:41

Mám ráno problém se startováním, vypadá to, že se nespíná sytič. Prosím o radu. Mám skůtr Kinroad 125
jouza

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 05 zář 2010, 16:33

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod Vali » 05 zář 2010, 16:46

samot: PCX urcite neni spatna volba, ale jak pises kdyz chces aby ti skutr slouzil v podstate misto auta tak PCX-ku docela chyby ochrana jezdce pred neprizni pocasi(dan za vzhled) a i zavazdlovy prostor pod sedlem je dost maly. Pro ucely ktery popisusujes a v cenove hladine, kterou uvadis bych volil tento stroj: http://www.motoinzerce.cz/motorky/honda/444645-s-wing-150.html Mel jsem jeho predchudce Hondu Pantheon. Je to dostatecne vykonny stroj i pro delsi cesty s velice dobrou ochranou jezdce pred neprizni pocasi, perefekni spotrebou kolem 3l a velkym uloznym prostorem. 9tis km je pro tehle stroj nic. Je to koupeny v CR takze zadnej pretocenej Ital a za tu cenu dle me dobra volba.
Uživatelský avatar
Vali

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 273
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda ANF125
Tuning / úpravy: Bez úprav

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod wictor » 05 zář 2010, 16:48

Informace o PCX najdeš tady viewtopic.php?f=3&t=2843 , ale k tvému dotazu:

1,Říká se, že obsah ničím nenahradíš nic méně k tvému využití si myslím je PCX ideální volbou. PCX je hlavně "městským" skútrem, ale ani větší výlet mu určitě nebude dělat potíže! Víc se dočteš v daném tématu a určitě před samotnou koupí by to chtělo si scoot vyzkoušet :wink:

2, Pro jízdy ve dvou platí věta o obsahu dvojnásob, ale záleží jak často, jak daleko apod. Konkrétně PCX má pro spolujezdce docela malé sedátko .... alespoň se mi to zdá, ale o tkušenostech se zase dočteš v tématu PCX

3, Za uvedené peníze je PCX bezkonkurenční. Pokud bys chtěl jiný, nový scoot se silnějším obsahem musel by sis připlatit. Jinak odkaz, který sem dával Vali je ideálnějším typem scoota, ale cena nového se pohybuje okolo 90000,-

4, Skútr vydrží .... tady to záleží spíš na jezdci, ale 120km .... v tom bych neviděl žádný problém :wink: :P

5, Každého scoota jde vybavit doplňky jako např.:http://www.eshop-moto.cz/detail/original-prislusenstvi--honda/scooter-/pcx125-2010-11/honda-pcx125-plastenka-rv2010-11/, takže pokud nebudou 10 metrové závěje, tak proč ne ....

Otázkou zůstává jestli tě to "nechytne" natolik, že se budeš za rok nebo dva porozhlížet po nějakym maxíkovi :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod samot » 05 zář 2010, 17:35

@vali: díky za reakci, tvá odpověď mi splnila krok, který jsem od dotazu očekával - otevřela mi oči a musím říct, že je to hezký tip s dobrým komentem!

@wictor: díky za reakci a odpovědi. samozřejmě, že téma o pcx čtu, ale trvá to...je toho hodně, když do sebe člověk sosá různorodé nové info :-)
Je mi jasné, že budu zkoušet scoot, aby se mi dobře užíval, přeci jen dle obrázků se nedá kupovat. Jo, je možné, že půjdu výš...to ale teď fakt nevím, protože mám jen auto :-) Ten s-wing se mi zdá takovej elegantnější.

Ještě dva dotazy:
6)jaké je ideální stáří u ojetého scoota? Je mi jasné, že záleží na stavu, ale jak tato vozidla stárnou? Doporučený s-wing je dva roky, což mě přijde dobré. Je to po záruce, čili i cena klesne více.
7)Jaké jsou ceny pozáručních servisů v autorizovaných servisech? Taky tak drahé, že jako u aut se do autorizovaných nejezdí? Co životnost součástí jako rozety atd... kazí se něco jako u aut třeba při 10tis.km/ 20tis.km/ 30tis.km...atd? (jako třeba u auta-100tis.km - výměna rozvodů.
8)jaké jsou dobré kilometry? Když vezmeme v potaz, že by nebyly stočené...zase tu platí jako u aut - hleďme na stav vozidla, žeano.
samot

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2010, 15:38

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků

cron