Rada pro zacatecnika

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Rada pro zacatecnika

Příspěvekod Tomasino » 13 čer 2011, 15:28

Ahoj lidi,
rad bych se s Vami poradil ohledne nasledujici veci

Planuji porizeni skutra pro mestsky provoz.
Jsem omezen ridicakem na 50ccm (prosim, nepiste mi, ze si mam udelat ridicak na silnejsi, atd. :)

Moje ocekavani od skutra
- 50 ccm (papirove) v realu muze byt upraveny - dokonce bych i radsi koupil uz rovnou upraveny napr. 70kit, atd.
- skutr pro 2 lidi (budu jezdit do prace s pritelkyni)
- nechci kupovat "novou" cinu - shanim ojety skutr, ale kvalitu co se mi hned nesesype
- cena do 20tis CZK
- idealne silnejsi motor (nepotrebuju, aby to jelo 80km) staci mi 60km, ale aby jel solidne i do kopce ve dvou)

Poradte mi, do ceho jit, co je dobra volba - za kazdou Vasi zkusenost / radu budu moc rad.

Predem diky za Vas cas a Vase odpovedi

Tomas
Prazska doprava neni tak hrozna, kdyz si ji clovek uziva ze sveho skutru :)
Uživatelský avatar
Tomasino

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 89
Registrován: 13 čer 2011, 15:20
Bydliště: Praha 4 - Cholupice
Skútr / moto: Aprilia SR MAX 300

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod pan.smith » 13 čer 2011, 15:45

Osobně bych ti doporučil Piaggio NRG nebo Gileru Runner, pokud by to mělo rovnou 70kit, tak do města by to mělo bejt v pohodě, mimo město to ale na velký špásování nebude.

Na rozumnej model se základním sevisem, bych uvažoval tak minimálně 25 tisíc.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod Tomasino » 13 čer 2011, 15:50

Diky za Tvuj nazor a tip.
Tech 25tis CZK bych asi jeste zkousl, ale je to strop na ktery si mohu dovolit jit ....
Koukal jsem na obrazky - nevypadaji spatne ani jeden, jen mi prijde, ze tam nebude moc pohodli pro spolujezdce, ale tak zkusim to omrknout v realu, treba to jen na fotce pusobi jinym dojmem.

Jeste jednou diky za Tvuj cas
Prazska doprava neni tak hrozna, kdyz si ji clovek uziva ze sveho skutru :)
Uživatelský avatar
Tomasino

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 89
Registrován: 13 čer 2011, 15:20
Bydliště: Praha 4 - Cholupice
Skútr / moto: Aprilia SR MAX 300

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod Myschan » 13 čer 2011, 16:12

Přiznejme si, že do 20 000 nic slušnýho nekoupíš. Je fakt lepší si raději půjčit a přidat, protože jinak koupíš "kvalitu" co odpovídá ceně. Ty prachy navíc do toho pak stejně nasypeš a ještě budeš mít po radosti. To jsi asi slyšet nechtěl, ale dej na zkušenýho
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod MisaKacenka » 13 čer 2011, 16:19

Uz se toho tady napsalo mraky a mraky...

Urcite si pridej a jak rika Myschan, radeji si pujc, protoze kupovat starou putnu a ocekavat, ze bude kazdy den slouzit jak svycary, to se ti povede jen tezko :)
V lepsim pripade koupit 10-letou 50ccm s velkym najezdem a minimalne pulku do ni nasypes jen za spotrebni veci - brzdy, vario, remen, kapaliny...atd...

Takze, osobne bych doporucil posetrit a koupit neco okolo 30tis...a budes tam pak i se servisem za 35tis a budes mit scoota, ktery pofrci jak vitr a nebudes se muset bat, ze nekde nenastartujes ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod Tomasino » 13 čer 2011, 16:33

Myschan píše:Přiznejme si, že do 20 000 nic slušnýho nekoupíš. Je fakt lepší si raději půjčit a přidat, protože jinak koupíš "kvalitu" co odpovídá ceně. Ty prachy navíc do toho pak stejně nasypeš a ještě budeš mít po radosti. To jsi asi slyšet nechtěl, ale dej na zkušenýho


Diky - urcite si necham rad poradit.
Nicmene kamarad poridil za 18.000,- Yamahu Neo`s a je s ni za tuto cenu maximalne spokojen vc. spolehlivosti.
Za cca 5tis na tom udelal tuning a tudiz za 23tis investice ma k dispozici super stroj a co jsem tak cetl, tak Yamaha Neo`s je udajne jednim z vubec nejlepsich skutru co se do kvality/spolehlivosti tyce.

Bohuzel nejsem v pozici, kdy si mohu dovolit neco drazsiho - tech 25tis je pro mne proste strop - bohuzel :(
Prazska doprava neni tak hrozna, kdyz si ji clovek uziva ze sveho skutru :)
Uživatelský avatar
Tomasino

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 89
Registrován: 13 čer 2011, 15:20
Bydliště: Praha 4 - Cholupice
Skútr / moto: Aprilia SR MAX 300

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod MisaKacenka » 13 čer 2011, 16:58

To sice mozne je...ale takovejch kousku je hodne malo...jeden z 10ti...

Zalezi na tobe, ale musis si vybrat sam...jestli je lepsi poridit neco u ceho nevis a doufat, ze pojede...a riskovat pak dalsi investice, ptz ty budou muset prijit, jinak ti to bude stat v garazi...
NEBO, holt pockat a usetrit vic...a mit pak jistotu, ze vsude dojedes...

The choice is yours... :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod bartman » 15 čer 2011, 08:54

Jestli muzu napsat svuj nazor Tak tady je. Jsem Dvoumesicnim majitelem skutriku a pri koupi jsem mel stejne pozadavky jako ty. Hlavne financni. Neco jsem objezdil a nakonec jsem koupil piaggio typhon r.v. 99. Stary ale vsude rikali ze piaggio pokud se nevykasles na udrzbu je nesmrtelny. Předchozí majitel jezdil pravidelne 3x do roka na servis a je to opravdu znat. Samozrejme se mensim investicim nevyhnes ale ja se v klidu vesel do 20 tis.Po koupi jsem nechal udelat vybrus koupil valec remen valecky svicku a kolinko ke karburatoru (Nic nakladneho). Porizovaci cena byla 15 tis. Skutrik mel ladak a sportovni variator a je to 50 ccm. Jezdi to za 3 litry po meste a to ho nesetrim. Diky variatoru ma slusny odpych a v klidu se na rovine dostane na 85 km/h GPS-kovych. Ted uz leju jen olej a beno a beha jak hodinky. Hlavne mi to pri ceste do prace a z prace usetri hoodne casu. Takze piaggio mohu jen doporucit ale chce se trochu starat a budes spokojeny. Mrkni na tohle je to dedek ale pokud se o nej majitel dobre staral tak se do 20 tis urcite vejdes ikdyby si mel kupovat novou klikovku tu ja mel kupodivu jeste v poradku nic vic nez co jsem psal ja a klikovka se tam pokazit nemuze a zbytek mensi dilu jsou radove stovkove polozky.
http://www.motoinzerce.cz/motorky/piagg ... on-50.html
Uživatelský avatar
bartman

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 75
Registrován: 13 kvě 2011, 06:08
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Yamaha versity 300

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod Tomasino » 15 čer 2011, 12:16

Diky moc za Tvuj cas a nazor - je to jedna z variant o ktere jsem taktez uvazoval - koupit nejake starsi Piaggio, Neose, nebo tak neco s tim, ze to bude mit svoje "nejlepsi za sebou" a zainvestovat do oprav.
Videl jsem Piaggia a Neose co byly treba do 15tis - kdybych do toho tech 5 zainvestoval, tak budu mit dobreho skutra.
Uvidime, musim zvazit vsechny moznosti - nerad bych udelal unahlene rozhodnuti.

Btw zitra se jedu podivat na Kymco Grand Dink 50ccm (tuning na 80ccm - kompletni kit, realizovano ve scootland v Praze) tak jsem zvedav, jak bude vypadat - na fotkach vypadal jako velky pohodlny skutr tak treba mne prekvapi :)

edit: upraveno dle pravidel SF o citaci! Wictor
Prazska doprava neni tak hrozna, kdyz si ji clovek uziva ze sveho skutru :)
Uživatelský avatar
Tomasino

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 89
Registrován: 13 čer 2011, 15:20
Bydliště: Praha 4 - Cholupice
Skútr / moto: Aprilia SR MAX 300

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod bartman » 16 čer 2011, 06:35

Pokud muzu jeste poradit tak Rejzi nebrat jakoukoli i upravenou. Mozna ma 80 kit ale to ostatni to nevydrzi. To ti rekne kazdy kdo ma piaggio nebo aprilii.
Uživatelský avatar
bartman

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 75
Registrován: 13 kvě 2011, 06:08
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Yamaha versity 300

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod jakattara » 16 čer 2011, 09:04

Já bych se té 80 u toho kymka nebál. Jeden klučík na Agilitě 4T - měl s tímto válcem najeto bez investic cca 30tis.km a nakonec ji prodal, protože si udělal noty na silnější a začal jezdit na maxíku. Ale je to věc každého. Spíše se mi nezdá, že by zrovna Ding byl nějak rozšířený. Ale uvidíš :)
Naposledy upravil jakattara dne 16 čer 2011, 17:31, celkově upraveno 1
Kymco Agility 50 MMC - Nimbus 2000 CBR XX:) ,Kymco Downtown 300i - www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432 ,www.kymco-club.cz
Agilitka - 27 320km, mnou 26 220km
Downtown - 12 300km, mnou 12 300km
Honda CTX700D - 2 200km, mnou 2 200km
Uživatelský avatar
jakattara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 986
Registrován: 21 črc 2009, 07:09
Bydliště: Metancity - Ostrava
Skútr / moto: Kymco Agility 50/4T-CBR Nimbus 2000, Downtown 300i
Tuning / úpravy: ...neblokované CDI Naraku v.2.,Multivar Malossi

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod bartman » 16 čer 2011, 12:27

No je pravda ze za kouknuti nic nedas :-) ale rejze je proste rejze. A 4T u tehlech prcku je uplny zlo to se divim ze najezdil 30 tis. :-) asi narazil zrovna na super kus. To se ti u italu nestane pokud se staras kazdy kus je supr a nezklame.
Uživatelský avatar
bartman

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 75
Registrován: 13 kvě 2011, 06:08
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Yamaha versity 300

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod jakattara » 16 čer 2011, 17:31

Já bral Kymco taky jako čínu, ale pak jsem tady dostal za uši, že Kymco není čína, ale taiwan a ........ A pokud v budoucnu půjdu do jiného, bude to opět tato značka. Ale přiznávám - nemám s čím srovnávat, jen se mi jejich moto líbí víc, než jiné :wink:
Naposledy upravil jakattara dne 20 čer 2011, 20:29, celkově upraveno 1
Kymco Agility 50 MMC - Nimbus 2000 CBR XX:) ,Kymco Downtown 300i - www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432 ,www.kymco-club.cz
Agilitka - 27 320km, mnou 26 220km
Downtown - 12 300km, mnou 12 300km
Honda CTX700D - 2 200km, mnou 2 200km
Uživatelský avatar
jakattara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 986
Registrován: 21 črc 2009, 07:09
Bydliště: Metancity - Ostrava
Skútr / moto: Kymco Agility 50/4T-CBR Nimbus 2000, Downtown 300i
Tuning / úpravy: ...neblokované CDI Naraku v.2.,Multivar Malossi

Rady pro začátečníka

Příspěvekod rajfer148 » 16 čer 2011, 19:08

Zdravím, uvažuji o zakoupení skůtru, zatím mi je 14 let tak čekám na 15cté narozeniny.
Potřeboval bych doporučit nějaký skůtr kolem 15 - 20 000Kč s helmou.
Mohu řidit skůtr od 15 let ale jenom s 50ccm, který má maximální povolenou rychlost 45km/h. Potřeboval bych poradit v tom, že vidím na youtube jak se z toho dá vytahnout 90 km/h. Musí se ten skůtr nějak mechanicky odblokovat aby jel více než těch 45km/h a z toho vyplívá další otázka jestliže se musí odblokovat projde to STK ?
Kolik vzduchem chlazený skůtr ujede kilometru ? Vydrží kolem těch 100 - 200km ?
Mohu dělat řidické oprávnění už ve 14 letech a zkoušky složit po narozeninách ?
Předem děkuji za případné odpovědi.

edit: téma sloučena. Wictor
rajfer148

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 16 čer 2011, 18:32

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvekod Tomasino » 20 čer 2011, 14:48

Pratele tak mam jasno - zitra si jedu pro Piaggio NRG mc3, tak doufam, ze jsem vybral spravne. Skutr jsem si projel a mam z nej moc dobry pocit, stejne jako z pana majitele, takze volba je jasna :) ... ted jen aby dobre slouzil ... takze zatim ahoj a treba se uvidime na nejakych srazech :)
Prazska doprava neni tak hrozna, kdyz si ji clovek uziva ze sveho skutru :)
Uživatelský avatar
Tomasino

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 89
Registrován: 13 čer 2011, 15:20
Bydliště: Praha 4 - Cholupice
Skútr / moto: Aprilia SR MAX 300

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků